Mimomaternicové tehotenstvo

cmuco
5. jan 2007

ahojky.
prave som sa vratila od doktorky z vysledkami. Uz na dvoch testoch mi bolo potvrdene ze som tehotna ale po ultrazvuku mi v delohe nic nenasli. Podla nejakej hodnoty cisel je nespochybnitelne ze som tehotna ale urcite nie tam kde mam. Snazia sa vypatrat kde ale pravdepodobne to bude mimodelozne tehotenstvo. v pondelok mam ist este na jedno vysetrenie krvi a pri vysledku urcia ci ma hospitalizuju alebo budu nejako preliecovat.Mam uz 10 dni slabe spinenie. Telo sa asi snazi vysporiadnat samo z mimideloznym otehotnenim. Bolesti nemam ziadne ale teraz ked ma nieco zaboli tak si uz asi sama vsugerovuj bolesti.Doktorka povedala ze pri pozitivnom vysledku ma hned prime na oddelenie a urobia laparoskopiu popripade odoberu vajecnik !!!!!
mate stym nejake skusenosti. Som dost zufala. S mamzelom sa snazime o babo uz 3 mesiace a teraz toto. ☹ ☹ 😢

dicinka1
31. jan 2007

SILVI07 BLAHOZELAM............... konecne dalsia z nas opustila rady snaziliek. but taka dobra vysvetli mi co je to ten tubarny potrat.....a ako si vlastne zistila ,ze si tehu?????????????

mikulka
31. jan 2007

Silvi, to se divím, že ti vůbec předtím mohli říct, že je to mimoděložní, když ještě neměli výsledky, to je pěkně na nervy! Ale teď dobrý, gratulujem!

lucikpetik
16. feb 2007

ahoj cmuno, tak ja mela presne to co ty, jen prava stana....prave jsem se vratila po mesici z lazni a moc to pomohlo...doporucuji.. 😉

cmuco
autor
17. feb 2007

Tak to som rada ze ti to pomohlo. Hlavne treba byt v psychickej pohode aby sa dalsie pokusy zdarili 🙂

lucikpetik
18. feb 2007

cmuco - presne jak rikas 😉

kacenqa
27. feb 2007

ahojte tak sa k vam pridava, pred tyzdnom v nedelu v 7tt sme leteli na pohotovost s krvacanim a rovno si ma tam nechali a minuly utorok mimo poradia ako poslednu o pol piatej ma brali na laparoskopiu. lavy vajcovod je fuc, s nim aj kinderko...dost ma to zdrvilo, tesili sme sa na mimi, hlavne aj preto, ze sa nam to uplne neplanovane podarilo na prvy pokus (na silvestra som vysadila HAK)
lezala tam so mnou kocka, ktora mala tuto diagnozu uz druhy krat, pred 1.5 rokom jej ale babo odislo same a odvtedy nemohli otehotniet az doteraz a zase mimo...bola zdrvena, laparku jej robili v stredu ale aj po nej jej stale stupali hodnoty hcg, nikto nechape preco...vraj ma zrejme este nejake dalsie embryo na opacnej strane, takze vcera jej nanovo robli utz ale neviem, ako dopadla, lebo ja som uz sla domov z nemocnice...je to hrozne aj ti lekari tak povzdychavali, kolko tycchto mimomaternicovych tehotenstiev je v poslednej dobe...

neda sa povedat, zeby som bola nestastna, uz som sa s tym ako tak zmierila, len ked mam o tom s niekym blizkym hovorit, tlacia sa mi slzy do oci. viem, ze mozeme otehotniet, len si na to musime pockat teraz pol roka. skusala som manzelovi navrhovat ze ini lekari tvrdia ze nemusime cakat az pol roka, stacia aj 3 mesiace, ale je neoblomny v tomto...neva. snad sa nam to teda na druhy pokus podari, ako moj otec tvrdi, radsej teraz, ako potom neskor a vie o com hovori,prve dieta mojich rodicov, chlapcek zomrel par hodin po porode na vrodenu srdcovu vadu...

maova
28. feb 2007

kacenqa: je mi to líto, že se ti to také stalo, ale je dobře, že se s tím snažíš vyrovnat a netrápíš se tím tolik. Některý doktor opravdu řekne nesnažit se půl roku, některý tři měsíce a jiný řekne, že se nemusí čekat vůbec. Záleží taky, jak se budeš cítit. My jsme měli doporučené tři měsíce a začali jsme asi po dvou a půl. Moc držím palce, aby se to příště podařilo a nic takového se neopakovalo 🙂

lucikpetik
28. feb 2007

kacenqa, hlavu vzhuru, volny prubeh a vse bude ok..
akorat jsi me nepotesila tou zpravou, ze tak kocka, co tam s tebou lezela to mela podruhe...z toho mam taky trosku strach.. ☹

maova
28. feb 2007

lucikpetik: mě gynekoložka říkala, že nezažila případ, že by se to někomu stalo dvakrát za sebou 🙂 Takže tím se uklidňuju, že to určitě není časté 😉 A vy už se zase snažíte? 😉

lucikpetik
28. feb 2007

no mi taky kazdy rika, ze se to dvakrat uz nestane, jenze vis co mi rekla doktorka v laznich? ze tam mela pani, co to mela 3x, neuveritelne, ale jo..jednou leva strana, jednou prava strana a na te jedne strane ji to nevzali cele, takze se to pak pry uchytilo v tom kousku, co ji tam nechali, proto se to dneska uz pry bere cele, ten vejcovod a snazeni...jo asi jo, ale v klidku nenasilne, nepocitam plodne dny, ani nemerim teplotu, tak uvidime, jak se zadari 😉

maova
28. feb 2007

Taky už jsem to četla, že se to takhle někomu stalo třikrát. To už je fakt strašný. Ale těhlech případů bude asi hooodně malé procento 😉

lucikpetik
28. feb 2007

jasne, ze male procento, nam se to stat nemuze 😉

maova
28. feb 2007

To taky doufám 😉 Tak hlavně přeji úspěšné snažení a už žádné problémy 🙂

lucikpetik
28. feb 2007

napodobne

joka
2. mar 2007

kacenqa: je mi hrozne luto, ze si musela prejst aj ty niecim takym. mne sa to stalo pred pol rokom. konecne som sa rozhodla, ze by sme mohli znova zacat pracovat na babenku 🙂
dala som si predpisat lieky na ovulaciu, lebo ja som s tym mala problemy predtym a teraz ked som sa na to tak psychicky prichystala tak mi nedosla mrska, ale niesom tehotna robila som si testy
som z toho uz na nervy, ale insie mi nebude ostavat a zajst k lekarovi a dat si pichnut agolutin
tak drzim palecky a urcite pockaj pol roka, lebo to bol vnutorny zakrok, nech sa pekne vsetko zahoji

zuzan
5. mar 2007

Všem přeji krásné ráno...chtěla jsem se zeptat,jak jste na tom psychicky? Jsem měsíc po odstranění vejcovodu (mimoděložní těhotenství) a nějak to na mě všechno doléhá až teď...když vidím na ulici kočárek, mám v očích slzy, všechno mě najednou rozbrečí, vždycky jsem měla ráda dětičky a teď najednou mi jejich blízkost vadí...jsem strašně přecitlivělá...Máte s tím někdo podobnou zkušenost? Nám doktor řekl, že nemusíme čekat vůbec a hned to máme zkoušet znovu. První měsíc byl naprosto v pohodě, ale když přišla první menstruace po zákroku, tak najednou nemám na milování chuť...vnitřně mám obrovský strach, aby se všechno neopakovalo...

maova
5. mar 2007

zuzan, já jsem byla ze začátku taky úplně v pohodě, až jsem se divila. Asi po měsíci, jak píšeš ty to na mě taky přišlo a najednou mi bylo všechno strašně líto a přišlo mi, že kolem mě jsou samé těhulky a miminka. I tohle obodbí přešlo, všechno bylo fajn a teď jsme se začali snažit a zase na mě ten strach doléhá. Takže bohužel poradit moc neumím, ale věřím, že to chce čas a bude zase dobře 🙂

zuzan
5. mar 2007

Ahojky,moc děkuju za příspěvek i podobnou zkušenost...Věřím, že čas přináší ovoce, jen s tím teď nějak neumím bojovat...Jak dlouho jste čekali vy, než jste se rozhodli znovu to zkusit?

maova
5. mar 2007

Teď to budou tři měsíce, takže jsme to začali zkoušet asi po dvou a půl a příští týden budu vědět první výsledek 😉 Možná i proto to na mě zase tak padlo, ale bojovat s tím musíme a všechno bude zase fajn, jenom ten strach v nás asi stejně malinko zůstane.

zuzan
5. mar 2007

Tak to budu moc držet pěstičky...jednou to vyjít musí a pak už budou ledy prolomený...Ale chce to pořádnou dávku trpělivosti,štěstí, víry a naděje...To se sice snadno řekne, ale ten červík čas od času vyleze, aby nás postrašil...

maova
5. mar 2007

Děkuju 🙂 Máš pravdu, hlavně si nepřipouštět, že se to bude opakovat a doufat, že už bude všechno jenom dobrý. Taky držím moc palce, abys byla zase brzo těhotná 😉

cmuco
autor
5. mar 2007

ahojte
tak ja mam 2 mesiace po operacii a som tiez este moc citliva na veci suvisiace s tehotenstvom. Prvy mesiac po operacii sme sa nemilovali a cakali na mrchu. No a teraz mame za sebou druhy mesiac kde sme sa uz milovali ale mrcha sa dostavila aj teraz.
Pravdu povediac moc neverim ze sa to podari v prvych mesiacoch. Skratka treba vydrzat. A hlavne si to netreba tak brat. Mne je to tiez strasne luto ale to mi aj tak nepomoze. Sem-tam si este poplacem, co by bolo keby bolo, placom si ulavim a idem dalej.
Som presvedcena ze babo pride vtedy ked ma a moje telo uz bude v poriadku.

PS. nezda sa vam ze teraz z kazdej strany na vas pozeraju tehulky, vsetky hviezdy ( celebrtity ) su tehotne, nie je den kde by media neuverejnili nejaku tehu napr: dnes 3 tehotenstvo Gwyneth Paltrow...

lucikpetik
5. mar 2007

ahoj,
tak ja jsem ze zacatku taky pak chtela se hned snazit znova..pak prisly ty lazne, a ted, kdyz uz bychom mohli, tak na me prislo obdobi, kdy si rikam, ze bych dalsi snazeni odlozila...nevim, co se deje....
kdyby to ale prislo tak by mi to nevadilo, asi jsem divna, ze?

delfinko
5. mar 2007

cmuco to mi je luto cim si musela prejst, drzim palce aby uz teraz vsetko vyslo tak ako ma 😵

cmuco
autor
5. mar 2007

baby
hlavne hlavu hore a vela optimizmu, ja som si teraz urobila taky program na 2 mesiace ze nebudem mat cas mysliet na babo.
Uz mam doma listky na 2 koncerty, vo stvtok odchadzame s manzelom na predlzeny vikend do Zenevy, Velku noc stravime na Slovensku, uz mam dohodnute schodzky z kamoskami, jeden vikend ideme za kamosmi do Brna........
Len nesediet doma a " plakat nad rozliatym mliekom "

delfinko
5. mar 2007

tak to si pekne napisala a najmä pravdivo ani nato nebudes mysliet a vtedy sa to stane 😵

maova
5. mar 2007

lucikpetik, určitě divná nejsi. Prostě se na to ještě necítíš a třeba je to i lepší a pak budeš jedině mile překvapená 🙂

cmuco, máš to krásně naplánované 😉

cmuco
autor
5. mar 2007

joj este som zabudla , caka nas na konci aprila divadlo 🙂 🙂

zuzan
5. mar 2007

Tak to je určitě paráda, naplánovat si spoustu akcí, návštěv, aktivit... Prožívám období, kdy se v práci nemůžu dočkat odpoledne, až pojedu domů a budu konečně sama...uzavřená do sebe...před světem...Vím, že je to to nejhorší, co můžu udělat, ale nějak to nezvládám...Každý se ptá,kdy bude miminko...V sobotu jsme měli návštěvu - kamarádku s 2letou dcerou a břískem v 5.měsíci těhotenství...Návštěva byla fajn,ale když odjely, tak to pro mě bylo o to horší...Kromě nejbližší rodiny nikdo neví, co se stalo a nechceme to nijak ventilovat...Vy jste si to nechali pro sebe nebo se o tom bavíte i nejbližšími přáteli?

cmuco
autor
5. mar 2007

urcite nie, vedia to len najblizsi. Je to tazke ale ked das okoliu vediet co sa stalo tak ta budu len utesovat ale k miminku ti to aj tak nepomoze 😒
My sa jednoducho tvarime ze je vsetko ok a vychutnavame si zivot ( vid tie aktivity ) no a potom rozpravame radsej o tom kde sme boli, co videli a tak nejak to zakecame.....hlavne ja lebo keby som sa len slovkom zmienila tak so mna vylezie nesmierne mnozstvo slz a to potom bude pohroma 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre