Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

pancuska
3. máj 2011

ahojte,neviem ci sa mozem pridat do debaty ale zhrniem to strucne! zaujimalo by ma ci tu ma niekto skusenost ze mu museli pri mmt nieco aj odstranit???? ja som po laparke kvoli mmt ktore sa mi zaseklo vo vajickovode a vytvorila sa mi tam este aj hemoragicka cysta(krv) ktora bola pred laparkou 8cm a tak mala som zniceny aj vajickovod tak mi ho odstranili.......tvrdia ze by som mala uz prirodzene otehotniet,no bojim sa!!! nemate prosim vas niektora skusenost,som trochu zufala?!?! dakujem......

martinka211
3. máj 2011

@pancuska ahoj ja som mala MMT v roku 2009 a vybrali mi lavy vajickovod, lebo som tam mala uchytene babo ☹ a rastlo tam ☹ laparku mi robili v 9tt ☹ a ako vidis teraz cakam babo a som velmi statsna, ze sa nam to podarilo prirodzene 😵

pancuska
3. máj 2011

@martinka211 jooj to som velmi rada ze sa vam to podarilo!!!drzim palce a prajem vela vela zdravicka!!! ale este ma zaujima kedy ste sa zacali snazit? ....mne povedali ze mozem aj hned po normalnom menzese....

martinka211
4. máj 2011

@pancuska dakujem 😵 my sme sa zacali snazit o dva roky po MMT a podarilo sa nam to az po 8 mesiacoch snazenia 😉 ja som mala strach a aj praca sa mi naskytla stahovanie, kupa domu....Drzim ti palce,aby k vam babetko prislo co najskor 🙂

pancuska
4. máj 2011

@martinka211 aha tak uz chapem! no ja nemam ziadnu prekazku na obzore a ved uvidim podla toho akosa to bude vyvijat a zoberiem vsetko co pride je to osud 🙂 inak pozeram ze si z NZ tam mi pred 3 rokmi operovali chrbticu a s nemocnicou som bola velmi spokojna 🙂

buffinko
4. máj 2011

@pancuska, prekonala som MMT v oktobri 2010, odstránili mi ľavý vajíčkovod. snažiť sme sa začali po 3ch cykloch, podarilo sa na prvý šup a teraz som v 15tt. snažili sme sa predtým 7 mesiacov, bábo som potratila, potom sa podarilo po 3ch mesiacoch, ale bolo z toho MMT a až teraz je to dúfam ok. hlavu hore 🙂 na českom konikovi je téma mimoděložní tehotenství, tam je viacero kočiek, ktoré relatívne nedávno prekonali MMT a mnohé čakajú po krátkej dobe bábätko. držím palce.

pancuska
5. máj 2011

@buffinko dakujem ze si mi napisala,velmi ma to potesilo!!! a prajem ti zo srdiecka vela zdravicka,nech sa mozes tesit z babetka!!!!! 🙂 ja som to mala mat prve,mozno preto je to pre mna take ......

buffinko
5. máj 2011

@pancuska, naozaj sa nemusíš báť, čoskoro aj Ty budeš čakať bábätko 😉 . sama som neverila, že to pôjde v pohode po predchádzajúcich skúsenostiach a čuduj sa svete, išlo to rýchlejšie ako predtým... a takúto skúsenosť nemám sama. takže počkaj 1-2 cykly a hurá do snaženia (my sme čakali dlhšie, lebo som mala zlé výsledky strerov, musela som sa najprv preliečiť)

pancuska
5. máj 2011

@buffinko a teraz si teda 15tt?a aj chodis do prace alebo si na PN? 😉

anuska30
5. máj 2011

ja mam 34 rokov,14 rocnu dceru a pred tyzdnom som mala mimomater.tehotenstvo.Bola som v 7 tyzdni.Robili mi laparoskopiu. V decembri som bola na HSG a lekar povedal ze je vsetko v poriadku a teraz som mala mimomat. neviem teda ako je to mozne.Lekar povedal ze staci si dat pauzu 3 mesiace a potom mozeme zacat skusat. dufam,ze sa nam to coskoro podari a drzim vsetkym palce aby sa vam to co najskor podarilo.Tiez mi zobrali lavy vajcovod.urcite sa budem bat aby sa to nezopakovalo.ja som si po mesiaci urobila tehot.test nakolko som sa citila ze som tehotna a bol pozit.ale lekarka na sone nic nevidela.Mala som tmavy vytok.Lekar mi zobral krv na HCG a hned ma poslal do nemocnice.Nastastie mi to ale neprasklo.Poslal ma tam nacas.Urcite sa chceme hned zacat snazit ako to bude mozne.Chcem pockat tak 2,5-3 mesiace.

buffinko
6. máj 2011

@pancuska, zajtra začínam 16tt 😉 som na rodičovskej dovolenke s prvorodenou, do práce som chodila len 2mesiace, akonáhle som otehu, som doma...kvôli celodenným nevoľnostiam, ktoré pomaly ustupujú až teraz, aj keď to nie je ešte ok. pri prvej mi bolo zle do 20 tt a potom od 30tt až do konca. dúfam, že všetko dobre dopadne a viac detí už neplánujem - hlavne pre nevoľnosti, už ďalší x by som to asi psychicky nezvládla.

@anuska30, držím palce, nech sa bábo skoro podarí 🙂

pancuska
6. máj 2011

@buffinko ale myslim si ze je lepsie byt doma ako v robote,uz by som sa tam na tvojom mieste ani nevratila,sice neviem ako to je ked je doma zena na rizikovom ci tiez chodi kontrola alebo je na tom volnejsie....hlavne aby si bola a aj babinko zdrava!!!kaslat na peniaze,zdravie je prvorade!!! 😉

pancuska
6. máj 2011

@anuska30 ahoj,tak po precitani usudzujem ze sme na tom podobne!tiez lavy vajickovod a mmt a tiez 7tt len ja som to mala mat prve.....ale verim ze teraz to vijde!!!a coskoro sa stretneme v inej teme!!! 🙂 drzim palce!!! 🙂

graceful9
6. máj 2011

baby, je možné, aby mi pri sone nezistili mimomaternicové tehotenstvo?

salma22
7. máj 2011

ako citam tak pri mimo je zienke zle chcela by som vediet bolelo vas na pravom boku tak ako keby popichavalo

buffinko
7. máj 2011

@pancuska, isteze, do práce už nepôjdem, bábo je na prvom mieste 😉

@graceful9, nebola si ešte u lekára? 😕 v 10tt by sa už mimomaternicové prejavilo určite, krvácaním, prasknutím vajicovodu atď a to by si si určite všimla...

@salma22, pichalo ma pri mimomaternicovom aj pri tomto maternicovom tehotenstve. akurát rozdiel bol, že som pri MMT začala krvácať na konci 6tt a v maternici nič nebolo vidno. keďže som prišla do nemocnice úplne na začiatku, keď som ešte len začala špiniť, bolo pravdepodobné, že potratť som ešte nemohla a hľadali embryjko inde. inak je identifikácia MMT dosť zložitá....sama som bola na UZV niekoľkokrát počas dňa a prezreli ma snáď všetci gynekológovia v nemocnici, kým plod našli vo vajíčkovode. pokiaľ vajicovod praskne, to už je vraj veľká bolesť a ide o život, ale aj diagnostika je rýchlejšia. najlepšie je pri pozitívnom domácom teste, ak má žena nejaké pochybnosti, má bolesti, pre istotu čo najskôr k lekárovi. už v 5tt vidno väčšinou gestačný váčok v maternici a človek vie, na čom je...

graceful9
7. máj 2011

@buffinko u lekára som bola bábo je normálne uložené ale mávam strašné kŕče, aj krvácanie som mala, tak ma len tak napadlo, či nemôžem byť tehotná normálne aj mimomaternicovo,,,,ale to je sprostosť,,,,ja som len vystresovaná, neviem, čo mi je, tak mi chodia po hlave sprostosti,,,

buffinko
7. máj 2011

@graceful9, no taká sprostosť to zas nie je, aj to sa totiž stalo...kočka čakala bábo, potratila, urobili jej kyret, dokonca 2x, lebo hcg stále stúpalo a až po tom 2hom kyrete, keď hcg rástlo namiesto klesania, hľadali aj inde a našli dvojča vo vajicovode...ale ako som už písala, v tvojom tt je už bábo tak veľké, že vajicovod by určite praskol a to by ťa viezli..vtedy žena stráca vedomie, to sa nedá prehliadnuť. mimomaternicové to v tvojom prípade nebude, neboj 😉

graceful9
7. máj 2011

@buffinko to som rada, len nechápem, prečo mávam také strašné kŕče a také šklbavé bolesti, akoby zo mňa niečo trhali,,,

buffinko
7. máj 2011

@graceful9 a čo na to tvoj gynekológ? tie bolesti zas nie sú nezvyčajné, hlavne ak je to prvé bábo, maternica sa rozťahuje a robí si miesto, no a to bolí...často bývajú v brušnej dutine zrasty, ktoré sa rastom maternice trhajú a to bolí ešte viac. ak je gynekológ oboznámený s tvojou situáciou a nič podozrivé nevidí, asi by som verila, že je všetko ok. držim palce 🙂

graceful9
7. máj 2011

@buffinko ďakujem,,,,snáď máš pravdu

pancuska
7. máj 2011

@graceful9 ja len viem ze taketo priznaky su aj ked je nizsie polozena maternica alebo je problem s placentou.....teraz so mnou lezala jedna kocka co mala podobny pripad a bola 12tt.....na to su vraj aj nejake domace recepty,ale hlavne nerobit nic zlozite a nenamahat sa ale bufinko je skusenejsia .....ja len co mi kto povedal 🙂 ale neboj sa bude to dobre!!!!

pancuska
7. máj 2011

@buffinko ja uz po tak dlhej sexualnej prestavke mam strasnu chut na manzela ale som uz 10dni po laparke to by uz hadam aj mohlo byt vsetko vo mne zahojene......nemas s tym skusenost? no kontrolu idem v pondelok..... 😉

buffinko
8. máj 2011

@pancuska, súhlas s tou maternicou, aj keď je maternica naopak natočená (v reverze) viac to bolí, keď sa narovnáva (ja ju mám tiež). mne robili pri laparke aj kyret a odporučili dodržať šestonedelie kvôli možnosti infekcie (čo sme nedodržali úplne, ale používali sme kondóm). pokiaľ kyret nebol, tak si myslím, že začať sa dá, ak sa na to zdravotne cítiš (a ten kondóm nezaškodí na chvíľu 😉 )

anuska30
8. máj 2011

aňuška30@buffinko,dakujem a dufam aj ja.som z toho na nervy.Niekedy je dobre a niekedy ma chyti amok placu a citim sa hrozne.Bojim sa aby sa to nezopakovalo.V pondelok budem mat 10.den po laparke.Inak ked som bola tehotna tiez som mavala krce a az spodkom mi isli,niekedy som chvilu nemohla ani dychat od tych krcov a mala som tmavy vytok a zistili teda mimomater.tehot. Lekar povedal,ze dufa ze do konca roka otehotniem.Manzel a aj dcera chcu velmi babo,ale ja sa bojim aby sa to nezopakovalo.

Prosim Vas ma niekto skusenosti s tym,ze by sa mimomat.tehot. zopakovalo 2x alebo viac???

pancuska@ moja svagrina bola tiez na laparke a zobrali jej jeden vajcovod/mala nefunkcny/ a oni zacali so sexom tak po 2 mesiacoch.Lekar jej vraj povedal,ze by mala dodrzat sestonedelie. Je to zvlastne,ale ja mam tiez hroznu chut na sex. Kedy chcete zacat pracovat na babatku??, Mame viacmenej laparku robenu rovnako.Ja idem tiez este zajtra na kontrolu lebo lekar ma nechcel pustit este do prace,ale od utorka by som rada isla.Ja mam este stale tmavy vytok,mas aj ty alebo uz nic.Zo zaciatku som krvacala,ale teraz mam len ten vytok.My sme cakali 10.mesiacov kym som otehotnela a myslim ze mi pomohlo aj behanie.S kamaratkou som zacala v marci behavat a vtedy som aj otehotnela akurat teda mimomat.

anuska30
8. máj 2011

@martinka211,rada by som vedela po akej dobe ste zacali so sexom a po akej dobe ste zacali pracovat na babatku.??Chodila si aj na nejake spec.vysetrenia alebo len na bezne kontroly?? Bola by som velmi rada keby si mi nieco napisala po mimomat.tehot. lebo sa velmi bojim toho aby sa to nezopakovalo. Drzim palce a dakujem

anuska30
8. máj 2011

prosim vas rada by som vedela ak by ste mi poradili ta,ktora mala uz 2x alebo viac mimomater. ci mali druhy vajcovod v poriadku alebo vedeli o nejakych problemoch,lebo mne lekari povedali ze druhy vajcovod je v poriadku tak dufam,ze v pohode otehotniem. dakujem

pancuska
8. máj 2011

@buffinko vies ja som sa aj po laparke s primarom rozpravala lebo on mi ju robil a aj som sa pytala kedy sa mozeme zacat snazit,povedal ze aj hned po jednom normalnom menzese,viac sa k tomu nevyjadril ze bez sexu alebo co a dokonca ani moj gyn.....ale ja som uz nevydrzala a skusila som ale bez ochrany no budeme musiet zacat na cas a po dlhom case pouzivat ochranu,je naozaj pravda ze mozem dostat nejaku infekciu aj ked moj manzel je az prehnano cistotny co som velmi rada 🙂 a takze aj ty mas otocenu maternicu?

pancuska
8. máj 2011

@anuska30 ahoj 🙂 mne laparku robili 27.4. a tebe? no moja snaha o dietatko je dlhy pribeh....najskor som bola na operacii chrbtice kde ma strasili ze ak nepojdem na operaciu deti uz mat nebudem,bola som uz v zlom stave a potom mi zasa povedali ze aspon rok musim pockat lebo to je zataz na chrbticu....a tak sme sa s manzelom za tu dobu vzali a po svadbe sme sa zacali snazit...po roku snazenia som vymenila gyn,kamoska mi jedneho vychvalila lebo tiez mala problem otehotniet a tak som k nemu isla....sice si vsetko u neho platim ale zistil mi za 8mesiacov co k nemu chodim ze mam viac muzskych hormonov ako zenskych a nemam pravidelnu ovulaciu a ze mam vrodenu trombofiliu pri ktorej je velke riziko potratov,ale som mala niekedy pocit ze sa mi to stalo ked mi meskal menzes a potom valili so mna hrce krvy.....no a tak sme sa dokopy snazili rok aj 7mesiacov kym sa nam to podarilo ale mmt,manzel ma aj dobry spermiogram a tak ja som bola pricina....teraz mi po laparke povedali ze som musela prekonat nelieceny zapal a potom sa ten vajcovod zvykne ubchat mala som ho priechodny na 50% lebo ze keby nie je vobec tak neotehotniem.....inak pred mmt ma gyn stimuloval clostylom a pregnyl aby som mala presne ovulaciu,ale sme sa netrafili....no a po laparke mi povedal primar aj dalsi dvaja gyn ze mozeme skusat hned po jednej normlanej menstruacii a tak pockam nech sa mi to upravi a potom zacneme.....a inak bola so mnou aj v nemocnici jedna kocka co mala spont.potrat potom mmt a potom zasa mmt lenze to jej zobrali aj vajecnik tusim povedala,no a moj gyn sa vyjadril ked som mu povedala ze mi povedali ze by nemal byt problem ze nemozu len tak nieco povedat a ze oni ma urcite prezerali inak by to nepovedal za to by som ho mohla dat aj udat ze povie a nie je to tak ako povedal..... a kde ti robili laparku? a k tomu spineniu.....mna robili v stredu,potom som 2 dni krvacala 2 dni spinila a potom nic.....teraz mam trosku vytok ale normalny,ale to aj mozno kvoli tomu ze som nevydrzala a s manzelom sme spekulovali ale tak decentne,lebo sme sa bali ale city a laska boli silnejsie ako rozum,no nic to uz budeme poctivo dodrziavat celibat 😉 ale v prvom rade je dolezite mysliet pozitivne a podpora tiez pomoze a preto ti musim povedat ze ja verim ze ako ja tak aj ty a aj ine smutne a sklamane to dokazeme!!!! aj ked to bolo moje prve verim ze teraz to uz dobre dopadne!!!uvidis zvladneme to!!!! 🙂

anuska30
9. máj 2011

pancuska@mne robili laparku 29.4. ja som mala menzes asi 4dni a potom zbytok do 7.4. som mala spinenie a teraz uz nic.Moj manzel mal spermiogram ok a ja som mala vsetky vysledky dobre az niekedy nebola ovul.zo zaciatku ale potom sa to upravilo a ked som si nebola ista ci budem mat ovul. tak som si dala pichnut pregnyl5000. ja som bola praveze v decembri na hsg/rengen vajcovodov/ a vsetko bolo ok. Pytala som sa lekara co sa stalo a on povedal ze nevie ze niekedy je to medzi nebom a zemou.lekari vravia ze druhy vajcovod je ok a lekar dufa ze do konca roka otehotniem ale bojim sa aby sa to nezopakovalo.Dnes idem na kontrolu tak sa opytam kedy mozeme zacat so sexom a v juli uz by som chcela ist na pozretie folikulu.Ja som chodila kazdy mesiac.Mam super lekara. V nemocnici som bola v Ilave.Drzim ti palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre