Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

millada
8. aug 2009

ahoj nanny, takze ty si mi vlastne tiez potvrdila, ze ti rhegu pichli priamo tam, kde ti robili amnio a bez ziadnych problemov, automaticky... No ja nechapem, prečo v NR robili take ofuky. Uz som napisala sťažnosť na Urad pre dohlad nad zdr. starostlivosťou, uvidime, či sa niečo vyrieši 😖

kami68
8. aug 2009

mima,tie pôrody neboli až také ťažké,pri druhom som malého vytlačila asi na tretí krát,ale musela mi sestrička ľahnúť na brucho,ale nastrihli ma predtým,tak som sa nedotrhala a mala som asi 4-5stehov a tretí pôrod som mala ukážkový,od zač.najsl.kontrakcii sa malá narodila do 4,5hodky.a to mala tiež 3800g.Ten 3.pôrod bol fakt najľahší.mima,je to individ.,zvládneš to aj ty,držím palce silno silno silnooooo!!!!

kami68
8. aug 2009

ahoj millada.Som nemilo prekvapená,ako si pochodila po amnio.To snád nieje ani pravda.Držím palce,aby sa Tvojej sťažnosti patrične venovali a daj vedieť,ked budeš mať niečo nové,ale asi to nepôjde tak rýchlo.
Samozrejme že Ti rdžím palce aby boli výsledky z amnio dobré.Drž sa millada a daj vedieť.

motylik22
8. aug 2009

ahojte baby no mne vyslo ties ze som rh negativ a potom mi brali ešte krv na tipovanie protilatok a vobec som netusila ze to moze byt nieco vazne moja gynda mi o tom nic nepovedala no ked som isla k inemu gynekologovy tak on mi povedal ze to treba sledovat pretoze ked nejake hodnoty pojdu stale hore tak sa mi bude musiet vyvolat porod o dva tyzdne skor aby to neposkodilo babo....velmi som sa cudovala lebo moja gynda mi nic take nepovedala ja ju asi fakt zmenim 🙂 dufam ze to neni až take vážne

chymenitta33
8. aug 2009

Ahojte

Ja som A negatív, muž 0 pozitív, počas tehotka mi podávali Rhegu, asi 2 či 3 krát a ak je mimino pozitív, ďalšia dávka tejto protilátky musí byť mamine pichnutá do 72 hodín po pôrode ak je aj dietatko pozitív. Davidko je 0 + takže my pichali protilátky.
Ja som mala plánovanú sekciu takže sa narodil v 37tt. ale o tom že s rhegu by sa mali detičky rodiť o dva týždne skôr nič neviem 😕

mima3
8. aug 2009

motylik - nemusi to byt nic vazne, dolezite je, ze ti doky bral krv na protilatky, nezvyknu o tom hovorit ako o niecom vaznom, ani moj doky to tak nebral a ked som sa ho na to spytala, tak mi to vysvetli.
a co sa tyka toho predcasneho porodu, tak by to robili len v pripade, keby protilatky isli hore.. takze ak je vsetko ok, nie je potrebne z toho robit tragediu.

mima3
13. aug 2009

ahojte negativky, kde ste vsetky? musim posunut nasu temu, lebo sa nejako prepadla 😉
mam novinky, co sa tyka mojho porodu, mozno budem rodit cisarskym, lebo som doktorovi povedala, ze som mala pred 4 rokmi uraz na chrbtici, tak si vyziadal stanovisko odborneho lekara, takze uvidime, co ten povie.

kami68
13. aug 2009

ahoj mima.No je to tu pusté.To mi jeľúto,že máš ešte také problémy s chrbticou.Poznám jednu maminu,taký istý prípad ako ty s chrbticou a tiež jej robili sekciu.Dôležité je,aby si bola s malinkým v poriadku a ked Ti odporučia sekciu,tak to bude asi lepšie,ved uvidíš moja.Daj vedieť,ako to lekári poriešili,držím palce.pá

andrejka10
14. aug 2009

Mima, držím ti palčeky, bez ohľadu na to ako budeš rodiť, nech ti všetko dobre dopadne. Aby ste boli obaja zdravý, ty aj tvoj chlapček. Musíme trošku dôverovať tým lekárom. Snáď vedia čo je pre nás najlepšie. Ešte raz, držkaj sa mi. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mimima
15. aug 2009

Ahojte dievčatá, viete mi poradiť,kedy sa robia prvé testy na protilátky?

bea26
15. aug 2009

Ahoj mimima. Mne prvé testy robili keď som bola v 9 tt. Ale keď dobre viem robia sa 3 krát počas trvania tehotenstva. ČIže asi 10 tt, 20 tt, a 30 tt. Opravte ma ak sa mýlim.

mimima
15. aug 2009

ahoj Bea, ďakujem. Tiež máš RH- a manžel RH+?

jenny43
15. aug 2009

cauko mima, andrejka10
ako este ste neni maminy?ja uz v nemocnici 4dni po termine, utorok mi daju vyvolavacku, bo malej sa nechce..a ze ma mat 4 kila..tak mi drzte palce.myslim na vas drzte sa pa pa

kami68
15. aug 2009

ahoj jenny.Juj,tak držím mooc moooc palčeky,aby si už bola konečne maminou a držala drobca v náručí,samozrejme aby Ti to dobre dopadlo a aby ste boli obaja v poriadku.Mne sa moje posledné dieťa narodilo na 6. deň po termíne.Chceli mi vyvolávať pôrod,ale nakoniec sa to rozbehlo samo deň pred prijatím do nemocky.A na izbe bola so mnou mladá kočka,ktorú prijali 5.deň po termíne a tiež jej to chceli vyvolávať,ale pôrod sa rozbehol bez vyvolávačky,kiež by to bolo tak aj u teba.Veľmi Ti držím palce a myslím na Teba.Drž sa!!!!A daj vedieť ked už budeš maminou 😉 😉 😉 😉

andrejka10
15. aug 2009

Ahoj Jenny. Moja zlatá, pozerám, že ani tvojej malej sa nechce ísť tu medzi nás. Jej je zrejme dobre v brušku. 🙂 Aj tá naša už mala byť 5dní tu, podla toho, že obe deti som rodila 14 dní skôr. A pozri, Sára si robí zo mňa dobrý deň. Ale dúfam, že to čoskoro príde.
Jenny, držím ti palčeky, aby ti všetko dobre dopadlo 🙂 🙂 🙂 Držkajte sa nám a daj potom vedieť. Inak - riadna baba.......

kami68
15. aug 2009

čau andrejka.A ty čo moja?4ítam tu,že sa nám ešte gúlaš cicka.Straašne na vás myslím a čakám,ktorá z vás sa ohlási,že už to má za sebou a ste s bábenkami doma a v poriadku.Ja viem,mne sa to už ľahko píše a mudruje, a práve preto sa aspoň trochu snažím vás podporiť,myslieť na vás a samozrejme sa aj s Vami tešiť.Takže,Andrejka,mima jenny ale aj ostatné maminky,držkajte sa ,myslím moc na Vás a ešte raz veľmi veľmi držíííím palčeky 😉 😉 😉 🙂

mima3
15. aug 2009

kami, andrejka, jenny - diky za podporu. zatial neviem ako budem rodit, lebo traumatolog sa k tomu nevyjadril, napisal len aku som mala anamnezu, ako a ako dlho ma liecili, co mi bolo a tak.. vobec nenapisal svoje stanovisko k porodu, tak neviem, co s tym gyndos spravi. v stredu budem mudrejsia, ked idem do poradne a potom vam dam vediet.

jenny, andrejka - drzim vam veeelmi palceky, nech sa tie vase negativciatka cim skor prihlasia na svet, nech ich uz mate pri sebe zdravucke a nech vam ten porod rychlo a lahko prejde.

ostatne negativky, co ste sa k nam pridali - drzte sa a nebojte sa, ste pod kontrolou lekarov, tak to bude urcite fajn a priebezne nas informujte ako to s vami a vasimi babatkami vyzera, prajem stale negativne protilatky...

andrejka10
16. aug 2009

Dobry deeeen 🙂
Dnes tu v zastupeni budem pisat ja 🙂, syn Andrejky. Mam dolezitu ulohu Vam povedat, ze dnes o 8:30 sa nam maminka uz rozsypala :D:D, Sára ma 3500g, 50 cm a je zdravuckaaa :D Mozete sa tesit spolu s nami :D

kami68
17. aug 2009

Dobrý deň Lukáš.Srdečne gratulujem Andrejke-teda mamine.Pozdravuj ju od Kami68,že sa s ňou nesmierne teším Sára má krásne miery.Ešte raz GRATULUJEEEEEEEM 😉 😉 😉 ☹
Andrejka,tak už to máte za sebou,chválabohu,želám veľľľa veľa zdravíčka,dcérka nech rastie do krásy a hlavne veľa veľa mliečka.Moc sa s Tebou tešíííím.pá páOpatrujte sa a užívajte si to 😉 ,skorý návrat domkov 😉 🙂

lucia_b
21. aug 2009

Ahojte, rada by som sa opytala, ako sa postupuje v pripade, ze u matky s Rh negat. sa stanovili v krvi protilatky. Ja som mala vo februari tohto roku porod, zial s nesmierne smutnym koncom a po nom som dostala Rhegu. Teraz opat cakame babatko, no uz prvy odber bol pozitivny na protilatky a sestricka mi len povedala, ze uz mi nic proti nim pichat nebudu, len ze to budu sledovat. Mam velky strach, v nebicku uz mam dvoch anjelickov ☹
Mal niektora z vas v tehu pozitivne protilatky? A ako postupoval vas lekar? Dakujem za radu.

mayyyyka
21. aug 2009

Ahojte tak ja s k Vam pridavam, mam krvnu skupinu AB negativ a partner A pozitiv...raz som uz prekonala missed abort ale po potrate mi nepodali imunoglobin :((( Zatial je vsetko ok dufam ze to tak bude aj nadalej.

lucia_b
22. aug 2009

mayyyyka, drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo. Ak si mala prirodzeny potrat a nemusela si ist na kyret, tak nevadi, ze ti imunoglogulin nepichli. A protilatky ti budu sledovat kazdy trimester. Prajem vsetko dobre.

takyna
22. aug 2009

Lucka maminka moja bola tak ako ty Rh negat, otec pozitiv, po narodení mi menili krv ako bábetku, brata to obišlo nerobili mu nič, maminka bola sledovana cele tehotenstvo

kami68
22. aug 2009

ahojte lucka a mayyyyka.Obom Vám velmi držím palce,aby vám to do konca tehu vydržalo bez komplikácii a aby sa Vám narodili zdravé bábätká.
lucka,ja Ti velmi neporadím,ja som mala to stastie,ze protil.boli vzdy negat.Ale neboj,určite si Ta Dr.ustráži aj Tvoje bábo.Ale držím palce,nech Ti to dobre dopadne.daj vediet.Este raz držkaj sa. 😉 😉 😉

lucia_b
23. aug 2009

Kami a Takynka, dakujem, verim, ze aj s protilatkami to dobojujeme do uspesneho konca, ach len ako prekonat ten stach ...

Takynka, opat sa stretavame aj v tejto teme 🙂 , ak sa smiem spytat, menili ti krv prave preto, ze tvoja maminka mala pocas tehu protilatky? Alebo sa vytvorili az po porode?

millada
24. aug 2009

ahojte, tak dnes som dostala odpoved z Úradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivosťou, ze pripad prešetruju a o vysledku ma budu informovat. Som zvedava, ako to dopadne 😉

Inak držim palce všetkym tehulkam s Rh-neg., nech sa netvoria ziadne protilatky 😉

mayyyyka
24. aug 2009

dakujem vam pekne za povzbudive slova 🙂 dufam ze bude vsetko ok a drobcek bude v poriadku 🙂 no nemala som prirodzeny ale missed abort a robili mi kyret :(( tak dufam ze to vsetko dobre dopadne. vsetkym vam drzim palce aby sme mali krasnucke zdravucke babatka

kami68
24. aug 2009

ahoj milada...super,dobre si urobila 😉 .Držím palce moc moc moc aby to dobre dopadlo v tvoj prospech.
a ako sa máš aj s miiminkom?Asi dobre,tak sa opatrujte a držkajte sa 😉 ak budeš mať niečo nové s úradu... daj vedieť...myslím na Vás 🙂 😉

tak isto myslím na mimu,dlho si sa mima neozvala,ešte sa gúľaš alebo je z teba prešťastná maminka??ak môžeš,daj vedieť cicka 😉

andrejka...aj na Vás myslím kočky,ako sa máte.Určite super aj so Sárkou a s celou rodinkou.Viem,že máš teraz milšie a krajšie povinnosti ako byť pri PC,ale ak budeš mať trochu času,daj vedieť ako sa mávate 🙂 😉 😉

andrejka10
26. aug 2009

Ahojte negatívky. 🙂
Kami ďakujeme so Sárou za krásne slová do života. My vôbec nič nestíhame. Ani fotky som ešte nazavesila, ale ja sa určite polepším a prídem vás tu pozrieť častejšie. A to ešte máme doma aj tatina, keď bude musieť odísť tak neviem, neviem 🙂 🙂 Malá je nááááádhernááá, len málo spinkáme. Ale to sú miléé starosti.

Lucia, mne sa vytvorili protilátky počas tehu a preradili ma na rizikovú poradnu. Mali sme šťastie a časom protilátky ustúpili. zareagovala som na amniocentézu, po ktorej mi pichli injekciu a tá zabrala. Držím ti palce, aby aj tebe všetko dobre dopadlo. Musíš len veriť. My sme verili. 🙂 🙂 🙂

A zabudla som vám napísať, po pôrode malej preventívne podávali liek proti žltačke, aby neprepukla silná, práve z dôvodu, že ja som negatívka a malá Sára pozitívka. Tak sa maminy neobávajte, oni si nás negatívky ustrážia.
Všetkým negatívkam držím palce. Všetko bude dobré. Držkajte sa mi. 🙂 🙂 🙂 🙂

millada
26. aug 2009

jeeej, kami dakujem. Mam sa super. Dnes som bola aj v poradni, srdiečko krasne zvonilo, male kopka o 106, takze som šťastna a spokojna 😵 Pozeram, ze ty mas štyri detičky??? To je uplne krasne 🙂 Hned ked dostanem odpoved z uradu, dam vediet, ako to dopadlo 😉

Andrejka, blahozelam k malej Sare 🙂 Pozeram, ze si z mojho rodneho kraja. Zijes priamo v PP? Vela radosti ti prajem. Drzte sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre