Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

zuzana36
25. aug 2010

ivka a mozes mi povedat kolko mas rokov? to len, ze pises, ze mas kopec energie. ak mas moc, posli aj mne 😀
a co si studovala?
ja som sa tu docitala, ze ak este neije akcia srdiecka, moze sa stat, ze gestac. vak moze byt bez babatka. ja som stale v strehu, pretoze mne tu sice pise 7 tt, ale podla ultrazvuku to je 5tt+5. na kontrolu idem na dalsi utorok ato uz dufam, ze ta akcia tam bude. neviem si pomoct. stale mam taku nervozitu- blby pocit

ivankakov
25. aug 2010

zuzka neboj sa nič, akcia bude. Ja mám 33 a skutočne sa cítim dobre a nabitá pozitívnou energiou. Som teraz PN, ale prezradím ti tajomstvo, v čase vychádzky chodím do roboty a vyšetrujem klientov, ktorých som mala objednaných ešte začiatkom prázdnin. Študovala som psychoterapiu, som psychológ a ešte nie celkom psychoterapeut, chýbajú mi hodiny supervízie, aby som dostala k tomu papier.

ivankakov
25. aug 2010

@zuzana36 posielam ti toľko energie koľko práve teraz potrebuješ........ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzana36
25. aug 2010

dakujem si velmi zlata. idem si zacvicit. papa 🙂 🙂

anet2212
25. aug 2010

@ivankakov dakujem veeeelmi pekne, na zaciatku som mala trosku tazkosti ale zevraj to su bezne ale zlakla som sa, no uz mam aj fotku 🙂 je to len mala fazulka 😀 ale hadam je teda vsetko ok. Este raz dakujem pekne

ivankakov
26. aug 2010

@anet2212 nemáš zač, nech sa krásne bábo v brušku vyvíja, na to treba byť v maximálnej pohodičke a veriť v v to, že všetko dobre dopadne. ahoj

ivankakov
26. aug 2010

@zuzana36 ahoj zuzka, na aké cvičenia to chodíš?

zuzana36
27. aug 2010

ahoj ivus, chodila som na zumbu, ale je mi to teraz dost tazko, tak cvicim doma. trochu na brusko, trochu na stehna a zadocek. predsa uz niesom najmladsia, tak ak sa chcem aj po porode aspon trochu sama sebe pacit, tak jednoducho musim 😀 . nic neprehanam, ale zistila som, ze cvicit mozem iba vtedy, ked zacinam byt hladna. inak sa odrovnam 😀

ivankakov
27. aug 2010

@zuzana36 ja som na cvičenie absolútny lenivec, o tom svedčí aj moja postava, mohlo by to byť lepšie, ale cvičenie ma nebavilo, radšej budem menej jesť ako sa viac hýbať. 🙂 😀 🙂 😀

zuzana36
27. aug 2010

ved aj ja som lenivec, len sa snazim prekonat 😀 😀 😀

ivankakov
28. aug 2010

@zuzana36 kedy ideš na tú kontrolu? budem držať palce.

zuzana36
28. aug 2010

v utorok, myslis, ze to moze byt aj prazdny gestac. vak? mam obavu

ivankakov
28. aug 2010

@zuzana36 nie nemyslím, lebo si písala že podla sona Ti povedali týždeň tehotenstva, takže všetko bude ok, akurát, že bábika v brušku bude už o týždeň staršia a bude lepšie vidieť.

ivankakov
28. aug 2010

@zuzana36 chodíš do práce? ja som teraz doma úplne sama, Saška odišla na 4 dni do Prahy a mňa tu nechala úplne samú. To má ešte posledné dni pred školou taký poriadny výlet, tak sme jej to s mužom dopriali. Ja sa táááááááák nudím, už aj vyšívať som začala a nepomáha. 😲 😲 😲 😲 😲

zuzana36
28. aug 2010

nie nechodim do prace, kazdy pokus o robotu stroskotal. manzel byva velmi dlho v praci a deti by boli same. obcas mi vsak velmi chyba ina spolocnost 🙂 , ale nastastie mam zlateho muzicka a dopraje mi take moje ,,vylety" 🙂 velmi malo to vsak vyuzivam, som v podstate rada doma. ja by som obcas uvitala byt doma sama, ale iba na kratko 🙂 🙂
skoda, ze si nenapisala skor, ze sa nudis. zavolala by som Ta k nam, vcera sme s detmi poctivo upratovali, u starsej sme umyvali okna, nabytok. ona si to uz pekne porobila aj sama a dnes som bola kupit dreviny a sadila som jedna radost. tatino bol v robote a tak nam ostalo kosenie, zber urody a aj zber malin. az teraz som si sadla a pojedla veceru. mam rada taketo dni, teda ked vladzem. tak co, neuzijes si radsej trochu samoty?
zbehni ku kamoske, urob prekvapko pre draheho, venuj si jeden den a pobehaj na masaz, kozmeticke, kadernicke. ja osobne rad idem na strojovu pedosku 😀 , no aked mi neni rady a nikam sa mi nechce, tak pracem ako diva 😀 😀 😀

zuzana36
28. aug 2010

a ozaj, ta obava ci je to normal tehu je aj preto, lebo som pozerala, ze ake by asi malo to sono byt a uz by v tej dutinke malo byt zltkove teliesko ci ako sa to vola, momentalne si nespomeniem ako je to spravne 😖 a ja to tam nemam ☹

ivankakov
29. aug 2010

@zuzana36 nie vždy to vidieť, je s tým problém vôbec nájsť to takto skoro.

ivankakov
29. aug 2010

@zuzana36 ku kaderníčke určite behnem, ale mám vychádzky to ma hrozne limituje. Inak by som behala ako jarabica, keby niet tej sprostej marodky.

zuzana36
29. aug 2010

hmmm, ja som zabudla, ze Ty si na PN 😒 , tak to ozaj moc nenabehas. tak si urob relax doma, pusti si dobry film, uvar kavu, preecitaj dobru knihu 🙂

a duafm, ze mas pravdu 🙂 . uz aby bol utorok

ivankakov
29. aug 2010

@zuzana36 zuzka tak v utorok mi napíš ako si dopadla. Budem na teba myslieť. Ja budem zajtra volať o výsledky z histológie, a potom si asi pre ne pôjdem, ale nechce sa mi znova ísť do nemocnice, ked už tak iba rodiť, som si povedala. ahoj

ivankakov
30. aug 2010

dnes som volala,ale výsledky zatiaľ nie sú, mám zavolať vo štvrtok. To budem mať toho vo štvrtok strasne veľa, Saška ide do školy, ja mám o deviatej klienta a ešte k tomu aj nemocnica, To zas bude deň. Najviac ma teší, že by mal v piatok prísť môj mužíček domov. Tak uvidíme, či sa mu to podarí, budeme mu držať palce. 😀

zuzana36
30. aug 2010

ahoj ivus, tak prave som sa vratila od mojej dr. a konecne mi padol kamen so srdca 🙂 . v dutinke je vidiet malilinku skvrnku, cele to zmerala a ma to 12,2mm. este raz jedna kontrola o tyzden a ked tam bude akcia, tak pridem az o mesiac a da mi knizku. mam pocit, ze sa konecne mozem zacat tesit. vravi, ze som musela otehotniet podstatne neskor, ale kedy? vsak to by siom musela vediet 😀 😀

ivankakov
30. aug 2010

@zuzana36 tááááákže gratulujem, malinká škvrnka vravíš, veď 12,2 mm je už fajn, teším sa s tebou.

ivankakov
30. aug 2010

@zuzana36 múdry internet píše že veľkosť plodu v 8. týždni je od 8-11 mm, dokonca niekde inde bolo písané, že na konci 8. týždňa má až 16 mm, ale ja vlastne neviem, ako to máš s tou dĺžkou tehotenstva, koľko sitehotná? mám dojem, že si písala, že menej ako 8 týždeň.

zuzana36
30. aug 2010

😀 😀 😀 takto sa cerim aj ja, podla sona mi bezi 6tt+. tak asi tolko. na buduci pondelok to uz upresni, ze by malo mat velkost, ktoru uz normalne zmera. tak upresnim az potom.
a Ty sa ako citis? na to IVF drzim palce, ta hormonalna priprava je dost narocna, ale co neurobime pre potomstvo? 😀 podla vsetko stoji zato. a kam budes chodit, do BA? tu ziadost si uz podaj, trva to dost dlho 😒 😒 😒
tety v poistovni si myslia, ze to vsetko pocka ☹

zuzana36
30. aug 2010

a dakujem 🙂

ivankakov
31. aug 2010

podám, podám, ale najprv nás čaká 1. návšteva u odborníkov. Myslím, že by som radšej išla do Martina, do Heliosu. Ešte bližšie k Partizánskemu je Dr. Alexander v PIešťanoch, ale čítala som, že sa tam hradí úplne všetko a ja nemôžem mrhať, ked viem že inde budem platiť možno do 1000 eur. Vieš my teraz ideme stavať domček, takže peniažky sa zídu aj tam.Možno to vyznie, že šetrím na vlastnom dieťati, ale opak je pravdou, nebudem slepo podporovať firmy, ktoré zarábajú na ľudskom nešťastí.

ivankakov
31. aug 2010

@zuzana36 do pondelka mu už bude biť srdiečko ako zvon, že vraj až v 6. týždni vidno akciu

zuzana36
31. aug 2010

vsak sa na to tesim, idem teraz s kikou k zubarke, nakuknem sem vecer. pekny den 🙂

wili
31. aug 2010

ahojte aj ja som mala mimomaternicove tehotenstvo asi pred troma tyznami priznaky som mala tie iste ako pisete vybrali mi jeden vajcovod a kusok z vajecnika lebo som tam mala malu cistu teraz mam zapal a neviem co mam robit uz som vybrala dvoje lieky a nepomaha brucho ma stale boli porate co mam robit mali ste aj vy po tom zapal a bolesti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre