Mimomaternicové tehotenstvo

cmuco
5. jan 2007

ahojky.
prave som sa vratila od doktorky z vysledkami. Uz na dvoch testoch mi bolo potvrdene ze som tehotna ale po ultrazvuku mi v delohe nic nenasli. Podla nejakej hodnoty cisel je nespochybnitelne ze som tehotna ale urcite nie tam kde mam. Snazia sa vypatrat kde ale pravdepodobne to bude mimodelozne tehotenstvo. v pondelok mam ist este na jedno vysetrenie krvi a pri vysledku urcia ci ma hospitalizuju alebo budu nejako preliecovat.Mam uz 10 dni slabe spinenie. Telo sa asi snazi vysporiadnat samo z mimideloznym otehotnenim. Bolesti nemam ziadne ale teraz ked ma nieco zaboli tak si uz asi sama vsugerovuj bolesti.Doktorka povedala ze pri pozitivnom vysledku ma hned prime na oddelenie a urobia laparoskopiu popripade odoberu vajecnik !!!!!
mate stym nejake skusenosti. Som dost zufala. S mamzelom sa snazime o babo uz 3 mesiace a teraz toto. ☹ ☹ 😢

adkag
9. jan 2007

diddi, dakujem ti za povzbudenie, tak uz nebudem stresovat,lebo to aj tak najviac skodi babu aj mamine,tak sa ukludnim a snad vo stvrtok uvidime malinke na UZV.

adkag
9. jan 2007

ahojte babenky, tak som bola u dokiho uz dnes, drahy ma presvedcil,ked som sa rozplakala na obede,ze sa bojim. a vraj to bolo zlte teliesko co ma bolelo,pokial to preslo a neni to pravidelna a silna bolest,je to ok. a videli sme na UZV taku malinku machulku v maternici,asi 1 cm velku, vraj je to plodovy vak,ale babatko este nevidno. mam prist o dva tyzdne. tak som rada, ze je vsetko ok a ze babenko je tam,kde ma byt 🙂

diddi
9. jan 2007

no vidis adkag..super, tak hlavne oddychuj...duphaston ti nepredpisal?...je to taka prevencia voci potratu, keby nefungovalo zlte teliesko, ktore momentalne vyzivuje babo

adkag
9. jan 2007

diddi, nepredpisal mi duphaston, akurat sa spytal, ci nemam od nich ziadne lieky a hotovo. sak keby bol problem,mem hned prist a inak o dva tyzdne zase na UZV.tak snad to bude ok aj bez Duphastonu.

cmuco
autor
12. jan 2007

ahojte dievcata
som to ja a ziva.Vsetko sa potvrdilo a najhorsia vec sa stala. V pondelok hned po kontrole v nemocnici ma prijali na oddelenie, bola som tam asi 15 minut a brali na na sal.Operacia trvala asi hodinu.
Robili mi laparoskopiu pri ktorej my bol odstraneny lavy vajcovod. Vsetko ine je v poriadku a povedali ze mozem aj nadalej normalnou cestou otehotniet.
Tak mam na bruchu 4 vpichy, 6 stehov a poriadne bolave telo a moc moc modrin. Ale po tomto vsetkom si uz len mozem povedat ze je dobre ako rychlo ma dali do poriadku. Vsetko prebehlo v priebehu tyzdna a dnes som uz doma.
Este raz dakujem za vase rady a povzbudenie 😉
Zaroven chcem podakovat celemu porsonalu Thomayerovej fakultnej nemocnice v Prahe.

koubina
12. jan 2007

Cmuco, tak dobře, že to máš za sebou. Zrovna jsem dnes četla, že pokud se odebere jeden nemocný vejcovod (což po mimoděložním nemocný je), šance na otěhotnění se zvýší.

cmuco
autor
12. jan 2007

Tak to je superzuzo

bibinka
13. jan 2007

cmuco- i keď ti to tentokrát nevyšlo, zachovaj si optimizmus. Ďieťatko potom naozaj príde-riadne tam kde má byť 🙂 .Tearz je dôležité aby si si riadne oddýchla a vrhla sa do víru života a myslím, že mimi na seba nenechá dlho čakať.Držím ti palce!

nika70
13. jan 2007

Cmuco-je dobře, že máš vše za sebou, pěkně se uzdrav, odpočívej a neboj nic, uvidíš že příští těhotenství bude uplně v pohodě. Já mám po mimoděložním dvě děti. Laparoskopie je šetrný způsob operace, tak věřím, ze brzo budeš jako rybička. Chce to čas, uvidíš, že za pár týdnů ti bude dobře. Mysli teď jen na pěkné věci, netrap se zbytečnostmi - bude líp!!!!! Držím palce a přeju jen samé hezké dny.

majka07
14. jan 2007

Cmuco přeji brzké uzdravení a příště to už vyjde.

Já když zjistila těhu, šla su hnedka k doktorce a to byla chyba, bylo to hodně ranné těhu, vzala mi krev, ale výsledky hormonu HCG byly dost nízké a tak řekla abych příšla za týden, že toto sice značí těhotenství, ale může být mimoděložní, celý týden ve strachu když na to vzpomenu.....po týdnu mi brali krev znova a já musela čekat do druhého dne na výsledky, hrozný pocit, když su tam volala a paní doktorka mi řekla, že hladina hormonu stoupla a že to je normální těhotensktví tekly mi slzy, hnedka su se objednala k doktorovi a při návštěvě viděla už malý zárodek, kterému do týdne mělo začít bít srdíčko, proto radí všem, aby hnedka neběželi k doktorovi a chvilku počkali, páč ve 4tt nemusí hladiny být ještě vysoké a pak se člověk zbytečně strachuje 😉

cmuco
autor
14. jan 2007

Ahojte
dnes mi je uz ovela lepsie. V nemocnici som vsak dostala chripku a vcera mi dala poriadne zabrat. Ako som kychala a sniakala nos poriadne som si presilila moje bolave brucho a ponatahovala 6 stichov. Bolesti pri kazdom vysniakani nosa.
No normalne ako keby som mala svalovicu.A ani doma uz nedokazem len-tak lezat.Dnes som varila a piekla. Tak to brucho si u mna moc neoddychne. 😉

silvi07
18. jan 2007

Ahojte kočky, ja pridam svoju trošku k tejto teme. Som bola vcera u lekara, potvrdil mi tehotensvo, ale na uzv nic nevidel, alebo to co videl sa mu nevidelo. No poslal ma na specialne vyšetrenie do nemocnice, idem zajtra rano s tym,ze je možné že ide o mimomat.teh., som z toho uplne zronena, aby toho nebolo malo lezim so 40tkami teplotami, a to by som mala byt asi 5tt. Ziadne bolesti som nemala, ani spinenie, len asi pred 2dnami take slabucko ruzove spinenie,ale velmi malinko.Vraj priznakom je aj to, ze druha palicka na teh.teste bola slabsia, na 3 testoch mi to tak vyslo. No dufam,ze vsetko dobre dopadne, aj ked som si uz aj poplakala.Mali ste niektora podobnu skusenost? ☹

cmuco
autor
19. jan 2007

ahoj silvi
no z toho co hovoris to moze byt vselico. Najlepsie je pockat si na vysledky z nemocnice. Je to predsa istejsie a zas robit umahlene rozhodnutia je blbost. Moc drzim palce aby vsetko dobre dopadlo.

govinda
19. jan 2007

silvi, tak ako si dopadla u lekára?

silvi07
19. jan 2007

ahojte, no dopadlo to zle...prave lezim v nemocnici uplne zdrvena hladam utechu aspon citanim podobnych osudov. Zistili ze miminko som potratila, vraj tubarius abort. Vobec to nechapem, vobec som nespinila, ziadna krv zo mna nesla, proste nic, ani ziadnu bolest som nemala ani nemam. Teraz cakaju na vysledky z interneho,lebo mam v brusnej dutine tekutinu,asi krv. Neviem presne co ma caka, mozno laparoskopia.ked budem vediet pisnem.uz nevladzem ani plakat. 😔

govinda
19. jan 2007

silvi, je mi to strašne ľúto ☹ . Je to také nespravodlivé, že sa také veci dejú 😢 . Tak ti držím palčeky, nech všetko dobre dopadne 🙂

diddi
19. jan 2007

sylvi, hlavne oddychuj, naber nove sily a neboj, babätko pride ani sa nenazdas....vies, babätka, ktore odchadzaju, byvaju velmi, velmi chore a priroda to zariadi vzdy radsej takto, akoby dietatko malo trpiet na svete...urcite ti mava z nebicka a posiela braceka, alebo sestricku...oddychni si a vyliec sa, aby si bola pripravena na svoje babätko

silvi07
19. jan 2007

govinda, diddi, dakujem za podporu.

jiskrina
19. jan 2007

Holky, pokud je mimoděložní těh., zobrazí se vždy pozitivní test? Nemůže se stát, že etst je negativní a mimod. těho stejně probíhá? To je asi blbost, co? Nebo, o kolik je méně přesný test z moče oproti testu krve?

jiskrina
19. jan 2007

Silvi, ach jo, ale je dobře, že jsi v rukách lékařů, jsi pod dohledem a pomohou ti. Bude zase dobře, neboj a drž se.

maova
19. jan 2007

jiskrina, ptala jsem se na to a těhotenský test je prý pozitivní i při mimoděložním těhotenství. Já jsem si test nedělala, takže netuším. Menstruaci jsem měla pořád, takže jsem o těhotenství vůbec nevěděla.

silvi07, držím moc palce, aby ti bylo brzo dobře a byla jsi v pořádku.

cmuco
autor
20. jan 2007

silvi
drzim moc palce.Po mojej operacii som mala urobeny na jeden den vyvod z dutiny brusnej a z nej mi odchadzala nahromadena krv aj s nejakou tekutinou. Presne ako popisujes ty. To nic nie je akurat jeden steh na brusku 😉 Je dobre ze to vedia aspon to hned odvedu a nebude sa ti to hromadit v tele.
Si moc statocna a uvidis ze casom sa s tym vyrovnas. Je nakoniec dobre ze to tak dopadlo ako by si mala mat v buducnosti nejake zdravotne problemy alebo by sa miminko vyvijalo inak ako ma.
Urcite napis ako si dopadla dalej. Vsetky na teba myslime a prajeme vela stastia.

cmuco
autor
20. jan 2007

jiskrina
pri mimodeloznom alebo normalnom tehotenstve je test z krvy vzdy uz pozitivny. Telo si uz buduje bunky, hormony, vitaniny pre babo a hladiny vsetkeho sa ti prudku zdvyhnu.
Neviem ako je to pri testoch z mocu ale z mojej skusenosti viem ze pred operaciou mi robili aj ten. Jeden vysiel negativny a druhy uz bol pozitivny.
Preto asi ak je nejake podozrenie najlepsie je ist hned na krv a z nej zistia naozaj vsetko.

macek28
21. jan 2007

Ahoj holky! 😢 Dnes ráno jsem se vrátila z nemocnice!Byla jsem v 8tt,čekala prý dvojčátka,ale bohužel bylo to mimoděložní těhu.Takže v pátek proběhla operace a mimísci jsou pryč...!Nesu to velice těžko,ale nevzdávám to!Za 3měsíce se začnem s manželem snažit,pokoupíme vitamíny a uvidíme...!Dali jsme si opožděné přecevzetí do NR,že to musí ještě letos vyjít...!Vy těhotné dávejte na sebe moc pozor a Vy snažilky se snažte,nejsme přece bábovky,ne...?M

blanula
21. jan 2007

ahoj macku to jemi líto a můžu se tě zeptat jaké jsi měla příznaky?

mikulka
21. jan 2007

Macku, hlavně, že ti na to přišli, i když teda v 8 týdnu, to je ještě štěstí, že to takhle dopadlo. Za tři měsíce hurá zas do snažilkování 🙂 Nebuď smutná, asi to tak mělo být.

silvi07
21. jan 2007

Cmuco velmi dakujem za povzbudive slova. Momentalne som v nemocnici na pozorovani, caka sa na vysledky z interneho, zajtra krv, utz a podla toho dalsi postup. Zahada je, ze nemam ziadne bolesti, ziadne spinenie ani krvacanie.Ani sestrickam to nejde do hlavy. Tak som z toho aj zmatena. Si hovorim co ak sa zmylili?! No nadej umiera posledna..
Niektora dala otazku ci pri mimomat. teh. vyjde test pozitivne,lekari mi povedali ze ano.

cmuco
autor
22. jan 2007

ahoj Silvi
cely vikend som na teba myslela. Aspon ze si stale pod dohladom. Je dobre ze ti robia aj vysetrenie. Mna ako operovali co je dnes presne 2 tyzdne tak okrem prehmatania brucha mi nic nerobili. 😒 Vobec ziaden odber krvy, gynekologicke vysetrenie, ziaden ultrazvuk...to tiez nie je dobre
Stale cakam na stvrtok. Mam ist konecne k mojej doktorke na kontrolu a ta ma hadam uz poriadne prezrie. Okrem toho ze jazvy sa mi krasne hoja nic ine neviem 😒

dicinka1
28. jan 2007

ako ste zistili,ze vase tehu je mimomaternicove?

silvi07
29. jan 2007

ahojky cmuco, ja mam super spravu, si predstav, ze lekar sa zmylil!!v piatok mi robili test na hcg v krvi a hodnotu som mala 350, ze nizka a je to tubarny potrat, v pondelok som mala hodnotu hcg 680, ale na utz nebolo este nic vidiet, vraj na utz sa mimi ukaze az ked hodnota prekroci 1000 jednotiek, a to sa stalo v stredu, kedy som uz videla 5 mm mimi na obrazovke, neuveritelne.Len jeden lekar mi v piatok povedal, ze mimomaternicove na 100%, a dalsie dni chodili primar a iny doktori ze nic nie je iste musime cakat na vysledky. Tak som z toho bola cela popletena, uz som sa bala dufat, ale nakoniec som skakala jak blcha od stastia.dnes som bola u svojho noveho gyn dr. a mimi narastlo, uz ma 15mm.
Cmuco, len chcem povedat, ze nechapem ako ti mohli urobit nejaky zakrok bez toho ze by ta riadne vysetrili. na tvojom mieste by som zmenila lekara, lebo ani krv, ani utz?! to ako potom stanovili diagnozu?
Maj sa pekne a pisni.papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre