Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

anuska30
11. máj 2011

@pancuska dufam ze budes mat pravdu a vsetko dobre dopadne 🙂

anuska30
11. máj 2011

@pancuska z Dubnice nad Vahom a ty??

anuska30
11. máj 2011

@pancuska folikul ma mat od 18mm a viac .Ja to nosim zalepene lebo ked sa hybem tak sa bojim aby sa mi to neosuchovalo o nohavice alebo rifle.

pancuska
11. máj 2011

@anuska30 ano ty si z Dubnice? a kde si bola v nemocnici? ja byvam kusok pri Piestanoch ale laparku mi robili v TN....no mne na 12DC ked som bola u gyn na kontrole povedal ze prave mi zacina ovu a tak ono asi tie folikuli rastu....ale rozmyslala som ze uz sa nebudem sledovat lebo potom je clovek strasne na to sustredeny a nemusi to dopadnut dobre!!!a teraz naozaj verim ze nam to tu vsetkym vijde!!! neviem ale citim to tak 😉

zabka132
11. máj 2011

@pancuska ...takze vsetko je zatial oki....vysvetlila mi, ze preco sa taketo veci stavaju...bud je to nepreliecenymi zapalmi, cystami...alebo zevraj vo vajcovodoch su take "metlicky", ktore to oplodnene vajicko posuvaju do maternice...a a ked su lenive, tak to moze skoncit takto.
....povedala, zevraj plodny bude len kazdy druhy cyklus....len teraz este zistit, ze ktory 😅
...mne dali tie stehy, ktore same vypadnu, len si to musim zvlhcovat repikom, aby mi to nezaschlo.
....a povedala, ze za jej 25 rocnu prax sa stalo len raz, ze by zena mala po sebe 2 mimomaternicove....teda, ze jej vybrali oba vajcovody....tak dufam, ze nebudem dalsia do statistiky 😒
...a vajcovod vyberaju preto, lebo je velka pravdepodobnost, ze pri dalsom tehu by sa to vajicko tam opat uhniezdilo. No, pn som do 26-teho, tak mozem odpocivat 🙂 ...mna to uz moc neboli, v pohode sa pohybujem...netaha to, este sice krvacam trochu, ale to sa zevraj cisti maternica.
...tak uz len snazilkovat o stodvesto 😎

pancuska
11. máj 2011

@zabka132 tak to som rada,ze aj ty si rada 🙂 a ked to tak mozem posudit povedala ti to co povedal aj mne moj gyn,tak sa nemusime nicoho bat si myslim a uz netreba na to mysliet!!!ja jednoducho verim ze to dobre dopadne!!
a len si pekne odpocin,kazda mame na to pravo,aj ked mi tie peniazky chybaju ale kaslem na to zdravie je na prvom mieste a kludne by si mohla potiahnut aj do konca mesiaca.... 🙂
no ja som tam mala ine stehy take pevne,iny kraj iny mrav 🙂 ale krvacala som len 2dni po laparke a potom 2 dni spinenie.....ale zasa pred laparkou som krvacala 23 dni tak uz nebolo asi z coho krvacat 😉 no a kedy sa zacneme snazilkovat? ja som mala tento mesiac na pravej strane ovu,cize ta funkcna.....aspon ze to viem 😉 ale ako to ty zistis??? no uvidime mozno ta bude pichat dole ako mna....okolo 12dna po laparke.....

vever1
11. máj 2011

ahojte. ja som mala tiez mimomaternicove. zial 2x za sebou (a to pred tym som 2x normalne otehotnela) a tak som prisla o oba vajcovody ☹ ale ja som citala, ze po urcitom case to funguje tak, ze aj ked mate ovulku na druhom vajecniku, kde uz ten vajcovod nemate, tak ze ten druhy vajcovod to vajicko aj tak zachyti, cize preberie funkciu obidvoch a potom mate sancu kazdy mesiac na otehu. len u kazdej zeny to trva inak, pri jednej dlhsie a pri druhej kratsie. my sme po laparke cakali 2M a potom sme si povedali ze ved aj tak tak skro neotehnotniem a tak sme sa zacali snazilkovat a ja som vzdy citila ovulku takze som vedela ze ovulka bola na tom vajecniku kde som nemala vajcovod a v ten mesiac som otehotnela, len zial som bala to 10% co dostane mimomaternicove 2x za sebou 😖 drzim vam palce aby to uz na buduci krat vyslo tak ako ma 😉

zabka132
11. máj 2011

@vever1 ...no je to hrozne....ale pozeram, ze mas babatko, tak aspon, ze tak. Ja sa utesujem aspon tym, ze ak by sa uz nepodarilo otehotniet...mam svojho Filipeho....niektore zeny nemaju vobec deti, tak som vdacna aj za to jedno 🙂
Rozhodla som sa, ze to nebudem silit....ak to pride, tak to pride....a ak nie, tak sa nic nedeje.
Je to ale zvlastne, ze tak ako som velmi chcela to prve, tak takou istou intenzitou chcem aj to druhe 😨 ....ale necham to na prirodu.

zabka132
11. máj 2011

@pancuska ja som pred laparkou len 1 den spinila..takze teraz sa do asi cisti vsetko 😒 ...som zvedava, ze dokedy 😖
...ja to beriem troska uz s nadhladom.....ze nabuduce treba lepsiu navigaciu, aby sa to trafilo, kde treba 😎

vever1
11. máj 2011

@zabka132 ano mam babatko. ale zadarilo sa az po tych mimomaternicovych tehotenstvach. museli sme podstupit IVF kedze uz nemam ziadne vajcovody ale zadarilo sa na 1x 😀 a o tej tuzbe poznam. my strasne cheme druhe mimco len ci sa este raz stane ten zazrak 😖

ja som pri oboch tehotenstvach spinila cely tt pred laparkou. mna vzdy operovali v 7tt 😖

anuska30
11. máj 2011

@pancuska
@pancuska ja som bola v Ilave

anuska30
11. máj 2011

pancuska-ty si kolko zaplatila za ten Gynex?? ja som sa dnes pytala v lekarni a tam to nemavaju. Ma niekto na predaj GYNEX ??? Chcela by som vediet ci aj ty mas nafuknute brucho,lebo ja hrozne

zabka132
11. máj 2011

@vever1 ja som tiez bola v 7tt....a dnes mi dokina povedala, ze v prepustacej sprave bolo napisane, ze som uz zacala krvacat do brusnej dutiny...sice malo...ale zacalo to 😕 ...tak som fakt prisla v hodine dvanastej 🤐

vever1
11. máj 2011

@zabka132 no to si prisla fakt v hodine dvanastej 😖 ja som si najskor myslela ze som zas potratila, lebo moje prve dva tehotenstva skoncili potratom 😖 ale cely tt som len spinila a mala som stale tehu priznaky, tak som si robila test a stale tam boli // tak som sla k dr a robili mi uzv a nic v maternici nebolo ☹ no a potom nasledovali v priebehu 5dni len uzv a odber krvi a potom laparka 😖 a pri druhom sa aj dr cudovali ze to fakt sa stava tak zriedka ze ma zena 2x za sebou mimomaternicove 😖 no co uz narobim, hlavne ze existuju aj ine moznosti a ze sme sa predsa len nazho zazraku dockali 😀 😀 😀 😀

pancuska
12. máj 2011

@vever1 to ma velmi mrzi a nie je tu moznost ani IVF?(umele oplodnenie) ale ako hovori zabka....mate uz aspon babinko a tak sa treba tesit ze aspon jedno je na svete.....no ja som cakal prve a hned mmt a tak to beriem trochu inak!! ale verim ze sa to uz teraz podari!!a to sa ti stalo tam v zahranici?

pancuska
12. máj 2011

@zabka132 mne po laparke povedal dr ze dostanem menzes a potom dalsi do 6 tyzdnou tak som zvedava teraz by som mala dostat koncom tyzdna.....nech to ide aby si sa dobre vycistila......

pancuska
12. máj 2011

@anuska30 no ja som za ten GYnex dala 17€ teda on si vypytal ale inak som ho chcela objednat cez net a na tejto stranke www.energy.sk tam by mali byt aj predajne! v lekarni ho myslim nepredavaju,ale skusim zistit od toho mojho suseda kde by si ho v Dubnici mohla dostat!no ja uz nie som nafucana ale do nedavne som bola riadne.....ja som pila ten feniklovy caj ,potom caj stomaran lebo ma bolieval aj zaludok a kupila som si aj espumisan aj to je dobre a vsetko to davaj von,len to je na prd 🙂) ze si v robote,mozno ked to tam drzis potom si nafuknuta.....ale vraj pri laparke sa dava 6litrov kyslika tak nie sa co cudovat!! 😉

pancuska
12. máj 2011

@vever1 teraz ked tu citam ze ta natahovali.....mne to robili tiez,gyn ma poslal do nemocnice ze mam mmt nech mi urobia laparku a oni ma tam len nechali na pozorovanie!stale len utz a HCG a potom sa mi tam objavila hemoragicka cysta(zrazenina krvy) mala najskor 6cm a pred laparkou 8-9cm,takto ma nechali trapit dokopy 16dni lebo po tyzdni ma poslali z nemocnice domov a nic mi nerobili....tyzden som bola doma a potom po Velkej noci som tam prisla z bolestami a tak mi tu laparku urobili....mala som vo vajickovode aj tu cystu aj ten plod a tak mi to zobrali cele aj s vajickovodom a krv aj v dutine brusnej a nieco s malou panvou......a preto teraz valim do seba caje aby som sa dala dokopy! vraj skusat mozem po jednej normalnej menstruacii....ale pockam dlhsie....tiez citim kedy mam na ktorej strane ovu,ako si ty spominala.....

vever1
12. máj 2011

@pancuska no maly je prostrednictvom IVF lebo mi vajickovody zobrali este pred nim. Moj maly je moje 5 tehotenstvo a konecne uspesne. A teraz sa snazime o druhe, len kedy to bude neviem 😖 ale verim ze raz sa podari 😉 ja zijem v zahranici a tu ta hned neposielaju na laparku. najskor si musia byt isty ze to naozaj mmt je takze preto tolko uzv akrv a hlavne je to hrozne na psychiku ked vies co vsetko to mmt obnasa a musis cakat kedy ta budu operovat. 😖 a jedine co ti povedia ze ak by si dostala silne bolesti tak okamzite do nemky, no jasne to uz praskne a krv sa vali z teba 😖 ale nastastie sa mi to nestalo 😉 V podstate mozes aj hned snazilkovat.(po prvej M) teda aspon tu to nezakazuju. dokonca ja mam za sebou aj kyret a mohli sme hned po prvej M snazilkovat , len na Sk odporucaju minimalne 3M pockat. kazdy kraj iny mrav 😉

@anuska30 to ze si nafuknuta je normalne, ved ti cele brucho nafukli a ten vzduch sa len pomaly vytraca. aj bolesti pri hrudniku mozes mat a dost tazko sa ti moze dychat prve dni ale postupne sa to zmiernuje az uz necitis nic.

pancuska
12. máj 2011

@vever1 takze uz len IVF?!! aspon som zasa mudrejsia!nie je nad to ked si tu mozeme popisat svoje skusenosti...ano psychika robi vela ale niekedy sa to lahko povie "ved nemysli na to" len malo kto to dokaze!!! ale co si myslim je ,ze treba mysliet pozitivne!! 🙂

vever1
12. máj 2011

@pancuska no zial uz len IVF ale ja som vdacna aj za tuto moznost, lebo inak by som moje zlaticko nikdy nemala 😀 a ano treba mysliet pozitivne, aj ked niekedy je to velmi tazke ked nic nevychadza tak ako ma 😖 , ale ja vzdy hovorim ze bez boja nic nemas a ten boj za to mimi stoji veru zato 😀 😀 my sme cakali skoro 3 roky kym som si moje zlaticko mohla privynut ale ten pocit ked ho uz mas, tak zabudnes na vsetko to trapenie, co si kvoli nemu podstupila 😀 😀

veronkaj
12. máj 2011

@pancuska no prečo nerobili otázne? vraj všetko v poriadku a predsa nebolo , a až po návrate z nemocnice som si uvedomila že moja dcéra mohla byť sirota, lebo teraz naposledy som stále chodila na hcg to rástlo pomenej ale rástlo pravidelne a stále ma objendávali na usg a stále nič nevideli až už ked bola hodnota hcg dosť vysoká tak že už nebudeme riskovať je to určite mimom. tehot. a dovtedy to boli dohady a tak ma poslali do nemocnice že už určite treba a tam len čakali a pozerali dva dni predtým stále nič nevideli a zrazu ráno mi prišlo hrozne zle, bolesť a už som mala brucho plné krvi a zrazu na uzv aj videli 4,5x3 cm. takže keby som nebola v špitály tak asi by bolo po mne. hned ma ooperovali.

pancuska
12. máj 2011

@vever1 ano aj ja to beriem uz takto ako si pisala,ze takto ked si nieco pre to vytrpim budem si to vediet viac vazit a vsetko budem brat inak ako keby som to mala hned!!! a IVF sa podarilo hned na prvy sup?

pancuska
12. máj 2011

@veronkaj no ale povedz mi aka to je logika!! so mnou robili iste! ja neviem ci sa im nechce robit zakroky a tak ryskuju zivoty!!! pretoze mne tiez hcg stupalo pomaly,zacala som krvacat a dostala som bolesti gyn ma poslal do nemocnice s tym ze trva aby mi urobili laparku lebo to je mmt,ale oni ma tam nechali tyzden ,nasli mi tam nejaku hemoragicku cystu 6cm,dali mi 4 infuzky a merali stale hcg ale klesalo pomaly....vraj oni to vidia len ked je hcg nad 1000 a ja som mala 780 ked som prisla do nemocnice,potom ma pustili domov na tyzden,dostala som zasa bolesti a stale som krvacala,zistila som si ze hemoragicka cysta je zrazena krv a odstranit sa da len laparkou,po sviatkoch mi konecnce urobili laparku a tu cystu som mala 8-9cm zaseknutu aj s plodom vo vajickovode,ktory mi tiez odstranili,vraj som musela prekonat zapal ktory znefunkcnil vajickovod na 50% lebo ze keby je nefunkcny tak neotehotniem vobec!....ale uz sa mi akosi to zdravotnictvo prestava pacit!....skoro vsetci cakaju ze im strcis nieco do vacku a potom to aj tak vyzera!!

zabka132
12. máj 2011

no mna moja dr hned posielala do nemocky, ani domov pre veci som si nesla...a akonahle mi urobili dalsie sono...predoperacne vysetrenia, tak ma v co najkratsom termine brali na salu....ja sa nestazujem...velmi dobry pristup, sestricky mile, ochotne....akurat teda, ze mi zabudli povedat, nech si tie stehy zvlhcujem, aby vypadli....teraz mi ten steh z vyvodu zacina cervenat a dost to taha.

anuska30
12. máj 2011

@pancuska ja som bola vo stvrtok rano na krv,poobede som mala vysledky a sestricka cakala este do pol stvrtej na vysledky a volala potom lekarovi ku ktoremu chodim.O 16:00 mi sestricka volala aby som si zbalila veci a isla do nemocnice.Uz vo stvrtok mi sestricky urobili predoperacne a aj vo stvrtok vecer bol za mnou anesteziolog.V piatok rano po vizite ma lekari este pozreli a okolo pol desiatej mi robili laparoskopiu.V sobotu mal sluzbu moj lekar a povedal ze radsej ma poslal skor aby k niecomu nedoslo.Mam vyborneho lekara.Vraj ked to praskne potom pri dalsom snazeni byvaju komplikacie.Asi preto ze tam je urcite vacsi zasah do organizmu ako ked to este neprasklo.Aspon tak mi to lekar vysvetlil.

anuska30
12. máj 2011

@pancuska mozes sa opytat suseda ci by bolo mozne ze by mi ho on predal ked ma moznost?? Pocula som vraj je u nas nejaka bylinkarka ale neviem oni asi maju len bylinky ale taketo nieco asi nie.Chcela som ist dnes za lekarom ale sestricka mi po telefone povedala vraj je na kongrese,tak az v pondelok

vever1
12. máj 2011

@pancuska ano IVF sa podarilo na 1x 😀 😀 len teraz uz mame jeden neuspesny pokus za sebou 😖 (ale toto su zmrazene embryjka takze tu je mensia sanca)

@veronkaj no to fakt si mala velke stastie 😖 radsej na take veci ani netreba mysliet. aj ked ono to uz je dost na nervy ked vies ze je to urcite mmt a nechaju ta este cakat a vies co mozu byt nasledky 😖 ja som napriklad ani pri jednom mmt nemala hcg vysie ako 1000 a pritom druhom bolo dokonca len 500. mne to vysvetlovali tak ze sa este moze stat ze sa to embryjko same vyluci a preto nechcu hned operovat lebo tak mozu zachranit vajickovod, len otazne je ze ak by ho ja zachranili, tak podla mna aj tak sa to nabuduce stane na nom opat. ja som nikdy neprekonala ziadne zapaly ale u mna to vraj boli tie stetinky ze pracovali pomaly, lebo ja som predtym 2x otehotnela normalne a embryjko bolo v maternici, a aj pri prvej laparke mi ten druhy vajickovod skontrolovali a bol v uplnom poriadku, nechapem to doteraz ale uz to nezmenim 😒

veronkaj
13. máj 2011

@pancuska ono je to tak že ked je hcg nad 1000 tak na dobrom usg vidno tehotenstvo v maternici, ale mali by ho vidieť aj mimo, ved vaječníky tiež vidia a ked vidia cystu tak potom prečo nie mimom. Mňa pozeral aj primár aj neviem kto a nič nevideli 4,5x3cm a oni nič nevideli!!!! a hcg bolo dávno cez 5000, no des.

veronkaj
13. máj 2011

@vever1 veru je to ťažké a nespravodlivé lebo koľké nechcem povedať čo majú deti ani nevedia ako a my čo by sme ich tak veľmi chceli tak samé problémy.
drržím palce nech všetko dobre dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre