Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

ikke
15. sep 2006

pikha, znova? 😢

pikha
autor
15. sep 2006

co narobis 😒 predtym molarna degeneracia, teraz toto, uprimne povedane, uz ma to nebavi ☹ 😔 Samozrejme mi usekli ten potrhany vajickovod, takze sance klesaju na polovicu. A ked sa mi stastnou nahodou zadari mimomaternicove aj v druhom vajickovode, mozem si ist piskat 😔

ikke
15. sep 2006

pikha, tak dufam, ze sa tu najde niekto, kto ti poradi. nezufaj, dnes uz medicina dokaze vselijake zazraky, obcas aj trosku vybabrat s prirodou 😉 ja budem zatial aspon drzat palce 🙂

nevesta
15. sep 2006

Pikha, to je mi luto 😢

Ale neboj, das sa do poriadku a vsetko bude ok 😉 Pokial viem, neda sa tomu predist, ale skus sa popytat lekara. Je to predpokladam iba vec nahody, kde sa vajicko usidli 😒

Drzkam palce 😉

pikha
autor
15. sep 2006

diky babky 🙂 bude sa to hodit.

yasmin
16. sep 2006

pikha,nebud smutna.Ja som mala tiez mimomaternicove.teh.,vyoperovali mi jeden vajecnik,potom som este absolvovala dalsie tri operácie,pretoze som mala cysty na vajecniku.Spolu som ich mala sedem. Uz som ani nedufala, ze budem tehotna,a dnes mam krasnu osemrocnu dcerku 🙂 a pracujeme na dalsom babatku.Drzim palce.

loss
16. sep 2006

pikha to je strasne,ale drzkaj sa urcite to vyjde.Mam znamu ktorej sa to tiez stalo a tak sa rozhodla pre umele oplodnenie a vyslo to! 🙂

pikha
autor
16. sep 2006

yasmin, loss, diky 🙂 velmi dobre sa to cita. Po takomto zazitku velmi dobre padnu povzbudzujuce pripady z praxe 🙂
Kocky, boli ste niekto na lieceni v Luckach, v tych kupeloch na zenske veci? Lekari mi to odporucaju, pozerala som si to na nete a vyzera to fajn..

siskatan
16. sep 2006

pikha strasne ma to mrzi 😖 ale nezufaj, verim, ze Ti to raz vyjde, urcite 😉 a s Luckami nevahaj, maju skutocne super referencie !!!

masinka
16. sep 2006

pikha
ako som uz pisala v inej teme, aj moja mama prisla o vajecnik kvoli mimomaternicovemu tehotenstvu. predtym mala uz dve zdrave deti (mna a brata) a potom - v styridsiatke (cca rok po operacii) este jedno - tiez brat, teraz ma uz skoro 15 rokov. Inac bol urobeny "uplne normalnou cestou" - ziadne umele oplodnenie, liecenia ani hormony. Takze tiez myslim ze na to nie je nejaka predispozicia, proste je to iba strasna smola ked sa vajicko uchyti tam kde nema.
Velmi ti drzim palce aby ti to uz na treti pokus vyslo a aby si sa dockala svojho vytuzeneho babenka.

pikha
autor
17. sep 2006

diky kocky, ste zlate 🙂
siska, a s tymi Luckami si ma potesila.. lekar ma tam posiela bez ohladu na to, ci sa mi to paci alebo nie 🙂 Mala som ist uz v aprili po operacii, potom z toho nejak zislo, ale tentokrat uz vraj treba.

siskatan
17. sep 2006

pikha, tak sup sup, balit kufre 😉 moja mamina tam bola na lieceni po operacii a pomohlo, no a svokra hned po lieceni otehotnela a tak je na svete aj moj muz 😉

yasmin
17. sep 2006

pikha,Lucky by ti urcite prospeli.Ja som tam mala ist tiez, ale koli praci to neslo.Mne koli cystam vyoperovali jeden vajecnik,o dva roky na to som mala mimomatrnicove tehotenstvo.Tiez som sa bala,ze ked otehotniem bude to zas mim.teh.,preto mi lekar odporucil laparoskopicke vysetrenie,kde sa zisti,ci su vajcovody priechodne,aby sa zas neopakovalo,ze sa embryo uhniezdi vo vajcovode.Vzsetrenie dopadlo dobre a ja som bola o 3mes.tehu 🙂 Neboj sa aj tebe sa to urcite podari. 🙂

pikha
autor
18. sep 2006

diky babulky, diky 🙂 tak sa to dobre cita! Toto je kua tazky rok 😒 v decembri den pred Vianocami mi namiesto babatka zistili molarnu degeneraciu, nasledoval zakrok. V marci riadna operacia cyst a myomov a teraz zas toto.. uz by to mohlo skoncit 😒

dorotka
18. sep 2006

pikha mojej kolegyni tie lucky pomohli neotehotnela pat rokov a potom zachvilocku

zuzula
18. sep 2006

Pikha, je mi to luto - ale na druhej strane verim ze uz si si vycerpala svoju davku smoly a nestastia a nabuduce do tretice sa uz zadari naozaj!!! 🙂 Pekne si chod oddychnut do kupelov, uskodit ti to urcite neuskodi, budes si lenosit a liecit sa a potom mozete snazit o106 🙂
Podla toho co ta uz dlho citam aj na MS aj tu, si velmi silna osobka a pozitivizmus ta nikdy neopusta a verim tomu ze sa cez toto prenesies. urcite si nielen pre mna velkym vzorom 🙂 Si super. Drzim palceky!!! 😵

pikha
autor
18. sep 2006

zuzi, dakujem velmi velmi pekne 🙂 tiez dufam, ze casom vsetko vezme lepsi koniec 🤐 Ja uz som sa potichu vytesovala, ako budeme debatit v majovkach 2007 😝 ale co narobis.. Aspon ty to dotiahni do uspesneho a zdarneho konca 😵 nech je mimi ako cukrik 🙂

zuzula
18. sep 2006

No cukrik, ale kby mi este nebolo zle tak by to bolo sladsie... 🙂
Este raz, drz sa a kecat mozeme aj tak🙂))

pikha
autor
18. sep 2006

jassne 😵

joka
2. okt 2006

Ahoj pikha.Dufam,ze sa este vratis k tejto teme.
Ja som mala mimomaternicove pred 3mesiacmi.
Lekara som sa spytatla ci to moze byt znova.Dobre som vedela,ze nepovie ani ano ani nie.Ale vies ten pocit,ze potrebujes pocut nejaku odpoved 😔 .
Lekar ti odporucil kupele sam. Lebo mne nepovedal nic.
Ale len chod je to super,svokra bola,velmi si to chvalila a mamina sa teraz vratila zo Sliacu,tam chodia uz takisto zeny so zenskymi problemami a velmi jej to pomohlo.

shoshana
13. okt 2006

Kocky, ktore ste si presli cez mimomaternicove tehotenstvo, mali ste niejake specificke bolesti nez lekary prisli na to ze tohotenstvo nie je v poriadku? Nieco ako pichanie v podbrusku, na jednej strane alebo oboch, spinenie....? Dakujem

loss
13. okt 2006

shoshana-ja som nemala mimomaternicove ale vela som o tom citala.Su bolesti a dokonca zena aj zacne krvacat a bolesti su rychlo zacnu no aj rychlo skoncia.A to sa opakuje ☹

shoshana
13. okt 2006

Uz viac ako tyzden ma totiz boli v podbrusku a dnes rano ma zacalo pichat na pravej strane. Dost intenzivne, akoby mi niekto pichal ihlou do vajecnika, potom ju vytiahol, znova pichol.... a takto to ide dookola. Mam z toho strach, nikdy som nemala ziadne bolesti v podbrusku a tak sa bojim, ci by mohlo ist o mimomaternicove tehu, alebo 'len' niejake prechladenie alebo zapal (po tom mojom predchadzajucom potrate) 😢 Viem, ze najlepsie by bolo navstivit lekara, ale kedze som tu poistena az od 1.11, musim si pockat... a to uz moze byt neskoro.

shoshana
13. okt 2006

Okrem toho mam uz tyzden bolesti ako pred mrchou, ale ta neprichadza (vlastne by mala prist az buduci tyzden).

pikha
autor
14. okt 2006

ahojte kocky 🙂 ehm.. vcera som sa vratila z dalsej operacie 😝 Ked mi pred mesiacom praskol vajecnik, par tehotenskych buniek sa rozptylilo do prostredia, a kedze su mikroskopicke, nie su viditelne ..a lekari nemali sancu vidiet, ze su tam. Takze tam pekne zostali a postupne zacali vyrabat nove tehotenstvo. Je to zriedkavy pripad, ale bohuzial niekto tie statistiky predsa tvorit musi 😅 A teraz k tomu tehotenstvu.
Mimomaternicove tehotenstvo sa prejavuje z nicoho nic nahlou prudkou bolestou - nieco ako pri zastavenych vetroch, a vystreluje do brucha,takze sa podla typu bolesti najprv zda, ze to nema nic spolocne so zenskymi vecami.. az ked si jemne prehmatate podbrusko. Bolest sa zhorsuje dost rychlo, mne praskol vajickovod takze do hodiny som nebola schopna sama poriadne stat a zuby mi klepotali o sto dvesto🙂 Ale nechcem vas tu strasit, je to individualne u kazdeho, asi tak ako normalne tehotenstvo. Niekto krvaca, niekto nie, zalezi aj kedy sa to zisti, aj kde to je umiestnene, no proste zalezi od milion veci. Faktom je, ze netreba podcenovat ziadny podozrivejsi ukaz - radsej byt chvilu za citlivku nez sa ma skutocne nieco stat.Shoshana, ak mas pocit ze si tehotna, priznaky, dve ciarky a tak - a teraz nahle toto - poistenie nepoistenie, uz aj mazaj za lekarom 🙂

pikha
autor
14. okt 2006

joka: IP

loss
14. okt 2006

shoshana-a neskusila si si urobit test,to ako to opisujes sa podoba mimomaternicovemu,bozinko neviem ako Ti mam poradit,skus ten test a mozno budes len prechladnuta.Aj tak budem na teba mysliet nech to dobre dopadne. 😉 Potam daj vediet,ak chces napis do IP pa

joka
16. okt 2006

pikha: ty si mala velmi rychly priebeh. Ja som mala jeden den bolesti, myslela som si, ze pride mrcha. jeden den som spinila a nic. Po tyzdny som mala znova bolesti tak som si spravila test bol pozit. Isla som k lekarovi, nic nevidel na sone a ze mam prist o tyzden lebo je to skoro. A o tyzden som lezala v nemocnici, ale ja som len trocha krvacala a bolesti nikde. Az na 4den ma operovali, tatisto mi prerusili pravy vajickovod, takze nabuduce 50/50 🙂

shoshana: takze je vidiet, ze kazda zena to preziva inak
ak mas test pozitivny, radila by som ti ist k lekarovi

dorotka
16. okt 2006

shoshana niektore kocky pisali ze mali bolesi v tehu len na jednej strane tak nestresuj 😉

dorotka
16. okt 2006

pripadne pre ukludnenie radsej chod k lekarovi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre