Migrény počas tehotenstva. Trápia vás?

lyzenka
9. apr 2007

ahojte babulky,

trapi niektoru z vas pocas tehu migrena? mna teda hej, tusim kazdy druhy tyzden......uz ma to nebavi....vcera som prelezala cely den v posteli, co som nebola schopna nicoho a to smem ali ist na oslavu.....
Pomaha vam vam nieco na migreny? Ak ano, rada by som prijala nejaku radu.

Dakujem a peknu sibacku....zatial nikto neprisiel 😔

tinni
9. apr 2007

mna trapili strasne migreny pred tehu, ale odkedy som bola tehotna mam pokoj... ale ked ma obcas bolela hlava, dala som si paralen500

lyzenka
autor
9. apr 2007

ahoj tinni,

mna tiez aj pred tehu trapili migreny (a to tak vzdy pred menstruaciou)......a teraz sa mi to este vystupnovalo....ze dvakrat do mesiaca....hmmm 😔

Dufam, ze aspon po tehu mi to prejde.......nikomu to neprajem.

tinni
9. apr 2007

tak to ma mrzi, lebo tie migreny, to je des... to sa mozes akurat na cely den sama zavriet do tmavej izby, ja to poznam ☹ tak snad ti to co najskor prejde, drzim palceky 😉

lyzenka
autor
9. apr 2007

dakujem tinni.....neviem co by som zato dala, aby mi to preslo....a mne to trva tak, ze vecer ale o 19,00 mi to zacne idem si lahnut do rana stale citim ako mam tu migrenu, rano vstanem, stale ju mam a vlastne este cely ten den.....az na ten dalsi den som fit... 😔

prajem ti krasne mamickovanie....

aktak
9. apr 2007

ja som mavala silne migreny celu pubertu, spojene s vracanim, ani v nemocnici mi nevedeli pomoct, ale vyrastla som z toho nastastie
ak sa ti to opakuje, urcite o tom povedz lekarovi a porad sa s nim, bolest hlavy moze byt prejav vselicoho, tak nech sa to bud vyluci alebo najde vcas, drzim palce 😉 inak ak mas naozaj migrenu (nie len silnu bolest hlavy) tak ti pomoze tma, ticho, spanok, pripadne prechadzka na cerstvom vzduchu, verim ze ti to rychlo prejde a naozaj skus sa poradit s odbornikom

tinni
9. apr 2007

tebe krasne tehulkovanie a hlavne aby bolo malicke zdrave 😵

aktak
9. apr 2007

hm, som si nevsimla ze pises "tehu" migrena, mozno migrenu ktoru ma nekto v puberte ma iny pocas tehu, ale aj tak drzim palce nech rychlo prejde

andreafa
9. apr 2007

lyzenka,
ja som trpela tiez tehu migrenami asi do 5 mesiaca 2 aj 3x za mesiac. Nepomoze ti vobec nic, len to pretrpiet v posteli, pripadne sa vyvracat, ale to mi neslo.. 😝 musis pit vela vody, ja som vtedy stiahla aj 3-4 litre cistej vody. Lieky proti bolesti mi neodporucal doktor, tak som to musela vydrzat. Ja som k tomu este odpadavala az do 7 mesiaca, ale potom to uplne ustalo a teraz som ako taka srna.. (sice ako postrelena 😀 ) ale toto je to najkrajsie obdobie, aspon pre mna. vydz to, bude lepsie. 😉

lubkaaa
9. apr 2007

ja som počas tehu mala 2x migrénu a raz strašnú.. doktor mi povedal, že si mám kúpiť MAGNE B6 a hlavne piť veľa vody. magne B6 som si nekúpila, ale kúpila som si šumivé magnézium (250mg Mg v 1 tbl.) a keď ma čo len trocha začne pobolievať hlava, tak si dám. mzslím, že to trocha pomáha. (a to veeľa piť-v tom mal Dr. pravdu- v ten deň čo som mala migrénu- som pila málo..) viac nepomôžem, len pretrpieť a dúfať. 😉

lubkaaa
9. apr 2007

ešte: to počas tehu- akože doteraz (čakám 1. bábetko 😀 ) ktovie čo ešte príde.. 🙄

lyzenka
autor
9. apr 2007

Skúsim to MAGNE B6 .....

pred tehu som mavala tiez migreny.....ale nemala som to spojene s vracanim.....teraz ked som tehu, tak aj vraciam......ale mam to ten jeden den....lezim v posteli.....skoda, ze ma to zastihlo vcera....mali sme ist na oslavu mamina aj sestra mali narodky...a takto som nemohla ist. ☹

Ale uz som rada, ze je po tom.....uf.....

tak papa........prave odisli sibaci....a cakam este jedneho (bratranca).....a potom ideme svokrovcom na obed (mali sme tam ist vcera na veceru, ale teda skrz migreny to nevyslo).....tak zatial ahojte.....

No a vecer sa uz budem sprtat....v sobotu ma cakaju tusim dve skusky.....zatial pa.

anad
9. apr 2007

Mna teraz ku koncu tehu chytili neprijemne migreny. Krute. Ale zistila som, ze v mojom pripade je to z chrbtice. Pomohli mi iba nejake cviky na chrbticu, masaz a nehrbit sa. Bolest hlavy je vzdy priznakom niecoho, treba najst coho a dufat, ze to pomoze, lebo taku bolest nezelam nikomu 😔

vita1
9. apr 2007

Ahoj lyzenka, aj mna dost casto trapia migreny. Pred otehotnenim som na to mala predpisane specialne lieky, ale teraz ich nemozem brat. Lekar mi tiez povedal, ze mam vela pit a davat si magnezium. Niekedy to naozaj zaberie. Hoci viem, ze kave je lepsie sa v tehotenstve vyhnut, ale vsimla som si, ze mi tiez pomaha. Mozno to suvisi s nizkym tlakom. Takze ked ma zacina boliet hlava, hned si dam jednu slabsiu kavu a vacsinou je po probleme. Ale radsej sa spytaj svojho lekara - nie je dobre prilis experimentovat. Drzim palce!

levon
9. apr 2007

ahojte 😉 mne začala migréna pred dvoma hodinami ☹ najskôr sa ohlási tým, že začnem na jedno oko rozmazane vidieť, je to nepríjemné ale bezbolestné..no a po takej hodke začnem vidieť normálne, ale to už nastupuje bolesť hlavy a celkový pocit slabosti a zle od žalúdka /ale nevraciam/...pred tehotenstvom som to mala častejšie a bolestivejšie, v tomto tehotenstve sa mi to stalo prvý krát...teraz len polehujem, žiadna tabletka...No predtým som si dávala brufen alebo paralen, trochu to stlmilo bolesť hlavy ale zle od žalúdka nie...treba asi len vydržať a vyspinkať sa z toho..
prajem nám všetkým, aby nás migrény obchádzali, nie je to nič príjemné ☹

briluxina
9. apr 2007

ahojte, mna tiez trapili strasne migreny, bolesti hlavy, vracanie, na oci som vobec nevidela alebo mi blikalo pred ocami ked som ich zavrela...Pomahal mi spanok ale hlavne ochladzovanie tela. Uz ked som citila, ze to na mna lezie tak som si na zapestie pustala studenu vodu z kohutika a pritom som zatvarala a otvarala pesť.Robila som to dovtedy dokedy som necitila ulavu.Jedine to mi zabralo.

danielala
25. máj 2007

Ahoj Lyzenka, tak my mame migreny v rodine a ked som nebola tehu, tak som bravala tabletky. Teraz sa to pocas tehu vystupnovalo a byvam tiez na dva dni vyradena z prevadzky vdaka migrene. Este s bolestou sa clovek vyrovna, ale zvracanie je hrozne, hlavne v praci. Lekar mi povedal, ze mozem paralen, obcas zaberie, ale len nalacno. Ale s prekvapenim som zistila, ze mi pomaha obycajna KAVA, ktora mi pred tehu nikdy nepomohla. U mna je spustacom migreny vzdy cesnak (aj ked je ho len stipka v salate), nedostatok tekutin a zmena pocasia. Tak skus este tu kavu...

andy.a
27. máj 2007

ahojte,ja mám tiež skúsenosti s migrénou,brávala resp.vyskúšala som pred tehu všetky možné lieky,aj od neurológa,tie drahé napr.Imigran,Zomig-.všetko bez efektu...v prvom tehu som nemala problémy,potom tiež len také slabšie migrény,resp.len zrejme bolesti hlavy z únavy,stresu,nevyspania a pod...to mi stačil na bolesť Valetol ale vždy po 2 tbl každých 6 hod...to som ale už chodila do práce a tam tá bolesť hlavy,i keď to zrejme nebola pravá migréna,bola hrozná...

teraz v druhom tehu,mávam tiež často bolesti hlavy,užívala som magne B6,ale to je skôr na tvrdnutie brucha ako od bolesti...mne lekári doporučili Algifen kvapky v normálnom dávkovaní,vraj aj v nemocnici ho bežne dávajú tehotným...občas si dám tých l5-2O kv.podľa potreby pri bolesti hlavy aj pri krčoch v bruchu,a zvačša to pomôže...samozrejme aj veľa tekutín treba piť,lebo bolesti hlavy môžu byť aj pri dehydratácii a nízkom tlaku,vtedy aj tá káva zaberie...l káva denne v tehu sa môže,teraz už nepijem,ALE pred MD v práci som l slabú denne vždy vypila...

v pŕvom tehu som zasa kávu nemohla ani cítiť,vadila mi jej vôňa...ale každé tehu aj každá žena je iná... 😉

eva4444
29. máj 2007

no ja som tiez z tych 'stastnych' co vyhrali tento bonus. Aj ked najviac som si uzila na vyske, potom som mala asi 3 roky celkom klidek, potom uz len tak sporadicky. Ale mam pocit, ze dnes mam den D co sa tyka migrenky. ide mi hlavu rozrhnut a je mi s prepacenim pekne na grc.
najhorsie ze by som mala cochvila rodit, a neviem si to fakt predstavit keby to teraz prislo, lebo ledva zijem. doteraz som lezala so studenymi obkladmi - nic nepomohlo, tak som sa vybrala hladat po nete, ci mozem aspon malililinky kusocek nejakej tabletky, co mame doma spapat. samozrejme ze nie. ☹ boze babenky ak mate este nejaky dobry tip tak sem s nim, hoci naivne verim, ze to bude rano lepsie.. uz som si dala aj trosku magnezium, aj vela cajiku studeneho ovocneho. idem si namocit vlasy pod studenu sprchu a suchnut sa do postielky, ale je to des ☹

lucim
30. máj 2007

ahojte, no,ja som tiez s tych ktore maju migreny odjakziva .. od 6 rokov od detstva ma trapia .... mam este 1 tym - homeopatia - vola sa to Cephyl - ale pozor, obsahuje to aj kys.acetylosalycylovu = acylpirin , takze nie v poslednom trimestri. oki? 😉

ellla
30. máj 2007

ahojte, ja tiez patrim do vasho klubu - zial. aj ked ako som tehotna, nie je to take caste a hrozne - u mna to asi suvisi s hormonami a tieto tehotenske mi robia dobre 🙂. Pralen ale kludne mozeme, tak ten ma uz par krat zachranil. je zaujimave, ze som ho skusala, aj ked som nebola tehotna - vtedy mi ani nahodou nezabral. Nastastie moj organizmus teraz nan reaguje...stale vsak plati to co aj pred tehotenstvom - migrenu si nesmies nechat rozbehnut,inak ta bude trapit aj niekolko dni.prajem vela stastia v boji proti tej zakeracke 🙂 !

lululemon
30. máj 2007

lucim,pomahaju ti tie homeopatika? tie som este neskusala.Mna tiez trapi migrena uz vela rokov ☹
Ked som bola s tym u lekara,tak mi povedal nech si dam kavu ,ja mu vravim,ze mi je tazko po nej,tak nech si dam ibuprofen.To bol ale riadny baran!!! 😠 Vraj aj on ma bolesti hlavy,chapete to? 😕

eva4444
31. máj 2007

lululamon ten doki je pekny druk. ja som mala takeho, co ma vzdy vypisal, ked som prisla za nim ledva zijuci. asi si myslel, ze mi ide len o pn a simulujem, kdezto mna by viacej potesilo keby problem riesil. 😠

megie
31. máj 2007

ked ma silno bolí hlava na spánkoch a niekedy mi to prechádza do "stredu čela", tak to je migréna??? či len bolesti hlavy..je to dosť otravné... 😒

petulienka
31. máj 2007

Ahoj megie, u mna sa to prejavu presne tak isto ako u teba, takze je to migrena 🙂

viva13
13. feb 2013

Ahoj, ja ešte tehotná nie som ale migrény mám hrozné, užívam silné lieky od bolesti tak sa bojím ako na tom budem v tehotenstve, kedže ho plánujeme, viem že z volnopredajnými som mala bolesti 5 dní, jedla som tabletky ako cukríky prešlo a zachvílu znova, spomínal sa tu paralen 500 nikdy som neskúšala ale ked je moje telo zvyknuté na silné lieky neviem neviem, a to magne B6 ja beriem non-stop koli tetánii a migrény mám stále nie každomu pomôžu. Vyjadrím sa aj k Ceptylu jedla som denne max. možné dávky a nič ani troška úlavy... Ja mávam počas migrény aj nevolnosti tak sa bojím ako to budem celkovo zvládať, počula som, že niektorým ženám počas tehotenstva migrény ustúpili úplne.Ja som skôr meteosenzitívny typ reagujem na zamračenie alebo dážd...káva počas bolesti neprichádza do uvahy u mňa hned vraciam. Mám otázočku k tým čo majú tehotenstvo už zasebou bolela vás hlava celé tehotenstvo? alebo len nejaké obdobie ako to bolo po pôrode?

romanula
13. feb 2013

@viva13 ahoj ja jsem mela migreny pred tehu, ale vzdycky se mi to podarilo zastavit lekama, ale v tehotenstvi tyhle silne leky nemuzes hlavne v prvnich trech mesicich. paralen 500 je jedine co bys mohla ale to je velmi slabe. Me zacali migreny asi od 2 mesice ale takove ze jsem 4 dny zvracela i vodu, co jsem vypila, nakonec jsem skoncila v nemocnici na kapackach na neurologii, abych nebyla aspon dehydrovana. I tamni doktorka mi rekla ze mi na to stejne nic moc dat nemuze, takze jenom cekat az to prejde.... me se nedalo ani usnout, myslela jsem ze z toho umru, nebo vicemene jsem si to prala 😀 , ale ne ted vazne, zadne leky silne nemuzes, premyslela jsem nad akupunkturou to ti pry pomuze, četla jsem to , a na to muzes jit i tehotna, jenom by to mel byt odbornik. J e to mesic a jsem zatim v pohode, zadna migrena, tak doufam ze to ustoupilo musim zaklepat.... ale pokud se jenom chystas byt tehotna tak nestresuj, hodne zenskym opravdu tehotenstvi pomohlo od migren, takze ty muzes byt treba uplne v pohode, tak drzim pesti

denask1234
13. feb 2013

@viva13 ja som mala tiez dost silné migrény a brala som aj dost silné lieky....teraz som mávala bolesti tiez,ale o cosi mensie.....no a zdá sa mi,že čím som dlhsie tehotná tým aj viac ustupujú🙂

viva13
14. feb 2013

@romanula no nič príjemné, ja sa toho bojím aby som neskončila v nemocnici lebo to neznášam, nevydržím tam ani 2 dni. že my ženy musíme si tolko toho pretrpieť :-/
ja mám toho viacej žaludočné depresie, migrény, tetániu, ja sa bojím, že bez liekov to neprežijem ☹((( no vidíš ja už stresujem popredu a to tehotná ešte nie som 😝

viva13
14. feb 2013

@denask1234 tak to je super, ja by som bola za keby som nemala žiadne problémy, bojím sa že to nezvládnem 😝 držím palce nech máš už pokoj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre