Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

17mirdis10
19. nov 2012

ahojte maminky ja som sa chcela opitat ked som Bnegativ a priatel Bpozitiv a ked som v 8tyzdny co to znamena

17mirdis10
19. nov 2012

ahojte maminky ja som sa chcela opitat ked som Bnegativ a priatel Bpozitiv a ked som v 8tyzdny co to znamena

nescafe28
21. nov 2012

@17mirdis10 ak cakas prve babatko tak nic 🙂 a po porode dostanes injekciu, aby nebolo ohrozene tvoje druhe tehotenstvo.

katy09
22. jan 2013

ahojte maminky...tak ja mam otazočku...som Rh neg. a manžel je Rh poizit....prve dieta bolo bez akychkolvek problemov a malý ma krvnu skupinu po mne takže je neg.teraz čakame druhe babetko som v 14tt..a dnes mi volali aby som došla na krv kvoli protilatkam...ked som sa spytala sestričky že čo ak budu v krvi protilatky tak mi povedala že tak sa bude musiet tehotenstvo ukončit...akože..tak ma vyplašila že až...a ešte chcela vediet či som po pôrode dostala tu injekciu a na to si ja už bohužial nepametam pretože to bolo pred 9.timi rokmi..a možno ani nebolo treba ked ma syn moju krv...no ale teraz sa tak bojim.... ☹

miskakyska
22. jan 2013

@katy09 aho..tu injekciu si určite dostala,nepodliehaj panike 😉 dostaneš ju aj po druhom pôrode......ja som Rh 0 negatív,muž 0 pozitív a obidve deti deti po ňom rh 0 pozitív a všetko je tak ako má byť 😎 ...protilátky budeš mať v poriadku neboj sa,keby sa malo čosi stať,už sa davno stane...určite si aj ty čo,to poštudovala ohľadom krvnych skupín ..tak nechapem tvoju sestričku,čo robí z toho takú paniku...to je riadna bezcitná maska 🙄

nevestickaaaa
22. jan 2013

@katy09 to čo je za kravu, že ukončiť tehotenstvo??? nič také sa nerobí, to sa neboj, všetko bude v pohode, toto bol problém pred 50timi rokmi, ale teraz už rozhodne nie.

katy09
22. jan 2013

jaj..dakujem vam baby ste ma ukludnili...no ona mi povedala že takych čo ma 0neg. je malo a že taketo pripady nemavaju...som sa vyplašila a ešte konečne som v 14tt. čiže to najhoršie za sebou a ona mi toto povie??

spynkaa
24. jan 2013

Ahojte, neviete kto a kedy zisťuje krvnú skupinu ocinka? Ten moj si je na 90% istý, že Rh pozitívny.

hradnapani
24. jan 2013

@spynkaa jeho obvodny lekar/lekarka, niekde za poplatok, niekde bez neho (ak to ma napisane v zdravotnej karte), kedykolvek

spynkaa
25. jan 2013

@hradnapani ďakujem 😉

veronicka12
25. jan 2013

Ahoj vobec nic si z toho nic nerob ja mam tiez 0 RH neg. a muz ma AB neg. pichli mi Rhegu aj pri prvom a teraz mi ju podali v nemocnici takze vesko OK.

sisisi
17. feb 2013

ahojte!
ja som tiez -, priatel +. mozem sa spytat, preco to pri prvom tehotenstve nie je problem? preco az po prvom porode alebo potrate? nemoze sa stat, ze prvy potrat bol sposobeny prave touto nevhodnou kombinaciou?

lindda
20. feb 2013

Ahojte , viete niekto poradit ,ze kedy ak som tehu mi maju pichnut protilatky dakujem pekne za kazdu odpoved

kvetinka211
20. feb 2013

@lindda ahoj, su dva pristupy ... u nas sa vacsinou dava az po porode (resp. po amniocenteze a pod.), v zahranici a aj niektori sk lekari zacali davat preventivne v 28-30tt. Mne dali preventivne v 29tt, potom som mala ale falosne pozitivne protilatky, tak som musela behat po vysetreniach. Ale nabuduce si asi zasa dam preventivne uz v tehotenstve ak sa nieco nezmeni. Je otazne co je lepsie, preventivne podanie znizuje rizika na minimum, ale aj samotne podanie rh protilatok ma miniaturne riziko (alergicka reakcia).

emma93
18. apr 2013

@nescafe28 ..ahoj...práve som prekonala potrat:(...v 10tt....zistila som, že mám faktor Rh negatív, myslíš, že to s tým súvisí?? ďakujem za odpoved

ellenie
18. apr 2013

Ja som taktiez Rh negativ, manzel ani neviem, mala je A+. Kedze zijem v CR, tak som chodila do poradne sem, a pytala som sa gynekologicky ci nie je potrebne, aby aj manzelovi vzali krv, kedze ja som negativ, no a ona mi na to povedala, ze nie, ze pre nu je dolezite aku KS mam ja. Islo hlavne o to, ze manzel sam nevie aku KS ma... Inak mi pocas tehotenstva nic nepychali, az po porode malej vzali krv a kedze bola pozitivna tak ma zaockovali protilatkami 🙂 Inak sa chcem opytat, planujeme druhe, ako to teraz bude, caka ma uz nejake ockovanie pocas tehu alebo znova az po porode? Inak som bola tiez viackarat sledovana, asi 3x mi brali krv na protilatky....

82vivien82
19. apr 2013

Ahojte ja som v 31tt a stale mam zle vysledky na protilatky, teraz v stredu som bola v poradni a podla ultrazvuku je vsetko ok a mala som prist na kontrolu o 2 tyzdne ale dnes mi volala sestricka aby som prisla v utorok uz , ze lekarka ma vypise do rizikovej ambulancie , ziadnu injekciu mi nepichli a ani nespominaju cosi take , ja sa len bojim aby hodnoty neboli prilis vysoke a budem musiet ist skor rodit co v mojom pripade je velmi skoro ☹

ivetkabab
19. apr 2013

Mamicky s Negat Krvnou skupinou a otecko Pozit-nemusite sa bat.gyn .vam urobi asi 2x za tehotenstvo odber protilatok a picnu vam injekciu s protilatkami.Nbojte sa...aj u nas to tak je

kakika007
19. apr 2013

Budúce mamičky..Naozaj netreba zbytočne panikarit a stresovat. Ja som tiež rh negatív a manžel pozitív, počas tehu bežné vyšetrenia pri odbere krvi, žiadne špeciálne injekcie som nedostala ani pri jednom tehu. Máme dve krásne dcerenky, staršia má krv po tatinovi, tak po pôrode mi pichli injekciu na protilatky, druhé tehu bolo v pohode, malá má krv po mne. Nezatazujte sa viac ako treba. 😅

yasminka137
22. apr 2013

@ivetkabab ahoj,ani nevieš ako ma poteší,keď občas prečítam,že aj mamičkám s takými RH-čkami ako máš ty a aj ja...majú viac ako dve detičky a sú zdravé a v pohode ,my máme dve a teraz čakáme tretie,som v 17tt,brali mi už dvakrát krv,prvý dopadla výborne,na druhú ešte čakám na výsledky,tak dúfam,že tiež to bude v poriadku a drobček bude v pohodičke a zdravý...🙂

ivetkabab
22. apr 2013

@yasminka137 ahojky,neboj,keby sa tvorili protilatky tak ti budu pichat inj.v dnesnej dobe to nie je problem...

bejby191
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciatl
5. aug 2013

Ahojte, mi sme tiež ten prípad.....prvý syn zdedil po mne neg faktor, takže mi nič nepichli......v druhom tehotenstve mi sledovali protilátky, ale všetko bolo v poriadku.....napriek tomu sa malá narodila so silnou novorodeneckou žltačkou(je Rh pozit), takže bola od narodenie 5 dni pod svetlom, vôbec som ju nemala pri sebe, ......tiež jej potom dodávali krv.....mala strašne málo hemoglobínu a doteraz má málo železa......injekciu mi pichli teda až po tomto druhom tehotenstve

barcelona94901
5. aug 2013

@emma93 to s tým nesuvisi,potraty v 10tt ,su bohužiaľ častejšie

barcelona94901
5. aug 2013

@luciatl mne pri prvom doslova šaleli pritilátky,musela som ísť na krv priamo do nemocnice ,aj pani primárka si ma zavolala a vysvetlila mi,že hold stáva sa,nedokázali ma namerať ,ja som na krv bola asi 5 krát 🙂 po porode mi pichli injekciu a bolo 😉 ja ešte k tomu anemiu ,málinko železa
a malý bol jediný čo nemal vobec žltačku a železo mal v poriadku ,my sme boli rýchlo doma z porodnice ,tak neviem,či to má vobec nejaku suvislosť s protilátkami
druhé tehotenstvo uvidíme 🙂

ellenie
2. sep 2013

Ahojte mamičky, mam otazočku. Som 0 Rh-, krvnú skupinu manžela neviem, ani on sám to netusi. Mame uz jednu dcéru, ta je A+. Moja mamina je tiez 0 Rh- a otec A+ a jej doktorka povedala, ze moze mat iba dve deti, ze to tretie by uz mohlo alebo bolo postihnute, takze maju iba mna a brata. Ako to potom vlastne je? Hrozi aj nieco mne take? Nerozumiem tomu, ved je tolko zien s takou krvnou skupinou a to mozu mat fakt iba 2 deti?

jeemima
2. sep 2013

@ellenie skor sa hovori o druhom tehotenstve ze to je potencialne nebezpecne pre babatko ak by malo rh+.a ty nie. pri rpvom sa ti robia protilatky ktore potom mozu to druhe babo ohrozit....ale tam ide vyslovene o zivot nie o sposobvanie postihnuti takze to ej nejaka hlupost

miska030
2. sep 2013

@ellenie Ahoj,takze ja mam RH negativ manzel RH pozitiv,mame tri deti vsetky maju Rh pozitiv,vsetko je v poriadku a dokonca teraz cakame stvrte babo🙂

kiki68
2. sep 2013

No ja som tiez skup. negativ,partner pozitiv,takze som zvedava co sa bude diat, lebo prve tehu skoncilo MA, ale pichli mi rhegu.Tak hadam pri dalsom tehu problem nebude. A dnes to uz vedia poriesit tou injekciou,takze mozno si tie sestrickya doktorky niektore pamataju skor pripady z minulosti,vtedy to mozno bolo inak a fakt bol problem donosit zdrave dieta,alebo po porode. Ale teraz by to uz problem nemal byt. Ja som prave pocula,ze ked su obe krvne skupiny rovnake je vyssia sanca,ze sa dieta narodi postihnute. Neviem ci ej to tiez nejaky blud,ale takto to povedali rodicom kamosky.ona ma totiz postihnuteho brata. Chlapec ma lahsiu mentalnu retardaciu. Vyzera v poriadku,len myslenim je tak na urovni 10rokov a ma 20rokov.

any395
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre