Mimomaternicové tehotenstvo

cmuco
5. jan 2007

ahojky.
prave som sa vratila od doktorky z vysledkami. Uz na dvoch testoch mi bolo potvrdene ze som tehotna ale po ultrazvuku mi v delohe nic nenasli. Podla nejakej hodnoty cisel je nespochybnitelne ze som tehotna ale urcite nie tam kde mam. Snazia sa vypatrat kde ale pravdepodobne to bude mimodelozne tehotenstvo. v pondelok mam ist este na jedno vysetrenie krvi a pri vysledku urcia ci ma hospitalizuju alebo budu nejako preliecovat.Mam uz 10 dni slabe spinenie. Telo sa asi snazi vysporiadnat samo z mimideloznym otehotnenim. Bolesti nemam ziadne ale teraz ked ma nieco zaboli tak si uz asi sama vsugerovuj bolesti.Doktorka povedala ze pri pozitivnom vysledku ma hned prime na oddelenie a urobia laparoskopiu popripade odoberu vajecnik !!!!!
mate stym nejake skusenosti. Som dost zufala. S mamzelom sa snazime o babo uz 3 mesiace a teraz toto. ☹ ☹ 😢

katykejt
15. jún 2011

Když máte mimoděl.těhu vždy vám vyjde test pozitivní a nebo můžete mít mimoděl. těhu a těhotenský test vyjít i negativní??

belusa
15. jún 2011

@katykejt ahoj pri mimomaternicovom vyjde test pozitívny na 99 percent 😖 😖

janulka1980
9. júl 2012

@matulik284 ahojky, po dlhych pokusoch som prvy krat tehotna a na prvu krv a utz idem az 17.7.2012
bojim sa, aby sa mimco spravne uhniezdilo...su nejake prejavy mimomaternicoveho tehu uz v 5tt? dakujem ti za radu a prajem pekny dnik!

lucia2505
9. júl 2012

@janulka1980 Ahoj, síce si sa nepýtala mňa, ale ja som mala mimomaternicové tehotenstvo dva krát a pri obidvoch som veľmi skoro začala špiniť také tmavo hnedé, už týždeň po vynechaní ms, čiže v 5tt. Bolesti som nemala žiadne. Len keď som začala špiniť išla som hneď na pohotovosť a tam mi zustili vysoké hcg a v maternici nič. Niektoré baby, ale pri tom nešpinia a keď čakajú na prvý ultrazvuk trebars až do 8 tt alebo aj dlhšie, tak ani nevedia, že majú mimomaternicové, len im to potom jedného dňa praskne a potom už je to fakt nebezpečné.

janulka1980
9. júl 2012

@lucia2505 ahoj, dakujem za odpoved...a aj pri mimomaternicom normalne stupa HCG?

lucia2505
10. júl 2012

@janulka1980 nestúpa úplne tak ako pri normálnom tehotenstve, že každé dva-tri dni sa zdojnásobuje,lebo v tom vajcovode nemá embryo také dobré podmienky na vývin, vačšinou stúpa oveľa pomalšie, ale nemusí to byť pravidlo, može napríklad na začiatku stúpať normálne a potom sa to spomalí. Napríklad mne stúpalo dosť rýchlo, keď mi prvý krát brali krv mala som hcg 2700 a o dva dni 4950, podľa toho ako stúpalo mysleli, že by to mohlo byť normálne tehu, ale pri takých hodnotách už by muselo byť vidieť plod v maternici aj s bijúcim srdiečkom. Potom už sa mi to spomalilo, lebo na ďalší deň som mala 5200.

janulka1980
10. júl 2012

@lucia2505 dakujem Luci za odpovede, snad to bude v poriadku, citim sa zatial skvele. 17.7. idem na prvu krv a utz.
a tebe sa tehu nakoniec podarilo?
maj krasny den!

lucia2505
10. júl 2012

@janulka1980 my sa chystáme na ivf niekedy v novembri - decembri, lebo mne pri to mimomaternicovom zobrali vajcovod a druhý mám nepriechodný. Držím palce nech je babenko zrdravé 🙂

janulka1980
10. júl 2012

@lucia2505 velmi pekne dakujem, tebe tiez vela stasticka! aj u nas to bolo boj ...

matulik284
18. júl 2012

@janulka1980 ahoj, no práve ja som bola ten prípad, že som nemala žiadne príznaky mimomaternicového tehotenstva - žiadne bolesti, ani nič...dokonca ja som ani nevedela že som tehotná lebo som normálne dostala menštruáciu. Len prsia ma viac boleli a čosi sa mi nezdalo tak som šla k lekárovi a v maternici nebol žiaden plod a tak mi najskôr v krvi zistil že som tehotná a na druhý deň som už bola v nemocnici kde mi praskol vajíčkovod a tak som musela ihneď na operačku, ale ani vtedy som nemala žiadne bolesti akurát som odpadla. Zobrali mi jeden vajíčkovod. Držím palčeky nech je všetko v poriadku a babatko je tam kde má byť 😉

janulka1980
26. júl 2012

@lucia2505
@matulik284
dievcata, tak dobre to dopadlo 😉

lucia2505
26. júl 2012

@janulka1980 tak supeeeee 😀 to znamená, že si tehu...a videli ste už babenko na utz? v ktorom si týždni??

matulik284
26. júl 2012

@janulka1980 tak to sa teším s tebou 🙂 Krásne tehuľkovanie prajem 😉

janulka1980
26. júl 2012

@lucia2505
@matulik284
som v 7tt a mozno dvojctaka 😅

lucia2505
27. júl 2012

@janulka1980 jeeeeej 🙂 tak drzim palce a nech je babatko alebo babatka zdravé 🙂

matulik284
27. júl 2012

@janulka1980 tak to je skvelá správa...držím palčeky nech všetko dobre dopadne 🙂

simimi1
3. dec 2012

Ahojte...chcem sa spytat na vas nazor. Mala som 10 dni spinenie, najskor hnede a potom to bola krv. Vzdy bolo minimalne, ale bolo.... Dostala som lieky na udrzanie tehotenstva a na dalsej kontrole mi bolo robene sono, kde ale nebolo nic vidiet. Preto mi bola zobrata krv na hcg. Prvy vysledok bol necelych 400 a druhy, robeny na 4-ty den nieco malo cez 900. Bolesti mam len obcas, striedavo na jednej aj druhej strane ale su velmi slabe a trvaju len par minut do dna. Pozajra idem do nemocnice (som zial mimo Slovenska:-/), kvoli podozreniu na mimomaternicove. Ovulaciu som mala posledny oktobrovy tyzden. Ostavaju mi teda este dva dni cakania a je to na nevydrzanie.... Myslite si ze je aspon nejaka nadej ze to nebude mimomaternicove?

gondulka
14. aug 2013

@belusa ahoj, chcem sa opytat ci aj mimomaternicove tehu ukaze test pozitivny alebo negativny??? meska mi menzes uz dva tyzdne robila som si 4 testy a vsetky boli negativne, lekar mi pichol injekciu na menzes zatial som nedostala, hrozne ma bolia krize, a hodnoty na krv Hgg mi vyslo nieco cez 52 co to je???

gondulka
14. aug 2013

Chcem vas poprosit o odpoved brali mi krv na HCG a vyslo trosku vysie okolo 50, testy 4 mi ukazali negativitu, ale bola som najedena, nie na lacno, mohlo to ovplivnit vysledok z krvi???

foofee
14. aug 2013

@gondulka urcite nie 🙂 ale pockaj par dni a sprav si test znova. Ja ked som mala z krvi hcg 45, na teste som mala len slabulilinkeho ducha a to bol ten najcitlivejsi test. a kolko mas od injekcie? lebo ak by si tehotna nebola, dostat by si mala do 10 dni. Ale ak mas hcg 50, tehotna si, len uplne na zaciatku

gondulka
14. aug 2013

@foofee injekciu som dostala len teraz v pondelok, no aj dnesny test negativny, tak ja uz to nepochopim

maciatko248
17. aug 2013

@gondulka tehotna mozes byt len si otehotnela neskor ako si myslis 🙂 testovala by som cca po 2-3 dnoch a 10 citlivostou testu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre