Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

alikaa
9. jún 2009

Aha, takze ked sme negativky, tak nase dietky caka po narodeni silnejsia zltacka? Ako to s tym suvisi?

Takze by mi mali 3x za tehotenstvo brat krv na protilatky a ak pri jednom z tychto odberov zistia zvysene protilatky tak by ma mali sledovat kazde 2 tyzdne? Dobre som to pochopila?

alikaa
9. jún 2009

A este som zabudla, ako je to s tou injekciou v 28. tyzdni? Mate skusenost, ze sa bezne pichne preistotu alebo je to skor vynimocne?

bay
9. jún 2009

Ali ja som v 28 tt ziadnu nedostala a nikdy predtym som to nepocula 😅 a vedela som len o tej po porode.
Nemyslim si ze negativna matka automaticky znamena dieta so zltackou, ale ja mam vrodenu vadu a mam zvysenu hladinu bilirubinu (sposobuje zltu farbu pokozky) aj normalne a v tehu este viac. Takze moj maly ma velku sancu ze bude mat po porode toho bilirubinu viac a teda bude zltucky 😅

andrejka10
9. jún 2009

Ahojte tehulky. Tak tu máte jednu stránku, na ktorej je veľmi pekne popísané, čo vlastne dokážu spôsobiť protilátky, včetne novorodeneckej žltačky. Ak by mal niekto záujem tak:

http://www.choredieta.sk/index.php/novorodenec-...

Ale nezabudnite, musíme pozitívne myslieť 🙂 🙂

mima3
9. jún 2009

alikaa - potvrdzujem, že to nie je pravidlo - pichat tu injekciu v 28tt, mne ju tiez nebudu davat.

mima3
9. jún 2009

no, andrejka, neviem, ci ma tie clanky ukludnili alebo naopak. trosku ma zarazilo, ze odber krvi na protilatky nema velku vypovedaciu hodnotu. to by znamenalo, ze to, ze som mala negativne protilatky este nemusi znamenat, ze je vsetko v poriadku ☹
ozaj andrejka - neviem, ci si to tu niekde pisala, si nepamatam.. ale aku krv maju tvoje prve dve deticky? a dostala si zakazdym tu injekciu? pred tym si mala protilatky v poriadku? a mali deticky zltacku?

andrejka10
9. jún 2009

Mima, moje detičky sú obe pozitívne po tatovi. Lukáško 0+, a malá celý tatino B+. Ani pri jednom dieťati sa mi protilátky nevytvárali až teraz. Ale mám hlúpy pocit, že to naštartovala amniocentéza, pretože odbery dovtedy boli v poriadku. Ale opakujem, to je len môj názor. Neviem, možno sa mýlim. A po oboch pôrodoch mi tú injekciu pichli a niečo mi pichli aj po amnio a pichajú to len negatívkam, tak to bude asi tá istá. Aspoń vidíš, aké informácie ti podajú naši lekári. ☹ Mala som skvelú gynekologičku, tá mi všetko pekne vysvetlila ale toto v tej rizikovej, proste strach a hroza. 😠 Všetko si musím hľadať na nete.
A aby som nezabudla, mima, neboj sa, keby nemali velkú váhu tie výsledky z odberov, nerobili by ich. Veď práve na základe týchto odberov som v rizikovej.
Aj tak som zabudla, obe detičky mali žltačku, ale v norme. Žiadna komplikácie, len nás volali, aha pomarančík už ide..... 🙂
Držte sa babenky, ja sama verím, že to všetko dopadne dobre. Taký mám vnútorný pocit. 🙂 🙂 🙂

alikaa
10. jún 2009

Ahojte, tak dnes som bola u Dr. a doniesla jej potvrdenie o mojej a manzelovej krvi, tak si zapisala, ze mi ma robit aj testy na protilatky. No snad to teda dobre odsleduje.

titkovamiriam
10. jún 2009

injekcia ked som bola tehu som ani raz nedostala-dolezita je pri neg ta po porode!!!

mima3
10. jún 2009

andrejka - dik za infosky.. a zltacku zvyknu mavat aj deticky pozitivnych mamiciek,nie?... ja tiez verim, ze nam to dobre dopadne 😉

alikaa - no fajn, tak uz budes aj ty sledovana, daj nam potom vediet ako to ide 😉

titkovamiriamka - takze ty tiez patris medzi nas negativky? a ake mas skusenosti, nemali ste ziadne problemy? deticky maju aku krv?

kami68
11. jún 2009

ahojte baby.Myslim na Vas a myslim na Vas,aby to kazdej dobre dopadlo a narodili sa Vam zdravucke deticky..
Moje druhe a stvrte dieta ma Rh pozit a vtedy mi pichli po porode inj.prve a tretie dieta maju Rh neg.vtedy som inj.nedostala.Druhy syn-rh pozit.mal silnu novor.zltacku,davali mi ho pod lampu a este zivoc.uhlie a bolo to potom OK.posledna ani zltacku nemala.take su moje skusenosti.Drtim silno palceky. 😉

mima3
11. jún 2009

kami, dakujeme za povzbudenie, tak super, ze mas 4 zdrave deticky a negativnu krv, je to velke povzbudenie pre nas. tak prajem vasej rodinke vsetko naj.. ozik a neplanujes piate? 😉 ja by som tiez brala taku velku rodinu..

titkovamiriam
11. jún 2009

milanovi v 91 ked sa narodil dva razy menili krv mal otrasne protilatky,pritom pocas tehu som mal vsetko ok je A-poz,michal a marek su A neg-nemali problem ani so zltackou.

kami68
11. jún 2009

mima,dakujem aj za deti 🙂 No a to piate určite neplánujeme 😀 ,aj tak je nás už dost 😀 .ale je to super,decká sú zlaté.na dnešnú dobu je to akurát tak dost 🙂 Najdôležitejšie je zdravie.Ktovie mima,možno sa aj Vám zadarí a bude všetko v poriadku a bude z Vás krásna velká rodinka 😉 .My sme tiež neplánovali a čo sa stalo,stalo sa,a nelutujeme.,naozaj...

zahara
11. jún 2009

ahojte 🙂 , narazila som na tuto temicku a sa az zlakla, co to citam 😕 tiez som negativna a manzel pozitiv, no podobne ako alikaa - moj mudr. to vobec neriesil (na zaciatku tehu som sa ho pytala a povedal mi nieco take ako ze to sa riesi az po porode..) teraz som sa trosku vystrasila, ci som nieco nezmeskala nahodou, lebo polka tehu je uz v cudu a krv kvoli protilatkam mi nebola brana nikdy 😲

mima3
12. jún 2009

titkovamirka - my tiez chceme mareka 😉 a milanovi to menili krv hned po porode a odvtedy uz bolo alebo teda je ok? mam to chapat tak, ze takymto detickam s opacnym faktorom ako ma matka robia este po narodeni vysetrenia na protilatky?

zahara - hm, mala by si sa doktora na to spytat, mas na to narok.. a mozno ti aj vysetrovali krv na protilatky, ked ti brali na zaciatku a ani nevies, mne to spravili automaticky.. a potom mi brali az v 24tt. spytaj sa na to.

zahara
12. jún 2009

mima dik za odpoved 😉 v stredu mam poradnu, tak sa skusim opytat, len pocas tehu v poradniach mam pocit, ze moj mudr ma toho az prilis, a preto robi len nevyhnutne 😔 po tych odberoch, co som mala doteraz mi rh asi len zistovali, kedze v knizke mam uz zapisane A neg. no uvidime, ako dopadnem..

jenny43
13. jún 2009

ahojte negativky,
mima3
ahojcek.pohyby aj ja som mala najintenzivnejsie v 29-30tt.no po 32tt sa trocha ustalili, no tieto posledne dni zasa takze to je asi ako ktory den.
mima3, andrejka10 bola som na tie protilatky, tak cakam.asi za tyzden budu vysledky. 😔

andrejka10
13. jún 2009

Neboj sa Jennny, určite to bude dobré. Veď pozri sa, už ste v 32tt. To je úžasnéééé. 😀 Držím ti palce, daj potom vedieť, ako si dopadla.

lenadka
14. jún 2009

jenny babo ked je uz take velike ma menej miesta na vyvadzanie, tak neboj 😉
a s tou zltackou ja som tiez negativ a manzel + a mala ma krvicku po nom a bola jedine babo v nemocke co nemalo zltacku 😉 a vsetci sa tomu cudovali vratane mna 😉 😀

roasha
14. jún 2009

ja som negativka,mm pozitiv,mala negativ po mne,a zltacku mala ukazkovu. 🤐

mima3
15. jún 2009

ahojte negativky.
jenny - tak to je jasne, ze ked uz ma menej miesta, tak aj menej vyvadza.. moj ma zatial dost a celkom ho bavi s mojim bruskom nacvicovat 🙂 ale dobre vediet, ze to ustane, aspon sa nezlaknem a budem vediet, ze to je normalne.

lenadka - 🙂 tak to je sranda, priroda je ozaj nevyspytatelna 😉

roasha - to si myslela tak, ze mala silnu zltacku?? a co to potom znamenalo, museli ste byt dlho v nemocnici?

roasha
15. jún 2009

ano,mala silnu,nevedela som,co do nej liat skor,ci roztok uhlia/denne treba vypit liter/,alebo mat.mlieko/aby mi neschudla/.zlta bola este 2mes po narodeni,ale zvladli sme to,len kvoli farbe nebolo vidiet,ze je aj anemicka,tak potom sme museli riesit este aj to.

mima3
15. jún 2009

roasha - no tak super, ze to dobre dopadlo.. aka stara je uz malicka? a zaujimave, ze napriek tomu, ze mala negativnu krv po tebe, tak mala taku silnu zltacku..

roasha
15. jún 2009

uz je slecna,ma 6r 🙂
ono tazko povedat,co vsetko ovplyvnuje novorodenecku zltacku,presne to nevedia ani lekari,ze tiez deticky co sa narodia skor/bola 3t skor/....ktovie,kolko faktorov tam je.. 🤐

mima3
16. jún 2009

roasha - to tak super, tak nech sa dcerke dari 😉

roasha
16. jún 2009

dakujem,a nebojte sa negativky,vsetko bude ok. 🙂

ribizek
17. jún 2009

Ahojte.

Zrovna som narazila na túto tému. Tiež sme s manželom opačné Rh faktory. Dievčatá nebojte sa, pri prvom bábe je to väčšinou všetko OK, len vám musia pichnúť po pôrode do určitého časového limitu, tuším do 75 hodín /neviem presne, nechcem zavádzať/ injekciu - Rhega. Túto injekciu by mali dostať aj ženy po spontánnom potrate, interupcii, ale aj amniocentéze. A počas tehu vám berú minimálne krv na testy na protilátky. Určite vás budú sledovať. KEby bol problém, vedia, ako to riešiť.

ribizek
17. jún 2009

oprava - chcela som napísať do 72 hodín. Hold, preklep. 🙂

mima3
17. jún 2009

ribizek - dakujeme za podporu a povzbudenie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre