Matka Rh negatív, otec pozitív. Nebezpečné pre dieťa?

pepapo
4. aug 2006

Ahojte tehulky,
chcem sa opytat ci niektora z vas vie alebo ma osobnu skusenost s tym, ze ked ma mamicka krv Rh negativ a ocino Rh pozitiv, je tam nejake nebezpecenstvo pre babino. Ze sa tehotna zena musi sledovat a ked sa tvoria protilatky, musi ist aj na nejake preliecenie....viete o tom nieco?
dakujem

tjarka1
20. nov 2013

@kuka221 aj ja som B- a mm je B+, 3x mi brali krv na testy, 2x som mala neg. výsledok na tretí ešte len čakám a v 20tt mi pichli protilátky a ešte jednu injekciu dostanem po pôrode, som sa na to pýtala aj môjho doktora, že to aby som nemala problémy pri druhom tehu. tak dúfam že nám to všetko dobre dopadne a druhé tehu bude tiež v pohode 🙂

anakristin
29. nov 2013

@evikhav81 mojka tak to si potom asi taký extra prípad ako ja.... ja som a plus manžel o plus ale ja mám to popletené v podskupinách /citujem. Eritrocity pacientky sú c-neg./ tak druhej dcerke museli meniť krvičku, neviem o tom žeby mi pichali po pôrode nejaku inj. tak teraz čakám tretie a som na nervy bo neviem čo bude. teraz brali aj manželovy krv že to vedia bližšie zisťiť vlastnosti c- eritrocitov. No ako vždy sa okolo mna správaju všetci ako v korúrkove. ,,ved dajak bude,, uvidíme- tvrdia lekári...

evikhav81
29. nov 2013

@anakristin ahoj...mne uz pred troma tyzdnami brali opakovane krv a zevraj je to ok...nic blizsie k tomu neviem,ked mam pravdu povedat,vobec tomu nechapem,vacsinou tu baby pisu ohladne negativnej krvnej skupiny...ale tak snad doktori tu v Holandsku vedia,co robia 🙂 prajem vela stastia 🙂

danar13
29. nov 2013

Ja ARh neg. manzel pozit. Po porode mi pichli injekciu ak by bolo druhe babo aby nebol problem.Neboj vsetko bude ok.

kika691
23. jan 2014

Ahojte Chcem sa opytat ako to je ked ja som 0-partner B+.Bola som tehotna len kra ko cca 2 tyzdne no s prichodom Ms sa to neudrzalo. Neviem ci sa to vobec berie ako tehotenstvo ked to tak skoro skoncilo.Ak by som otehotnela druhy krat mohol by byt problem?

aga2011
27. feb 2014

@terez999 ahoj, ako sa vam dari? ja mam tiez vysoke protilatky uz od zaciatku tehu pri druhom.

aga2011
27. feb 2014

@mardenad ahoj, prosim ta a pocas tretieho tehu si mala vysoke protilatky v krvi ked ti ich kontrolovali.

mardenad
27. feb 2014

@aga2011 kontrolovali i ich, ale mala som ich v poruadku.

aga2011
27. feb 2014

@mardenad takze ti to nemohli protilatky sposobit,ze malicky je autista, alebo to ze ti nepichli rhegu? nepovedali ti doktori prosim ta? ja mam teraz zvysene protilatky od zaciatku tehu pri druhom.

mardenad
27. feb 2014

@aga2011 nepovedali mi to. Ale aj keby to tak bolo, pni by to na milion % zapreli. Každý dáva ruky preč od toho.

marian86
6. mar 2014

Baby ja som B neg, priatel A poz, prve tehu bolo vsetko ok, no po porode som nedostala injekciu na protilatky a teraz v 10 tt tehu som postupila kyretaz, missed ab- zamlceny potrat... teraz tu injekciu som dostala tak dufam ze vsetko bude dobre pri tretom tehu.....

cassidy
3. apr 2014

baby, kam to pisu, ci vam pichli RHegu po prvom porode? lebo ja to v prepustacej sprave z porodnice nemam napisane. vsade citam, ze "by sa to malo" robil automaticky, ak je matka + a dieta -. teraz som druhyjrat tehotna, v 33.tyzdni uz, a sestricka ma trochu znervoznila, lebo hovori, ze nikde v mojej dokumentacii o tej injekcii na protilatky nevidi ziadnu zmienku. doteraz som mala sice testy na protilatky negativne, ale este jedny vysledky mam pred sebou a netesim sa na ne ...

marcah
3. apr 2014

@cassidy no ak si + tak sa to vobec neriesi... alebo to bol preklep? injekcia sa dava iba ak je matka - a babo +

cassidy
3. apr 2014

@marcah joj, ano, preklep, ja som -, dieta je +

sense
3. apr 2014

@aga2011 ja som mala zvysene protilatky, tendecia stupajuca, chodila som obden na dopplera aj pasy, porod bol vyvolany tri tyzdne pre terminom lebo uz nebolo vyzivovane....problemy po porode bboliasitake, ze mala bola podchladena a bilirubin hodnota 400 nastastie uv zabralo a nemusela sa menit krv u malej....
...dnes uz lekari vedia co robia a protilatkyv krvi niesuaz takyproblem

aga2011
4. apr 2014

@sense ahoj, prosim ta takto si to mala pri druhom babätku? či pri prvom? dakujem ti,ze si napisala.

cassidy
4. apr 2014

tak aj tretie vysledky z protilatok negativne, vydychla som si..tak mi ich asi nakoniec predsalen dali..

terez999
15. apr 2014

ahojte, tak ja mam stale pozitivne protilatky, v 20tt mi pichli rhegu, potom mi daju az po porode, babo je v poriadku,,len dnes na sone mi povedali ze je o 2tyzdne mensie, tak uvidim 22.4. co mi povedia,,zevraj si ma uz nechaju v nemocnici, uvidime 🙂

rachel978
16. apr 2014

ahojte som tiež Rh neg. čakám druhé dieťa, injekciu po prvom pôrode som dostala, nakoľko syn bol Rh +.

Prvý odber na protilátky na zač. tehotenstva bol v poriadku. Teraz druhý odber bol už pozitívny. Bola som na odbere plodovej vody v 19-20 tt a po výkone som dostala Rhophylac 250 i.m. (čítam zo správy). Tak nechápem čo sa deje? Som z toho dosť nervózna. Dnes som bola opäť na odber asi podrobnejší rozbor. Nemáte s tým skúsenosti?

charly313
15. máj 2014

Ahojte mozu vyvolat rovnake krvne skupiny zly vyvin plodu? A moze to byt tak ze u jedneho pohlavia nemusi vzniknut problem a u opacneho moze?

zuzulka558
15. máj 2014

my sme z manzelom tiez tak podobne ale nedali mi nic,ani v porodnici ked som odchazala najprv som musela cakat lebo mi chceli injekciu dat no nakoniec nic mi nedali

alka77
15. máj 2014

Tiež som mala to isté. Mne však pichli protilátky počas tehu a druhý krát po pôrode. A všetko je v najlepšom poriadku.

ammellia
15. máj 2014

@charly313 nie, rovnake krvne skupiny nie su problem.

kiki68
15. máj 2014

@charly313 za nejakych okolnosti vraj ano, mali tento problem od kamosky rodicia, jej brat je mentalne zaostaly, vraovali ich,ze to moze vzniknut, ona je zdrava. Takze neviem za akych podmienok,ja som to tiez pocula, ale doba pokrocila,tak neviem ci tam este nieco ine nebude k tomu,aby to vzniklo.

charly313
15. máj 2014

Dakujem za odpovede

kalu33
30. júl 2014

prosím vás, ako je to s tou injekciou? Pichá sa ešte počas tehotenstva alebo až po pôrode? Lebo všade čítam, že až po pôrode prvého dieťaťa, ale lekár mi vraví, že oni to pichaju už v tehotenstve cca v 28 týždni. A teraz neviem čo je lepšie. Dať si nejakú vakcínu ked som tehotná...? Však pri prvom dieťati by nemal byť problém, či?

trgypadl
30. júl 2014

@kalu33 je to individualne...niektore nemocnice to pichaju az po zisteni krvnej skupiny dietatka po porode,ak to pichnu uz pocas tehu nic sa nedeje

kalu33
30. júl 2014

@trgypadl a to sa pichne iba ta jedna dávka? Alebo potom este jedna po porode?

trgypadl
30. júl 2014

@kalu33 to sa informuj u svojho gynekologa,v kazdej nemocnici to moze byt rozne...kde som pracovala ja sa pichala rhega bud po potrate rh negativnej mamke,a po porode negativnej mamke po zisteni krvnej skupiny dietatka....v tehu sa to u nas nepichalo...ale v kazdom kraji to moze byt rozne

zuzito8
12. sep 2014

@rachel978 ahoj prosim ta ako to s vami dopadlo? bolo vsetko v poriadku? ... ja si prave citam o tejto teme, ja som rh-, manzel rh+, a malinky je rh+ ... planujeme druhe dieta, ale mam trosku aj obavu, ci bude vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre