Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

jordana
23. máj 2009

Blbo sa mi píše po ležiačky tak prepáčte za preklep.

misskkaa
23. máj 2009

jordana to mi je naozaj luto ☹ ,neviem si ani predstavit ako sa citis. neviem kolko mas rokov ale pevne a uprimne ti zelam aby vas pan boh obdaroval druhym babetkom. a aby bolo vsetko v najlepsom poriadku.drzim palceky.

jordana
25. máj 2009

Ďakujem za podporu mám 36 r.,že vraj vo výbornom stave povedal lekár tak dúfam,že ma len neutešoval. 😔

zuzik1702
4. jún 2009

ahojte baby,chcela by som sa spýtat či vás lekár po momomaternicovom tehotenstve nejako liečil a po akej dobe vám odporučil druhé dieta.dakujem.

flyangel
4. jún 2009

Ahoj zuzik...lekár skoro vždy odporučí žene dalšiu graviditu podla zváženia jej zdr.stavu..ak si mala mim.teh. a prisla si o vajecnik,vajickovod...ale aj ked nie odporuca sa väcsinou počkať 3mesiace a potom môže žena znova skúšať otehotnieť

zuzik1702
5. jún 2009

Ahoj flyangel,dakujem.Ja som mala minulý rok v septembri potrat a teraz v marci mimomaternicové tehotenstvo.Pri operácii mi zobrali jeden vajíčkovod a moj gynekolog mi povedal,že by som nemala mat probém znovu otehotniet tak uvidíme.Ja sa z toho stále neviem dostat,strašne zle sa mi s tým vyrovnáva,velmi túžim po bábatku.Obdivujem svojho manžela,že to neberie ako ja a vždy ma podrží ked mi je najhoršie.Aj ty si mala nejaké problémy ohladom tehotenstva ak sa možem spýtat?

jordana
5. jún 2009

Ahoj Zuzik
ja som síce doma ale ešte v nemocničnom režime čiže 3 týždeň po tom čo sme o malé prišli.Ani sama neviem kde sa vo mne berie toľko sily na prekonanie všetkého ale to je asi túžba začať čím skôr pracovať na ďalšom mne odporučili až po pol roku,že vraj maternica a všetko okolie je komplatne obnovené. ja ke som zisltila,že som v 6 týždni tak som nechcela veriť ja som totiž aj po operácii srdca tak to bolo no vieš.Ale chcem ti povedať nerozmýšľaj už nad tým a nesmúť čo bolo už sa bohu žiaľ nevráti a pozeraj sa pred seba ja tiež musím, zamestnaj sa rodinou,manželom,priateľmi,prácou,urob si radosť peknou vecou,odmeň sa za niečo kúpou toho či si si nehohla dovoliť alebo si si to odoprela. Pekne sa nahoď choď do kina ,trocha šopovať,dolaďuj bývanie, vymeň doplň kvety,kúp nové posteľné alebo čo máš rada... 😕 Ja myslím,že keď pôjdeme touto cestou bude to jednoduhšie.Aj tak osud nedobehneme. Teraz sa teším na maličkosti.ja to mám asi o to ťažšie,že ma navštevuje švagriná ktorá bude rodiť tohto mesiaca,prvý týždeň som sa na ňu nemohla ani pozerať a ani ju poslať preč. Nie je to jednoduché prekonať to čo sa nám stalo ale veľa žien a ľudím má problémov až nad hlavu. Moja známa prekonala viac ako 14 operácií má 35 r. je po liečbe rakoviny po dvoch potratoch jednom úmrtí dieťatka teraz má 8 mes dievčatko a nastala u nej recidíva rakoviny a bojuje ďalej.Ona mi raz povedala mňa niečo také ako je potrat už nemôže zlomiť lebo viem,že môžem pokračovať v tom čo veľmi chcem je to len jedna prekážka ktorú musím ustáť a možno bude dobre.Tak sa drž nikto to nevie pochopiť kto to neprežil ako to bolí,Ja hovorím radšej podporu ako ľútosť.

zuzik1702
5. jún 2009

Ahoj Jordana,díky moc za podporu,trošku si ma upokojila.Aj moja kolegyna má teraz týždnovú dcérku a trošku mi to je lúto,že mi sme už o bábatko 2krát prišli.Ale osud býva aj krutý.To máš pravdu,musíme pozerat aj do budúcnosti a verit,že to bábatko raz budeme mat.Mne dnes povedal moj gynekolog,že tiež máme mat polroka pauzu.Toto malo byt tvoje prvé bábatko?

jordana
6. jún 2009

Ahoj zuzik
včera som sa už neozvala dávala som sa trocha do kopy prišla kozmetička a sesterka mi farbila vlasy už som vyzerala hrozne normálne sa dnes až lepšie cítim.Ano bolo to naše prvé ale ten môj vek ma straší a ženie.S manželom sme chodili od 17-nástky v 26-tke sme sa brali a sme spolu už 10 rokov najprv som riešila hmotné zabezpečenie a prácu veľa som cestovala pracovne, to je tá moja polooficiálna verzia pre okolie cudzích ľudí ale pokiaľ som nemala doriešené srdiečko a istotu,že neohrozím život malého aj svoj nechcela som to riskovať a skúšať iné problémy som nemala po ženskej stránke bolo všetko ok, sem tam zápal močových ciest.Môj manžel by pre mňa urobil všetko na svete aj mi povedal,že sa s malým zariadíme ako ja budem chcieť a ako uznám za vhodné ale myslím,že ak je to len trocha možné ostať bez malého by nebolo najmúdrejšie aj keď viem,že...do cesty príde všeličo ale nemusí. už som aj rozmýšľala,že si dám vypočítať od Mudr.Jonáša najpriaznivejší termín aj riziká atď. 😵

gregy
6. jún 2009

Ahojte kočky. Ja som momentálne po 2 IVF a pozitívne testy mám už od 6 dňa po ET (embryotransfere) lenže na 12 deň od ET som začala špiniť na 13 deň od ET som bola na krv kde hodnota HCG bola len 35,7 na 15 deň stúpla na 11O ale Dr. z toho nadšený nie je obáva sa mimomaternicového lebo je to veľmi nizučká hodnota na tak pokročilý čas. Najhoršie na tom je že stále špiním resp. nazavala by som to krvácaním jasno červenej krvi ale len ked idem na WC pokiaľ ležím tak nekrvácam. V pondelok mám ísť na sono aj na krv ale obávam sa že je príliš skoro aby na sone niečo videl. Myslíte že môže ísť o MMT? Už som z toho na prášky špiním už 5 deň a nič nenazančuje že by to malo prestať, bolesti zatiaľ nemám žiadne. Dík za radu

zuzik1702
6. jún 2009

Ahoj gregy,verím ti,že si z toho na prášky.Aj ja som bola ked som čakala na výsledky krvi od lekára po tom čo mi nič nevidel v maternici.ja ked som mala mimomaternicové tak som nekrvácala.Myslím si,že to hned nemusí byt mimomaternicové tehotenstvo ked trošku krvácaš.Drž sa a ked prídeš od lekára daj mi vediet ako si dopadla.

zuzik1702
6. jún 2009

Ahoj jordana,konečne som sa sem dostala.Cez den bolo stále niečo na práci.Aj mne spomínala jedna kamoška o tom Mudr.Jonášovi.Ževraj pomohol už viacerým ženám,no neviem čo je na tom pravdy.Ale za pokus to stojí 🙂 Nehovoril ti náhodou tvoj lekár,že ako by sa dalo tomu mimomaternicovému tehotenstvu zabránit?Mne povedal moj gynekolog,že to je len náhoda a nedá sa tomu zabránit tak neviem čo si mám o tom mysliet..

gregy
6. jún 2009

Zuzik ahoj dík za povzbudenie, no pravdepodobne mi neostáva nič iné len čakať čo sa z toho vyvinie ... v pondelok sa po výsledkoch krvi ozvem ...

jordana
7. jún 2009

Ahoj dievčatá

zuzik mne tiež lekár povedal,že je to len náhoda ale je potrebné dávať pozor aby tam nebola nejaká infekcia.Len to sa dá sraviť aby sme boli pri počatí zdravotne v poriadku.

Gregy ja som tiež špinila keď som ležala tak nič len keď som šla navécko trocha tam bolo keď som sa utrela.Mala som HCG dosť vysoké až 1100 a deň čo deň rástlo sliznica bola vysoká a nič nebolo vidieť bola som v 5 týždni bolesti som mala len raz a to pichavé z noci na ráno a tak to prestalo a malo som len špinenie.Nechcem ťa strašiť ani zarmúti len to je potrebné denno denne sledovať mne brali HCG každý deň počas celého týždňa aj ma kontrolovali ultrazvukom.Dúfam,že ti to dobre dopadne.

gregy
7. jún 2009

jordana ahoj dakujem 😉 myslš že na 18 den po ET by už mohlo byť na sone niečo vidieť?

jordana
7. jún 2009

Gregy
Niekomu na 14 deň už vidieť niekomu ani na 18 nie je to asi individuálne nemám veľké skúsenosti ale takto som to počula od kočky ktorá má svoje skúsenosti po ET.len dávaj na seba pozor a sleduj sa.

gregy
7. jún 2009

jordana dík, však sa len sludujem už mi to lezie na nervy aj to ležanie ja na to nie som zvyknutá ale čo neurobím pre mimi 😉

zuzik1702
8. jún 2009

No čo ako si dopadla gregy?dúfam,že to bude všetko dobré.. 😉

zuzik1702
8. jún 2009

Ahoj jordana,počula si aj ty od niekoho,že sa mimomaternicové tehotenstvo aj viackrát opakováva? ☹ Mne to povedal moj gynekolog a včera aj jedna kolegyna tak som z toho aj dost laknutá.Ale asi musíme len verit,že to bude v poriadku a všetko dobre dopadne.

gregy
8. jún 2009

Ahojte tak na sone nebolo nič vidno ale som 18 den od ET takže to je ešte asi skoro no a HCG stúplo zo 110 z piatku na 472 ... takže Dr. má strach z MMT ráno po sone ma viac menej rovno poslal do nemocky ale po obede mi povedal že mi dáva ešte čas do štvrtku kedy je normálny termín na sono a že ak vtedy nebude nič vidno tak ma nemocnica neminie .... mám nariadený kľud a nesmiem ostať sama ani na sekundu ...

zatiaľ bolesti nemám a zdá sa mi že aj krvácanie trochu ustupuje ale povedal mi že maternica je normálne odmenštruovaná a že vnútri je tekutina - krv že mu to pripadá ako normálny menzes ☹ a po obede ked už vedel HCG priznal že tam videl malilinkú bodočku ale že to nemusí nič znamenať preto mi to ani nepovedal a že ani teraz mi nechce dávať zbytočnú nádej ☹ nuž tak a znova len čakať dlhé tri dni ☹ a ešte ma aj nadrapduje na grcanie ale ťažko povedať či to nie je z tých nervov 😔

jordana
8. jún 2009

Ahoj gregy
Nepotešila si ma myslela som,že ti to povie jednoznačnejšie.Mňa tiež naťahovalo,tekutinu videli tak isto aj sa mu zdala bodka a tiež som nemohla ostať sama ale ty nie si ja a tak dúfam,že ti to dopadne dobre.To krvácanie sleduj mne ustalo tiež asi na 2 dni a tak zas po troške.Ak sa dá tak sa nestresuj a vydrž. 😎

zuzik1702
8. jún 2009

Ahoj gregy,no ani mna si nepotešila.neviem prečo je stále viac prípadov mimomaternicového tehotenstva.ale drž sa a nejako to do toho štvrtka vydrž.viem aké to je byt v neistote.aj ja som si týžden poležala v nemocnici kým mi urobili operáciu a to čakanie bolo hrozné.ty už máš nejaké detičky?ja som už prišla o dve ☹ minulý rok v septembri som potratila a tento rok v marci som mala mimomaternicové.je to pre mna tažké ☹ Lekár mi povedal,že teraz možeme začat skúsat v oktobri.dúfam,že sa nám to už do tretice podarí.

jordana
9. jún 2009

Zuzik
Mne sa už ani nechce myslieť na to čo bolo ale vidím,že aj môj manžel má z toho obavu aby už som nemusela zažiť to, už sa ma pýtal či by sa mi nepáčilo také malé ako má Eva Černá adoptované bola som prekvapená nie ,že to odmietam ale on nechcel vôbec takúto možnosť ani pripustiť.Za moje spravené doktorantské nám kúpil v auguste Dubaj na týždeň tam si to zrovnáme v hlave a rozhodneme čo a ako myslím,že to bude najvhodnejšie.Zatiaľ nechcem otvárať debaty ani nič uzatvárať ako si sa mi do toho vôbec nechce už sa bojím premýšľať vopred a plánovať už vôbec nie.Už by sme si zaslúžili aj nejaké dobré-výborné správy však!!! 😎

laura112
9. jún 2009

Mam jednu otazkz ja s tym nemam skusenosti tak preto sa pytam ako spoznam ze sa jedna prave o mimomaternicove tehotenstvo?

zuzik1702
9. jún 2009

Jordana mi sa chceme ešte pokúšat o bábatko prirodzenou cestou aj ked budem mat trošku strach.Keby sa nám stále nedarilo tak by sme chceli vyskúšat umelé oplodnenie.Vy ste nad umelým oplodnením nerozmýšlali?Aký máš na to názor?Ale aj adoptované dietatko je super! 🙂 Aj jedna moja kamoška nadtým rozmýšla.Im sa nedarí vobec otehotniet už 4roky.Neboj na dovolenke si dobe oddýchnete,s manželom o adopcii pokecáte a prídeš aj na iné myšlinky 😎 Dobre si to tam užite!No to máš teda pravdu,už si zaslúžime aj dobré správičky 😎 Dúfam,že to už čoskoro bude..

zuzik1702
9. jún 2009

Ahoj Laura,mne pri mimomaternicovom tehotenstve bývalo zle-vracanie,točenie hlavy a neskor aj bolest na pravej strane..Mala som pocit,že už už dostanem menštuáciu.Presne ako pri normálnom tehotenstve len tá bolest na pravej strane sa mi nezdala..Na tehotenskom teste som mala hned 2jasné čiarky.Išla som k lekárovi ked mi meškala menštruácia 6dní a hned mi povedal,že je tam podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo.V ten deň ma hned poslal aj ležat do nemocnice.Týždeň som tam bola na pozorovaní a potom mi robili operáciu.A čo máš podozrenie na mimomaternicové?Bola si už aj u lekára?

laura112
9. jún 2009

Nie nebola mne nemeskala dokonca prisla o den skor a aj o den dva skoncila skor. A niekolko dni na to som mala pocit na zvracanie bolesti v podbrusku bolenie hlav a strasna unava. co som si robila test prvy tak to bolo 9 dni po sex a objavila sa mi len jedna / potom som dostala kramy a nato mi potom ked skoncili bolo blbo az do konca tyzdna. A vcera mi to nedalo tak som si kupila dalsi test a testla a zasa iba jedna / ja si to neviem vysvetlit. tak preto som sa pytala a aj ma to trochu zaujimalo. No neviem co robit.

jordana
9. jún 2009

Ahoj
Zuzik začali sme skúšať otehotnieť po 10 rokoch manželstva a až po mojej operáci srdiečka keď sa všetko podarilo tak po tom som musela čakať ešte 2 roky aby ten dáždnik čo mi tam dali sa zrástol a organizmus si naň privikol čiže spolu to bolo tých 10r. nám sa to podarilo presne som si všetko značila trvalo to 32 dní pokiaľ som ostala tehotná sama som bola prekvapená,že tak skoro a bez problémov ale už vieš ako to dopadlo.Možno keď na to viac zabudneme tak môjho prejde aj ten strach o mňa.Aspoň dúfam! Umelé oplodnenie je pre mňa dosť riskantné lebo by sa mohli podariť aj dvojičky alebo viac a neviem či by to srdce zvládlo tak buď normálne alebo tá adopcia.Pri normálnom je menšia pravdepodobnosť dvojičiek ja to mám asi obmedzené z každej strany aspoň občas mám ten pocit teraz si to viac uvedomujem.

gregy
9. jún 2009

Ahojte no ja detičky nemám manžel nemá skoro žiadne spermie takže prirodzene nemáme šancu a mne Dr. po porvom IVF povedal že mi predčasne končí činnosť vaječníkov ... po tých správach a hroznom prístupe sme zmenili centrum a naše druhé IVF (umelé) dopadlo takto ... pri prvom som nemala žiadne vajíčka a teraz pri druhom len 3 ale aj z tých sme sa tešili nuž ale nie na dlho hoci ja stále verím že sa to ešte môže zvrátiť ...

dnes som už psychicky na tom o dosť lepšie dokonca prestávam krvácať už je to skoro ako koniec ked mám menzes ale tento bol teda veľmi divný a slabý ak to aj bol menzes ... nuž a vo štvrtok sa ukáže čo ďalej najhoršie na tom je že manžel ide od pondelka na služobku ktorú už má dlho naplánovanú a nemôže ju zrušiť ☹

zuzik1702
9. jún 2009

Laura neviem čo by som ti takého poradila.Chod k svojmu gynekologovi nech ta sonom pozrie a aspoň nebudeš v neistote a mat z toho nervy.Mimomat.tehotenstvo je nebezpečné tak to radšej rieš čo najskor s lekárom.Dúfam,že to bude v poriadku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre