Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

kondelka
26. jún 2009

tesim sa na 15-17.1.2010, nech vsetko dobre dopadne 🙂

filipi
26. jún 2009

KONDELKA ĎAKUJEM 🙂

zuzik1702
27. jún 2009

Ahoj filipi,no to je super správička!Teším sa s tebou 🙂

filipi
27. jún 2009

ahoj zuzik ďakujem veľmi pekne ani si nevieš predstaviť ako sa mi po tom všetkom uľavilo a dúfam že sa budeme už len tešiť 🙂 Je pravda, že nás toto tehotenstvo zaskočilo nakoľko som mala pomaly osem rokov problémy, musela som podstúpiť insemináciu a teraz to šlo tak ľahko 🙂 , sme si povedali že keď vychováme dve detičky tak zvládneme aj tretie 🙂

jordana
27. jún 2009

Ahoj dievčatá
Stále si čítam vaše príspevky ale nebolo nič nového tak som nepísala, to už nie je ani normálne s lekármi keď nie si hlučný a protivný tak asi dnes so slušnosťou nikam nedôjdeš a ženy by asi mali študovať medicínu lebo sa mi zdá,že občas vieme viac ako lekár.Ja sa ešte zotavujem po mojom mimaternicovom už je to koniec 6-teho týždňa a doma asi zblbnem už by som sa rozbehla na plno do práce a začala pracovať na ďalšom maličkom to čakanie až do decembra no neviem.Mám pociť,že chceme dieťatko ešte viac.Radšej by som tu čítala viac dobrých správ ako dnes,že ťa nemusili nechať v nemocke a je to ok.Tak pekný deň! 😎

zuzik1702
28. jún 2009

Ahoj jordana,aj ja som ešte stále na marodke od marca lebo mne rezali celé brucho.Nestihli mi to urobiť laparoskopicky.Prasklo mi to a už som mala krvácanie do brucha.Ja robím zdravotnú sestru a v našom domove dochodcov máme dosť ťažké stavy tak sa naťahovať nemožem a rana ma stále pobolieva.Ale od augusta mám ísť už do práce.Doma je dobré oddýchnuť si,ale už by som aj rada niečo robila 🙂 Ja som tiež na tom tak,že už sa neviem dočkať kedy budeme mocť pracovať na dalšom dieťatku.To čakanie do septembra je hrozné!Tak viem ako sa cítiš,sme na tom rovnako-sme také čakateľky 😉

jordana
28. jún 2009

Zuzik
ja to mám tiež začali laparoskopicky,tak ma museli aj rezať lebo to bolo na pol prasknuté aj v brušnej dutine a ešte aj zo spodu maternicu. Rana bolí ale už si to natieram s gelom aby ta jazva bola hladká a zaniklo to mám americký gel čo mi poradili ústave lekárskej kozmetiky v BA používala som ho aj keď ma brúsili myslím ksichtík taká omladzovačka a je výborný volá sa xeragel stojí asi 30 E malinká tuba ale po ńom sa všetko rýchlo hojí,že sa to dá aj kúpiť tam na plastickej a používa sa to aj pri silikónoch. Ja tiež budem ešte dlhodobejšie na marodke a máme vraj nárok aj na liečenie ale to sa musím pýtať ešte na poisťovni keď začneme skúšať zas aby sme boli zregenerované aj aj.

jordana
28. jún 2009

Zuzik

Mne povedali,že najskôr sa môžme snažiť až po pol roku po operácii som 6 týždeň, možno sme si už o tom písali ale nie som si istá a tebe ako vraveli? 😉

filipi
29. jún 2009

Ahojte kočky, čítam tu tie vaše príspevky ako ste po mimomaternicovom a ako sa neviete dočkať kedy budete pracovať na bábätku veľmi Vám prajem aby sa vám to podarilo. Viem čo to je tešiť sa na bábätko. Nemohla som otehotnieť ☹ mala som dosť problémy. Syn sa síce podaril hneď po svadbe a prirodzenou cestou ale druhého bábätka som sa nevedela dočkať. Trvalo to 7,5 roka a vôbec neboli priaznivé výhliadky že budem mať druhé dieťatko bola som na operácii lebo sa mi vôbec netvorila ovulácia ale nepomohlo ani manželové spermie neboli moc dobré až sme sa rozhodli pre insemináciu a ups podarilo sa na prvý krát a dnes máme nádhernú dcéru 🙂 . A najlepšie na tom všetkom je že teraz očakávame tretí prírastok po 18 mesiacoch a to úplne prirodzene vôbec sme s tým nepočítali, ale tešíme sa. Vidíte život je nevyspytateľný a keď to mám prísť tak to príde prajem Vám nech sa vám to podarí a všetko dobre dopadne. 🙂

jordana
29. jún 2009

Ahoj filipi

Dík za povzbudzujúce slová .

saksina
30. jún 2009

ahojte kočky, chcem vás trošku povzbudiť, ja som tiež pred pár mesiacmi prekonala MMT. A tiež som si nevedela predstaviť čakať 4 mesiace, kým sa budeme môcť znova začať snažiť, a už je to tu, snažíme sa 3.mesiac, ani neviem, ako to ubehlo a už je tu to dlho očakávané leto, ktorého som sa nevedela dočkať 🙂 Takže nebojte sa, tie min.3 mesiace ubehnú dosť rýchlo, aj keď sa vám to teraz tak nejaví a už sa budete môcť snažiť o malinké 😵
Nám to zatiaľ 2 mesiace nevyšlo, ale teraz čakám, či ne/príde ms, nevzdávam sa a ideme ďalej, aj napriek tomu, že to zatiaľ nevychádza a prvýkrát som otehu na prvý šup 🙂

všetkým vám (nám) držím silno palce, nech sa to čím skôr podarí 🙂

zuzik1702
30. jún 2009

Ahoj jordana,ja som po operácii už tri a pol mesiaca.Gynekolog mi povedal,že sa možeme snažiť o malinké po pol roku od operácie.Držím nám palčeky nech nám tá doba na čakanie všetkým babenkám rýchlo ubehne 🙂

zuzik1702
30. jún 2009

Ahoj filipi,aj jaTi ďakujem za povzbudivé slová.

zuzik1702
30. jún 2009

Ahoj saksina,ty si kedy prekonala MMT?Ja som už tri a pol mesiaca po operácii a v septembri sa možeme začať snažiť o babatko 😉Už sa moc tešíííííím!Robil ti gynekolog nejaké vyšetrenia predtým ako ste sa začali snažiť znovu o maličké?Ďakujem za povzbudivé slová a nech sa aj ty čoskoro možeš tešiť z rastúceho bruška 🙂 Potom daj vedieť 😎

saksina
30. jún 2009

ahoj zuzik1702 🙂 ja som mala mmt v januari, takze pred takmer 6 mes. Dr. mi povedal, ze sa mozeme zacat snazit po 4.ms, tak sme zacali uz po tretej 🙂 Ale aj tak sa snazime uz 3.mesiac, takze pomaly to uz bude pol roka.
Dr. mi nerobil ziadne vysetrenia pred dalsim snazenim, chcel mi robit prefuky vajcovodu, ale ja som to zatial odmietla, budeme skusat normalne a ked sa to do konca roka nepodari, tak potom nad tym pouvazujem. Ja som bola po prvej ms po zakroku na kontrolu, robil mi sono, vyzeralo vsetko dobre a odvtedy som tam nebola. Chcela som ist na preventivku, ale sestricka ma nezobrala, ze sa mam objednat, ale ze cele leto maju aj tak uz plne, no tak nech si trhne, objednam sa az na jesen, ak dovtedy neotehotniem. 😉

Ty mas za sebou uz 3,5 mesiaca? Ja by som uz na tvojom mieste pomaly zacala so snazenim, malokomu to aj tak vyjde hned na prvy sup, tak naco stracat cas. Ak teda nemas nejake ine problemy, kvoli ktorym by bolo dobre pockat... 😉 A ako sa citis? Ja mavam stale nejake pichanie v podbrusku, ale uz to ani nevnimam. Ale co sa zmenilo, tak mam silnejsie bolesti pri ovu aj pri ms...

zuzik1702
30. jún 2009

Saksina áno ja už mám 3,5 mesiacov čakania za sebou.Operovali ma 16.marca.Nie nemám žiadne problémy len ako píšeš ty,tiež mám stále nejaké slabé bolesti v podbrušku.Minulý rok v septembri pred svadbou som potratila tak nám dal teraz gynekolog polročnú pauzu lebo bolo to všetko tak po sebe.Mna inak po operácii moj lekár ani od spodu nepozeral len mi robil krvný obraz tak mám z toho také zmiešané pocity 😒 a povedal mi,že z výsledkov krvi som ok tak neviem keď ma nepozrel..Ty čo si o tom myslíš?

saksina
30. jún 2009

aha, tak preto polroka... uz rozumiem. No kazdy lekar ma iny postup, vidis, mne robil sono, tebe bral krv. Na tvojom mieste by som sa objednala na preventivku a v ramci nej by mohol skontrolovat, ako vyzeras po tvojich zakrokoch a ci sa mozete po tych 6 mesiacoch zacat snazit, budes kludnejsia.

Ja mam teraz hrozne zmiesane pocity - na jednej strane sa tesim na tehu a neviem sa ho dockat, ale na druhej strane sa bojim dalsieho MMT alebo potratu a tak. Takze ked najdem na teste dve ciarky, tak od toho dna az do dna, kedy mi dr. nepotvrdi, ze je babo, tam, kde ma byt a ze je vsetko v poriadku, budem hrozne nervozna a nedockava. Ja chcem ist hned po zisteni k dr. na krv, aby mi zistil, ci hcg poriadne rastie, ci to nie je mmt alebo zamlcany potrat, ak by to rastlo pomalsie...

jordana
30. jún 2009

Ahojte
Aj ja sa bojím síce menej ako môj manžel o mňa ale mám pocit,že to bude všetko dobré ani sama neviem vysvetliť tie pocity.Ja idem na budúci týždeň na kontrolu sem tam ma tiež pichne hore dole.Mne môj primár povedaľ,že bude kontrolovať ultrazvukom. Mňa operovali 17.mája,to bolo moje prvé tehotenstvo a ani potraty neboli a hneď povedal,že až po pol roku.Som rada,že sa tak povzbudzujeme ja som sa rozprávala po 7 týždňoch keď sa ma pýtala susedka ako mi je a z ničoho nič som sa rozplakala keď som o tom začala hovoriť bola som sama prekvapená už som myslela,že je to ok aspoň ako tak.

zuzik1702
2. júl 2009

Ahojte baby,aj ja sa tiež ďalšieho tehotenstva aj trošku bojím po tom všetkom čo som zažila ☹ Budem tak isto nedočkavá a nervozna kým mi gynekolog nepovie,že je to v poriadku a hlavne bábatko v maternici.Ale dúfam,že mi to už do tretice vyjde a tiež aj Vám všetkým 🙂

kondelka
2. júl 2009

ahojte kocky,
drzim palceky v snazilkovani 🙂
neviete mi pomoct prosim? drzim v ruke histologicky nalez z mojho missed, uz ho mam inak od utorka doma a az dneska som si k tomu tak poriadne sadla a pokukala po nete, co maju znamenat tie latinske nazvy alebo tie odborne.... no a nie som 2x nadsena, pravdu povediac som vydesena, klepem sa a je mi zle od zaludka...asi si to uz privolavam alebo co 😖
je to napisane: tehotenska decidua bez choriovych klkov, miestami so zachovanym trofoblastom, s viacpocetnymi mensimi ciastkami napadne sekrecneho az hypersekrecneho endometria, miestami s vyznacenym Arias-Stella fenomenom. Histologicky nalez nevylucuje GEU.
nieco som si poskladala: tehotenska decidua bez sucasti placenty, miestami so zachovanou vonkajsou povrchovou vrstvou buniek ryhujuceho sa vajicka v stadiu moruly-najrannejsie obodobie vyvoja zarodku v podobe vajicka, a to arias-stella... a GEU ze mimomaternicove tehu. tak oni maju podozrenie na mmt? ze nalez nevylucuje mmt?
poradte kocky....

jordana
3. júl 2009

Ahoj Kondelka
ja som si neposkladala ani to čo ty,pozerala som na svoje papiere a tiež hľadala ale neviem čo tie 3 písmená zanmenajú.Moje papiere som dala pozrieť lekárovi a on mi povedal,že je všetko ok ja sa tiež veľa pýtam tak som chcela vedieť čo sú klky atď.Veľa som ti nepomohla treba urgovať lekára nech to vysvetlí veď na to je tam máme dosť problémov a nie ešte prekladať čo a ako..

ditka1
3. júl 2009

filipi...a to hned v 11t nahmatali hlavicku? 😅 😕

filipi
5. júl 2009

Ahoj ditka, aj ja som bola prekvapená keď to docent zahlásil skoro som spadla, ale asi to je možné. 🙂

dzou
9. júl 2009

Ahojte tak inac filipi ku Stankovi som dakedy chodila aj ja a dakujem pekne na tvojom mieste by som uz davno vymenila doktora moja kamoska kvoli nemu stratila dieta v 5. mesiaci 😒 bolo to uz davno, ale predsa
no ale chcem sa opytat, lebo zacinam mat obavy momentalne som 6DC MS som mala prvy den normalnu a potom trochu slabsiu, ale problem mi robi to, ze den pred MS ma pichalo pri lavom vajecniku vzdy len tak zopar sekund ale dost prudka bolest, potom teda mrcha, test negativny(skusala som, ze len tak preistotu) bolesti len klasicke ako pri MS, ale vcera zase zacali tie bolesti pro vajecniku a dnes zase vzdy len tak na chvilu ale normalne sa dakedy az ohnut musim jak to boli, nikdy predtym sa mi to nestalo tak sa bojim ci to neni MMT. Rozmyslam, ze zajtra si urobim test tak neviem...

filipi
12. júl 2009

ahoj dzou, stanko našťastie neni môj doktor, len som chodila k nemu na základné vyšetrenia a ináč chodím do Ružinova k Dr. Kozolkovej. Len ona je nemocničná lekárka a nepatrím k nej je to trošku komplikované takže preto k nemu, idem ešte na jeden odber krvi k nemu a naďalej budem chodiť k svojej lekárke.

katka444
14. aug 2009

ahojte, mozem sa opýtať ako sa prejavuje mimomaternicove tehotenstvo? bolestami? a ak, tak kedy tie bolesti zacnu? dakujem a drzim vsetkym palce na skore tehu 😉

akvabelac
18. aug 2009

Ahojte, mám otázku- dnes som bola u lekráky pretože som začala krvácať - podľa HCG robené v piatok som tehotná, vyzerá to však že buď som potratila spontánne alebo mám mimomaternicové tehotenstvo. Lekárka na UZV niečo videla, ale nebola si istá či je to črevo alebo MM tehotenstvo. Vzala mi opäť krv a vo štvrtok idem na kontrolu. Nemám žiadne bolesti, práve naopak, keď som začala krvácať, cítim sa lepšie...
Neviete mi pvedať niečo bližie k príznakom, prípadne po zistení MM aký je postup, čo ma čaká, ako rýchlo? Viem, že operácia, ale to to posudzové ako akútny stav - teda ihneď.

akvabelac
20. aug 2009

No u mňa to vyzerá všelijako, práve sa chystám do nemocnice, kde by mi mali urobiť nejaké lepšie sono. HCG my porovnávala 15.8 a 18.8 a mierne stúplo, takže som zrejme nepotratila (aj keď v to stále verím) a normáne tehotenstvo to byť nemôže (išlo by hore rýchlejšie). Takže to mám vraj 50 na 50 mimomaterncové (nevie či tam vidí mimomatrnicové tehotestvo alebo črevo). Tak fakt už neviem, desím sa, že by ma mali operovať, navyše sme mali ísť v sobotu na dovolenku ☹

akvabelac
20. aug 2009

Prosím, prosím o radu. Lekárka mi potvrdila mimomaternicové tehotenstvo na UZV. Zajtra ráno idem do nemocnice. Vie mi niekto povedať čo ma čaká? Ako dlho tam budem? Čo môžem urobiť, aby som ten pobyt tam skátilana nutné minimum (doma mám 2 ročné dieťa).

vika34
20. aug 2009

ahoj akvabelac,mňa zobrali v utorok v noci na pohotovosť,lebo som už začala mať bolesti a krvácať,v noci mi robili laparoskopiu a v piatok som už bola doma.Bola som cca 7-8 tt.Skôr ako za tri dni ,ťa podľa mňa nepustia.držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre