Mimomaternicové tehotenstvo

cmuco
5. jan 2007

ahojky.
prave som sa vratila od doktorky z vysledkami. Uz na dvoch testoch mi bolo potvrdene ze som tehotna ale po ultrazvuku mi v delohe nic nenasli. Podla nejakej hodnoty cisel je nespochybnitelne ze som tehotna ale urcite nie tam kde mam. Snazia sa vypatrat kde ale pravdepodobne to bude mimodelozne tehotenstvo. v pondelok mam ist este na jedno vysetrenie krvi a pri vysledku urcia ci ma hospitalizuju alebo budu nejako preliecovat.Mam uz 10 dni slabe spinenie. Telo sa asi snazi vysporiadnat samo z mimideloznym otehotnenim. Bolesti nemam ziadne ale teraz ked ma nieco zaboli tak si uz asi sama vsugerovuj bolesti.Doktorka povedala ze pri pozitivnom vysledku ma hned prime na oddelenie a urobia laparoskopiu popripade odoberu vajecnik !!!!!
mate stym nejake skusenosti. Som dost zufala. S mamzelom sa snazime o babo uz 3 mesiace a teraz toto. ☹ ☹ 😢

megie
5. mar 2007

cmuco, aj ty si si to všimla? Ze v novinách pomaly nič iné nie je len samé tehotenstvá a bábätká? a trvá to už vyše ROKA. Ide mi to poriadne na nervy... 😠

maova
5. mar 2007

Tak to mám úplně stejný pocit, všude samé těhulky a miminka. Jdu nakoupit a potkávám samé těhotné 😀

cmuco
autor
5. mar 2007

no tak asi MOZNO budeme za chvilu medzi nimi 🙂)))
mne by sa to pacilo 😀

zuzan
5. mar 2007

Myslím si to samé...že tohle je věc čistě osobní a soukromá, do které nikomu nic není...jen jsem si říkala, jestli by to třeba srdíčku nepomohlo, uvést věci na pravou míru, vypovídat se (rozhodně to nevytrubovat na potkání, ale jen nejbližším přátelům, se kterými se stýkáme) a kdekdo by pak byl třeba ohledně těchto témat citlivější...ale spíš by to vyvolalo vlnu soucitu a rozpaků a to by rozhodně nepomohlo nikomu, spíš naopak...Tak se s tím musíme co nějak poprat sami, odrazit se ode dna a jít se vztyčenou hlavou dál 🙂)) Nemáte někdo zkušenost s tím, jestli je vhodné 5 týdnů po laparoskopii odjet na týdenní lyžování? Na jednu stranu by to bylo odreagování, ale na druhou si říkám, jestli to není ze zdravotního hlediska ještě brzy...

maova
5. mar 2007

cmuco, to mě taky 😀
U nás to nejbližší kamarádi vědí. Nikdo mě nelituje, nikdo nemá žádné poznámky a aspoň jsem se vyhla otázkám, kdy bude miminko. I ze strany rodičů a všech ostatních. Takže se těším, až se to povede a budu sdělovat veselou zprávu 🙂

maova
5. mar 2007

zuzan, to nevím, radši se zeptej doktorky. Asi i záleží, jak se sama cítíš.

zuzan
5. mar 2007

Už jsme to rozhodli...manžel byl teď se mnou doma hodně dlouho a už si další volno nemůže dovolit, takže budeme pracovat a pracovat 🙂))

maova
5. mar 2007

zuzan: A vynahradíte si to třeba v létě 😉

zuzan
5. mar 2007

Vy plánujete na léto nějakou dovču? 🙂 Já bych vyrazila kamkoli hned, ale za 2 týdny k nám nastoupí zedníci a pustí se do výstavby našeho domečku, takže pak budeme mít docela záhul a na dovču nám nezbyde ani čas ani penízky 🙂

maova
5. mar 2007

My jsme měli vloni v září svatbu a protože jsme v té době ještě taky neměli dodělané bydlení, tak jsme se domluvili, že svatební cestu radši odložíme. A tak se chystáme někam letos v červnu. Už se strašně těším, ale kdybych do té doby otěhotněla a nikam bych nemohla, tak se taky zlobit nebudu 🙂

zuzan
5. mar 2007

Tak to jste se brali kratce po nas 🙂 My meli svatbu 11.srpna 🙂 a na svatebce jsme byli v Krkonosich, takze dva dny po svatbe jsme s vypetim vsech sil splhali na Snezku, ale vzhledem k tomu, ze jsme oba sportovne i turisticky zalozeni, tak to pro nas byla nejidealnejsi dovolena...a tobe preju, abyste na svatebni cestu jeli urcite, ale uz ve trech 🙂 Však ono se to jednou povést musí...když vidím, jak se množí těchotné kolem mě a kolik se rodí miminek, tak to přece musí být naprosto jednoduchá věc-zplodit miminko...

maova
5. mar 2007

Děkuju 🙂 Taky nám všem přeju, abychom byly zase brzo těhotné 😉 Kolem mě kamarádky zase moc těhotné nejsou, jenom jedna má malou holčičku a jinak děti nikdo zatím nechce, nebo ostatní mají děti už velké. Měli jste hezkou svatební cestu, my jsme nebyli na dovolené ani nepamatuju, kvuli tomu budování bydlení, takže už se těším moc a je mi úplně jedno kam nakonec pojedeme 🙂

pikha
30. mar 2007

ahoj dievcence 🙂 ja som mala mimomaternicove vlani v septembri.. laparoskopicky, ale kedze sa veci skomplikovali, tak o tri tyzdne na to bola aj normalna operacia. Predtym som este v marci bola na operacii myomov, cize tri zakroky za rok. Poslali ma na tri tyzdne do Lucok do kupelov, teraz som sa vratila a lekar po prehliadke hovori, ze na hmat mam brusko dost stuhnute a ze po tych vsetkych operaciach su tam zrasty. A vraj je vysoka sanca, ze sa mi to mimomaternicove tehotenstvo vdaka tomu zopakuje. Mame skusat babo prirodzenou cestou a ak sa do pol roka nepodari, alebo sa zopakne to mimomaternicove, vypisu mu papiere na umele oplodnenie. Pravdu poviem, trochu sa bojim toho prirodzeneho skusania.. Mate s tymto niektora nejake skusenosti? Podarilo sa vam aj napriek predoslym operaciam a mimomaternicovym tehotenstvam pocat babatko prirodzenou cestou? Diky za vsetky rekcie

maova
30. mar 2007

pikha, je mi líto, čím vším už sis prošla. A moc držím palce, aby se už nic takového neopakovalo a miminko bylo brzy na cestě. Já zatím znovu těhotná nejsem, ale někdo už sem psal povzbuzující zprávu, že otěhotněla po mimoděložním a všechno bylo v pořádku 🙂 Takže věřím, že to problém určitě není 🙂

joka
5. apr 2007

pikha: ahoj, vidim, ze si si trosku oddychla v kupeloch.
ja som zacala brat lieky na stimulaciu vajecnikov lebo bez nich sa nam nedarilo. No a tehotna zatial niesom, takze ideme na druhy pokus, ale strach z mimomaternicoveho mam horzny. Ked mi meskal menzes tak manzel bol zo mna na nervy lebo sa nedalo somnou vydrzat 😠
Drzim ti palecky
A este jedna informacia, ktoru mi povedal lekar aby ma povzbudil.Jedna jeho pacientka mala 3deti,potom mimomaternicove, 2potraty a potom znova babetko. 🙂

lia
22. jún 2007

ahoj cmuco,ako si dopadla??ja som prave dosla z pohotovosti 😔
len by som chcela vediet,co ma caka 😔

pipka
22. jún 2007

lius a preco si bola na pohotovosti? 😨 🤐

pikha
23. jún 2007

maova, diky 🙂 bodaj by to tak bolo.. drzim prsty nech sa nam to uz nikomu nezopakuje..
joka 🙂 tak co, ako? pripadne novinky dajake? nemaj strach z toho opatovneho mimomaternicoveho, k nicomu to nevedie, akurat len posuva o krocik blizsie k slusivej bielej kazajke a izbe bez okien 🙄 Ja som ten prvy mesiac skusania bola uplne psycho od strachu,lebo som sa divno citila a takisto mi meskalo,a navyse ma bolela lava strana,kde mam zvysny vajcovod, no tazke psycho 😅 ... manzel mal zo mna dost. A potom mi to po tyzdni meskania prislo- a tak som si povedala, ze este jeden takyto mesiac a zbohom dusevne zdravie. Odvtedy ako keby utal. Snazilkujeme prirodzenou cestou, s tym ze bude ako bude a basta. No.. snazilkujeme.. manzel je dost casu na Lesti na cviceni, takze skor si uzivame leto nez snazilkujeme. Nechame to tak a uvidime.

ajka275
24. jún 2007

ahoj pikha aj moje prve tehot. bolo mimomaternicove. Ked som to pocula od doktora, ani som nevedela vtedy , ze take nieco existuje.... v r. 95. Vysvetlil mi, ze mi to budu robit co "najsetrnejsie" laparoskopiou, ale ked som sa prebudila z narkozi, tak mi povedal, ze to bolo uz trosku vecsie a museli ma operovat normalne. Nastastie mi nemuseli zobrat nic. Potom som ostala 2x tehotna , ale som aj potratila. Bola som aj v Luckach, bolo celkom fajn. Potom sme snazilkovali dalsich skoro 10 rokov a neuspesne 😒 Teraz v decembri som konecne ostala, ale zase som aj potratila 😖 . A teraz nam nic zase neostava, len dalej snazilkovat 😅 😕 🙂
vsak nadej zomiera posledna 😉 🙂

pikha
24. jún 2007

ajka, tak toto sa fakt citalo tazko 😖 Je mi luto cim prechadzas.. desat rokov?? a umele ste nechceli skusit?

ajka275
24. jún 2007

to bolo trosku komplikovane. Lebo tie 3 razy to som este byvala na slovensku, tam ma moj doktor vysetroval, bolo vsetko ok. A bola som este dost "mlada" 😀 , tak sa nerozmyslalo zatial nad nicim takym. Ale uz 8 rokov byvam v spanielsku a tu je vec dost komplikovana (zdravotnictvo) 😠 Tu zacnu zenu vysetrovat az ked ma PO SEBE 3X POTRAT. A hlavne je tu vsetko straaaaaasne pomale 😒 A kedze v tom januari som potratila, nemali az tak naponahlo. Zhruba rok mi uz robia zopar vysetreni - hormony a este volaco... ani neviem co 😖 No pohyna sa to, ale slimacim tempom 😝
Radsej to berem s kludom, lebo by z toho aj volakomu sislo 😅 😅 😅
...a stale ma presviedcaju, ze klud, este som mlada..... vsak ano , som mlada, ale ked to pojde takymto tempom, nechcem rodit v 60-ke 😅 😅 (idem na 33- ku) predsa roky utekajuuuuuuuu 😀 😀 😀

pikha
25. jún 2007

ajka, hotova kovbojka 😖 Takze ked nemas trikrat po sebe potrat, tak si vlastne ok, co 😨 😅 ? Drzim vsetky prsty nech vam to dobre dopadne!! A vekovo sme na tom rovnako 😀 ja som mala v maji 32

cmuco
autor
25. jún 2007

babenky
drzim vam vsetkym palce. ja mam pol roka po laparoskopii a citim sa ok. akurat som stale sklamana ze som zas neotehotnela. Ale asi by som to chcela moc skoro po tom vsetkom. Je to tazke kazdy den na to nemysliet, iba sa s toho zbytocne nervujem. A kazdy den si pripominam ze to nesmiem robit 😒 no psycho 😒
no musime bojovat

redkvicka
25. jún 2007

Ahojte, tak som si to trosku precitala, aj ja som mala mimomaternicove po IUI, malo to byt nase prve babo. Stimulovali mi vsetko asi co sa dalo a teraz sme sa snazilkovali prirodzene, lebo to bolo v novembri, no a v septembri, kedze teraz nic nenarobime, lebo vela cestujeme, tak sa pokusime znovu asi o IUI. Dali sme si ziadost na adopciu a tesime sa na drobca, ktory pride.

leni26
26. júl 2007

Ahojte!
Pred 2 tyzdnami ma operovali na mimomat. teh. som zufala, vybrali mi pravy vajickovod.
Prvy pokus, prve sklamanie
mozem podla Vas skusenych mat este babo, a kedy zacat ☹ , doktor mi radil 5 mesiacov pockat
Dakujem

maova
26. júl 2007

leni26, podívej se sem: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
je nás tam víc a určitě ti všechny rády poradíme 🙂 Je mi to líto, že tě to také potkalo, ale hlavu vzhůru, čas uteče a za chvíli z tebe bude zase těhulka. Není to tak dlouho, co jsem na tom byla stejně, doktoři nám doporučili počkat tři měsíce, taky nemám pravý vejcovod a těhulka už ze mě zase je 😉 Hlavně na sebe buď teď opatrná 🙂

leni26
26. júl 2007

maova, diki moc,so srdca ti gratulujem , aj vy sa opatrujte hlavne teraz
Mozem sa ta este spytat po operacii si kedy dostala prvu menstruaciu, ci to bolo ine nez predtym
a kolko mesiacov trvalo kym si sa oteh.
vedel ti doktor povedat dovod preco sa to mimomat. stalo, lebo mne nie
idem na ten http
este raz dakujem za vsetko

maova
26. júl 2007

leni, moc děkuju 🙂
Já jsem to měla asi trochu jinak, protože jsem vůbec nevěděla, že jsem těhotná, měla jsem MS pořád dál, až pak mě začalo bolet břicho a přišlo se na mimoděložní těhotenství. Takže i další MS přišla přesně po 26 dnech od té poslední, jako kdyby mezi tím žádná laparoskopie nebyla. Potom jsme se necelé tři měsíce chránili a pak za další čtyři jsem otěhotněla. Takže vlastě asi po půl roce, protože některé cykly jsem měla krátké. A proč se stane mimoděložní těhotenství, na to se prý málokdy přijde, takže jsem to taky nevěděla. Ale neboj, i ten levý vejcovod si umí přebrat práci za ten pravý, takže šance je pořád hodně veliká a není důvod neotěhotnět, když se to jednou povedlo 🙂 Nám doktor řekl, že šance je pořád 70 až 80 procent a že je to vlastně štěstí, že víme, že přirozeně otěhotním 🙂

natali_pn
28. júl 2007

ahojte, ja mam tiez strach.koncom juna som zacala brat clostilbegit, min tyz. mi nedosli.tak cela natesena som si spravila test na 3 den,nadherne dve ciarocky.tak som hned sla doktorovi a spravil ultrazvuk a zobrali krv.s vysledky som mala az stvrtok-pozit.tak som sa tesila,ale asi predcasne.v piatok som zacala poobede slabo krvacat a bolelo ma v podbrusku-nalakala som sa.tak som utekala do nem.sono neukazovalo ziadne znamky tehotnosti,len neaku tekutinu.jeden doktor ma chcel nechat tam a druhy ma pustil.bolesti som uz potom nemala a ni dnes a krvacam len slabulilinko.ach co to moze byt.bojim sa ze je to mimomaternicove.uz pred rokom sme prisli o drobceka ja sa bojim, ze aj teraz ☹

petruci6
29. júl 2007

natali nemusi to znamenat nic, mas aj cistu krv? v ktorom tt mozes byt? niektore tehulky spinili aj do 12tt a vsetko bolo v pohode a na sone este nemusi byt nic vidno,ked si v skorom stadiu tehotenstva,ale keby sa krv spustila utekaj do nemocnice,mali ti dat aspon duphaston

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre