Mimomaternicové tehotenstvo

cmuco
5. jan 2007

ahojky.
prave som sa vratila od doktorky z vysledkami. Uz na dvoch testoch mi bolo potvrdene ze som tehotna ale po ultrazvuku mi v delohe nic nenasli. Podla nejakej hodnoty cisel je nespochybnitelne ze som tehotna ale urcite nie tam kde mam. Snazia sa vypatrat kde ale pravdepodobne to bude mimodelozne tehotenstvo. v pondelok mam ist este na jedno vysetrenie krvi a pri vysledku urcia ci ma hospitalizuju alebo budu nejako preliecovat.Mam uz 10 dni slabe spinenie. Telo sa asi snazi vysporiadnat samo z mimideloznym otehotnenim. Bolesti nemam ziadne ale teraz ked ma nieco zaboli tak si uz asi sama vsugerovuj bolesti.Doktorka povedala ze pri pozitivnom vysledku ma hned prime na oddelenie a urobia laparoskopiu popripade odoberu vajecnik !!!!!
mate stym nejake skusenosti. Som dost zufala. S mamzelom sa snazime o babo uz 3 mesiace a teraz toto. ☹ ☹ 😢

beke
14. aug 2007

Ahojte, aj ja som mala mimomaternicové tehotenstvo, ktoré mi dr. videl hned na začiatku a hned ma aj hospitalizovali s tým, že 2-3 dni počkajú či to nie je náhodou normálne tehot. Po 3 dňoch mi spravili laparku a odstránili ľavý vajcovod a vtedy zistili že na pravom mám chronický zápal. Tak ma otvorili a usúdili že mi odstránia aj druhý vajcovod. Nezostávalo mi nič iné jedine umelé oplodnenie. Predtým som bola ešte v kúpeľoch Lúčky (bolo tam perfektne) a o mesiac sme išli do CAR. Asi o 3 mesiace som úspešne absolvovala IVF so šťastným koncom. Každej prajem úspešné IVF. 🙂

bobicek
21. aug 2007

baby, nehnevajte sa, ale nechce sa mi to tu citat cele, neviete mi poradit, ci pri mimomaternicovom tehu ukaze test dve ciarky? dik

zuzan
22. aug 2007

Ahoj bobíčku...nevím, jestli tě potěším, ale i při mimoděložním těhotenství je test pozitivní a ukáže //.

angellinka
2. sep 2007

Ahojte baby.Chcela by som sa spytat.Bola som u mojej gynekologicky vo stvrtok,po troch poz.TEHU testoch a na Sone lekarka nic nevidela.Moze to byt priblizne 4.ty tyzden.Ma upozornila ze moze to byt aj mimomaternicove tehu.Myslite si ze v tako skorom stadiu este nic nevidiet?tehu priznaky mam tak isto,napina ma kovova chut v ustach,unavena...Som hotova!!Az o tyzden mam ist na kontrolu.Aj krv na Hcg mi brala,aj tam sa tehu potvrdilo.Dakujem sa za kazdu opdoved...

redkvicka
2. sep 2007

Ahoj, moja skusenost bola taka, ze moja doktorka po IUI tiez po 2 tyzdnoch videla iba pseudodomcek a bolo to mimomaternicove. Nemala si nahodou nejake bolesti, lebo to je uz dost velke stadium a ten vas svistik sa potrebuje niekde vyzivovat, takze mal by ti ak je to mimo zrat vajickovod. HCg mne narastlo tiez, ale nie az tak ako malo. A mojej kamoske sa to mimovolne vyplavilo, takze neviem, co to bude. Kazdopadne, ak budes mat bolesti, utekaj do nemocnici, mimomaternicove nie je ziadna sranda, ale hadam to nebude a ty si stastna nastavajuca mamina.

angellinka
2. sep 2007

diky redkvicka,,,,ked by to tak bolo..Moja tam videla nejaky drobny flak,ale nevedela to identifikovat...Bolesti nemam,zatial...Dufam ze ani nebudu...Len ta neistota je hrozna!!A to som mala v maji Missed!!A tak som sa tesila,ked sa nam to teraz podarilo.Nerozumiem tomu,ze kedy vlastne vidno na sone ze tam nieco je,neviete nahodou?

redkvicka
2. sep 2007

Podla mna by uz nieco malo byt vidno, ale ten domcek sa moze aj ukryvat, ale ak ti Hcg narastlo tak ako malo, tak je to v pohode, teda si myslim, ale ja nie som odbornik, takze ti neporadim, asi len to, ze musis teda vydrzat, ak je tvoja dokina v pohode, ze to narastlo, moja sa hned zlakla, takze som vedela, ze je zle.

taninka
6. sep 2007

ahojte, poprosim vas o radu
bola som na vysetreni krvi lebo ma velmi bolela prava strana bruska ako je slepe crevo. Nakoniec mi vzali krv aj na HCG ved co ak budem tehotna. a naozaj. Hladina BETA HCG bola 843. tak zavolala lekarovi lebo ma totiz poslal chirurgovi ci nemam slepe creco, gynekolog nic nezistil. na UTZ nenasiel ani bodku ze by som mohla byt tehotna. Hladina BETA HCG 843 - to je hodnota 4 tyzdna tehotenstva , menzes mi meska 9 dni.
Ale lekar ma uzemnil ze sa este asi nemam moc tesot ze co ak ide o mimomaternicove tehotenstvo - buduci tyzden idem na dalsi odber krvi. Povedal ze to pripusuje tomu ze ma strasne bolela prava strana bruska ako je slepe creco a nie podbrusko. Teraz som v strese, ze co ak mam mimomaternicove tehotenstvo ? my si babatko velmi prajeme a velmi ho chceme. a ako by nestacilo kamoska mi napisala ze beta HCG urcuje mimomaaternicove tehotenstvo a ja mam teraz hrozny strach. ale prava strana bruska ma uz neboli len sem tam pobolieva tak ako aj brusko v ktorom ma sem tam pichne - to je asi normalne. ziadne ine priznaky nemam.
prosim dajte mi vediet co si o tomto celom myslite lebo do utorka je daleko a ja som dost nesvoja a mam strach o to male klbko ktore mozno vo mne zacina rast :(

maova
6. sep 2007

taninko, přečetla jsem si teď co jsi napsala. Je dobře, že bříško už tě nebolí a snad už bude všechno v pořádku a příště se na utz miminko už objeví. Pokud bys ale začala třeba špinit a bříško zase začalo víc bolet, tak radši rychle k doktorovi. Mě při mimoděložním začalo bolet nejdřív trochu jako na MS a potom stejně jako tebe na slepák, ale bylo to pořád horší a horší a nepřestalo to.

taninka
6. sep 2007

maova: ja mam ist buduci tyzdne na krv, a potom o dva tyzdne na UTZ. brusko ma neboli len sem tam pobolieva co je asi normalne ? a sem tam ma picha v nom... myslis ze je to v pohode ?

mila30
6. sep 2007

taninka, tak jako píše Maova, ještě neházej flintu do žita, ale pokud začneš špinit a bolet víc bříško, tak rychle utíkej k doktorovi!!! My s Maovou víme o čem mluvíme.Vím ale, že někdy je píchání v bříšku i když jsi normálně těhu, prý jak se tam to embryjo zahnízďuje. Tak dávej na sebe pozor 🙂 .

taninka
6. sep 2007

nemam ziadne spinenie ani nic podobne, len ma sem tam pobolieva brusko ale inak som v pohode. skor ma vystrasil lekar ze nic nevidel na ultrazvuku :( brusko ma pobolieva ale len sem tam nic tragicke.

maova
6. sep 2007

tatinko, to pobolívání bříška je úplně normální na začátku těhu a asi i pozděj, toho se neboj, pokud to nejsou žádné křeče a nic co by se nedalo vydržet. Mimčo prý někdy takhle brzy na utz ještě nemusí být vidět, hlavně když to třeba není tak kvalitní utz. Tak hezky odpočívej, buď na sebe opatrná a držím palečky, aby bylo všechno OK a určitě dej vědět 🙂

olianko
6. sep 2007

ahojky 🙂
chcela by som sa opytat za moju kamosku , po akom dlhom case sa moze zena pokusit opat otehotniet po mimomater.tehotenstve ?
Bola operovana ale nie laparoskopicky, ma normalnu reznu ranu na bruchu..dakujem

maova
6. sep 2007

olianko, mě doktorka nejdřív řekla počkat půl roku, když viděla, že se mi to zdá dlouho, tak prý aspoň čtvrt 😉 Někdo třeba nemusí čekat vůbec, myslím, že každý doktor na to má jiný názor. Ale řekla bych, že když to nebylo laparoskopicky, tak by měla čekat asi dýl, než se všechno pořádně zahojí. Nejlepší bude, když se radši sama zeptá doktora 🙂

olianko
6. sep 2007

maova dakujem.
ved to ze jej dvaja lekary povedali kazdy nieco ine tak chcela veidet ako to bolo u inych mamiciek.
inak tiez si myslim, ze by mala cakat dlhsie, ved ked jej bude rast brusko tak aby sa nahodou aj rana neroztrhla

maova
6. sep 2007

olianko a jakou dobu jí ti dva doktoři doporučili? Já bych řekla, že půl roku by to asi chtělo, ale vím, že pokud děti chce, tak se to zdá jako strašně dlouhá doba 😒

henrieta76
6. sep 2007

ahojte ja som mala miomaternicove pred 6mi rokmi,mna nic nebolelo len som mala 2//na tehu teste potom som krvacala ako pri mrche,a potom som mala tiez 2//,tak som isla za lekarom krori mi urobil sono,nieco sa mu nezdalo tak ma hospitalizovali,na druhi den ma uspali ze pozru ci tam je tekutina lebo to by sa vstrebalo ale ked tam je krv treba okamzite operovat.tak som sa zobudila zranou na bruchu.mne odporucili pockat pol roka a viac.

emjee
6. sep 2007

taninka • 6. sep 2007 o 16:02
ahojte, poprosim vas o radu
bola som na vysetreni krvi lebo ma velmi bolela prava strana bruska ako je slepe crevo. Nakoniec mi vzali krv aj na HCG ved co ak budem tehotna. a naozaj. Hladina BETA HCG bola 843. tak zavolala lekarovi lebo ma totiz poslal chirurgovi ci nemam slepe creco, gynekolog nic nezistil. na UTZ nenasiel ani bodku ze by som mohla byt tehotna. Hladina BETA HCG 843 - to je hodnota 4 tyzdna tehotenstva , menzes mi meska 9 dni.
Ale lekar ma uzemnil ze sa este asi nemam moc tesot ze co ak ide o mimomaternicove tehotenstvo - buduci tyzden idem na dalsi odber krvi. Povedal ze to pripusuje tomu ze ma strasne bolela prava strana bruska ako je slepe creco a nie podbrusko. Teraz som v strese, ze co ak mam mimomaternicove tehotenstvo ? my si babatko velmi prajeme a velmi ho chceme. a ako by nestacilo kamoska mi napisala ze beta HCG urcuje mimomaaternicove tehotenstvo a ja mam teraz hrozny strach. ale prava strana bruska ma uz neboli len sem tam pobolieva tak ako aj brusko v ktorom ma sem tam pichne - to je asi normalne. ziadne ine priznaky nemam.
prosim dajte mi vediet co si o tomto celom myslite lebo do utorka je daleko a ja som dost nesvoja a mam strach o to male klbko ktore mozno vo mne zacina rast :(

deina • 14tt • 6. sep 2007 o 16:08
Taninka, skus sa pozriet sem, mozno ti baby poradia:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Ale zatial sa neplas, ak by si mala byt v 4tt, tak to by ta este nemal lekar hned takto vystrasit, este bolo skoro na to, aby nieco na utz videl. Tiez som bola prvykrat u doktora hned, ako mi vysiel pozitivny test, samozrejme, nic nevidel, ale o dva tyzdne neskor uz bola fazulka krasne vidiet. 😉

ikke • 6. sep 2007 o 16:09
taninka, tato temna sa tu uz (neraz) rozoberala, konkretne tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 12k
(snad sa link podaril...)

inak ti lekar pri tom uzemnovani mohol rovno povedat, ze v 4-5tt toho moc vidiet ani nemoze... pozri si temu Maj 2008 (alebo Majovky 2008??? 😕 ), tam je myslim viac bab, ktore su tehotne a este nic na UTZ videt nie je 😉

ikke • 6. sep 2007 o 16:12
maj 2008 je tu
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

olianko
6. sep 2007

tak jej povedal jeden 3 a druhy 6mesiacov

redkvicka
6. sep 2007

Ahoj olianko, aj mne povedala doktorka, ze po mimomaternicovom odporuca otehotniet po 3 mesiacoch, teda ze by som mohla ist na dalsie IUI, ale ze ked aj hned otehotniem nic sa nestane, takze asi je pravda, ze kolko doktorov, tolko nazorov. Maj sa pekne. Peta

sis8
7. sep 2007

ahojte,

ja som mala mimomaternicové tehotenstvo minulý rok v lete, riešili to laparoskopicky a lekár mi povedal, že najvhodnejšie je počkať pol roka. tak sme to s manželom riešili a dospeli sme k zaveru, že efektivnejšie je predsa len tie tri mesiace navyše počkať ako sa potom opäť trapiť alebo znervoznovať pri novom tehotenstve len z toho dôvodu, že sa telo ešte nestihlo dať dostatočne do poriadku. v každom pripade sme to po 6 mesiacoch skusili a teraz sme v 34 tyzdni tehotenstva. takze ja odporučam radsej vydrzať a potom sa tesiť a uživať si tehotenstvo. toto je naštastie bez akychkolvek problemov, dokonca ani na začiatku (mam na mysli zvracanie) ma nic nepostretlo. všetkym snažilkam želam vela stastia a pokojne tehotenstvo 🙂

taninka
7. sep 2007

SIS8: gratulujem ti je super ze cakas babatko ked po nom tak tuzis. ja sa teraz bojim ci nemam mimomaternicove tehotenstvo. Bola som na krvi a mam zatial 843 hladinu HCG. na UTZ zatial nicnevidel ze som v 4 tyzdni. citim sa dobre akurat ma sem tam pobolieva prava strana bruska ako je slepe crevo a odrazu mam strach . ale spinenie ani nic podobne nemam, poradis mi pls ?

redkvicka
7. sep 2007

podla mna je to v pohode, hlavne sa zbytocne nestresuj, a ak bude bolest, taka krcova a velmi sa stupnovat, tak utekaj do nemocnice, lebo to uz v poriadku nebude a pekne vychutnavanie tehotenstva. 😀 😀 😀

roasha
11. sep 2007

ahoj emjee,ako si dopadla?

angi1707
11. sep 2007

ahojte vsetci 🙂 🙂 musim sa k vam pridat,lebo ja uz mam ten isty problem za sebou.5.9 ma operovali na mimomaternicove tehotenstvo.bola som v siedmom tyzdni.nejake extra problemy som nemala.prva menstruacia mi meskala,ale pri druhej som zacala komicky krvacat,vzdy len vecer nieco vybehlo a druheho vecera zase nic.vie mi niekto poradit,ci s tym istym vajickovodom mozem ostat tehotna ak mi ho nevybrali?

taninka
12. sep 2007

ahojte tak v utorok som bola u lekara a sme v 5 tyzdni a 5 dni. ale od vcera mi zacal vytok volala som s lekarom povedal ze to nevadi ze to je ok, nebol krvavy ale taky zlty ci aky. Dnes rano som ho mala zase ale uz zase trochu iny taky do kremova a ja sa bojim ze mi zacina spinenie a neskor pridem o babatko. bolesti nemam zatial ziadne, sem tam ma pobolieva brusko a mam ho zdute , prosim viete mi poradit ?

maova
12. sep 2007

angi, já myslím, že jestli ti vejcovod zůstal, tak s ním můžeš otěhotnět určitě 🙂 a neboj, i kdybys měla jenom jeden, tak to jde 🙂 Mě doktor řekl, že šance je i s jedním pořád 70 až 80 procent. Tak přeji teď hlavně rychlé uzdravení 🙂

taninka, vůbec se neboj, výtok bývá, někdy právě takový do žluta a i krémový jsem taky měla. I pobolívání bříška k tomu patří 😉 A na utz už doktor miminko viděl?

taninka
12. sep 2007

no videl plodovy kolac ci ako sa to vola v com sa vyvija babatko a 24.9 idem na UTZ aby pocul srdiecko. pozeral ma len vnutromatrnicou sondou a tak sme to videli na obrazovke. ale povedal ze mam este cakat a budeme o dva tyzdne vediet ci je vsetko v poriadku
no ten vytok je aj taky mozno do kremova mozno trosku viacej hnedasty.... ja som taky stresmen odrazu vobec sa nespoznavam

maova
12. sep 2007

taninko neboj, hlavně buď v klidu, stresem se nic nesparví, jedině to ublíží. Hezky odpočívej, dělej něco, co tě baví a nemysli na nic špatného. Teda já se přiznám, že jsem v prvních 12ti týdnech klidná taky nebyla 😉 Stejně stresem ničemu nepomůžeme a teď aspoň víš, že mimoděložní to není a za 14 dní uvidíš určitě už i srdíčko 🙂 Tak držím moc palečky 😉 Jenom kdybys začala krvácet nebo víc špinit a nebo měla nějaké větší bolesti, tak to jdi určitě co nejdřív k doktorovi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre