Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

simkas
6. máj 2010

Ahoj Zoja, ja mam tiez 31 rokov. 🙂 Nam sa nedarilo 2 roky, kym som otehotnela mimomaternicovo, takze ja necakam ani teraz zazraky, ze to vyjde okamzite. Myslim, ze v tomto som uz dost zmierena s osudom, ak to vyjde budem rada, ak nie, tak sa budem liecit a skusat postupne vsetky moznosti. Po MMT mi odporucil nas primar z nemocky polrocnu pauzu. Medzitym som ale zmenila obvodnu gyn a ta ma hned poslala do BB do specializovanej ambulancie. Tento lekar neriesi pauzy podla poctu ubehnutych mesiacov, ale podla stavu pacientky, takze po prelieceni pooperacnych zapalov a spriechodneni vajcovodu, mi nasadil clostyl a ide odsledovat ci prebieha ovulacia v tom spravnom vajecniku. Takze nase snazenie o otehotnenie sa zacne po 5 mesiacoch od laparky. Sama som zvedava, co sa bude diat. 😒

zzoojjaa
6. máj 2010

Tak ti moc drzim palceky ja som MMT otehotnela hned po 3mesiacoch snazenia. Myslela som si ze uz mas aspon jedno baby.Dakujem za rady a ozvem sa ako som dopadla ja len cakam na menzes papa

dacey
20. jún 2010

ahojte...
dlhšiu dobu som mala bolesti brucha, pravý bok ma bolel ako pri prvom tehu, pod rebrami, také pichanie. posledná mrcha mi meškala 31 dní, no mne mešká stále... mám DANU tri roky. vo štvrtok som od rána grcala, celý deň som mala bolesti a kŕče. v piatok som skočila na gyndu, ultrazvuk neukázal nič nové, no lekárka mi vzala krv. na komplet vyšetrenie. povedala, že je možné mimomaternicové tehu. výsledky budú v utorok a ja už šaliem len pri pomyslení na to, že vo mne rastie fazuľka a budem ju musieť vytrhnúť zo zeme.
neviem, či chcem radu, či chcem pochopenie a milé slovo, či len vysvetlenie, ale niečo potrebujem...
ďakujem za každý príspevok

zzoojjaa
8. júl 2010

Ahoj Simkas chcem sa ti uz nahodou nepodarilo otehotniet.Ja zatial nic stale sa len snazime a vysledok ziaden. pa

ellita7
8. júl 2010

ahojky ja som pred tromi rokmi mala mimomaternicovu tehotnost,bola som tak v osmom tyždni ked sa to zistilo.dostala som prudke bolesti ako ked maš zastavene vetry,boli to krče a začala som krvacat.teraz som konečne tehotna som v 30 tyždni a zo začiatku ma tiež déost dlho popichavala prava strana ale to preto lebo babo sa uchytilo na pravej strane

zzoojjaa
9. júl 2010

Tak to trvalo teda dlho aby si opat otehotnela a snazili ste sa o opatovne otehotnenie hned?Ja som bola tiez v druhom mesiaci tehotenstva ked som bola mimomaternicovo tehotna. Zelala by som si otehotniet co najskor ☹

ivankakov
21. aug 2010

Ahojte dievčatá, čítam tu Vaše príbehy. A aj ja som prekonala mimomaternicové tehotenstvo, a nie jedno. Prvé som mala v júni 2008, zorali mi pravý vajíčkovod, no a druhé som mala minulý týždeň a zobrali mi ľavý vajíčkovod. Teraz sa pomaly dávam do kopy a asi začneme rozmýšľať o IVF, pretože nám iné neostáva ak chceme druhé. Budem teraz 6 týždňov marodiť a asi ma porazí, tak by som si chcela s niekým písať kto má podobnú skúsenosť.

kkatrinka33
21. aug 2010

Ahojte dievčata možem sa pridat k vam ja som tiež prekonala mimomaternicove tehotenstvo oktober 2009 zobrali mi pravy vajičkovod februar 2010 som otehotnela bola radost aj strach ale nedopadlo to dobre 8 tyžden zamlknuty potrat od tej doby som absolvovala vyšetrenia takže musime ešte počkat s dalšim snaženim dufam že do tretice to bude tak ako ma byt
@ivankakov prečitala som si tvoj pribeh že si na tom horšie obidve vajičkovody ti zobrali ale maš aspon jedno dieta aj ja som marodila 6 tyždnov a stale som na to myslela teraz je to už ok ale neda sa na to zabudnut prajem ti vela štastia

adulikka
21. aug 2010

Ahojte aj ja som mala mimomaternicové tehotenstvo ,zobrali mi jeden vaječník...to bolo pred 14 rokmi a teraz mám tri krásne detičky .nikdy som sa nebála ,že neotehotniem,ja som len verila ,že hej .a vtedy mi nik veru nepovedal ,že po MMT sa horšie otehotnie ...

kkatrinka33
21. aug 2010

@adulikka diky za povzbudenie že sa to da aj s jednym

ivankakov
22. aug 2010

@kkatrinka33 Určite sa dá otehotnieť s jedným vajíčkovodom ja som toho svetlý príklad, škoda, len že sa to uchytilo znova na nesprávnom mieste. Držím ti palčeky, aby sa to tebe podarilo. Mám jedno dieťa, ale teraz som sa naň tak upla, že mi z toho šibe. Katrinka , koľko musíte počkať? Ja by som chcela na to IVF počkať do decembra a potom to skúsiťť. Dovtedy by som si chcela dať porobiť všetky vyšetrenia, popr. aj manžel. Niekde tu som čítala, že aj vybavenie žiadosti na poisťovňu dosť dlho trvá. Do 35 rokov chcem otehotnieť, to je môj cieľ.

zuzana36
22. aug 2010

ahojte zenuky, dlho som hladala, kde mam napisat moj problem a popytat o radu. teraz uz iba prispejem, pretoze to inak dopado ako sa predpokladalo:
toho casu by som mala byt 6tt+5dni. pred tyzdnom som isla k doc, ze som tehu. podla MS to malo byt vidiet na ultrazvuku, ale nebolo. zobrala mi krv na HCG a poslala ma domov, nech si zavolam. lenze vo stvrtok som zacinala spinit az krvacat, tak cela prelaknuta som za nou sla. zobrala mi krv a znova robila sono. hodnota hcg bola 1590. podla toho by mala babo uz vidiet, zial nic tam nebolo. povedala, ze ak cokolvek budem citit, nech urcite pridem, upozornila ma na mimomatenicove tehu. a bolo po radosti. tiez sme sa o mimco snazili necele 2 roky. mala som ist na kontrolu rano na dalsi den. cely ten kolotoc odznova. hcg stupalo, na sono privolala kolegov ci tam ona nieco neprehliada, ale nebolo nic vidiet. zhodli sa na tom, ze musim tam ostat lezat. lenze ja som uz davno prestala krvacat nic ma nebolelo, tak na reverz ma pustili domov. nemocnicu mam kusok asi 10min. mala som prist zhruba za 30hodin na krv a sono. hcg nabehlo na 2210hodnotu, co na svadcovalo na normalne tehu a konecne ho na sone nasli. ani si neviete predstavit, aky kamen mi spadol zosrdca. zela m vam, aby ste sa dockali aj vy len dobrych sprav

kkatrinka33
22. aug 2010

ahojte žienky
@ivankakov ja by som aj už mohla otehotniet v marci som mala robeny kyret ale hematologicke vyšetrenie nemam velmi dobre ešte mi zopakovali odbery a vysledky budu koncom septembra takže musime čakat ja mam 33 ja budem štastna ked budeme mat aspon jedno babatko maš dobry ciel ešte 2 roky len keby netrebalo na všetko čakat a roky utekaju ked maš jedno dieta to maš stale strach o nu prečo chceš čakat do decembra?

kkatrinka33
22. aug 2010

@zuzana36 prajem ti vela štastia aby všetko bolo ok a maličke len rastlo

zuzana36
22. aug 2010

dakujem a katrinka aj tebe vela stastia 🙂 budem drzat palceky 🙂 🙂

ivankakov
23. aug 2010

@kkatrinka33 musím čakť, lebo som týždeň po operácii, a do decembra sú to len 4 mesiace od operácie, síce mi nikto nepovedal koľko máme čakať kým pôjdeme do CAR, ale asi za mesiac sa tam objednám, uvidím, kým som na marodke to asi obehám. Vieš my sme teraz s mužom v takej fáe, že zisťujeme infošky a snažíme sa v tom zorientovať.

ivankakov
23. aug 2010

@zuzana36 ahoj ja som to zažila pred dvomi týždňami bola som 5+1 tt a HCG 1286 o 2 dni HCG 1660, nechali ma ešte 3 dni a potom aj tak na sone nič nebolo vidieť a 6+1 ma už museli laparkou pozrieť, že kde to je. Ty si mala šťastíčko, ja bohužiaľ, nie. Prajem veľa zdravia tebe aj dieťatku.

zuzana36
23. aug 2010

ahoj ivankakov, tak to mi je ozaj luto. my sme snazilkovali takmer 2 roky. zajtra idm znova na kontrolu, tak dufam, ze bude vsetko o.k.
a co Ti vlastne povedali? preco tak vysoke HCG a nic? a este aj stupalo? ja som mala podobne hodnoty a ked som mala hodnotu 2210 tak sa to obj. ako uplne malilinke cosi a podla ultrazvuku to zodpoveda na 5tt+1. podla menzesu vsak by malo mat o tyzden viac.
tak nezufaj, urcite sa to aj tebe podari. budem drzat palce.

ivankakov
24. aug 2010

@zuzana36 uvidíme, čo mi povedia po výsledkoch z histológie, po operácii mi povedala dr., že to bolo veľmi malinké v ľavom vajíčkovode. Na vnútorné sono som chodila každý druhý deň a nič v maternici nevideli.
Ak pojdem na IVF aspoň mi už nehrozí mimomaternicové, dúfam aspoň v to.

zuzana36
24. aug 2010

hmm, mo kamoska vlastne az v 12 tt zistili, ze sa jej netvori plod, len nejaka mola. hovorila, ze skoda, ze to nezbadali skor. tak aspon to mozes brat, ze vsetko zle je na nieco dobre. ak edy sa chystas na IVF?

matuscha
24. aug 2010

ahojte, mne menstruacia meskala asi 4 mesiace ale tehotna som nebola, isla som k dr. ten mi povedal ze som v poriadku. teraz ju mam uz asi 3-4 tyzdne ale tak ze chvilku je a chvilku nie je , tak som isla zase k dr. a ten mi povedal ze to moze byt mimomat. tehotenstvo, pretoze nic nevidel. Mam aj zvyseny beta hcg ale na tehot. teste mi ukazuje negativne. Bolesti nemam ziadne a kebyze nejdem k dr. tak ani neviem ze sa nieco deje. Mohli by ste mi prosim napisat co si o tom myslite ? Sice zajtra mam prist na kotrolu ale som strasne nervozna co mi povie, strasne by sme s manzelom chceli babo. moze sa stat ze som aj normalne tehotna ? Dakujem za odpoved

zuzana36
24. aug 2010

ahoj matusha, no neviem, ale tehu podla mna nebudes, to by ho uz zbadali na sone. a mimomaternicove, tiez neviem, ale si myslim, ze skor nie. nemala si 4 mesiace menzes, cize asi ani ovulku, tak ako by sa oplodnilo vajko? skor mas asi poruchu a mozno by bolo fajn a na mieste, aby Ti urobili hormonal ny profil. ale ja nie som dr., takze su to iba moje uvahy. daj vediet ako si dopadla 🙂 drzim palce

ivankakov
24. aug 2010

@matuscha keď stúpa beta hcg v krvi je to určite tehotnosť ä testy z moču sú v tomto veľmi nepresné), ale až vnútorné sono vie s určitosľou v takom rannom štádiu určiť či je tehotnosť v poriadku. Kľudne môžeš byť aj normálne tehotná, ak beta hcg stúpa každé 2 dni dvojnásobne a ked dosiahne hladinu 2000 musí to už byť vidieť aj na sone.

ivankakov
24. aug 2010

@zuzana36 no to keby som vedela, s manželom sme ešte v takom šoku z toho, že už iná šanca neexistuje. Zatiaľ sa o tom rozprávame iba tak opatrne. Viem, že ked chceme druhé nemali by sme príliš dlho rozmýšľať. Asi v januári by sme do toho mohli praštiť.To bude 5 mesiacov od operácie, predtým by sme tam zašli na konzultáciu a vyplnenie žiadosti, to by mohlo byť aj o mesiac a potom by sme čakali na schválenie.

zuzana36
24. aug 2010

budem drzat palceky, inac vacsinou sa stave, ze potom otehotneju, aspon tu sa baby o tom zmienuje
u. len musis byt aj v psych. pohode. ja som si uz aj sama hovorila, ze co blbnem, ved uz mam velke deti. akosi mi to zacalo byt jedno, ba som si vravela, ze ak sa nezadari, za ma to asi prvy krat nebude stvat. aked som testla, tak tam zrazu boli tie dve//. jasne, ze som sa potesila, ale predtym uz padlo rozhodnutie ,, a dost". proste som prestala zaoberat sa myslienkou na tehu. ono sa to lahko povie, ako spravi. mozno unava, mozno nastvanie, ta tym smerom nastartuju. v kazdom pripade Ti to zelm. 🙂 🙂 🙂

ivankakov
25. aug 2010

@zuzana36 Ďakujem 😀 😀 😀 Voláš sa Zuzka? Ja som Ivana, som z Partizánskeho.

zuzana36
25. aug 2010

ano volam sa zuzana a cislo je moj vek 😀
aj vy ste si nechali taky velky vekovy rozdiel medzi detmi, alebo je to nahoda? u nas to proste tak vyslo 🙂

anet2212
25. aug 2010

ahojte, prosim vas, dnes som bola na sone a ze som v 6 tt 🙂 ak by to bolo mimomaternicove tehotenstvo tak by to uz dr. zistila? ci este sa moze stat, ze to zisti az neskor? dokedy sa vlastne mam bat? dakujem pekne za odpovede

ivankakov
25. aug 2010

@anet2212 ahoj ak Ti lekárka zo sona povedala, že si v 6 tt. musela plod v maternici vidieť, inak to nemá odkiaľ vedieť, či si tehotná, ak Ti nebrali krv.Určite to už nebude mimaternicové tt., to by ten plod bol uhniezdený mimo a na sone by to bolo vidieť. Môžeš byť kľudná, popr. na najbližšej prehliadke nakukni na monitor, nech ti plod ukáže dr.Veľa šťastia. 😀

ivankakov
25. aug 2010

@zuzana36 najprv sme druhé vôbec neplánovali, po 5 rokoch začal s tým môj muž, že taký malý mrňús by sa mohol motkať v našom byte. Potom som sa prihlásila do školy v Prahe a chcela som ju dokončiť, tak sme si povedali, že nebudeme to siliť. Ak bábo príde budeme radi ak nie nevadí. Medzitým som mala prvé mimomat. tt. Ale od decembra 2009 už bábo veľmi chceme a nedarilo sa nám, ale ešte stále sme boli v kľude, lebo do júna som mala školu. No a v júli sa nám podarilo otehotnieť, ale zas mimo, tak skončilo naše úsile počať dieťa prirodzenou cestou. Mne docela ten vekový rozdiel bodne, pretože vidím ako naša pubertálna dcéra pomaličky od nás bočí a potrebuje nás čoraz menej. Takže prišiel ten čas spestriť si znova život malinkým bábom. Všetku energiu sme doteraz dávali jej a zrazu nie je kde tú energiu vydávať. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre