Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

zuzec
30. máj 2008

😉 ok potom daj vediet a uvidis ze si sa zbytocne stresovala, aj ked je neprijemne ze nevies od coho mas tie problemy 😖

bubi7
30. máj 2008

ahoj ja som mala tiež mimomaternicove tehu. ale len kratko mala som menzes a praskol mi vajičkovod krvacala som do brucha zachranili ma v hodine dvanastej. povedali že už deti nebudem mat a mam po 13rokoch zdravu dceru

zuzec
30. máj 2008

bubi tak to je nadhera, bodaj by sa vsetko takto dobre koncilo aj taketo neprijemne spravy ze nebudes mat uz deti a bum ho 😉 krasne

bubi7
30. máj 2008

mari.m určite si sprav test da sa to zistit aj z krvi a bolesti su pri tom ako ked praskne slepak

roasha
31. máj 2008

mari.m,skor si myslim,ze mas na vajecniku cystu.aj ked ani to nie je vyhra. 😉

zuzec
31. máj 2008

mari.m no co? dufam ze je vsetko v poriadku...

m.p.
31. máj 2008

holky ste tu niektora

maja5
21. júl 2008

Ahojte neviem či píšem do dobrej témy ale už 7 dní mám špinenie a dnes som mala pozitívny test ale tá druhá čiarka bola len taká slabučká. môže mi niekto pomôcť čo to môže byť? a ešte som v zahraničný na dovolenke nepoznám tu nikoho.o týžden odchádzam domov. dakujem

bianus
21. júl 2008

nemozes ist tam na pohotovost? mozu to byt aj zacinajuce kramy a babo sa potrati 😠 ale zase na druhej strane vela kociek okolo dna kedy maju dostat menzes, tak spinia 😉 skus tu pohotovost. mali by ti dat nieco na udrzanie plodu. u nas je to liek DUPHASTON. drzim palce.

vierka9
16. aug 2008

ja som mala robenu laparoskopiu a po nej som po 2 mesiacov mala podozrenie,ze som tehotna a tak z bolestami v podbrusku som isla k lekarovi a on ma poslal do nemocnice.Mala som mimomaternicove.tak mi moje vituzene babetko museli vioperovat.Teraz som 2 mesiace po operacii a na novy rok mozeme skusit znovu.len skoda ze aj vajecnik mi museli vioperovat,lebo to prasklo.

sandrika
16. aug 2008

vierka to mi je strašne ľúto, ale neboj určite sa ti podarí otehontnieť a donosiť vztúžené miminko držím palce

dicinka1
7. dec 2008

ahojte...ja sa len chcem opytat,da sa vynosit aj babo,ktore je mimo maternice?asi tazko vsak?lebo so segrou sme sa pohadali,lebo tvrdila,ze jej kamoska mala mimomaternicove tehotenstvo a normalne porodila...a ja som ju vysmiala ze to nie je mozne,lebo mimomaternicove tehotenstvo sa neda vynosit... 😉 poradi niekto? 😕 😅

helenkasabinka
7. dec 2008

ahoj ja som mala mimomater...... presne pred 2 rokmi a ja som si na 100% ista ze sa neda donosit ved co by ho vyzivovalo???? takze si mala pravdu a ani mne to tehu nemohli zachranit kedze som mala mimo....

dicinka1
7. dec 2008

helenkasabinka..dakujem ti za odpoved...ja som to vedela,ze sa to neda,lebo na konikovi som uz 2 roky....takze citam..ale vies..moja segra vseeeeeeeeetko vie..a je najmudrrejsia..ale aj ked jej dokazes ze mam pravdu,tak ona povie,ze to nie je pravda... 😝 nech si zije vo svojom svete..ja sa s nou casto hadam🙂

mas zlatu dcerku.. 😵

helenkasabinka
7. dec 2008

dicinka ved ty si rozumna tak kasli na nu a mas pravdu ze nech si zije vo svojom svete ....

dakujem ti za to ze sa ti paci sabínka mooooc som sa natrapila kym som sa jej dockala 😒 kvoli tomu MMT som skoro zostala neplodna 😢

dicinka1
7. dec 2008

takze tebe vypocital jonas?to je super...aj mne...ale ja som otehotnela po umelom oplodneni 😉 ale aj tak vysiel ten datum..tak ako on vypocital...a ze budem mat dievcatko..tak som zvedava ci sa nam aj to splni 😉

dicinka1
7. dec 2008

u nas bol problem manzelov zly spermiogram,tak preto sme museli podstupit umele...vypocet od pana jonasa mam aj v albume...no nevisla,ze dobra zivotnost...ale verim,ze bude zdrave...zatial je vsetko ok.. 😉

helenkasabinka
7. dec 2008

ano Jonas a vsetko vyslo podla jeho vypoctov je to skvely clovek a som rada ze niekto taky aj existuje 😉 😉 drzim ti palceky a dufam ze ma budes informovat co budete mat 😉

dicinka1
7. dec 2008

dakujem..a dobre,dam vediet..papa 😉

helenkasabinka
7. dec 2008

pozrela som albumcek aj ja hodim foto vypoctov od jonasa

dicinka1
7. dec 2008

ok..rada si to pozriem,.....tesim sa... 😉

lalupa
13. feb 2009

oprasujem tuto temu ☹ - u nas necakane, neplanovane tehu, ktore som sa dozvedela vdaka last minute laparotomii kvoli extrauterinke, ako aj ine z vas som skoro vykrvacala...atypicke miesto, male malo skoro 2cm... ☹
vajcovod mi ostal ,len skrateny, no v dohladnej dobe bude sakra stres a ochrana...
hlavne by ma zaujimalo,ktore ste to podstupili, mali ste niektora laparotomiu, nie laparoskopiu? ako dlho ste sa setrili, comu sa vyhnut a kedy mozem byt funkcna fyzicky?

len tak na margo, e.u. sa najcastejsie prejavuje okolo 5-6tt bolestami, ktore sa podcenuju (aspon u mna), skor to vyzera na slepak, no ked uz citite bodanie do konecnika, to uz mate vyliatu krv v malej panve, ak sa vam vylieva uz do brucha smerom ku hrudniku, uz nevladzete dychat, najst si polohu, uz vtedy je neskoro, ale da sa prezit...

pisali ste tu niekto, ze vam zobrali vajecnik, bol to vajcovod, ak mate druhy a funkcne vajecniky, je stale sanca ostat tehu a donosit zdrave babatko 😉

ditka1
15. feb 2009

lalupa...aj ja som mala hned 2mesiace po laparke mimomaternicove tehu a robili mi to potom normalnym rezom v oblasi bikin.Presne ako pises ja som bola v 4t a bolestami to zacalo a nasledne krvacanim coraz viacej,MS mi meskala 2t.Vzhladom na to,ze ma rezali normalne som sa zotavovala asi mesiac a hned som znova otehotnela a chvalabohu normalne 🙂 ,ale len 1vajecnik mi funguje lebo mi odrezali z vajcovodu-tam bol plod usidleny.Vajecnik mi vsak nechali ak by som chcela umele oplodnenie v buducnosti,je moznost odtial este odobrat vajicka.

henikav1
15. feb 2009

lalupa, mne vybrali vajecnik aj vajcovod kvoli mimomaternicovemu tehotenstvu, takze mam uz len jeden. Odvtedy sa mi podarilo mat dieta, maly uz bude mat devat. Aj druhy krat sa mi podarilo otehotniet, zial babatko nam nezostalo ☹
Ale chcela som Vam len dodat nadej, ze aj s jednym vajecnikom mozte mat babatka 😉

lalupa
15. feb 2009

ditka, takze mesiac kludu? tak som rada, este nieco vyse tyzdna... 🙂 gratulujem, ty uz finisujes, super!!! 😵
heni, este sa to podari, neboj 😉

ditka1
15. feb 2009

lalupa...inak sa vravi,ze zeny po takychto zakrokoch rychlejsie otehotneju...a henikav ano aj s jednym sa da v pohode. 😉

gabika25
17. feb 2009

ahojte. Ja som prekonala mimomaternicove tehotenstvo v roku 2003. Neviem presne v ktorom tyzdni som bola, lebo MS som nemala 3 mesiace. Operovali ma v hodine 12-tej. Odobrali mi cely pravy vajcovod a potom nasledovalo dlhe liecenie, lebo sa mi stale otvarala rana. Od vtedy sa nam uz nedarilo otehotniet dlhych 5 rokov. V auguste 2008 sme podstupili umele oplodnenie, ktore nam vyslo na prvy krat. Aj ked nechcem to zakriknut, lebo do uplneho konca nam zostava este tak 10 tyzdnov, ale zatial su babatka v poriadku(klop klop). Viem co to robi na psychiku ked sa potom nedari. Pri kazdej MS som bola nestastna a trosku si aj poplakala. Netreba vsak hadzat flintu do zita. Dnesna medicina pozna mnohe sposoby, ako parom pomoct, len sa na to dat a verit. Tak drzim vsetkym palceky.

monika93
18. feb 2009

Ahoj! Chcela by som sa vás opýtať, že ked som doteraz mavala menstruaciu normalne a teraz po predposlednej som este dlho po nej mala hnedy výtok a teraz mi dosla o desat dni skorej, co to znamena? citala som si aj o mimomaternicovom tehotenstve ale tieto príznaky sa tam pletú.

lalupa
18. feb 2009

ditka, ja mam zakaz aspon rok a som stastna s dvoma pokladikmi 😵

gabi, drzim palce, potom sa pridaj k nam maminam dvojiciek 😉

monci, sprav test, chod na gyndu, moze to byt len porucha cyklu 😉 kolko mas, 15-16?

monika93
19. feb 2009

lalupa, áno 16 budem mať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre