Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

buffinko
19. dec 2010

@majkauk, ďakujem - 6tt+1 mi robili laparku. zachytili ozvy srdiečka 😔 ale inak sa nedalo....
no a čo Ty? dúfam, všetko ok 🙂

kadve
28. dec 2010

ahojte, ja som po dvoch MMT, a pri druhom tehotenstve /absolvované IVF/ som čakala dokonca dvojičky...Obidve sa mi zachytili vo vajcovode a čuduj sa svete, na tej istej strane ako pri predchádzajúcom mimomaternicovom tehotenstve. Reku, stal sa zázrak, veď ľavý vajíčkovod už nemám, ako je to technicky možné?? Zachytili sa v kýpti vajcovodu☹((. Mám 36 rokov, iba jeden vajíčkovod / možno priechodný a možno nie/ pretože sa lekári nevedia zhodnúť-dobrá bilancia..☹( papa

nat28
28. dec 2010

baby, tie ktore ste mali mmt, mali ste normalne zvysenu sliznicu maternice a trochu aj samotnu maternicu? ja mam mierne zvacsenu maternicu a sliznicu 12mm a podozrenie na mmt. hcg 1000 a na sone zalostne prazdno ☹

ivankakov
29. dec 2010

@nat28 ahoj,ja som pri prvom mmt mala sliznicu úplne v norme, a pri druhom som ju mala zvýšenú ako pri normálnom tehotenstve, tak neviem či som ti pomohla.

nat28
29. dec 2010

@ivankakov ty si mala uz 2 mmt? neskusali ste ivf? co ti hovoria lekari?

ivankakov
29. dec 2010

mne zostáva už iba IVF, pretože mi zobrali vajíčkovody. Máme žiadosť a čakáme na schválenie.

nat28
29. dec 2010

tak to ma velmi mrzi tie 2 mmt, ale budme vdacne ze zijeme v tejto dobe a je tu moznost ivf. Urcite sa vam to podari, poznam vela ludi ktori maju deticky ivf a vsetkym sa to podarilo na 1. alebo 2.krat. Tak budem drzat place sebe aj tebe, nech nam to vsetko dobre dopadne a nech aj ten hore konecne pochopi ze si to zasluzime 😉

ivankakov
29. dec 2010

@nat28 je to tak, už sa nevieme dočkať, že nám zavolajú.

nat28
29. dec 2010

Urcite vam to schvalia 😵 , nemozu neschvalit v tomto pripade. A ak sa smiem spytat, do ktoreho car-u budete chodit?

ivankakov
1. jan 2011

chodíme do Martina

ivankakov
2. jan 2011

@nat28 vy ste sa už rozhodli kam budete chodiť? My Helios MT

nat28
3. jan 2011

@ivankakov no mne nakoniec vo stvrtok predsa len nasli gestacny vak tam kde ma byt, takze mmt to nakoniec nebolo, za co som nekonecne vdacna. Ale este nebolo vidiet babo, kedze som v den utz bola len 5+3tt, tak mam termin 11.1 a tam sa uvidi ci vsetko prebieha ako ma. Modlim sa za to. Inak na ten helios v MT pocuvam same chvaly, dokonca viem o kockach zo zapadneho slovenska ktore sa tam rozhodli chodit, tak sa vam to urcite podari. Budem drzat palce 😉

ivankakov
3. jan 2011

aj ja sa teším s tebou, verím, že 11. tam bude krásne bábo.

nr_martinka
5. jan 2011

ahojte baby chcem sa spitat kolko ste museli cakat aby sta sa mohli zase o nieco pokusat.ja som 3tyzdne po laparke mala som mmt a museli mi zobrat lavy vajcovod.bola som 2krat na neuspesnej inseminaci a az treti pokus sa podaril ale takto blbo.

kkatrinka33
5. jan 2011

@nr_martinka ahoj my sme čakali 3 mesiace

nr_martinka
5. jan 2011

@kkatrinka33 no super aspon mi zatial dufam schvalia ziadost na ivf a ked sa mozem spitat kedy si dostala menzes ja som mala operaciu 10.12 a este stale som nedostala ale mavam strasne krce a moj lekar povedal ze to je ok a ze to nevadi.

kkatrinka33
5. jan 2011

@nr_martinka krče maš take na menzes? ja som dostala o 6 tyž. mne zobrali pravy vajičkovod

ivankakov
6. jan 2011

@nr_martinka ahoj, nám tiež odporúčali 3 mesiace, mám za sebou 2 mmt a už žiadny vajíčkovod. A až teraz v CAR mi povedali, že som prekonala vysoko pozitívne chlamýdie a preto tie tehotenstvá takto dopadli. Hnevám sa na seba, že som po prvom mmt nežiadala svoju gynekologičku o komplexné vyšetrenia z krvi.

tanja61
6. jan 2011

@pikha ahoj nestracaj nadej ja som tiez po mimomaternicovom a tiez som sa objavila na operacke a nemam jeden vajcovod,bola som nestastna ze uz sa velmi darit nebude ze sance klesaju na polovicu ale predsa este toho roku po operacii som ostala tehotna a mam krasneho zdraveho syna,teraz ma 3 a pol roka 🙂 a dakujem Bohu no a dalsi termin vo february toho roku 🙂 tiez som ostala prekvapena ci je to vobec mozne a vidis je.....aj psychika robi svoje takze ukludni sa a neupni sa na to ze ty velmi chces nechaj to ist 😉 verim ze vsetko bude ok neboj

tanja61
6. jan 2011

@majkauk ahoj ja zijem 5rokov v UK a presne viem o com hovoris,pises ze si v 7tt ale to je skoro nato aby ti midwife urobila nejake vysetrenie,ono to funguje tak ze 11 a 12tt by si mala ist prvykrat na sono a tam ti potvrdia ci bije srdiecko,ci babo zodpoveda velkosti a tak,potom sa robia appoitmenty u midwife myslim raz za mesiac,zmera tlak a tak....takze ukludni sa keby si mala mimomaternicove tak v 7tt by si uz citila ze nieje nieco v poriadku a pichanie je normalne ... 😉 dalsi scan je okolo 20tyzdna tam sa kontroluje ci je vsetko ako ma byt a mozes sa dozvediet aj pohlavie babatka 😉

nr_martinka
6. jan 2011

@kkatrinka33 no take a strasne ma picha vajecnik.tak hadam je vsetko ok.

solinkarka
6. jan 2011

@nr_martinka ahoj ty si po kyretazi?

nr_martinka
6. jan 2011

@ivankakov mne ani lekar ziadne vysetrenia nerobil ale na chlamidie mi robili pred pol rokom ked som bola v gyn-five .a nikdy som nemala ani ziadne zapali a ani nic.tak dufam ze sa to uz nezopakuje

nr_martinka
6. jan 2011

@solinkarka no neviem co je to kyretaz ale mne robili laparoskopiu.

solinkarka
6. jan 2011

@nr_martinka tak ani nechci radsej vediet 😒

buffinko
6. jan 2011

@nr_martinka, @solinkarka, pri mimomaternicovom robia zvyčajne popri laparoskopii aj kyretáž, martinka, možno keby sa spýtala svojho dr, by ti povedal, či ju robili aj Tebe. sliznica je totiž narastená ako keby bábo bolo v maternicii a preto ju kyretážou odstraňujú (výškrab...). robia to naraz s laparkou. pokiaľ by bolesti neprestávali, nechaj si urobiť stery. mne sa po laparke stalo to isté, veľmi ma bolel práve vaječník, pri ktorom mi zostal vajicovod a potom už aj slabo podbruško, po prvej menzes mi zobrali stery - a vualá boli pozitívne na rôzne potvorky a to som mala pár mesiacov predtým na preventívke stery úplne ok.... rozhodne nie je v poriadku, ak máš dlhšie bolesti.

nr_martinka
9. jan 2011

@buffinko tak ahoj.uz mi je trosku lepsie asi to potrebovalo cas.stale cakam na menzes a ide mi to na nervy.

buffinko
9. jan 2011

@nr_martinka, super, že sa už lepšie cítiš. neboj, menzes príde, do 6týždňov po je to ok. dočkáš sa, je normálne, že máš z toho nervy. tiež sa mi zdalo, že snáď ani nepríde a o 2 tyždne čakám tretí a tým pádom o 3 týždne môžme začať skúšať mimi...letí to...len papaj vitamíny, pi alchemilku a budeš onedlho úplne fit. už si bola na kontrole?

nr_martinka
9. jan 2011

@buffinko dakujem za rady a chcem sa spitat alchemika to je co?

buffinko
11. jan 2011

@nr_martinka, to je bylinka - pije sa čaj, dá sa kúpiť v lekárni. pomáha regenerácii maternice (okrem iného) 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre