Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

studio11
20. júl 2010

Ahojte.........tak čítam tu o nejakom očkovaní počas tehotenstva????? Ja som tiež Rh neg. a partner je Rh poz. Počas tehotenstva mi akurát 2x robili odber krvi, ale nikdy žiadne očkovanie. Pre istotu som sa pýtala známej lekárky čo ma čaká a vravela že v podstate nič, iba po pôrode mi musia do 24 hod. pichnúť myslím že REGU. Že si mám dať na to pozor, lebo nie všade to robia automaticky. Niekedy prehliadnu krvnú skupinu a potom by mohol byť s 2-hým tehotenstvom problém..............Ináč môj malý má Rh poz- čiže po manželovi 😉

katkav
20. júl 2010

Aj ja som rh negativ a manzel je rh pozitiv a ziadne protilatky mi nepichali, az v den porodu som dostala do zadku injekciu a hotovo 😉

nibiru
20. júl 2010

@rosienka nedavaju a to je ten problem ja som ju tiez dostala ako samozrejmost ale niektory 😠 lekari to nerobia a to je ten problem 😠

rosienka
20. júl 2010

@nibiru to ma fakt dost prekvapuje, ze sa to na SK nedava automaticky, ale mozno staci aj hned po pôrode, dôlezite je tu injekciu dostat

kingstonka
21. júl 2010

coskoro snad budu aj u nas uz davat reghu pocas tehotenstva automaticky- mne v nemocnici povedali ze je to draha injekcia...

mircalla
21. júl 2010

ja som inak citala, ze pokial rhega nebola podana pri predchadzajucom tehu, potrate, amnio, davat ju pri dalsom tehu, je uz zbytocne....pretoze uz doslo ku kontaktu s krvou

titkovamiriam
21. júl 2010

som 0 neg a ex aj priatel poz. tak po kazdom porode som dostala injekciu
pocas tehu som mala vzdy vsetko ok
polovicke na testy vzdy brala krv sestricka mojho porodnika aby mali istotu 🙂

nibiru
21. júl 2010

@kingstonka ako som pisala mne doktor povedal ze v okolitych statoch sa podava bezne a ked aj chodi po roznych prednaskach vsade sa to odporuca pocas tehu rh-negat prave preto aby sa zamedzilo kontaktu s krvou uz pred samotnym zacatim porodu ale su kocky ktorym ju aj po porode zabudli dat 😠 a stym ze je draha no beriem ze nemocnica ma limity a denne im tam odrodi vela zien ale kazdemu gynekologovi inekciu poistovna preplaca takze si myslim ze v tom by problem nemal bit...mne to tak povedal moj doktor

kingstonka
21. júl 2010

no dufam, ze uz to bude beznou praxou aj u nas ju davat aj pocas tehotenstva. Akourat som zvedava, ze co mi povie lakar na to, ze sa mi uz objavili protilatky- kedze ja som ju dostala aj pocas tehotenstva aj po porode...

groka
2. aug 2010

ahojte

vyvalujem oci nad tym ze niektore ste dostali injekciu v 27tt ci v 28ttrhegu,ja nie do frasa tam 😠

som negativka,manzel pozitivny,syn pozitivny jasnacka,po porode mi pichali nieco do zadku,predpokaldam ze to bola ta injekcia
pri tomto tehu mi doki v prvom trimestri 10tt bral krv na pritlatky,pozitivne!vzal o tyzdne znovu s tym,ze krv dat vysetrit hlbsie a vysledky prisli,ktore som si aj precitala,ze hodnoty nemam v takom mnozstve,kde by bolo dieta poskodene
potom mi bral o mesiac zas protilatky,vlastne kazdy mesiac a kazdy mesiac pozitivne!v 28tt pozitivne,v 36tt pozitivne!!
v nedelu som bola za jednym doktorom,riesili sme tento problem,maly vyzera podla sona,podla jeho merani v poriadku,do zajtra cakame s mm na vysledky krvy a ked hodnoty mam zle a stupaju,tak sa mi musi ukoncit tehu
stretol sa niekto s niecim takymto?a co konkretne hrozi malemu tieto posledne dni,tyzdne ak sa mi budu protilatky zvysovat?je ohrozeny jeho zivot?

rosienka
3. aug 2010

@groka prosim ta groka co tu zase tlacis za kaleraby, ze sa ti musi ukoncit tehu v 38tt??! ved ked si tu injekciu po pôrode dostala a napriek mozno zvysenym protilatkam v krvi, ale dobrym vysledkom podla sona ti predsa nikto na konci tehotenstva potrat robit nebude. ved to je absurdne, co tu predkladas. dieta môze mat maximalne anemiu a zltacku, ale aj o tom pochybujem...ved chodis po lekaroch a nemocniciach co som si vsimla ako na hodiny klaviru, tak "urcite" ti zanedbaju protilatky v krvi... 😠

groka
3. aug 2010

@rosienka mne uz zanedbane boli inym lekarom a nemienim to tu riesit s tebou

groka
3. aug 2010

@rosienka dnes som sa rozpravala so sestrou na hematologii a vysvetlila mi co sa teda deje a odla hodnot sa pristupuje k ukonceniu tehotenstva,lebo problemy mozem mat ja aj dieta,tak si prestuduj co vsetko moze nastat
a to ze mi pichli rhegu malo zabranit v niecom,no v niektorych pripadoch nezaberie

rosienka
3. aug 2010

@groka ale prosim ta, ty rodis uz 2 mesiace, pred 3t ti uz odisla zatka, krcok skrateny na 1 cm od nejakeho 32tt a pritom stale pucujes cely dom, malujes, umyvas okna, len aby si to urychlila. nikdy som necitala, ze mas pozitivne protilatky a ze ti preto musia vyvolavat pôrod, lebo ste v nebezpeci. naopak ty sa to male snazis furt zo seba vyhnat, uz davno si sa zastrajala, ze v max. 38tt musi ist von....ja neviem, o co ti ide a naco potrebujes z druhych robit volov 😠

groka
3. aug 2010

@rosienka jasne,vykecala si sa,task je vsetko ok

groka
3. aug 2010

@rosienka a mas uplnu pravdu,rodim od 32tt akoze dobre vies cim som presla,dokonca v teme sme mali a mame aj v sukromke neviem na co sa tu teraz hras baby ktore mali skrateny krcok este skor ako ja a porodili na termin,mozno jedna skor,dokonca otvorena mozem prenasat,takze to tu neries
a prepac,ale ja nie som chora,ale tehotna a ja chcem a mam v byte cisto a nebudem zit v chlieve,takze sa patricne aj staram o domacnost

groka
3. aug 2010

a este ...nie som z tych,ktore ku koncu lezia na posteli,o to je potom tazsi porod a ine veci s tym,treba sa hybat a nielen preto aby sa rychlo porodilo
dieta pride nas svet vtedy kedy ono bude chciet a my sa mozeme aj na hlavu postavit

denisocka
3. aug 2010

no groka,nad tebou treba krutiť nielen hlavou,ale asi aj panvou aj vššetkými udmy tela ... ts ts ts

carculca
3. aug 2010

...a tak sli Janko s Marienkou po lese, az kym nenarazili na pernikovu chalupku....

denisocka
3. aug 2010

@carculca 😀

pipi1211
3. aug 2010

uz aby zazvonil zvoniec a rozpravky bol koniec....

denisocka
3. aug 2010

podľa šatistík, každa rozpravka ma FINE ... ENDE ... KLINGACIK 😀

pipi1211
3. aug 2010

@denisocka ale tak mozno to este len zacne 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denisocka
3. aug 2010

aj tak nas vymažu,bo sme off topic .... ale už to aj tak menej graduje ako v 16tt

carculca
3. aug 2010

preco by nas vymazavali, ja mam RH negativ, akurat o tom nevie cely konik a prilahly vesmir

pipi1211
3. aug 2010

aj ja som RH negativ 😀

denisocka
3. aug 2010

ja som Rh+ tak dovi baby 😖

denisocka
3. aug 2010

Dida prepac,ale neda mi,ty rodiš od 16tt ako to dobre vieme 😉 a cuduj sa svete, stale si cela ... šuruješ podlahy, kazdy týžden okna a stale das patrične celemu vesmiru vedieť,že tentokrat už budeš šurovať viac,aby si maleho vydurila von . a zakaždym sa nič nedeje .a lekári ta predsa dobre poznaju,nedristaj že jeden to zanedbal -ťo tam v nitre mate jedneho ? šak chodiš po pohotovostiležiš po nemocniciach,tak žeby všade bol furt jeden lekar alebo všetci taky tupí? a zrazu sa najde nejaky primar,čo to rieši až z bratislavou ? ja ti fakt želam,aby si zajtra tu sekciu mala,čo o nej tolko basniš,ak teda nemas v kešeni už iny pribeh. a nech ste obaja zdraví,nech nam tu už proste vo viacerých temach nedvíhaš žlč

denisocka
3. aug 2010
rosienka
4. aug 2010

@groka tak aby bolo jasno- hras sa tu ty a nie ja. Nemala som uz chut tu v kuse citat tie zavadzajuce bludy bez hlavy a päty, ktorymi tu uz mesiace zamorujes MK. Nemaju ani hlavu, ani pätu, ale pravdepodobne sa ine od teba ocakavat neda... vkuse si odporujes a nie si uz len nedôvedyhodna, ale najmä smiesna. Nemam vo zvyku sa bez priciny do niekoho pustat a zhadzovat, ale neznasam klamstva a falos, ktoru z tvojich prispevkov citim....takze tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre