Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

bea26
26. júl 2009

kami68 ďakujem veľmi pekne. Aj ja dúfam, že to bude v poriadku.

mima3
27. júl 2009

ahojte negativky, tak mam dobru spravu, aj posledne vysledky na protilatky mam negativne 🙂 😉 😎 😀 , veľmi sa tesim..
takze bea, to je aj moja odpoved pre teba - ze ja som ich mala od zaciatku az po posoledny odber negativne, tak tiez neviem, ci sa take pripady stavaju. dolezite je, ze ich mas momentalne negativne, gratulujem ti k tomu a drz sa a mysli pozitivne, vela stastia prajem.

a dik vam baby za povzbudenie a drzanie palcekov 😉

kami68
27. júl 2009

jeej mima to je supeeeer
Teším sa s Tebou.Uf,už to len nejako vydržať 😉 Drž sa. 🙂 😉

mima3
28. júl 2009

kami, dik moc, si zlata, uz mi zacina byt tazko, cele tehotenstvo som super prezivala, cely cas som skoro bola v robote a az tento tyzden mi zacalo byt tazko, horsie sa mi chodi, bolia klby pri panve a tak.. ale asi to je normalne..

kami68
28. júl 2009

mima,áno je to normálne,už len treba vydržať.ale neboj,si nejaká bojovníčka-mamička,ktorá vydrží kvôli svojmu miminku všetko.Nebude to až také hrozné,aj mňa posledný mesiac boleli klby,kríže,ale ddalo sa to vydržať.Ja viem že aj ty to vydržíš,tak isto ako aj ostatné maminy.Veľmi Ti držím palce 😉 pá a brúúú nocku. 😉 😉 😉

andrejka10
29. júl 2009

Ahojte negatívky. Tak sa nám to pomaly kráti. 😀 😀 😀
Som rada, že máte všetky dobré výsledky. Držím palčeky, nech to tak vydrží až do pôrodu. 😀
Bea, ja som príklad negatívky, ktorej sa vytvorili protilátky v priebehu tehotenstva, ale nakoniec zabrala injekcia a výsledky sa zlepšili. Tak sa zbytočne neobávaj. 😉 Lekári si nás strážia. 😵
Mima, tak mňa už bolí naozaj všetko. 🙂 Mňa bolí aj to moje veľkéééé bruško. Keď spím, tak sa zobudím, že ma to bruško ťahá a nie je mi to príjemné. Ani podkladanie vankúša už nepomáha. 😀 Ale chodím cvičiť s tehulami do materského centra a zaberá to aj na pánvu, aj na kĺby. Neskúšala si niečo také??

jenny43
29. júl 2009

mima3, andrejka 10
caute babule.pamatate si este na mna? 😉
tak ja uz len tak fucim.
klby ma nenormalne bolia od cca 34tt,a andrejka 10 ani mne nepomaha ani vankus podkladat pod brusko, nic.u
a u nas v malom meste cvicenia pre tehulky????vobec.
gratulujem k dobrym vysledkom mima3
tak sa drzme

andrejka10
30. júl 2009

Awoj Jenny. Jasné, že sa pamätáme. 🙂 Len si sa dávno tu neukázala. Pozerám, že sa ti to poamaly kráti. Pri tvojom mene je krásny 39t.t. 😀 Ďalšia negatívka, kt. to dotiahla do šťastného konca. Ako sa ti darí? Držkaj sa nám aj s malou.

bea26
30. júl 2009

Ahojte. Andrejka pomohla ti injekcia Rhega??? A dali ti ju počas tehotenstva??? Držte sa. Všetkým držím palce. 🙂

andrejka10
30. júl 2009

Ahoj Bea. Po amniocentéze mi pichlii, a to čítam z tehu knižky: Igamad. Tak neviem, či je to to isté, ako rhega, ale bolo mi povedané, že zabrala práve tá injekcia na protilátky.A aj v Prešove na kraji, chceli vedieť, kedy mi bola podaná injekcia. Inak, po oboch pôrodoch mi tiež niečo pichli. Predpokladám, že zrejme tú rhegu.

mima3
31. júl 2009

ahojte negativky,

jenny, jasne, ze si ta pamatame, ved sme spolubojovnicky - tak ty si nam na rade, tak sa drzkaj a daj urcite vediet, ked budes mat nieco nove, ak to do porodu nestihnes, tak po porode daj hned vediet, ked sa ti podari dostat na net..

andrejka - tak to mna tiez boli brusko a podbrusko, hlavne ked sa chcem v noci otocit a vsimla som si ze hlavne, ked z pravej strany na lavu.. auuu.. a este ked mi treba dlho cikat a malicky tlaci na mechur, to je taka bodava bolest.. a maly je riadne aktivny, neviem kedy spi, stale sa hmyri, ale to je prijemne, aspon viem, ze je ok..

po jenny je na rade andrejka a po nej ja 🙂 tak vsetkym prajem v pohode porody a hlavne zdravucke nagativcata 🙂

andrejka10
31. júl 2009

Nie že by som s tebou mima nesúhlasila.Tehotenské týždne nepustia, ale ja sa chystám rodiť 10.08., na narodeniny nášho tatika. 😀 😀 😀 Tak to možno budem aj prvá. 🙂 Keby sa to tak dalo naplánovať ......... 😀
V pondelok idem do poradne. A mala by som mať výsledky z odberu na protilátky. Som zvedavá, ako sme na tom. 😉

tinyleaf
31. júl 2009

Ahojte 🙂 Ja som tiez Rh neg a muz pozitiv, amme dieta s Rh negativ, takze po porode mi Rhegu nepichli. Teraz cakame druhe babo, prve dva razy mi vysli protilatky negativne a posledny krat pozitivne. Doktorka ma poslala na podrobnejsi rozbor do nemocnice, kde budem rodit a tam vysli zrazu negativne. mate s tym niektora mamina alebo buduca mamina skusenost, ze z pozitivnych protilatok zrazu boli negativne? Alebo to amm brat len ako chybu labaku, ze im vysli prvykrat pozitivne?

andrejka10
31. júl 2009

Ahoj tinyleaf, ja som ten istý prípad, len ja som mala pozítívne protilátky trochu dlhšie, myslím, že dva odbery vyšli pozitívne a bola som na rizikovom. Ale mne už brali krv častejšie. Teraz sú už negatívne. No a robili ďalší odber, tak uvidím, či zostali negatívne. 🙂

mima3
31. júl 2009

andrejka, tak ked ty 10. tak ja 13.8. na narodky mojho draheho 🙂) ale ja cakam chlapceka a ti zevraj zvyknu meskat..

andrejka10
31. júl 2009

😀 😀 😀 😀 mima, tak to by sme im dali pekné darčeky. 🙂

millada
1. aug 2009

ahojte, trochu sa zapojim do temy 🙂
Ja som tiez Rh neg. a manzel Rh pozitiv. Včera som bola na amniocenteze. Hned po nej som sa pytala, či nepichaju tu injekciu na protilakty, lebo som o tom čítala. Skoro všetci sa tam tvarili, ze o tom ešte nepočuli. Nakoniec som skončila s tym, ze teda sa to odporuča, ale oni mi to nemozu pichnut, lebo ja nie som ich pacientka 😠 Vybavila som si to potom s mojim doktorom. Ale z toho nasho zdravotnictva som poriadne rozčarovana 😒
Nemate niektora skusenosť s pichanim protilatky po amnio? Dakujem 😵

andrejka10
1. aug 2009

Ahoj Milada, keď som čítala tvoj príspevok,normálne mi naskakovala "husia koža". Podľa mojich informácií ti mali pichnúť inekciu. Možno, že nechceli, lebo čakáš prvé bábo. Ja neviem, to už špekulujem. Mne ju po amnio pichli automaticky a nikoho som ju pýtať nemusela. Milada a v ktorej nemocnici ti robili amnio??

millada
1. aug 2009

ahoj andrejka, tiez si myslim, ze to ma byt automaticky, preto som bola z toho uplne hotova, ked sa všetci tvarili, ze čo je to za vymysel pichat po amnio protilatky 😒 Primar mi potom vysvetloval, ze si to vraj nosia pacientky same, ze im to ma predpisat ich gynekolog a s tym by uz mali prist. Ze oni to nemozu len tak pichnut, ked nie som ich pacientka. A pritom na zakroku som bola tam 😠
Bola som v Nitre. Ty si mozno bola v nejakej sukromnej nemocnici, či nie? Človek si plati za zdravotne poistenie, chora vôbec nebyvam a ked konečne niečo potrebujem, tak aj za to musim bojovat, ako keby som chcela neviem aky nadštandard 😔
Nakoniec mi dal recept, s tym, ze si to musim preplatit sama, vyšla ma 75 EUR!!! 😖

andrejka10
1. aug 2009

Milada, ja som bola v Spišskej Novej Vsi na amnio. To nie je súkromná nemocnica, ale prístup lekárov bol nadštandardný. Keby, že mám ísť ešte raz, určite by som išla práve tam. 😉
Z toho čo píšeš som dosť prekvapená. Ešte som sa s takým postupom nikde nestretla. Vieš čo je najhoršie, že mne po amnio sa začali vytvárať protilátky a práve tá inekcia zabrala a teraz mám protilátky negatívne. Kebyže si ju mám kúpiť sama, určite si ju kúpim. Len nerozumiem, prečo ju niekto dostane automaticky a niekto si ju musí platiť sám. Ešte jedna vec ma napadla v akej zdravotnej poisťovni si? Ja som vo VšZP.

millada
1. aug 2009

Andrejka, aj ja som vo VšZP, preto nechapem, ze môze byt taky rozdielny pristup 😕 A ty si si vyberala vakcinu na recept sama a doniesla tam, alebo ti ju tam automaticky pichli???

andrejka10
1. aug 2009

Oni my ju pichli automaticky. Nikoho som nič nepýtala a ani som si nič nedoniesla.Dokonca som nič neplatila. Len ja som už viacrodička. 😀 Čakáme tretie. Žeby???? A aj protilátky dovtedy boi negatívne. Ja naozaj neviem, prečo. Skús sa na to ešte opýtať.

mima3
2. aug 2009

milada - tak toto je zase sokujuci pribeh nasho zdravotnictva 😲 😲 😲 , ved vsade sa pise, ze po akomkolvek zakroku u negativnej zeny a protilatky maju pichat. esteze si si to sama ustrazila. prajem ti vsetko dobre a nech su protilatky stale negativne. ozvi sa nam znova ako sa ti dari. radi tu pocuvame aj pozitivne spravy, co nas vzdy povzbudi a pri negativnejsich sa zase podrzime psychicky.

andrejka - do 10. augusta to uz mas za par 😀

millada
2. aug 2009

mimi dakujem, určite dam o dva-tri tyzdne vediet, ako dopadli vysledky amnio a tiez aj moje protilatky 😉
Inak ja som tiez z Levice, tak sa mozno aj niekde na ulici stretneme 😵 Tebe sa to už blizi, tak vela stastia a radosti 🙂

andrejka10
5. aug 2009

Ahojte negatívky. Tak mám dobré správy. Výsledky odberu na protilátky nám už ostali negatívne. 😀 😀 😀
A úžasné je aj to, že som dokonca aj doktorku v poradni presvedčila, že ja rodím 10.08. a hotovo. 😀 Tak už sme sa rozlúčili. 😀 😀 😀 😀 Ani ďalšiu poradňu mi už do tehu knižky nezapísala, len sme sa dohodli, že ak by "náhodou" nie, tak 17.8 iprídem ešte raz do poradne. Babulky držte sa mi a prajem len dobré výsledky.

mima3
6. aug 2009

andrejka - super, gratulujem. a ako si prisla na ten termin 10-teho?? jaaaj, manzelove narodky, ze? 😀

baby myslite, ze ked mame dobre vysledky z krvi, tak to ozaj spolahlivo indikuje to, ze je vsetko ok a ze nic vazne by sa s nasimi babenkami v brusku nemalo stat?? mne to stale vrta v hlave..

ja som bola 4.8. na poradni a hned mi povedal doky, ze budeme mat riadne velke babo, uz teraz mal podla merani vyse 3600g!!! 😲 😲

kami68
6. aug 2009

ahojte baby.
Andrejka-gratulujem k neg.výsl.,to je dobrá správa a už sa teším,ako onedlho napíšeš ešte lepšiu a krajšiu správu-že už máš za tým a že ste obe v poriadku 😉
mima,určite už nič zlé Ta nečaká,píšem z vlastných skúseností.Už to len vydržať do pôrodu.Váha Tvojho bábenka je podľa mňa akurátna,2 moje deti vážili 3800g a merali 52 a 51cm.Nati-3620 a 52cm.,no a prvý mal 3200 a 49cm.Už tu chcem vidieť aj od Teba správu že si šťastne a v poho porodila.Držím Vám palce!!!!!!! 😉 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂

mima3
7. aug 2009

kami - dakujeeem. a aj si to citila, teda mala si tazsie porody s tymi vacsimi babatkami oproti tomu prvemu?

nany100
7. aug 2009

ahojte, aj ja som v 18tt absolvovala amnio v ZA a automaticky mi pichli rhegu, potom som mala síce pozitívne výsledky, ale to bol následok amnio ako povedal môj lekár a upravilo sa to...maličká má pozitív po manželovi, takže po pôrode mi rhegu opäť pichli

mima3
7. aug 2009

nany - a malicka nemala po porode ziadne problemy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre