Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

petka015
2. nov 2011

no ja som chodila cupkovi na mlynsku a ten to zanedbal ano sono nesparvil, tak som prestupila prave na robotnicku k tomu lekarovi a som maximalne spokojna prave on ma poslal na liecenie. aj sono pekne po operacii a tak som zatial spokojna to som u svojho nemala.

a korenarku si skusila ja som tiez mala problem otehotniet a ked som otehotnela dva krat som potratrila a potom so vyhladala korenarku byva vo vrbovom a zostala som tehotna mam aj cislo na nu ak chces mne velmi pomohka sice trvalo to 8 mes ale dockala som sa

pancuska
2. nov 2011

@petka015 jeeeej aj ja som kedysi chodila k Cupkovi ale pre nespokojnost som odisla,lebo zanedbanost prvotriedna!! na robotnicku som chodila k dr Durovskej,ale ona potom odisla,potom prisla nejaka starsia dr ta ani neviem ako sa volala a sem tam ma vysetril ten dr neviem uz ako sa vola....neviem ci tam teraz je lebo ked som sa bola odhlasit baby co tam cakali mi hovorili ze uz je tam iny dr a tu moju dr zastupovala taka strasne mlada dr.... 😉 myslis tu pani Kopacovu z Vrboveho? uz sa k nej chystam,raz som uz u nej bola ale to som este nevedela ze nebudem mat dobre geneticke testy!! a kde ti robili laparku? to si este chodila k Cupkovi?

anuska30
2. nov 2011

@pancuska ahoj moja.ked pojdes k lekarvi tak mu somen ze si mala chripku a ked si pozries na nete tak horuce kupele nie su dobre.skus si zadat nejak otehotnenie a horuce kupele alebo nieco take .ja som si to zadala a neodporuca sa ani horuci kupel a ani horuca sprcha.hod si do googlu.papapa

anuska30
2. nov 2011

@petka015 ja som mala v aprili a mne lekar neodporucal kupele.lekari ti nerobili ziadne vysetrenie ked si 2x potratila?? aj ta cistili/kyretaz?/mozem vediet co ti robila alebo odporucila korenarka?? prosim ta najskor si 2x potratila a potom sa ti narodil syncek a teraz si mala mmt alebo ako??lebo ja som mala mmt a teraz som potratila pred 3 tyzdnami ale lekar mi po prvej menst.bude brat krv na vysetrenia rozne. Vyzera to ze ty si mala asi celkom problem otehotniet ci sa mylim??prepac za otazky ale vies topiaci sa aj slamky chyta drzim palce

pancuska
2. nov 2011

@anuska30 dakujem moja 😉 vsetko mu poviem.....ale stavim sa ze som to tou teplou vodou pokaslala,lebo som aj mala take stahy,a zvlastne pocity v maternici a potom kupely to vsetko zmyzlo....este aj zistujem ze mam slabu imunitu sak som za tento mesiac uz druhy krat chora 😉

petka015
2. nov 2011

@anuska30 ano po 2 potrate sme z manzelom chodili po vysetreniach a genetikach ale vsetky vasledky boli ok " ste uplne zdraví".
Aj moj gynekolog na to kaslal len bol to znamy s dediny tak som myslela ze nieco sa zmeni, po 2 potrate my kamoska poradila korenarku chodila som k nej 8 mesiacov kym som otehotmnela jedla som vselijake vytaminy A a E a na noc som si robila zabali na brusko a podarilo sa. Takze som maleho vynosila ale bola som stale podviazana plienkou az do 9 mesiaca. Nakolko z manzelovej strany sme mali na myjave v nemocnici doktora z rodiny chodila som na sono uz len k nemu aj som tam rodila....nedavno zomrel 😢 .

Tento rok sme sa rozhodli pre druhe ze skusime podarilo sa za pol roka od snazenia a to som chodila k Cupkovi tomu z nasej dediny to bolo zaciatkom jula co som zistila ze som tehotna hned som utekala k nemu nadsena tehulka..... samozrejme ze za 2 tyzdne sa chystal na dovolenku tak ma ani nepozrel ani nevysetrila a ani krv nezobral len my povedal ze mam prist az 1.augusta ze to nam babetko uz kyvat bude....ale nekyvalo.

za tyzden a pol v juli som mala strasne bolesti v krizoch co som pri malom nemala tak som rano utekala k nemu ze sa mi to nepozdava tak ma vysetril ze nekrvacate dal my magne B6 a isla som domov vecer ma to chytilo znovu krce v krizoch utekali sme na pohotovost samozrejme zastupoval taky este horsi doktor zobral len krv ze tehotne ste ale na hospitalizaciu to nie je.Isla som domov ...............
a o tyzden na to ma brala zachranka krvacanie do dutiny brusnej a uz ma ja rezali.
Tak strasne som bola nahnevana na cely svet ale hlavne na mojho gynekologa ktory to zanedbal. keby ma hned pozrel sonom poslal by ma na operaciu a nemala by som anemiu zo straty krvi a mozno by mi nemuseli useknut z maternice.

Otehotniet ani nemam problem skor donosit....a kupele som rozmyslela ze nejdem kvoli malemu hlavne ten bol zmeteny ked som bola tyzden v nemocnici .

Boze tolka nespravodlivost na tejto zemi .....

anuska30
3. nov 2011

@petka015 to mi je velmi luto.Takze to znamena ze aj ty mas len jeden vajcovod.Sme ai na tom rovnako a to znamena ze mame aj polovicnu sancu otehotniet s jednym vajcovodom.Teraz ti lekari kolko mat pauzu ??Mozeme dakovat bohu ze mame aspon jedno dietatko. a dufajme ze sa nam este podari?? mozem vediet kolko mas rokov?? drz sa.ja sa hlavne bojim aby sa nezopakovalo mmt lebo tym som skoncila sancu otehotniet.Na umele by som nesla kedze jedno dieta mam a nieje tam istota.moja svagrina bola v juli a nepodarilo sa a teraz sa este chysta v januari tak dufam ze sa im zadari lebo este nemaju babo.

petka015
3. nov 2011

Ano mam len jeden vajcovod, kazali mi minimalne rok, kvli tej maternici.
Tak az buduci snazilkujeme. Mam28 rokov. Ak do 35 neotehotniem necham to tak.
A kolko stoji to umele oplodnenie?? To plati poistovna ci pacientka??

anuska30
3. nov 2011

nieco preplaca poistovna ale dost si tam hradis aj sama.mne vravel lekar vtedy ze 3 mesiace stacia si dat pauzu.ja idem zajtra na kontrolu tak som zvedava co mi povie okolo 17.11.by som mala mat prvu menst.

dadenka1
3. nov 2011

@pancuska Ja by som si po chrípke (ak to bola riadna chripica a nie len nejaké prechladnutie) dala pauzu a skúšala až ďalší mesiac... Ale to je len môj názor.. Čo povedia lekári, netuším...

anuska30
3. nov 2011

dievcata citala som ze je velmi dobry rakytnikovy olej.Zadajte si do googlu.zajtra sa opytam lekara nan.

pancuska
4. nov 2011

@petka015 takze teba rezali? nemala si laparku? ale myslim ze nebude problem ak znova navstivis Kopacovu,aj ja sa ku nej chystam!!! neboj sa babenko este bude!!! 😉

pancuska
4. nov 2011

@dadenka1 buduci tyzden pojdem k dr tak sa opytam ale ja si myslim tiez ako ty hovoris......ale celkovo mam slabu imunitu mala by som s tym nieco robit! 😉

petka015
4. nov 2011

@pancuska no pojdem ku kopacovej ale az buduci rok nakolko mozem otehotniet az nejak v maji no uvidim

pancuska
4. nov 2011

@petka015 nehnevaj sa ze sa stale vypytujem ale mala si teda laparku alebo ta rezali....lebo neviem preco mozes az tak neskoro ked mne a aj inym babam a aj babam v nemocnici povedali ze tak 2 mesiace staci....a tiez som uz mala krv v dutine brusnej a pred nemocnicou som mala horucku a strasne bolesti,utekala som gyn a ten mi povedal ze je to mmt,mam rychlo utekat do nemocnice ale nie do PN lebo ze tm by ma rezali,ze mam ist do TN.....a este som tam mala aj 9cm krvnu zrazeninu,neviem z akeho dovodu.....tak vies preto nechapem preco musis tak dlho cakat?

petka015
5. nov 2011

@pancuska ano rezali ma ako keby cisarsky rez a a bolo tak blbo ulozene v rohu vlastne kusok bol v maetrnici a kusok mimo takze usekli aj kusok z maternice tak preto tak dlho zrejme inak v nemocnici pred zakrokom mi dokino co ma operoval po 3 menzesoch mozme ale zrejme nevedel ake to bude.

a tebe to robili ako??? ty mas obidva vajcovody???

pancuska
5. nov 2011

@petka015 ja mam laparku,to su take tri malinkate rezy,2 na jednej strane ako ked nad maternicou a vajecnikom a 3 mam v pupku,no nebolo to fakt nic....len ma dlho brucho bolievalo! ano tiez mi museli zobrat vajcovod tkze mam len jeden lebo tam sa mi to zaseklo,mala som ho poskodeny,vraj prechodeny zapal! este som tam mala pred laparkou 9cm zrazeninu krvy,mysleli si ze to je cysta ale pocase zistili ze to cysta neni!! mne doktor povedal ze zalezi do akej nemocnice pojdem ze ak do PN tak ma narezu a ak do TN tak laparka tak som isla radsej do TN....uz som mavala bolesti a krvacala som 23 dni ku koncu som mala uz aj teploty....moj nazor isla by som na kontrolu a podla toho by som zacala ak by bolo vsetko ok tak by ste mohli skusat....

petka015
6. nov 2011

@pancuska no na kontrole som bola teraz nedavno a ta maternica co bola zasivana tak este to nebolo ono hlavne kvoli tomu chcem pocakt az buduci rok, lebo ked otehotniem aby to zvladla ...udrzat plod.
no o tej laparke v TN som nepocila mna hned zachranka viezla do nemocnice

pancuska
7. nov 2011

@petka015 mna tam musel manzel hned zaviest......a co keby si pila alchemilku na spevnenie maternice? 😉

petka015
7. nov 2011

@pancuska pijem alchemilku 3krat denne,len dnes mam naladu pod psa jakosik ma krize bolia a vcera sme s manzelom tutu mutu a zacala som troska spinit neviem ci som prechladla vonku alebo co si mam o tom mysliet.
Menzes som mala 26. takze nechapem..... 😠 nemala si to???

pancuska
7. nov 2011

@petka015 zo zaciatku ked som bola po zakroku (taky mesiac) a sme sa tulkali tak ma bolela ako keby maternica alebo vajecniky ale spinenie si napamatam......ale teraz by si mala mat ovulaciu nie?podla mojich vypoctov 😉

petka015
8. nov 2011

@pancuska ano ale nikdy som pri ovulacii nespinila a k tomu este aj dokino je tam az vo stvrtok.. 😖

pancuska
8. nov 2011

@petka015 zasa maju volno? ...ja idem tiez vo stvrtok k dr....dneska ma bolel spodok ako havadko,mam 11DC tak mozno taka ovulka alebo co....

pancuska
15. nov 2011

@petka015 rozmyslam,zeco keby sme vyskusali pit caj od mojzisovej poznate niekto? 😉
@anuska30

anuska30
15. nov 2011

@pancuska ahoj moja,nie nepoznam .

petka015
15. nov 2011

@pancuska nepoznam ale bola som vcera u gynekologicky a lava strana funguje ako ma preto ma pobolievalo brucho bola to ovulacia. Inak mne korenarka poradila zensky caj alchemilkovy neodporuca zevraj to sposobuje potraty a vitamin E na podporu ovulky asamozrejme obklady. Uplne je mi dobre po tyh obkladoch 🙂

pancuska
16. nov 2011

@petka015 a tebe aky druh obkladov dala? ja som mala nejaky na obratenie maternice ale som ho neskusala ale co nie je moze byt 😉

petka015
18. nov 2011

@pancuska mne dala proti zapalom s kelu

pancuska
18. nov 2011

@petka015 myslis kel ako zeleninu? 😉 no to by ma nenapadlo 😉

petka015
19. nov 2011

@pancuska ano kel, palenku, olivovy olej, sol ,mlieko podusim a necham ochladnut a sup na brusko. 🙂

Predtym ako sme chceli kubka som mala bravcovu mast natret na handricku a uvarit vino a par kvapiek octu to pokropit na tu mast a vlazne na brusko kazdy den to bola fuska 8 mesiacov poctivo davala ale uspech dorazil maly kubko. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre