Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

zabka132
10. okt 2011

@anuska30 no, vidis, babatko pekne rastie 😵 . Keby bolo nieco naprd, tak by podla mna to malinke nerastlo.
To 7+3 znamena, ze tvoje tehotenstvo trva 7tyzdnov aj 3 dni, cize si v 8 tt (tyzdni tehotenstva). Ked budes 8 +0 tt do 8+6 tak budes v 9tt.
ja som teraz 15 + ani neviem kolko vlastne dni 😎 😀, cize som v 16tt.

feb13
10. okt 2011

@anuska30 Tak dufam ze si sa ukludnila. 😉 Podla menstruacie pri 30-dnovom cykle by si mala byt 9+4tt a ked si mala 2. 9. pozitivny test tak by to aj sedelo. Ja si myslim, ze su 2 moznosti: bud sa babatko na zaciatku pomalsie vyvijalo a teraz to dobieha a do konca 1. trimestra to vyrovna 🙂 alebo si mala dvojitu ovulaciu a ta druha bola posunuta povedzme o 2 tyzdne a z tej prvej mas ten prazdny vacok co sa nevyvija ale to stacilo na to aby si mala pozit. test, ale na prvom ultrazvuku este nebol vidiet druhy vacok lebo to este nebolo vtedy uhniezdene ale teraz uz je a v nom rastie babatko. 😉

anuska30
10. okt 2011

@zabka132 lekar mi vravel to iste ze keby nebilo srdiecko tak by nerastlo.Ale vravel mi teraz ze sa stava ze ho vidiet neskor ale povedal to tak neisto.Takze srdiecko vraj by malo byt do 10tt takze teraz ked som v 8tt tak snad dotoho 10tt uz bude.Som kludnejsia ze aspon rastie,ale aj tak to nieje stale ono.On je vykolajeny aj z toho prazdneho vacku.Ja som volala s jednu pani,ktora robi v zdravotnictve uz roky a zaobera sa zrovna materstvom a tiez mi povedala ze do toho 10tt bude bit a vraj lekari sa s tym moc nestretavaju lebo vacsinou zeny chodia neskor k lekarovi a vtedy uz srdiecko bije a vraj mne to zistil moc skoro a preto aj ten vacok ze sa to stava casto ale zas kym zena pride tak sa to vacsinou uz vstrebe ale lekari nevedia co povedat pacientke tak jej to podaju tak ze sa tvaria mudro ale tymi ich informaciami rania pacientku coz bol asi aj moj pripad.Ako to ratas prosim taalebo to vycitujes z karty? 🙂 ja som z toho blb 🙂

anuska30
10. okt 2011

@feb13 ukludnila som sa len ciastocne.prve videl vacok s plodom a az neskor sa ukazal aj prazdny vak.ja som mu vravela ze som 10tt ´podla menst. a on mi vravel ze on to tak nerata a vyratal mi teda 7+3tt cize ako pise zabka132 tak som v 8tt.Vravel ze aj tych 10mm zodpoveda 8tt.zatial vsetko vyzera byt ok az na to srdiecko. tak zas budem cakat do stvrtku.

zabka132
10. okt 2011

@anuska30 co vycitujem z karty ? myslis tie udaje vsetky ? no cosi si pamatam z prveho tehu a tiez sa teraz na vsetko pytam, a moja dokina mi to ochotne vysvetli.

anuska30
10. okt 2011

@zabka132 hej udaje 🙂 Vies,tak ja mam 14 rocnu dceru a to uz je nejaka doba a nemala som ani taketo problemy 🙂 ja som sa dnes tiez uz vypytovala a budem sa pytat vzdy ked nebudem niecomu rozumiet. dnes som cosi vycitala z karty a nieco som sa pytala.Inak aj moj lekar je v pohode ale v niektorych veciach sa mi zda tay neisty ako teraz v mojom pripade.

zabka132
10. okt 2011

@anuska30 a vela tych skratiek najes aj tu na nete 🙂 .
..a to ratanie, ja vlastne tiez presne neviem v ktorom tyzdni som....podla menstruacie som akurat dnes 16+4tt, cize 17tt. A podla sona o tyzden neskor....ale minule ked som bola na poradni, tak mi dokina vravela, ze maternica pekne narastla, cize je mozne ze je to uz ten 17tt. Obcas sa mi zazda, ze uz zacinam obcas citit male kopanceky, ale nie som si este na 100% ista 🙂 .

feb13
10. okt 2011

@anuska30 Ale si predtym pisala, ze na prvom ultrazvuku v septembri si mala jeden prazdny vacok a druhykrat v oktobri jeden vacok s plodom a druhy bez. Tak odkial vies, ze ten, kde je teraz babatko, je ten isty ktory bol na prvom ultrazvuku prazdny a nie opacne?

anuska30
11. okt 2011

@feb13 neviem ci je to ten isty vacok,to si len myslim a mas pravdu, vobec ma nenapadlo ze to nemusi byt on.Skusim sa to opytat lekara vo stvrtok.Vidis,jeho to mozno ani nenapadlo.Dakujem ti za novu informaciu a mozno tym bude sam prekvapeny ked pridem s tuto otazku.

anuska30
11. okt 2011

@feb13 som velmi rada ze tu mam taketo dve velmi dobre poradkyne .Ja vam obom velmi ,,Dakujem".Niekedy cloveka niektore veci vobec nenapadnu a zato som obom velmi vdacna a hlavne za povzbudenie.Ono ludi hlavne spaja nestastie a dufam,ze my ho uz mame za sebou a vsetko uz bude len a len dobre a hlavne aby sme mali zdrave deticky.

feb13
11. okt 2011

@anuska30 to dufam aj ja 🙂

zabka132
11. okt 2011

@anuska30 ale samozrejme, ze ich budeme mat 😵 . Ja zajtra volam na vysledky z tripple testov, tak mam uz nerva v zaludku 😅 , ale verim, ze to bude oki 🙂

anuska30
12. okt 2011

@zabka132 drzim palce a daj vediet.

zabka132
12. okt 2011

@anuska30 takze vysledky su dobre 😵 😵 😵 ....fuuu, som si vydychla. Zajtra ocakavam rovnako dobre spravy 🙂

veji
12. okt 2011

Ahojte. Chcela by som vás poprosiť o radu. Kedy je možné znova otehotnieť po mimomaternicovom tehotenstve?

anuska30
12. okt 2011

@zabka132 tak to je velmi dobra sprava,tesim sa s tebou 🙂 Ozvem sa

anuska30
12. okt 2011

@veji my sme sa zacali snazit po 2 mesiacoch,ale ked si precitas tieto stranky ,tak zeny pisu po akej dobe sa zacali snazit. Ja som to mmt citala od prvej stranky aby som sa nieco dozvedela a samozrejme aj mi poradili a aj povzbudili.Zalezi aj ako sa budes citit. Drzim palce

zabka132
12. okt 2011

@veji ja som mala laparsku kvoli mmt 6. 5., potom mrcha dosla 18.6, no a bola posledna....dasiu som uz nedostala 🙂 . Ak sa dobre citis, tak podla mna 1-2 cykly staci pockat.

feb13
12. okt 2011

@veji Prvu menstruaciu urcite treba pockat, potom ak je vsetko v poriadku a mala si nekomplikovany priebeh, tak je to uz na vas. Nam odporucali pockat 3 mesiace, ale ja som mala aj kyretaz a okrem toho bolo podozrenie ze este mi nevybrali uplne vsetko takze preto. Tehotna som zostala po 3. menstruacii.

veji
12. okt 2011

@zabka132
@feb13
@anuska30

dievcata, dakujem za odpovede. mna sa nastastie mmt netyka, pytala skom sa koli kamaratke ktora je preto momentalne v nemocnici 😒 este raz vdaka 😉

nella13
13. okt 2011

Ahojte baby, vo februari som mala tiez mmt. teraz som opat tehotna, na sone bolo vidiet zatial len zvysenu sliznicu. bojim sa, aby to nebolo mmt. Zatial mi Dr.povedal, ze podla HCG to nevyzera, kedze na 20dpo som mala 1450, predtym na 22dpo som mala 340. ake mate vy skusenosti so stupanim hcg pri mmt? dakujem za kazdu reakciu 😉 .

zabka132
13. okt 2011

@veji ano ako vravi @feb13 vela vela zalezi na tom, aky je priebeh a co vsetko ti zoberu, a ci mas aj kyretaz.

zabka132
13. okt 2011

@nella13 mne hcg nemerali, poslali ma na sono, kde bolo vidiet len plodovy vak bez plodu....ale o tyzden uz bilo srdiecko 🙂 . Uzila som si dva tyzdne nervacenia, ale dopadlo to ok 🙂

feb13
13. okt 2011

@nella13 Ja som pri mmt mala sliznicu nizku ako pred ovulaciou. 20 dpo podla mna este gestacny vacok nemusi byt vidiet.

nella13
14. okt 2011

@feb13 a hcg ti nebrali, ze kolko si mala?

feb13
14. okt 2011

@nella13 Mala som 2500 (3+5tt), o 2 dni 2000, dalsi den 2100 a vtedy som sla na operaciu. To su vysledky pre 5-6tt a realne som bola len koncom 4tt, ale ja som rarita, lebo mne sa to uhniezdilo na vajecniku, hned po ovulacii, takze aj hcg sa mi zacalo produkovat skorej.

soporova
14. okt 2011

Ahojte dievčatá, aj ja prosím o radu, v pondelok som bola u dokyho potvrdiť si tehotnosť, PM bola 4.9. , ale na utz nevidel absolútne nič, žiadny náznak tehotenstva, včera mi bral krv a hcg je 600 tak v pondelok mám prísť na kontrolný odber, ale ja sa obávam, či to hcg nie je nízke, lebo ak to dobré rátam mala by som byť tehotná 5-6tt, takže sa bojím či je všetko v poriadku, hlavne toho mmt:(

bleelka
14. okt 2011

@soporova ja som mala PM 12.9. a k dokimu mam prist koncom buduceho tyzdna... vraj je sanca nieco vidiet az od 6tt...nebola si moc skoro? alebo si mohla mat neskor ovulku, na som napr. teraz mala az na 16DC.... drzim palceky aby to bolo dobre!

soporova
14. okt 2011

No práveže neviem, ale tulinkali sme sa kolo 18., ale ja mám problémy s hormónmi na štítku, ale mrcha mi chodila kolo toho 23. dňa, tak uvidíme, len je to zvláštne, lebo otehotnela som fakt nečakane a mám už 2 synčekov, tak veru rozhodovanie či bude, alebo nie bolo ťažké a keď sme sa končene začali tešiť, možno si to príroda zariadila po svojom ☹ ale ako to bude ok, isto sa ozvem, aspoň budem mať s kým pokecať, keďže rozdiel máme len 1 týždeň 🙂 Ja sa hlavne obávam toho mmt, ak to tak bude, aby to zistili skoro, keď som čitala tie hrôzostrašné príbehy 😝

anuska30
24. okt 2011

@kkatrinka33 ahoj ja som mala v aprili mmt a teraz v oktobri potrat missed abort a prosim ta rada by som vedela ci si uz otehotnela alebo nieco keby si mi napisala dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre