Migréna pred tehu a cez tehu

shirako
10. mar 2016

Baby potrebujem radu. Po narodení dcérky (5 rokov) som zacala mat migreny...kazdy mesiac vacsinou po MS cca tak dva dni po sebe...neskutocna bolest plus zvracanie...samozrejme stale to trva. A teraz by sme chceli druhe babo. A zaujima ma ci s tym mate niektora skusenosti. Ci sa ta migrena pocas tehu strati, alebo sa zhorsi a je castejsie alebo je to na rovnakom. Z toho mam dost obavy.. predsa to nie je nic prijemne a kto nezazil nema sajnu o com hovorim. Za kazdu radu budem vdacna babiky. Pekny vecer 😘

lucia79
10. mar 2016

u mna to začalo tiež po porode, pri dalsom tehotenstve som mala v prvom trimestri par zachvatov, druhy a treti trimester klud, po porode sa to rozbehlo nanovo.

petra3312
10. mar 2016

@shirako ahoj, ja migrenami trpim uz od dietata, takze dobre viem, o com hovoris-akurat ze u mna uz to preslo do stadia raz za tyzden a niekedy pretrvava niekolko dni. Pocas prveho tehotenstva mi vyrazne ustupila- myslim, ze som mala migrenu raz v zaciatkoch-potom ma sice tiez niekedy bolievala hlava, ale nastastie to nebolo nic strasne a dalo sa vydrzat aj bez liekov. Hned po porode sa migreny vratili v plnej sile. Teraz som tehotna opat a migreny nemam casto, ale uz som asi 3 trojdnove zachvaty mala -teraz som v 17stom tyzdni. Takze pocas tehotenstva sa Ti stav moze zlepsit. Keby si aj migrenu mala, mozes si dat paralen.

bibistec
10. mar 2016

to je loteria ako mi povedala moja lekarka, ja som nikdy nemala bolesti hlavy az po narodeni cderky a od vtedy des a hroza, ale s kazdym tehu to moze byt ine dokonca sa mozu potom migreny stratit

134
10. mar 2016

Ahojte, toto zaujima aj mna. Paralen mi este nikdy nezabral. Neviem, co ine sa moze v tehotenstve. Teraz to riesim ibalginom, ale mala som uz aj obdobia, kedy mi ani ten nezaberal.

jeemima
10. mar 2016

ja som mavala silne migreny aj kazdy tyzden pred tehotenstvvom ale nejako to priroda zariadila ze cez tehotenstvo + kojenie (14 mes) ani jeden zachvat ...uplny zazrak.....potom sa postupne zacali vracat a teraz to ej priam neunosne

shirako
autor
10. mar 2016

@petra3312 fuuha tak to si mala velmi casto. Ako si to zvladla, ved to doslova vysava energiu.

tatianak24
10. mar 2016

ja mavam migreny uz niekolko rokov a zial sa pocas tehotenstva zhorsili, teraz som popravde stastna, ak ma 1-2 dni hlava neboli (som v17tt+5), no babo mi dodava asi energiu a vzdy,ked ma to chyti snazim sa na to nemysliet, mne napriklad nezaberali ziadne tabletky ani predtym (a to som mala i lieky predpisane lekarom), takze sa snazim bolest aspon stlmit - oplachnem si vlasy, natriem celo,spanky,zatylok i krcnu chrbticu chladivym masaznym gelom a vela vela pijem a predychavam najma pri otvorenom okne

shirako
autor
10. mar 2016

@134 mne celkovo nezabera ziaden liek...iba neurolog mi raz predpisal nejake lieky na migrenu asi sa volali triptoly a tie pomohli ale v pomere kazda druha. No v baleni ich bolo len 6ks a stali vyse dvadsat eur...obycajny paralen, ibalgin, mig, migralgin mi vobec nezaberie

petra3312
10. mar 2016

@134 myslim, ze len paralen. Ibuprofen urcite nie. Ked citis, ze to na Teba ide, skus si dat kavu alebo iny kofeinovy napoj, cierny caj ci kolu. No a jedine si ist lahnut a skusit to "odspat". Mne este pomoze sprcha - to mi aspon trochu povoli. ladovy obklad na celo, alebo teply na siju. Viem, ze to nie je bohvieco, treba len dufat, ze pocas tehu sa stav prechodne zlepsi. Ak by si to mala take neznesitelne, musis konzultovat s lekarom, co este mozes. Inak ak uz dlhsiu dobu uzivas brufen a predtym Ti paralen nezaberal, teraz Ti moze zacat zaberat. Mne sa to tak tiez obratilo- pocas vysky som si davala len brufen, lebo paralen nerobil nic. Potom uz prestal zaberat brufen, tak som skusila paralen - a zaucinkoval.

luciahudecova
10. mar 2016

Ja som mavala strasne migreny pocas druhého trimestra...zaujímavé bolo, ze vzdy rovnaký den v týždni, napr len stredy. Potom sa to zmenilo na 2 krat do týždňa. Z prace som musela odist domov. Kedze som bola tehotna v zime, tak som si doma otvorila okna, dala obklad na hlavu, zakrila sa s perinou a tak spala v úplnej tme, bez zvukov. Chvalabohu to trvalo len jeden semester, je to na prd kedze žiadne lieky nemozes uzivat okrem paralenu. Mne dost pomahal paralen extra, lebo obsahuje kofein. Bolo to veľmi zle obdobíe ☹ bola som aj u neurologicky a nic mi nezistili, teda to bolo hormonami. Zeny, nezavidim vam tie migreny

veronickas
10. mar 2016

Ja som mavala silne migreny kazde dva tyzdne, vzdy trvali od piatk do nedele. Ako som otehotnela, okamzite zmizli.

starwars
10. mar 2016

Je to individualne. Moja skusenost- presne ako pises, najme okolo menstruacie, ked som toho mala vela v praci, malo spanku chlad, hlad... dva dni za mesiac. Pocas tehotenstva sa mi to zlepsilo, ale po porode zaśe vratilo na povodnu uroven. Nocne vstavanie robi svoje. Uz dvakrat. Neboj sa, mozno sa Ti to praveze tym druhym uplne strati... hlavne ze pocas tehu badat akysi utlm!!! drzim palce

petra3312
10. mar 2016

@shirako vies co, ja uz som si za tie roky nejako zvykla. Aj ked mam niekedy chut si hlavu odrezat. Musim si zaklopat, ze mne celkom ibuprofen zabera-ak to podchytim v zaciatku. Ked uz ale presvihnem hranicu, lebo sa spolieham, ze mozno prejde sama alebo sa skratka nechcem pchat liekmi- nezaberie nic. Teraz mi znama hovorila, ze ma zakaznicky, co si dali pichnut botox- neviem, kde sa to presne picha, ci do cela alebo spankov, a ze si to nemozu vynachvalit. Ked budem mat po faze kojenia, musim sa na to opytat lekara.

h2
11. mar 2016

@shirako Ahoj, u mňa to je presne naopak, mávala som strašné migrény od detstva, trvalo to aj 2 dni a okrem strašnej bolesti hlavy som tiež aj zvracala. Počas tehotenstva to úplne prestalo a odvtedy ma síce občas bolí hlava, ale len tak "normálne", nie ako pri migréne a po nejakej tabletke proti bolesti to prestane (pri migréne mi nič nepomohlo). Takže, možno je tu šanca, že to, čo jedným tehotenstvom prišlo, môže druhým zase odísť. Veľmi Ti držím palce, ja som strašne rada, že som sa tých migrén zbavila.

petuska125
11. mar 2016

ahoj, tak ja mavam migreny tiez dlho ale nie casto, silne migreny s aurami napr. pri silnej unave. silne bolesti hlavy mam sposobene hormonami u mna vzdy pred MS 1 den som bola nepouzitelna. Pocas tehotenstva sa to trosku zhorsilo, nie intenzitou, ale castostou hlavne v 3. mesiaci bolesti hlavy silne kazdy den, natieram si spanky cinskou mastou, lieky ziadne, ale zacala som pit kavu 1 pohar denne a bolesti ustupili, v 4. mesiaci je to uz o dost lepsie a aj bez kavy je to v pohode. Ono nikdy sa neda predpokladat, ako sa bude co vyvijat, nakolko su to sialene hormonalne zmeny v tehotenstve a zavisi ako budu vplyvat na pricinu migreny. Ak som mala silnu pocas tehu hned lahnut do tmy, vetrat a prespat. Lieky som ziadne nedavala a ani nechcem. Kazdopadne da sa to aj v tehotenstve a vies najst pomocnikov, ktory ju zmiernia 🙂