Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

majkauk
12. jan 2011

@tanja61 ahoj dakujem za vysvetlenie,ale stve ma len to,ze na vsetko tu clovek musi mat apoitmeny!! teraz som v 14 tyzdni a konecne mam ten vysnivany apoitmen u midwife,na scan som este nebola,tak dufam,ze teraz sa to uz urychli,lebo ak nie tak sadam a idem domov.

tanja61
13. jan 2011

@majkauk ok majka uz si v 14tyzdni to znamena ze si mala mat appoitment na scan uz pred 2tyzdnami ale nevadi vies kde budes rodit a kde sa robia scany?ak ano zavolaj si tam sama a povedz ze uz si v 14tyzdni tehotenstva a zatial nemas appoitment tak ci ti ho mozu spravit,ja som to tiez robila pretoze tiez mi nechodil ziaden papier a nakoniec som ten appoitment tam mala 😉 jednoznacne netreba cakat ked sa nic nedeje lebo oni su lenive vsi a maju cas na vsetko...takze sama si to vytelefonuj alebo volaj midwife ze potrebujes scan ze co je s tym 😉 a kde v UK si?

majkauk
13. jan 2011

@tanja61 jasneee zajtra sa jej na to spytam,dufam ze som to ich vinou nezanedbala,ja som v Bradforde a ty?

tanja61
13. jan 2011

@majkauk nezabudni ze aj ked sa jej nato spytas tak zeby aj ten appoitment urobila alebo sa jej spytaj ci si ho mas urobit sama🙂 neboj nic si nezanedbala ale treba tlacit aby si ten appoutment mala🙂ja som v newporte

nr_martinka
14. jan 2011

@buffinko dakujem vyskusam

majkauk
14. jan 2011

@tanja61 dakujem za upozornenie,hned predomnou volala do nemocnice a robila mi apoitment,20.01 idem na scan,tak dufam ze je vsekto ok.

tanja61
15. jan 2011

@majkauk no tak to je super tak drzim prsty vsetko bude ok 😉 neboj cele tehotenstvo sa bojime ci to dopadne dobre a ked sa babo narodi potom sa bojime cely zivot 😉 no co udel matiek,ale bez toho aspon pre mna nieje pravy zmysel zivota 🙂

cenculinka
26. jan 2011

dievcata, mala by som jednu otazku, uprimne, nedocitala som sa az na 16. stranu diskusie 🙂
chcela by som vediet vas nazor, poslednu mrchu som mala 15.11.2010, vzdy som ju mala pravidelnu - tehu test //, isla som 23.12. ku gyndosovi, spravil mi sono a uvidel v maternici gestacny vacok, v nom nebolo vtedy nic. prisla som o 2 tyzdne zase na sono, 10.1. a videl zase len gestacny vacok a v nom nic, robil mi aj vnutorne sono, nic, ani embryo, ani srdiecko,... tak mi kazal prist o 2 tyzdne, bola som zase na sono, to bolo 24.1. - sono, vacok, embryo nikde, zobral mi krv, HCG zvysene, teda som tehu. mam prist zase na sono a krv o tyzden, teda 30.1.2011, tak som teda strasne zvedava, ze co bude. mate niektora takuto skusenost? som ci niecom tehu ☹
moze to byt mimomater. tehu? to by som ten vacok nemala v maternici, nie? boooooze, som na nervy, chcem vediet na com som :(
prosim dajte mi vediet, ci ste zazili nieco podobne :(
dakujem

maggiore
27. jan 2011

@cenculinka no, nechcem ťa strašiť, ale taký "pseudovačok" sa môže tuším urobiť, aj keď je "mimo", ale najistejšie to budeš mať u doktora .... ja keď som mala podozrenie na "mimo", tak mi môj doki zobral krv hneď po dvoch dňoch druhý krát, aby vedel ako rýchlo mi stúpa HCG, pri normálnom tehotenstve totiž stúpa každé dva dni cca raz toľko (napr.: z 350 na 700 .. atd) ... ale čítala som prípady, kedy bolo niečo na sone vidieť až v 6 - 8 týždni, takže iné ti neostáva, len vyčkať .... držím päste nech je všetko ok 😉

ivankakov
29. jan 2011

@cenculinkaahoj, ked nepopisuješ žiadne bolesti, pravddepodobne v tomto období by si už mala veľké bolesti, keby si mala mmt. Ked dr. videl gestačný vačok, treba ešte počkať či je v ňom plod, hovorí sa, že v 6 týždni už vidieť akciu srdiečka, potvrdzuje sa to krvou ( hcg stúpa dvojnásobne, pri mmt stúpa, ale nie toľko).Držím palce, nech to dobre dopadne.

majkauk
2. feb 2011

@tanja61 ahojky nevies ako dlho budem musiet cakat na vysledky triple testov,bola som na nich v pondelok,midwife povedala ze 2 tyzdne...

tanja61
2. feb 2011

@majkauk ahojky no ja som cakala tusim aj mesiac ale ziadne obavy keby ze nieje nieco ok tak ich mas do par dni aj s predvolanim k lekarke a ked nic dlhsie nechodi tak mozes byt spokojna 😉 aspon ja mam take skusenosti 😉posledny krat mi brali krv na protilatky asi pred 2mesiacmi a doteraz nemam vysledky a ani midwife a tiez mi to vysvetlila tym ze ked nieco nieje v poriadku tak vysledky su rychle ale ked je vsetko ok tak niekedy ani nepridu 😉ako ti dopadol scan?

maggiore
3. feb 2011

chceeeeeem znova začať ... tretia mrcha konečne tu a už sa neviem dočkať kedy skončí, aby sme sa znovu začali snažiť o bábatenko .... som zvedavá či to teraz bude ok... 😒 ... Láska, túžime po Tebe!!!

majkauk
5. feb 2011

@tanja61 ahoj kocka scan dopadol dobre a dalsi mam 24.februara a dnes mi prisli vysledky z triple testov,som sa cudovala ze tak skoro a aj hrozne som sa bala ale vsetko je v poriadku,riziko na dawnov syndrom je male,moje hodnoty su 1:7200 tak myslim,ze je to dobre,tak sa drz a pekny den prajem 🙂

tanja61
5. feb 2011

@majkauk tak to vazne ze skoro:D ale chvalabohu je vsetko ok 😉 aj ty sa drz a pekny den nezabudni informovat o novinkach 🙂

stanca22
12. feb 2011

@yasmin Ahoj, prosím Ťa, ako sa to prejavuje také mimomaternicové tehotenstvo a aký teh. test Tebe vyšiel? Mne 4x vyšiel negatívne ale vyše mesiaca mi mešká, no mám i príznaky, tak neviem čo si mám o tom myslieť ... Vopred díky.

maggiore
14. feb 2011

@stanca22 ahoj, ja si myslím, že keď ti vyše mesiaca mešká a stále máš negatívny test, tak to nebude mmt, lebo pri mmt máš tie isté príznaky ako pri normálnom, teda vrátane pozitívneho testu... ale naisto ti to povie len doktor, tak pre istotu utekaj k nemu, nech ti zoberie krv na HCG ... držím päste nech je všetko ok 😉

stanca22
15. feb 2011

@maggiore No bola som u neho a on na dovče, skoro ma totok, takže v pondelok idem k nemu 😉 Dám potom vedieť 😉 Dík za radu, cenním si ju 😉 🙂

maggiore
21. feb 2011

@stanca22 ahoj, tak ako? dostala si sa k doktorovi?

stanca22
22. feb 2011

@maggiore Ahoj, mala si pravdu, nebol to mmt, bo by mi to aj na teste ukázalo ... Má doky na nadváhu a silné podozrenie na cukrovku, tak budem chodiť po vyšetreniach, na krv a pod. ...

maggiore
22. feb 2011

@stanca22 no, tak držím päste, nech je všetko ok 😉

stanca22
22. feb 2011

@maggiore No tak Ti veľmi pekne ďakujem, raz hádam bude už pokoj, ticho a všetko ok. ...

bastia
19. mar 2011

ahoj baby, môžete mi niektorá z vás poradiť? mešká mi síce iba 2 dni menzes, ale čo ma trápi, sú príznaky, ktoré teda vôbec nie sú tehotenské...nemám vôbec bolestivé ani zväčšené prsia (vždy pred M mám úplne bolestivé a plné prsia) a mierne ma pichá v ľavom vajíčkovode... neviem, čo si mám o tom myslieť, je to fakt zvláštne, toto som ešte nikdy nemala,.... nemali ste niektorá túto skúsenosť, som z toho mimo... Ďakujem!!!!

maggiore
23. mar 2011

@bastia ahoj, ak si myslíš že si tehu, tak si urob test a ak bude pozitívny šup k lekárovi ... držím päste .... len tak mimochodom, pre všetky čo sa boja mimomaternicového, robte si testy, aj keď ste dostali menzes, ja som si urobila týždeň po ňom a zistila som, že som tehu, ibaže to bolo mimo .... takže teraz zakaždým testujem jak divá

veronika002
19. apr 2011

Baby ahojte, môžem sa pridať?? Teda bola som teraz u doktora, lebo mi mešká mrcha síce len krátko (naposledy MS 15.03.) ale robil aj utz a vačok nikde... podľa jeho výpočtov je to 5tt ale nič nie je vidieť.... kázal mi prísť po 2 týždňoch 02.05. tak neviem.... prsia mám naliate, aj maternica a sliznica sú trošku zväčené, býva mi zle ale nevraciam a test mi vyšiel pozitívny.... 4x... síce čiarka je slabšia ako kontrolná, ale mám ju tam.... som zúfalá... neviem ako prežijem tie 2 týždne....

myskahryzka333
19. apr 2011

@veronika002 ja mám presne to isté, mrcha bola naposledy 12.03..nevydržala som a už minulý štvrtok som bola u lekára..a to isté..nič nebolo vidieť..ani vačok..doktorka mi povedala, že v najbližších hodinách sa to zmení..sa ten vačok vytvorí....objednaná som na 28.04 na krv...testy sú stále //...tak uvidím..hlavne sa nestresuj..všetko bude ok..treba myslieť pozitívne 🙂 ja tiež odrátavam dni do budúceho štvrtka a najradšej by som utekala k nej aj dnes.. 😀

veronika002
19. apr 2011

@myskahryzka333 no ale tebe doktorka povedala, že sa ti to zmení, tak to je ok.. ale mne nič také nehovorill.... neviem.... uvidím, čo bude...

esmemia
21. apr 2011

Ahojte ,ak mozem,tak sa pridam aj ja ....ja som mala mrsku naposledy 1.03. a dnes som zacala krvacata bola soma j u doktorky,ktora tam tiez nevidela ziadny vacok....v utorok po sviatkoch mam prist na krv a vo stvrtok na kontrolne sono a v pripade silneho krvacania utekat do nemocnice a v pripade normalneho krvacania a ak opat nebude nic vidiet na sone,tak pojdem aj tak na vysetrenie do nemocky a podla vsetkeho povedala doktorka,ze to bude mmt,alebo,ze tym krvacanim sponntane potratim mimo....tak som z toho dost na nervy ☹

anib
26. apr 2011

ahojte, som na tom rovnako ako veronika002 a myskahryzka333,posl.mrcha 13.3., mala ma tento tyz.2r,este ju kojim, testy mi vysli pozitivne4,dnes som bola u dr.a urobil mi sono,ale nic tam este nevidel,len povedal,ze maternica,ci sliznica je zvacsena,ako pri tehu,ale zatial nic nevidi,zobral mi krv a mam prist opat vo stvrtok,budu aj vysledky,ak dovtedy nebudem spinit,alebo krvacat,inak mam ist do nemocky... tak tiez som v strese...

esmemia
26. apr 2011

@anib sliznicu som mala zvacsenu aj ja 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre