Mimomaternicové tehotenstvo

cmuco
5. jan 2007

ahojky.
prave som sa vratila od doktorky z vysledkami. Uz na dvoch testoch mi bolo potvrdene ze som tehotna ale po ultrazvuku mi v delohe nic nenasli. Podla nejakej hodnoty cisel je nespochybnitelne ze som tehotna ale urcite nie tam kde mam. Snazia sa vypatrat kde ale pravdepodobne to bude mimodelozne tehotenstvo. v pondelok mam ist este na jedno vysetrenie krvi a pri vysledku urcia ci ma hospitalizuju alebo budu nejako preliecovat.Mam uz 10 dni slabe spinenie. Telo sa asi snazi vysporiadnat samo z mimideloznym otehotnenim. Bolesti nemam ziadne ale teraz ked ma nieco zaboli tak si uz asi sama vsugerovuj bolesti.Doktorka povedala ze pri pozitivnom vysledku ma hned prime na oddelenie a urobia laparoskopiu popripade odoberu vajecnik !!!!!
mate stym nejake skusenosti. Som dost zufala. S mamzelom sa snazime o babo uz 3 mesiace a teraz toto. ☹ ☹ 😢

joka
5. jan 2007

ahoj cmuco.
ja som pol roka po lapakre, tiez mimomaternicove.
Neodoberu ti vajecnik,ale pravdepodobne prerusia vajickovod.
Davaj si pozor, ak by si zacala mat velke bolesti na lavej alebo pravej strane ihned chod k lekarovi.
Drzim palecky aby to dobre dopadlo

pimpa
5. jan 2007

Ahoj Cmuco!
To znie naozaj vselijako. Ale nemysli hned na najhorsie, nozno sa to da nejako zachranit, v dnesnej dobe. A nemohlo sa stať, zeby sa tie testy mylili? Počula som, ze mimomatern. tehotenstvo sa prejavuje takmer vždy horuckou a bolestami. Alebo nie je to dietatko este prilis malicke, ze ho este nezachytili na UZV? Inak UZV vela krat klame v zaciatkoch tehotenstva, hlavne ziadna panika 🙂

maly_strom
5. jan 2007

Cmuco a podle poslední MS jsi ve kterém tt? Pokud se jedná o brzké těhotenství,je možné, že nebylo na UTZ vidět.
Ale jak píše Joka, jestli budeš mít velké bolesti břicha, okamžitě jeď do nemocnice!

koubina
5. jan 2007

Ahoj holky, myslela jsem, že mimoděložní těh. se projevuje bolestí břicha na jedné straně už od počátku těhotenství?

maly_strom
5. jan 2007

Koubina jak jsem byla na kyretáži, tak paní, která ležela vedle mě, měla mimoděložní a nic jí nebylo, nebolelo, nekrvácela.
Tak těžko říct 😒

cmuco
autor
5. jan 2007

babenky dakujem
ja bolesti vobec nemam. Doktorka mi povedal ze to moze byt uz aj mesiac.To len z tej krvy mi povedala. Kazdopadne mi ten ultrazvuk potvrdili aj u lekara aj na klinike ( to ze v delohe nic nie je ).Tak asi je to pravda. Aj to spinenie to potvrzuje.
joj som uplne hotova. V praci dnes prezivam len vdaka kolegyni ktora ma chlacholi.
A doma bude manzel. Nespala som celu noc, asi som vedela ze to dopadne zle.
Dakujem za povzbudenie.

koubina
5. jan 2007

maly strom: hm, to je docela blbý, lepší by bylo vědět to dříve, než pak třeba dojde k velkému krvácení atd.

cmuco: tři měsíce není na snažení dlouho, neboj, kdo ví, jak to nakonec bude. A kdyby to bylo mimoděložní, co by se holt dalo dělat. Pozitivní je, že se prý málokdy stane, že se mimoděl. opakuje. Tak pak byste se holt snažili dál a to už by vyšlo.

romana27
5. jan 2007

Mě teda spíš překvapuje ten přístup. Měla jsem za to, že když je riziko mimoděložního otěhotnění, tak je každá minuta drahá a musí se okamžitě provést právě odejmutí vaječníku a né čekat...Když přeci nic neviděli v děloze, tak měli udělat jiné vyšetření a najít vajíčko uhnízděné jinde.

romana27
5. jan 2007

http://gyn.cz/tree.php?up=235 odkaz na info o mimoděložním těhotenství

maly_strom
5. jan 2007

Koubina no taky si myslím že je lepší to vědět dříve. Ale s tím nikdo nic nenadělá.

Romčo ono je to těžký. U mě taky ve 4 tt na UTZ nic neviděl. Těhotenský test byl pozitivní, krev mi vzal. Za týden na další UTZ, při jakékoliv bolesti, špinění, bolesti buď okamžitě za doktorem nebo do nemocnice.
Ale máš pravdu, při podezdření na mimoděložní by se mělo něco dělat. 😒

romana27
5. jan 2007

proto mě právě na ultrazvuk poslali až v tom šestým, aby bylo něco vidět. I když jsem tehdy byly vyjukaná, právě kvůli tomu mimoděložnímu.

koubina
5. jan 2007

oni asi u cmucy neví, kde to vajíčko je, jestli ve vejcovodu, nebo v dutině břišní? Nevím no. Ale při mimodělo. snad neberou vždy i vaječník, pouze vejcovod, pokud by bylo vajíčko tam?

cmuco
autor
5. jan 2007

ja si myslim ze si ma tam v pondelok uz nehaju a budu to riesit

koubina
5. jan 2007

cmuco: a ty jsi měla předtím nějaké záněty, srůsty apod.? A také myslím, že už si tě v po nechají v nemocnici a vyřeší se to.

michina
5. jan 2007

Ahojky, cmuco, mám pro tebe jednu dobrou zprávičku.

Moje kamarádka byla těhotná, dle doktora vše bylo OK, přiznám se, že přesně nevím, v kolikátém týdnu byla. Odjela s manželem, respektive, odletěla na dovolenou do Řecka. Tam ji chytli ukrutné bolesti břicha a operovali ji tam opravdu za 5 minut dvanáct, jinak by umřela. Poležela si tam asi týden, pak ji teprve převezli do Čech.
Všechno se krásně vyléčilo, dnes má dvě krásné dětičky. 😀 😀 😀

cmuco
autor
5. jan 2007

DIEVCATA
vsetkym moc dakujem. S manzelom sedime doma pri PC a hltame kazde vase slovo. No co vam budem hovorit. Sme poriadne vystraseni. Uz som si riadne poplakala, urcite este budem ale viem ze existuju ine zeny s podobnym problemom a hlavne su vyliecene, zdrave a s detickami. 🙂

cmuco
autor
5. jan 2007

koubina>
az do dnes som bola uplne v poriadku. Ziadne zrasty, zapaly, obliekam sa poriadne teplo - ziadne bedrove veci 🙂
pravidelne chodim na prehliadky, doslova na to dbam
ved prave, nebol ziaden naznak a naraz ako z neba bumm a bolo...

bibinka
5. jan 2007

moje dve bývalé kolegyne mali podobný problém ako ty cmuco. Jedna mala naozaj mimomaternicové teh. a odobrali jej vaječník. No a dnes má dve krásne dievčatká-otehotnieť sa dá aj s jedným... A druhej gynekologička svätosväte tvrdila, že má mimo.. , že v delohe nič nemá. Za týždeň sa stal "zázrak" a ona videla v delohe pekný váčok. Chcem ti len povedať, nepodliehaj panike, fakt to nemusí byť mimomat.teh.A ak by predsa len bolo ☹ , tak nezúfaj, čas všetko zahojí a ty znovu otehotnieš a budeš mať krásne a zdravé mimi. 🙂

nika70
6. jan 2007

cmuco - určitě se ničeho neboj. Za prvé zatím nemáš nic na sto procent potvrzené, takže se může jednat o jiný problém, než je mimoděložní těhotenství. Za druhé je dobře, že jsi v péči lékařů a o tvém problému ví - je to menší riziko, že kdyby se jednalo skutečně o mimoděl.těhotenství, nastaly by vážnější komplikace, které se projeví, když žena nic netuší a třeba se stane, že jí vejcovod praskne a nastane krvácení do břišní dutiny,jako to bylo u mne.
Pokud mohu radit - psala jsem to dnes i do jiné diskuze, jakmile by se u tebe objevily bolesti na jedné straně, takové jakoby tupé píchání, které neustává - neváhej a jeď do nemocnice.

V každém případě, ani mim.těh. neznamená, že bys příště musela mít nějaké problémy. Já měla mimoděložní v 19-ti letech při prvním těhotenství, za rok jsem otěhotněla znovu, vše bez problémů (museli jsme tenkrát čekat půl roku, protože se ještě nedělala laparoskopie, což je velmi šetrný způsob operace oproti té klasické, která se dříve praktikovala) a za další dva roky jsem otěhotněla znovu. Takže děti jsou po třech letech a vše bylo v pohodě.

Tak i kdyby to tentokrát nevyšlo, neboj nic, příště se to povede!!

aaandrejka
6. jan 2007

cmuco, ja som mala mimomaternicove pred 11 rokmi... vzdy som mala pravidelnu ms, vtedy mi meskala, ale inak som nic necitila... len jeden den, ked som sla pre syna do skolky, ani neviem, ako som prisla domov, v zivote mi tak zle nebolo.... odviezli ma do nemocnice, kde zistili, ze je to mimomaternicove, chceli ma hned operovat, ale nemohli, pretoze som mala zly krvny obraz, takze som musela najprv dostat krv, celu noc pri mne bdela sestricka, lebo vraj mimomaternicove je hrozne nebezpecne (krvacania do brucha a pod...)... mne vtedy vybrali obidva vajickovody (jeden kovli zapalu, na druhom bol plod) a kusok jedneho vajecnika.. a teraz som opat tehotna, sice po IVF, ale zato dvojnasobne ;)

cmuco
autor
7. jan 2007

je nedela a ja som stale doma. Cely vikend sa o mna manzel prikladne stara. Akurat ma znepokojuje ze stale krvacam a urcite viac ako v piatok ked som bola na kontrole. 😒 Inak nemam vobec ziadne bolesti.
Zajtra rano teda idem do nemocnice.Uz mam zbalenu tasku aj ked vobec neviem co ma tam caka a ako dlho tak vlastne budem.
Drzte mi prosim palce a dakujem za moralnu podporu ktoru ste mi cez vikend davali 😉

zrzuska
7. jan 2007

cmuco som tu len na skok.
velmi velmi ti drzkam palceky aby ti vsetko dobre dopadlo. viem, ze v tomto roku uz isto budeme vsetky tehulky. verim tiez, ze to u teba bude ok.
drzkaj sa 😉

adkag
7. jan 2007

cmuco, je mi luto, co prezivas, moc ti drzim palceky,aby bolo vsetko v poriadku.

kackark
7. jan 2007

cmuco, moc ti preji at vse dopadne dobre a hlavne at te cekaji co nejdrive lepsi zpravy. Drz se!

koubina
7. jan 2007

cmuco: Drž se, holka. Zvládneš to. Už teď jsi moc statečná.

nika70
8. jan 2007

cmuco: držím palce, ať všechno dopadne co nejlépe.

adkag
9. jan 2007

babenky, dnes v noci som sa zobudila na taku tupu bolest na lavej strane. trvalo to len chvilocku, ziadne krce, ani pichanie,len bolest, ked som zmenila polohu,tak to prestalo. myslite,ze mam ist k lekarovi? mam ist vo stvrtok na prvy UZV, som zatial len v 5tt, takze UZV mi zatial nerobil,lebo vraj by nic nebolo vidiet. tak neviem. moze ist o mimodelozne tehotenstvo?

nika70
9. jan 2007

adkag: myslím, že není třeba se zbytečně znepokojovat. Když jdeš ve čtvrtek na UZV a ta bolest se nebude nějak dramaticky zvyšovat, byla bych v klidu. Ono někdy zbytečně poplaší čtení o různých problémech.....samozřejmě vás všechny chápu, ale těch bolístek na začátku těhotenství je plno a neznamená to, že každé píchnutí je začátek nějaké komplikace. 😀

adkag
9. jan 2007

nika, dakujem ti moc, v podstate ma nic ine neboli,teraz cez den encitim nic,tak snad to bude v poriadku, skusim teda pockat do toho stvrtku.ale ma to poriadne vylakalo. veru mozno to bolo z toho, ze som vcera citala tuto temu a sa mi nieco take zasnivalo 🙂

diddi
9. jan 2007

adkag, ja som v 5tt dostala 2x neskutocnu bolest raz na lavej strane a potom vpravu...trvalo to asi 15 minut, strasne to bolelo, lezala som na tom boku, lebo to jedine pomahalo a plakala od bolesti...potom to vsak preslo...lekara som sa pytala na to a povedal, ze mohlo ist bud o uhniezdovanie, natahovanie tkaniv, lebo vsetko musi dnu ostupit, alebo o cystu zlteho telieska a k tomu sa skor priklanal, lebo vraj je to casty jav a na zaklade toho mi predpisal na prvy trimester Duphaston...2x denne,aby sa predislo potratu. Keby islo o mimomaternicove, tak by si po urcitej chvili zacala krvacat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre