Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

zuzik1702
21. jan 2010

Ahoj lienika,ja už mám 10 mesiacov od toho mimomaternicového tehotenstva a začali sme sa snažiť až teraz od januára tak uvidím či s otehotnením nebudem mať tiež problém..mne dr.tiež povedal,že sa možeme snažiť po polroku,ale báli sme sa s manželom po polroku.zdala sa nám to krátka pauza..už som mala predtým aj potrat tak máme obavy z ďalšieho nevydarenia ☹ Ty si mala nejaké problémy aj predtým mimomat.tehotenstvom?

zuzik1702
21. jan 2010

Inak xpetka1x a lienika gratulujem vám k bábatkám 🙂

lienika
21. jan 2010

ahoj zuzik...my sme sa s manželom pred mimomat.tehotenstvom 2 roky snažili o babo, nakoniec to dopadlo tak ako to dopadlo....a keď sme ptpm zase začali na dieťatku pracovať, tak isto som mala strach aby s to nahodou nezopakovalo na druhej strane...

zuzik1702
21. jan 2010

Lienika no to mi je ľúto.. vy ste po tom mimomaternicovom tehotenstve neskúšali ešte prirodzenou cestou otehotnieť?rozhodli ste sa hneď o umelé oplodnenie?mne to zatiaľ dr.neoporúča.že som ešte mladá a máme ešte skúšať prirodzenou cestou.No ja sa bojím,že sa nám zase zopakuje to mimo..preto rozmýšľam už aj nadtým umelým oplodnením..Nepočula si náhodou či sa to mimomaternicové opakováva?

miriam74
21. jan 2010

Ahoj devcata.Muzu se k vam pripojit?Ja jsem mela 1 potrat-samovolny a po nem mimodelozne tehotenstvi.Vejcovod mi nevzali,protoze jsem par dni po omeskani menzesu delala test plodnosti a byl pozitivni,tak jsem utikala cela stastna k doktorovi,ale na ultrazvuku nic nevidel a krev mi tehu potvrdila.Tak jsem byla 4 dny v nemocnici a skoumali,cim to je,ze podle krve jsem tehotna a podle ultrazvuku ne.Pak na to prisli.Bylo to docela brzo,takze to slo vytlacit z vejcovodu.Jenze stejne mi ho ucpala srazenina krve a druhy jsem mela ucpany vzrustama.Na laparoskopii se vzrustama jsem byla 3x a stejne se mi udelali znovu.Tak jsem dalsi laparoskopii odmitla a sla jsem na umele oplodneni a zustala jsem na poprve tehotna.Ted jsem v 13tydnu.Tak jsem rada,ze jsem se rozhodla spravne.A k otazce,jestli muze byt dalsi tehu mimodelozni?Ano,muze.To mi rekl doktor.Zuzik,nevim,kolik ti je let,ale necekej.Ja cekala do 35let a zbytecne.Mela jsem jit na to umele oplodneni pred 5 lety.

lienika
22. jan 2010

zuzik..po mimomat. sme sa pokusali aj prirodzene..ale kedze sa to dlhsie nedarilo, rozhodli sme sa navstivit CAR...rocky mi pribudali tak som nemala na co cakat...

zuzik1702
22. jan 2010

Ahoj Miriam,ja som mala tiež samovoľný potrat a potom po polroku mimomaternicové tehotenstvo.Mne zobrali pri operácii ľavý vajíčkovod ☹ No toho sa dosť bojím,aby sa mi to mimomaternicové nezopakovalo..Mám 27 rokov a dr.mi povedal,že máme skúšať ešte prirodzenou cestou,ale ja by som to už asi nechcela riskovať znovu a išla radšej na umelé..Už som si toho sklamania užila dosť a nechcela by som to už zažívať znovu.

zuzik1702
22. jan 2010

Lienika no to máš pravdu,roky utekajú rýchlo a nie je na čo čakať.Vidíš a čochvíľku sa budeš tešiť z bábatka 🙂

lienika
22. jan 2010

Zuzik tak tak...už nech jej máj, neviem sa dočkať 🙂

miriam74
27. jan 2010

Ahoj Zuzik.Ja jsem se takhle pokousela 2 roky.Doktor mi porad tvrdil,ze jsem v poradku,ze je to psychikou,protoze to mimino moc chci,tak se to nedari...Ja uz jsem to i vzdala,smirila jsem se s tim,ze nebudu mit deti a stejne nic.Tak jsem sla k jinemu doktorovi a ten po mesici mereni teplot a vyteru nejak zjistil,ze budu mit nepruchodne vejcovody.A tak jsem sla na umele a jsem rada,ze jsem tam sla.Jak dlouho se uz pokousite o iminko po poslednym potratu?

miriam74
27. jan 2010

Zuzik a este bych dodala.Moje kolegyne z prace mela taky mimodelozni tehu,no nevim jestli ji vzali,nebo nevzali vejcovod,ale doktor ji po 2 mesicich rekl,ze uz muzou skouset a povedlo se to hned dalsi mesic.Ted ma krasneho syna.Takze 100 doktoru,100 nazoru.

zuzik1702
27. jan 2010

Ahoj Miriam,v r.2008 v septembri som mala potrat a potom po pol roku minulý rok v marci mimomaternicové tehotenstvo ☹ Dr.nám povedal,že máme mať polroka pauzu,ale mi sme sa báli začať skúšať minulý rok v septembri.Sme sa rozhodli teraz od nového roku tak od začiatku januára sa snažíme.Zatiaľ sa nám tento mesiac nezadarilo tak uvidíme.Sa tak trošku aj bojím keď mi zobrali jeden vajíčkovod...Či mi to nebude náhodou robiť problémy s otehotnením 😢 No to máš pravdu,že každý lekár má na to iný názor.Inak ďakujem,si ma potešila,že píšeš že sa tvojej kolegynke narodil zdravý synček aj po mimomaternicovom tehotenstve 🙂

miriam74
27. jan 2010

Zuzik,tak to skousejte.I s jednym vejcovodem muzes otehotnet,ale zalezi na tom,jestli ten druhy mas zdravy.Ja jsem mela v levem porad vzrusty,byla jsem 2x na odstraneni laparoskopicky a mimodelozni jsem mela v pravem vejcovodu.Takze si vajicko naslo pruchodny vejcovod,ale bohuzel se v nem hned uhnizdil.Ale ja byt na tvem miste,skousim to tak jeste 2-3 mesice a kdyz to nevyjde,jdi na umele oplodneni.Jinak se budes uzirat jako ja do 35let.Taky lituji,ze jsem na to umele nesla par let driv.

mimina321
27. jan 2010

kočky mne povedal dr.v car,že by sa nič nestalo keby som oteh.hned po prvej ms...
v nemocnici kázali pauzu polroka ....tak si vyber 😒
ja som tiež mala v 2008 ma a 2009 mmt ☹ hned ako budem môcť asi skúsim ivf

miriam74
27. jan 2010

To rikam taky.Kazdy dr.rekne jinak.Ja si myslim,ze kdyz to ma byt,tak to bude.Jen se spravne rozhodnout.Myslim tim Zuziku.Umele oplodneni neboli a je to zajimave sledovat,jak vkladaji embrijko do delohy. 🙂 No neni to sice jako sex samotny,ale zazitek to je. 🙂

mircalla
27. jan 2010

doktori hovoria, ze 3-6 mesiacov, ako kto....podla mna 3 stacia....ja som v lete potratila (bol robeny aj kyret) a na dalsie IVf som sla o 3,5 mesiaca uz a bolo uspesne. ja myslim, ze 3 mesiace pauza bohate staci, zhoduje sa v tom aj vacsina lekarov....tot len moj nazor...

xpetka1x
27. jan 2010

no ona to podla toho v ktorom tt bol potrat ak to bolo do 5tt tak staci jedna menzeska ..ak to bolo do 12tt tak 3 mesiace a tak...zalezi ako dlho bolo telo vystavene tehotenstvu ako sa maternica natiahla.. no je to indi vindi mi sme cakali 4 mesiace

zuzik1702
28. jan 2010

Miriam ďakujem ti za rady 🙂 Pár mesiacov budeme skúšať a keď sa nám nebude dariť tak určite pojdem na umelé oplodnenie.Veď veľmi túžime po drobčekovi 😉 Dúfam,že nám to už do tretice úspešne vyjde 😵

miriam74
29. jan 2010

Zuzik,nemusis dekovat.Rada sa podelim se svymi zkusenostmi s nekym,kdo ma podobne,nebo stejne problemy.Hlavne na to moc nemysli,protoze to je pak psychicky blok a ten taky brani v otehotneni.Pokus se myslet na neco jineho.Treba,kam pujdete v lete na dovolenou...Budu drzet palce.

smejula
1. feb 2010

ahojte.
pridávam sa k vám. som 3 týždne po operácii mimomaternicového tehotenstva. Bolo to na poslednú chvíľu operované, v noci o 23 30 hod., už sa mi hromadila krv v bruchu. Tak mi zobrali ľavý vajcovod.
Ste tu niektorá tak, že vám to nerobili laparoskopicky, ale normálnou operáciou? Lebo mňa dnes lekár vyplašil, že keď už som tam mala krv, tak môžu vzniknúť zrasty aj na druhom vajcovode. 😢 Zobral mi tým aj poslednú štipku nádeje, ktorú som ešte mala. 😢 Ale máme sa pokúšať, a až keď sa nebude dariť rok, bude to riešiť. 😠

mimina321
1. feb 2010

smejula u mňa aj laparka potom normálnou operáciou ☹ aj ja som dostala info o zrastoch dokonca mám teraz atb.lebo sa tam ,,niečo deje,, ☹ mám zápal
nedaj si brať nádej nemusí sa to stať

miriam74
1. feb 2010

Smejula,mne po mimoeloznim tehu nevzali vejcovod,ale stejne mi ho ucpala srazenina krve a na druhom mam vzrusty.Cize mam oba vejcovody nepruchodne,ale delohu-maternicu mam v poradku,tak jsem sla na umele oplodneni.Zustala jsem hned na prvni pokus.Ted jsem v 16tt.Takze to nevzdavej.Dnes je vic moznosti,jak otehotnet,pokud mas jenom nepruchodne vejcovody. 🙂

smejula
2. feb 2010

baby, ďakujem za povzbudenie. už som sa nejako tak nastavila, že veď ešte nie je nič stratené, zachrániť to môže umelé oplodnenie ešte. takže tento rok si budeme z mužíčkom užívať. Keď sa pri tom podarí otehotnieť, budeme šťastní, keď nie, budúci rok by sme išli na umelé. 🙂

miriam74
2. feb 2010

Spravne,tak to je dobre.Je potreba brat to,jak to je,nemyslet na to.Uzivejte si jak jen to pujde a kdyz to nevyjde,jsou i jine moznosti. 🙂

bednarovaa
5. feb 2010

Ahoj miriam74, ja som na tom podobne ako ty. pred 4 mesiacmi mi riadnou operaciou vzali po mimomaternicovom pravy vajcovod. Doma mam krasnu 15mesacnu princeznu 🙂 Chceli by sme druhe babo ale ..... Lekary ktorych som sa pytala sa lisia v nazoroch. Jeden vravi ze mozme skusat hned, druhy radi pockat aspon 6 mesiacov. Radsej cakame a neponahlame 🙂. A pravda je ze sa aj dost bojim. Nerada by som to prezit zas. 2 tyzdne v nemocnici. pozorovali ma, nik presne nepovedal ci to je alebo nie je mimo. Ja som verila v riadne tehu, preplakala noci. Az mi to prasklo vo vajcovode boli vsetci mudry. Bolo to velke 4 cm a nik to na usg nevidel. teraz po kazdom pichnuti v boku bezim kupovat test a objednavam sa na gyndu :( Ma niektora z vas skusenost s tehu po mimomaternicovom??? Je velka pravdepodobnost ze sa to zopakuje? je dojcenie prekazkou ??? alebo to malo na svedomi prave ono ???

miriam74
6. feb 2010

Ahoj bednarovaa.Ja jsem uz predtim psala,ze moje kolegyne otehotnela hned 2 mesic po mimodeloznim tehu a ted ma krasneho syna.Ono to hodne zalezi na psychice.Kojeni urcite neni prekazkou,ani pricinou mimodelozniho tehu.To se stava.Hlavne se nestresuj a nebehej pro testy kazdou chvili.Ja to delala taky a malem jsem z toho skoncila v blazinci.Uz i v lekarne na mne koukali,jako na blazna.Proste se uklidni,mysli na princeznu,kterou uz mas a ono to pak prijde samo,ani nebudes vedet kdy. 🙂

dasha76
18. feb 2010

Tak dievcata. Ja som prave zotavna z mimomaternicove tehotenstva. Ja som nemala ani sajnu ze som bola tehotna. Kramy normalne cely cas, presne na cas. Zrazu ma chytila akutna bolest a krvacala som do brucha. Po par hodinach som nemohla dychat lebo krv mi tlacila na pluca. Ziadna sranda. V nemocnimi nevedeli co mi je a ked povedali ze videli nador pri vajickovode tak som vedela kolka bije a dala som si sama diagnozu mimomaternicove tehotenstva. Co bolo za pat dvanast. Z brucha mi vypumpovali 2,5 litra krvy (clovek ma len 5l) a vlastne som tu krv mala 18 hodin v sebe takze otrava krvy bola tiez na mieste. Odstranili mi lavy vajickovod s 8 tyzdnovym plodom. Krvy obraz pod bod hrozy. V podstate sono sa nikdy nerobi pred 8 tyzdnom tak ako sa to potom da skor zistit??? Samozrejme ak teraz otehotniem tak letim hned do nemocnice na kontrolu.

matulik284
23. feb 2010

ahojte babulky 🙂

tak ja vam sem teiz napisem svoj pribeh....
V maji 2009 som mala mimomaternicove tehotenstvo...ani som nevedela, ze som tehotna lebo som dostala normalne menstruaciu..mala som vsak take divne pocity, boleli ma prsia tak som pre istotu zasla k lekarovi...v krvi zistil, ze som tehu, hned na druhy den mi praskol v nemocnici vajickovod...rychlo ma museli operovat, pumpuvat krv z brucha a nasledne po operacii mi davali transfuziu krvi...bolo to tazke obdobie ☹
V lete som absolvovala kupele a hned potom po pol roku od operacie nam lekar povedal, ze mozeme skusit znovu, ale este mi chcel skontrolovat ci mam prechodny druhy vajickovod, aby sa mi zase nestalo to iste. To vsak uz nestihol lebo som hned prirodzene otehotnela...a teraz cakame nasu malicku krasnu bambulku 🙂 🙂

Velmi vam vsetkym prajem, aby ste sa aj vy dockali vytuzeneho miminka 🙂

brblinka
26. feb 2010

ahojte, ja sa zotavujem po mimomaternicovom tehotenstve, operovali ma v pondelok, bola som v 8tt, chvalabohu mi to neprasklo, plod bol v lavom vajickovode, tvrdili, ze krvacanie bolo otazkou par minut, lebo mne uz bolo na odpadnutie. Spinila som 2 tyzdne a tak mam pocit, ze to moj lekar zanedbal, nakolko tyzden pred operaciou mi robil ultrazvuk a plod v maternici nenasiel, ale HCG som mala vysoke.Odstranili mi bohuzial lavy vajickovod, z coho som dost smutna, nakolko uz mam dost rokov a babo velmi chcem. Lekar vsak tvrdi, ze otehotniet mozem, takze tiez sa budem snazit tak 3-4 mesiace a ak to nevyjde idem na umele. drzte sa.

matulik284
1. mar 2010

brblinka drzim palceky, aby to vyslo 🙂 Mne tiez odstanili lavy vajickovod a zacali sme sa snazit po pol roku a hned som otehotnela...takze lekar mal pravdu ze otehotniet mozes...dufam ze to vyjde 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre