Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

pancuska
9. máj 2011

@anuska30 ahoj,som strasne zvedava co ti dneska povie gyn?! ja som bola dneska na kontrole a povedal mi ze prave mam ovulaciu na pravej strane(ta funkcna) tak aby sme si dali bacha,sex mat mozeme ale treba vytahovat alebo pouzit ochranu.....no a teraz bude sanca na tehu len kazdy druhy mesiac kedze mame len jeden vajcovod,takze ked aj ja mam teraz ovu mala by si mat aj ty,potom dalsi mesiac mat nebudeme a potom zasa ano.....ale mne odporucil skusat az za dva mesiace ze nech sa poriadne spevni maternica aby sa to tam udrzalo!tak to uz vydrzime,a ziadna negativna energia!!!tento krat to zvladneme uvidis!!!inak este mi tu boli ponuknute kvapky GYNEX tak som rozmyslala este taku moznost vyskusat mozes pozriet na www.energy.sk a najdi si Gynex....a este som chcela ze mne pri pichani Pregnylu zvysil davku na 10000 cize mi pichal 2 tie ampulky.....a aj ste potom skusali za 36h? mne povedal ze vtedy je 100% ucinnost.....len my sme to presne nestihli.... no a ja keby nemam teraz mmt tak ma posle na priechodnost laparoskopicky ale uvidis uz to bude v poriadku!!!!!!a este som rozmyslala ist si kupit ovulacny test so svetielkom aj to mi bolo poradene!a v ziadnom pripade nesmieme prechladnut!!!tak pozor na zadok .....a napis mi ako si dopadla.......uz som nedockava...pa 😉

anuska30
9. máj 2011

pancuska -bola som dnes u lekara,ale tam bolo tolko ludi a lekar robil len do 12 hod.,tak som si dala od sestricky vypisat len PN-ku,ale v piatok mam dovolenku tak sa tam chystam za nim a popytat sa na urcite veci.Ja chodievam s kamoskami aj behavat a rada by som vedela kedy mozem zacata a chcem sa ho opytat aj na sex.Minule mi povedal ze by mala byt pauza min.3 mesiace.Niekedy mavam hrozne stavy.chyti ma amok placu a placem a bojim sa aby sa to nezopakovalo.Velmi chceme babo.Ja som mavala ovul aj po jednej davke pregnylu po 5000.Mne lear povedal ze to neni pravidlo ze kazdy druhy mesiac vraj to tak nemusi byt.Ja som isla k lekarovi a povedal ze uz je folikul dost velky a pichol mi pregnyl a povedal ze dnes alebo zajtra bude ovul. tak sme sa riadili podla toho a za dva dni som prisla na kontrolu a lekar mi pozrel ci prebehla ovul.Ide oto ze ja som bola na tom rengene v decembri ci mam vajcovody v poriadku a lekar vravel ze hej a vidis aj tak som mala mimo.Povedal mi ze si to nevie vysvetlit vraj ta tekutina presla.Vraj je to medzi nebom a zemou.Tesila som sa a manzelovi som este vravela ze budeme mat vianocne dieta a nic.Je mi do placu.Ja mam ten test so svetielkom stalo to asi 10eur a ani to nepouzivam je to k nicomu.Ved chodievaj k lekarovi vzdy 10-12 dni po menstruacii.Ja som teraz dva mesiace mavala ovul. az na 17 den.Isla som k lekarovi kazdy mesiac vzdy odo dna menst. tak na 13-14 den a lekar skontroloval folikul a ak bol maly kazal mi prist zas za dva dni a ked bol uz dost.velky pichol pregnyl a za dva dni som zas prisla na kontrolu ci praskol a takto som mesiac co mesiac kontrolovana lekarom a podla ultrazvuku lekar vsetko vidi.Platim si zato 10eur na 3 mesiace a som stale pod kontrolou a nepotrebujem ziadne testy.Dufam,ze neprechladneme budem si davat pozor.Zajtra idem uz do prace.Ty uz chodis??? Mas to este stale zalepene ci uz nie??? Pozriem si ten gynex.Ja inak uzivam kyselinu listovu 2tbl kazdy vecer a dnes som si kupila caj Alchemilku.Je vyborna na zenske problemy.Pozri si na nete. Zatial pa a cakam na skoru odpoved

zabka132
9. máj 2011

ahojte...pridavam sa k vam 😔 ....som 3-ti den po laparke....dnes ma akurat prepustili domov....aspon to, ze som doma konecne.
..chcem sa spytat....kedy vam to odlepili...lebo ma to dost taha...a na kontrolu mam ist do troch dni...tak som zvedava, co mi povie dokina, ze preco to vlastne bolo.

buffinko
9. máj 2011

@pancuska, ak nehovoril dr nič o dodržaní šestonedelia, možno ti nerobili kyret, čo viem, nie každej spravia automaticky 😉 a vtedy vraj už po prvej menštruácii sa dá snažiť, keďže 3mesiace odporúčajú práve kvôli kyretu, predsa len to je zásah do maternice. no a nie je pravda, že šance sú len každý druhý mesiac, lebo pri ovulácii sa nestriedajú vaječníky pravidelne, napr. 2x za sebou ovuluje pravý, potom 3x ľavý a podobne...navyše si niekdy vie pritiahnuť vajíčko aj vajicovod od druhého vaječníka, vajicovody nie sú prirastené, sú to akoby chápadielka. napr. aj ja som mala pravdepodobne ovuláciu 2x z pravého vaječníka, lebo 1 cyklus som bola na folikulometrii a folikul bol v pravom vaječníku, no a ďalší cyklus som otehotnela, čiže zas som musela ovulovať z toho vaječníka, keďže ľavý vajicovod nemám. alebo si možno vajicovod pritiahol vajíčko z tej druhej strany, no ktovie...ale keby platilo, že otehotnenie len každý druhý mesiac, tak potom ja som vôbec nemala byť teraz tehu...

a baby, strach, že sa to bude opakovať je samozrejme veľký, ale treba veriť. musím povedať, že som teraz pri tomto tehu ledva vyliezla na kozu zo strachu, či dr uvidí niečo v maternici....oni pozerajú zvyčajne druhý vajicovod pri laparke čo sa robí na odstránenie MMT len zvrchu, či vyzerá ok, ale 100% to nevedia. aspoň tak mi to vysvetlil môj gynekológ.
zatiaľ som sa stretla len s jedným prípadom, že kočka mala MMT 2x po sebe (a predtým 2 normálne tehu) 😒
alchemilku vrelo odporúčam, pekne nastaví cyklus a zregeneruje sliznicu. možno aj vďaka nej som tak skoro otehu 😉

@zabka132, mne náplaste odlepili na 3tí deň po laparke, stehy vybrali o ďalšie 4dni. no a príčinu MMT ti asi dr nepovie, to je vo hviezdach. mohla si prekonať zápal, mohol byť vajicovod nefunkčný vždy....

zabka132
10. máj 2011

no, to s tym zapalom je mozne....ked mi robili cytologiu, mala som hranicne vysledky...dokina mi povedala, ze je mozne, ze tam je len nejaky zapal....pretoze tie vysledky boli ozaj len hranicne.....teraz mi robili opakovane cyto...a ak este aj to bude zle, tak ma uz fakt slak trafi ☹

zabka132
10. máj 2011

baby a kolko to asi trva, kym sa normalne pohybujete....mam robit buduci tyzden torty, tak neviem, ci to odrieknut, alebo to bude uz v pohode.

zabka132
10. máj 2011

ozaj, a ako dlho ste boli PN ?

pancuska
10. máj 2011

@anuska30 ahoj moja 🙂 inak uz dlhsie rozmyslam ze podla niku sa asi volas tak ako ja anna? ja som mala sice 30r ale neboj nic to je osud a teraz ked budeme tehulky budeme si to vsetko tak viac vazit!!!mne tiez vychadzal termin na december dokonca zhruba v den mojich narodenin a tiez som sa tesila!! a tiez som si vela krat poplakala a je mi to tiez vsetko tak luto ale mna psychicky ukludnuje moj manzel,som strasne rada ze ho mam lebo on ma dokaze vo vsetkom psychicky podporit......chodieva so mnou aj po doktoroch 😉 neviem preco ale aj ked to bolo moje prve tehu a aj ked mmt,priznaky boli ako pri normalnom, tak som citila ze to nebude dobre hned od zaciatku ale teraz uz citim ze ak to pride bude to uz dobre!!!ja som tiez chodila na utz kvoli ovu ale ja som nevedela ze mi robi folikometriu,a vies ja mam gyn sukromneho a ja za kazdy utz platim 10€ aj vcera mi to robil,mala som tam 5 a jeden mal 12mm neviem ci to je malo alebo vela ale picha ma ta prava strana tak som si aj myslela ze mam ovu a v krcku maternice mam taky hlien skoro az tekuty,aj podla tohoto hlienu sa da dobre urcit ovu,nam dal taku brozuru pan farar ked sme sa brali a tam bolo ze kedy a ako spoldit dieta a tam to bolo vysvetlene podla toho hlienu.....pred ovu je taky lepkavy a za dva dni ked zacina ovu je taky riedky az vodovy 🙂 mne povedal ze by som mala mat normalny cyklus tak ako som mavala 28dnovy!! myslim ze aj pravidelny cyklus je dolezity!!!no a k sexu ja neviem,mne nikto nic nezakazal len ze mame pouzivat ochranu alebo si davat pozor a treba dodrziavat velku hygienu najmä zo strany muza.....a este rychlo k ranam,mne to odlepili den po laparke a tak som tam mala len stichy,3 ranky a dokopy 4 stichy,na 5 den po laparke mi dr vybral stehy ale som si to vobec nelepila,len si to stale mocim repikom,lebo sa mi zdalo ze to mam zapalene....stale marodejum,gyn povedal aby som bola este doma....a tak poslucham co povie....takze ty uz si sa rozhodla ist do roboty? tak mi potom napis ako to zvladas? pa 😉

pancuska
10. máj 2011

@zabka132 ahoj.....noboj sa cim viac dni uplynie tym to bude lepsie!!! mne robili laparku v stredu a v piatok som isla domov,v pondelok som isla ku gyn na komtrolu a hned mi vytiahol stehy! inak odlepili mi to este v nemocnici hned na druhy den po laparke lebo na vizite to chceli vidiet....no musis mat teraz setriaci rezim!! neviem co vsetko ti prezerali laparkou,lebo ja som mala aj krvacanie do dutiny brusnej a vo vajickovode mi zostal zaseknuty plod a vytvorila sa mi tam 8cm krvna cysta(zrazenina) a po laparke mi povedali ze mi museli zobrat aj vajickovod,lebo bol zniceny a naozaj nikto nevie povedat preco to mmt vlastne je,mne tiez povedali ze som zrejme prekonala zapal a vajickovod zostal funkcny len na 50% a preto bolo to mmt ale urcite kazdy dr by mi povedal svoju variantu!ale urcite sa setri aj ked su to len male reziky do tela to bol zasah!!! s tymi tortami budes asi potrebovat pomoc!no a ja marodim od 4.4. vtedy som zacala krvacat a tak ma gyn dal na PNku,ja mam totiz aj vrodenu trombofiliu(zla zrazanlivost krvy) a tak ma poslal aj na hematologiu ale potom zistil ze mam mmt tak ma hnal do nemocnice lenze tam som bola najskor tyzden na pozorovani potom tyzden doma a az na treti tyzden mi konecne robili laparku a mala som bolesti uz ako havado...teraz som 13den po laparke a v piatok mam ist ku gyn,zrejme zi tu PNku uz ukoncim!!!ale vies co kaslat cele peniaze len nech sme zdrave a takto som si aj troska oddychla!! 🙂

pancuska
10. máj 2011

@anuska30 este som ti zabudla napisat ze ja pijem caj Gynastan,obsahuje aj alchimelku a uzivam Femibion800 lebo mne telo zle spracovava kys.listovu samostatnu kvoli tej mojej nepodarenej zrazanlivosti krvy(vrodena trombofilia) ale sem tam si dam aj samotnu alchimelku a vitamin B-komplex a E......rada by som si zabehla ale pred 3 rokmi mi operovali chrbticu a tak behat mi zakazali,tak ma take cviky podobne Mojzisovej metode tak to cvicim a teraz sa budem chodit korculovat to mi na stastie nezakazali len nemozem letiet ako blazon 🙂

pancuska
10. máj 2011

@buffinko normalne ma skoro porazilo!! napisala som ti liatnie a vypadol mi server a samozrejme vsetko sa vymazalo,lebo sa to neodoslalo a tak mozem pisat znova ak nahodou vypadne server tak uz ma nacisto porazi....no kyret mi podla vsetkeho nerobili,nikto o tom nehovoril a ani gyn nespominal ze by mi robili kyret,sice som sa s primarom dohodla pred laprakou ze ak bude treba urobia aj kyret ale asi nebolo treba!!! ale museli dat do mna dobre vela kysliku lebo som bola az do teraz nafucana ako sud!!! a co sa cajov tyka tak ja som cajova,pijem alchimelku ale uz mi dochadza a tak budem musiet nabehnut kupit novu! ale pijem gynastan kazdy den a aj tam je alchimelka a dr mi kazal uzivat femibion800 aj tam su vsetky mozne vitaminy.....no ved uvidime s tou ovu,asi sa vykaslem na celu ovu a budem sa riadit podla chuti 🙂 ked pride tak to pride.....ale chcem sa opytat nevies ta alchimelka sa moze pit aj ked si tehu? ked stahuje maternicu? 🙂

pancuska
10. máj 2011

a este ma napadlo po laparke je dobre pit feniklovy caj.....na vetry,treba ich dat von 🙂

veronkaj
10. máj 2011

@anuska30 ahoj
chcela si aby napísal niekto kto mal viac mimom. tehot. - napríklad ja

- mala som mimom. - odobrali jedne vajíčkovod,
- potom som otehotnela - potratila
- otehotnela - potratila
- druhé mimom. a odobrali druhý vajíčkovod

chodila som k lekárom často na rôzne typy ultrazvukov avšetko bolo ok, až na to že to dopadlo takto

graceful9
10. máj 2011

@pancuska ďakujem 🙂 dúfam, že to nie je nič vážne,,,

zabka132
10. máj 2011

@pancuska ...no ja som sla nastastie k mojej dokine este predtym ako nastalo krvacanie....takze hned po sone ma vyslala do nemocky, kde ma prijali, urobili vysetrenia a potom laparka....zobrali mi jeden vajcovod....zevraj aj kvoli tomu, ze je vysoka pravdepodobnost, ze by sa to mohlo opakovat.....mna to uz nejako neboli, v pohode chodim...ale nechcem to presilovat velmi....predsa je to zasah do organizmu....tak nech sa to poriadne zahoji.
..zajtra idem na kontrolu k svojej doktorke, tak som zvedava....hadam to je ok. Ja som si dnes musela odlepit tu lepku z jednej rany, lebo ma to hrozne tahalo....a zistila som, ze ta "snurka" bola prichytena pod tym zalepenym, tak preto to tahanie....ale rana je v pohode, nezapalena...myslite, ze to mozem osprsit cistou vodou ?

zabka132
10. máj 2011

@veronkaj ...to mi je luto ☹

anuska30
10. máj 2011

veronka: pises za si mala vsetko ok.Mozem vediet ci mas deti a kolko mas rokov?? ja mam tiez vsetko ok a aj tak bolo MM. Praveze vela ludi mi hovori co maju zname a mali MM tak potom vraj vsetko dobre dopadlo. Uvidim.Uzivam kyselinu listovu,pijem caj z Alchemilky a chcem si kupit Aloe vera/odp.mi lekarka/ dobre a rychlo hoji rany a aj rozne zapaly.

anuska30
10. máj 2011

pancuska- ahoj🙂 ja mam tiez velmi dobreho manzela.Ja som hlien pred ovul.nemavala a ovul.bola aj tak.Lekar povedal ze sa ovul.nemusi prejavovat len hlienom.Mne robili laparku 29.9 v piatok,domov som isla v pondelok a v piato mi vyberal stehy lekar a este mi to zalepil a v utorok 10.5. som isla do prace.Lekar nebol moc nadseny ale necitila som sa uz nejak zle.Samozrejme pobolieva to,ale to aj doma pobolievalo.Mam sedave zamestnanie takze sa nenarobim a ani nic tazke nezdviham.Mam to este stale zalepene.Zajtra si asi odbehnem pozriet lekarovi lebo sa mi zda ze tu jednu ranku kde som mala hadicku tak ta je nejak stale cervena ako zapalena.Natieram si rany nechtikovou mastou.Teraz ma to viac svrbi asi sa to hoji ale je tam aj bolest trochu.Dnes som si na tvoju radu urobila feniklovy caj lebo mam brucho nejak nafuknute teda.Mojej svgrine robili apar.asi pred pol rokom a ona isla po tyzdni do prace a hovorila ze v pohode a aj jazvy jej vybledli.Zajtra si kupim repik a tiez si trochu ponatieram tie jazvy a idem si kupit aloe vera.Je vyborna na hojenie ran a aj na zapaly a celkovo na precistenie organizmu.

anuska30
10. máj 2011

buffinko-gratulujem a drzim palce a dufam ze dopadneme podobne ako ty a rychlo sa nam to podari

anuska30
10. máj 2011

pancuska-ja tiez rada korculujem ale tento rok sme sa s kamoskami nejak dali na beh a myslim ze mi pomohol aj k otehotneniu ale dopadlo tak ako dopadlo a dufam ze uz bude lepsie na buduce.Tato staranka mi psychicky velmi pomaha. Myslim ze tych 10dni mi stacilo a myslim ze celkom pohoda.Samozrejme to trochu citim a aj budem citit a je jedno ci sedim v praci alebo doma akurat si davam pozor aby som neprechladla alebo aby mi nebola zima. pa

anuska30
10. máj 2011

@zabka132 -ja som isla na 11.den do prace a pohoda celkom,samozrejme ze to citim ale tak isto ako som to citila aj doma

anuska30
10. máj 2011

@zabka132 mne ked vybral lekar stehy tak v ten den ma to bolelo a postipkavalo ale potom uz pohoda a teraz to viac svrbi takze asi sa to hoji.Moja svagrina mala asi pred pol rokom laparku taze mi trochu radila

veronkaj
11. máj 2011

@anuska30 ahoj no ja už mám teraz 38 ale neboj sa to neznamená že aj u Teba to tak dopadne ja som si myslela že tiež bude všetko už len dobré ale čo už osud nezmením.
želám veľa šťastia.

pancuska
11. máj 2011

@graceful9 urcite to nie je nic vazne to sa ti len zacina roztahovat maternica vyskusaj pozriet tuto stranku http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=10-t... je tam vela zaujimavych veci.....neboj sa ty si este mladunka tvoje telo to v pohode zvladne a uz sa mozes tesit na darcek pod stromcek!!!inak ja som sa narodila 9.decembra......a keby nemam mmt tiez som mala mat taky termin ale co uz 😉

pancuska
11. máj 2011

@zabka132 ahoj.....ja som si to tak decentne sprchovala len cistou vodou aby som to nemala krvave,ale potom som to uz obchadzala aby sa mi to nezapalilo,co sa mi aj tak zapalilo....ale uz je to v pohode,davala som si na to repik a skorocelove listy a teraz potieram mastickou nechtika lekarskeho!!! na doporucenie som si zohnala kvapky Gynex,ktore su dobre na taketo zenske veci a sused je terapeut a venuje sa bylinkam a tak mi namiesal nejaky caj roznich bylin ako je alchemilka,nechtik a pod....tazko povedat preco nam vajickovod odstranili,hadam vedia co robia,aj ked ja som mala zo zaciatku z toho velmi zly pocit lebo deticky este nemam a uzrcite chceme mat!!! no a ako si dneska pochodila u dr??

pancuska
11. máj 2011

@anuska30 no vidis kazdy organizmus to vnima inak,ja osobne som sa do roboty necitila,ledva som sa zdvihla z postele a zo stolicky,ale uz je to dobre..dneska by som mala mat 14 den po laparke a aj 14 den cyklu (DC).....zistila som ze moj sused sa nevenuje len fyzioterapii ale aj vsetkym veciam co sa tela a organizmu tyka a tak som k nemu behla lebo este ked som bola prvy krat v nemocnici len na pozorovani mmt tak mi sestricka poskodila nerv na ruke pri pichani infuzky a ten moj sused mi to daval dokopy,tri tyzdne mi trnula ruka ale uz je dobre.....a som mu hovorila o tej laparke a tak co sa mi stalo a namiesal mi bylinkove caje alchemilku,nechtik a pod...na tieto nase problemy a zohnal mi tie kvapky Gynex a tak uz od dnes kvapkam.....on sa tomu venuje uz strasne dlho a doma ma 5krasnych zdravych deticiek 😉 ano aloe vera je dobre....ja uz som si tie ranky zacala potierat nechtikovou mastou a inak tie kvapky Gynex su dobre aj na upokojenie mysle pozri si ak mas zaujem na stranke www.energy.sk a najdi Gynex pisu tam o tom,mne to poradil aj ten moj sused a aj baby na modrom konikovi!!!je celkom fajn ze si tu takto mozeme spolu pokecat a clovek je trocha kludnejsi ked vidi ze je vela bab co maju ten isty problem a mozu si vymienat skusenosti!!!neboj sa v lete zacneme!!! a takto za rok uz budeme mat pekne deticky!!!ty uz druhe a ja prve!!! 😉

pancuska
11. máj 2011

@anuska30 este som sa chcela opytat ze odkial si ak mozem vediet? 😉

pancuska
11. máj 2011

@veronkaj mne len nejde do hlavy preco uz po druhom potrate nieco nerobili????a co teraz uz len jedine IVF? ci ani to nie?

anuska30
11. máj 2011

@pancuska folikul ma mat od 18mm a viac .Ja to nosim zalepene lebo ked sa hybem tak sa bojim aby sa mi to neosuchovalo o nohavice alebo rifle.

anuska30
11. máj 2011

@pancuska mne lekar povedal ze odstranuju preto vajcovod lebo keby si zostala znovu tehotna/asi na tej istej strane vajcovodu/tak by to mohlo mat este horsie nasledky a viac sa nevyjadril

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre