Mimomaternicové tehotenstvo

cmuco
5. jan 2007

ahojky.
prave som sa vratila od doktorky z vysledkami. Uz na dvoch testoch mi bolo potvrdene ze som tehotna ale po ultrazvuku mi v delohe nic nenasli. Podla nejakej hodnoty cisel je nespochybnitelne ze som tehotna ale urcite nie tam kde mam. Snazia sa vypatrat kde ale pravdepodobne to bude mimodelozne tehotenstvo. v pondelok mam ist este na jedno vysetrenie krvi a pri vysledku urcia ci ma hospitalizuju alebo budu nejako preliecovat.Mam uz 10 dni slabe spinenie. Telo sa asi snazi vysporiadnat samo z mimideloznym otehotnenim. Bolesti nemam ziadne ale teraz ked ma nieco zaboli tak si uz asi sama vsugerovuj bolesti.Doktorka povedala ze pri pozitivnom vysledku ma hned prime na oddelenie a urobia laparoskopiu popripade odoberu vajecnik !!!!!
mate stym nejake skusenosti. Som dost zufala. S mamzelom sa snazime o babo uz 3 mesiace a teraz toto. ☹ ☹ 😢

taninka
12. sep 2007

ja idem dnes lekarovi pre istotu. a potom budem hadam v klude mam strach o toho maleho prcka :(

maova
12. sep 2007

taninko, tak potom určitě napiš, co ti doktor řekl 🙂

elenita
12. sep 2007

tatinka, prosim, nestresuj sa. Podla mna to strasne prehanas ☹ .
Bola si u dokiho aj dnes? Co vravel?

taninka
12. sep 2007

ja viem ze to prehanam, som stresmen :((( no bola som u lekara a vsetko je v poriadku. Vytok pokial nieje nahnedly alebo krvavy nje vsetko v poriadku. akurat mi lekarka odporucila Dufaston liek na udrzanie tehotenstva, nemam s tym ziadne skusenosti co si o tom myslite ?

elenita
12. sep 2007

Viem, ze Duphaston tu brala vela bab..........no vidis, uz to mas potvrdene aj od lekara, tak sa nestresuj 😅
Lebo este sa mimi zlakne a odide 😔 . Ved ono to citi.........

taninka
12. sep 2007

asi mas pravdu , a myslis teda ze s tym Duphastonom nic nepokazim ?

elenita
12. sep 2007

Urcite nie. Ked Ti ho predpisala lekarka, ona vie, co robi.

roasha
12. sep 2007

taninka,ten duphaston mas proti krvacaniu,a aby sa babika poriadne zahniezdila,berie sa prve 3mes.,aj ja som to brala,v pohode.nebojkaj sa.

cmuco
autor
12. sep 2007

Dievcata ahojte

Ako zakladatelka tejto temy mam pre vas jednu novinu. Aj ked na zaciatku roku som bola zufala a poriadne ma zaskocilo mimodelozne tehotenstvo nedala som sa. Bola to dlha doba, moc som si preplakala ale mala som skvele zazemie v rodine a hlavne v manzelovi. Po vsetkych bolestiach a utrapach vam oznamujem ze som uz v 11.tt a som nesmierne stastna.
Tak aj vam vsetkym zelam vela trpezlivosti a lasky a vsetko bude krasne. 🙂

maova
12. sep 2007

cmuco, strašně moooc gratuluju 😵. Už jsem si říkala, že jsem tě tu tak dlouho neviděla a ty už máš přitom takovou dobu radostnou novinku. Supééér, ať se tobě i miminku daří 🙂

sonicka25
12. sep 2007

My sme ties skoro tri roky skusali a co mesiac dufali...A naraz sa stal zazrak 😉Tento pocit prajem od srdca vsetkym!!! 😵

Cmuco gratulujem k rovnakemu terminu ako moj 😉 a drzim palceky 😉

cmuco
autor
12. sep 2007

to viete nechcem moc o tom este hovorit, cakala som na vysledky atd
aj tak este nema vsetky ale uz som po 2 ultrazvukoch brali mi aj krv uz tiez 2 krat a vsetko bolo ok 🙂
ale aj tak je sa o co bat a to uz asi budem stale
na buduci tyzden este budem mat nejake dalsie vysledky na krv a potom mozno uz si to pripustim
zatial o tom viete len vy 😉 a samozrejme manzel 🙂

cmuco
autor
12. sep 2007

sonicka25
tak to je asi zazrak ze hned tak narazim na maminu ktora ma taky isty termin ako ja 😉 😉
ale moc tomu datumu neverim, to tak vyslo doktorom ale ja si myslim ze som otehotnela az o 1 - 2 tyzdne neskorsie a tak by to mohlo byt az na zaciatku aprila

sonicka25
12. sep 2007

Tie terminy sa urcite zmenia 😉 nase malicke rozhodnu aj tak sami kedy chcu von,v tomto sme bezmocne 😀 😀
Preco sa tak bojkas o tvoje malicke?Mas vysetrenia v poriadku ci? 😨

taninka
13. sep 2007

no mne to doporucila ako preventivne, zatial nemam ziadne krvacanie ani nic podobne len sem tam sa mi objavi vytok myslite ze to je normalne , ale krvavy ani nijakej inej farby nieje, skor do zlta asi.

roasha
13. sep 2007

cmuco,sonicka,gratulujem.aspon sa mozete porovnavat.terminy su orientacne,ja som podla menzes mala 30.11.,podla sona 06.12.,a mala bola 19.11.vobec nebola malicka,taka akurat,51cm,3000g.

bling
12. okt 2008

ahojte dievčatá, bola som v lete tohto roku na neuspešnoum ivf. snažíme sa s manželom už cez rok aj pol. Teraz mi minulý týždeň v stredu test ukázal, že som tehotná, teda spontánne. na teste bola velmi slabá čiarka tak som šla hned na druhý deň na krv do Brna kde som bola na ivf. Tam mi potvrdili, že som tehotná a mala som 140 hcg. Hneď ten deň som sa objednala mojmu lekárovi a ten mi robil ultrazvuk a nič tam nevidel, zobrali mi teda aspon krv. Poslal ma do nemocnice čo idem zajtra v pondelok na sono a znovu n krv. Povedal mi že sa nemám predčasne radovat lebo može ísto o mimodeložné alebo o samovolný potrat. Včera som si robila znovu test a čiarka bola výrazne silnejšia ako na tom prvom. Mám strašné obavy že to bude mimo. Nemám žiadne bolesti absolutne nič ani zle mi nieje len prsa trocha zvačsené a bolia trochu. Od poslednej menštruácie je to už asi 5 týždňov. Ešte treba vediet, že bol problém v manželovi mal špatný spermiogram-morfologiu. Prosím napíšte mi či máte také skúsenosti.

mar26
13. okt 2008

Ahoj bling, pokud to bylo asi 5 týdnů od poslední MS,tak v děloze mimi ještě nemusí být vidět, ale měl by tam být asi už gestační váček. Ještě nic není ztracené a pokud tě nebolí břicho,tak to na mimoděložní těhu nevypadá. Uvidíš jak to bude vypadat dneska, určitě ti řeknou pozitivní zprávu 😉 . Dej vědět,jak si dopadla, držím palečky,ať je mimi i se srdíčkem,tam kde má být.

halpa
13. okt 2008

bling - já moc dobře vím, jak se teď cítíš.Já prožila pekelný týden, kdy jsem čekala na další ultrazvuk. Dnes ti udělají znovu krevní testy a pokud hcg stoupne na dvojnásobnou hodnotu, mělo by to být v pořádku. U mě taky nebylo nic vidět v děloze, jen zvětšená sliznice a navíc se doktorovi nelíbil výstup z vejcovodu, odhadoval to 50 na 50, ale nakonec to dobře dopadlo. Nezbývá ti ale bohužel nic jiného, než čekat a věřit, že to dobře dopadne.Držím palce. Dej vědět.

bling
13. okt 2008

Čaute baby, tak som bola u doktora a robil mi sono. Povedal, že niečo málo tam teraz vidi vo vnútri delohy. To čo sa mu zdalo vo štvrtok vo vajcovode vraj nenarástlo tak by to malo byt snád ok. zobrali mi krv ale výsledky z krvi ešte nemám. Asi v stredu lebo v štvrtok. Tak budem dúfať. Mám príst na dalšiu kontrolu v pondelok. Tak som zvedavá, dúfam, že v pondelok sa už niečo konkrétne potvrdí a dúfa, že to dopadne dobre.

shelly818
19. jan 2009

ahojte baby.chcela by som sa spýtať,kedy by bolo najlepšie otehotnieť po mimomaternicovom.ja som totiž dva mesiace po sekcii,kde mi zobrali pravý vajcovod a mám rez cez celé brucho.s manželom by sme chceli bábätko už teraz,velmi po nom túžime.jedna DR.mi povedala,že pol roka máme počkať a druhá,že môžme skúšať už teraz,tak neviem.dakujem.

zuzka.o
21. jan 2009

Pořebovala bych od vás radu. S největší pravděpodobností mám mimoděložní těhu, levý vaječník. Chtěla bych vědět, jak probíhá operace a pak následná rekonvalescence. Děkuju

mar26
21. jan 2009

ahoj zuzko - když tak mrkni nebo napiš sem...je to aktuálnější
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

bocjanka
14. apr 2009

Som po mimomaternicovom tehotenstve a chcela by som vedieť aké vyšetrenia si mám nechat urobiť, aby sa to celé zas nezopakovalo. Po laparoskopickej operácii mi odstránili pravý vajcovod. Máte s tým niektorá skúsenosť? A ako dlho sa čaká na kúpeľnú liečbu? Som z toho psychicky na dne a neviem čo ma čaká.

zuzka.o
14. apr 2009

bocjanko jukni na odkaz od mar26, tam ti holčiny poradí 😉

polanka
3. máj 2009

ahoj pred 8 mi rokmi som bola operovana na mimomaternicove babo mam len jeden pravy vajecnik je tam moznost este otehotniet ak ano tak posim o radu

matulik284
4. máj 2009

ahojte...babulky ked ste mali mimomaternicove tehot. mali ste normalne ms a potom vam to zistili alebo ste ms nedostali a zacali ste krvacat az ked vam praskol vajecnik? prosim napiste o vasich skusenostiach, strasne sa bojim ze mam mimomater. tehotenstvo ☹

zuuuzana7
5. máj 2009

ahoj matulik, u mna sa to prejavilo spinenim a hlavne tym, ze v 6tt este nic na sone nebolo vidno. ale spinenie nastalo az v 6tt.

zuzka.o
5. máj 2009

matulik: měla jsem to stejně jako zuuuzana, žádné bolesti jsem neměla.

polanka: doktor mi řekl, že možnost otěhotnět s 1 vejcovodem je velká, nevím jak s 1 vaječníkem. Ta možnost je ob měsíc, protože vajíčko také dozrává ve vaječníku, ke kterému už není vejcovod.
Podívej se do diskuse
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

najdeš tam spoustu holek, které prodělaly mimoděložní a přesto mají krásná a zdravá miminka 🙂

ivetkuska1
15. jún 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat, moja svagriná je v 9 tt a dnes bola druhýkrát na ultrazvuku a doktorka tam nič nevidela, velmi dlho pozerala a nič a pritom je jej stále zle, bolia ju prsia, ale minule jej tam videla vačok, čo sa mohlo stať?Ďakujem velmi pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre