Meranie cukru

viktoria007
26. aug 2013

ahojte....prave dnes som dostala od doktorky tu vecicku na meranie cukru...mam si merat po jedle 2 hodiny a medzi tym nic nejest...vydrzali ste to? alebo ste si dali jedno jablko alebo nieco nech nie ste az take hladne? a otazka este ....ked chcem zistit ze z coho sa mi zvysuje cukor po akej dobe si to mam zmerat? napriklad zjem jablko a po akej dobe si to mam zmerat? dakujem za info a pripadne radu 🙂

spynkaa
27. aug 2013

Ahoj, ja si meriam takto:
1. deň - 1/2 hodinu pred raňajkami a potom hodinu a 1/2 po raňajkách.
2. deň - 1/2 hodinu pred obedom a potom hodinu a 1/2 po obede.
3. deň - 1/2 hodinu pred večerou a potom hodinu a 1/2 po večeri.
Podľa toho akú mám glykémiu pred jedlom tak viem koľko možem zjesť. Podľa sacharidových jednotiek - malá pomôcka je tu: https://www.aace.com/files/realcarbcounting-slo...
Tu sú množstvá a ich sacharidové jednotky. Neviem ako ti povedal doktor, že do akých hodnôt sa musíš dostať, ale ja musím do 6,0.
Keď si takto meriam cukor, tak už po týždni viem aké raňajky sú pre mňa ok a čo mi zase nerobí dobre a zvyšuje cukor. Lebo každý cukrovkár je individuálny. Napr. mlieko jednomu zvyšuje, inému nie.
Tu je odkaz na skupinu diabetes, tam sa pýtaj keby si niečo potrebovala.
https://www.modrykonik.sk/skupina/3417/

viktoria007
autor
30. aug 2013

@spynkaa dakujem pekne.... pomohla si mi 🙂 musim sa vtesnat tiez do 6...takze skusam co mozem a co nie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre