Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

zuzik1702
9. jún 2009

Jordana no dúfam,že sa nám obom podarí mat detičky prirodzenou cestou 😉 a ak aj nie tak vždy je nejaké riešenie.Fakt sa musíme niečím neustále zamestnávat,aby sme na to aspoň trošku zabudli.Radšej mat dietatko adoptované ako keby to umelé oplodnenie malo nejako ohrozit tvoje srdiečko.Tiež to umelé oplodnenie nemá len plusy.Jedna známa mi hovorila,že nie je to tiež príjemné ked ženu nadopujú hormonmi.Ešte sme sa s manželom o umelom oplodnení neinformovali.Lekár mi povedal,že som ešte na také rozhodnutie primladá a máme sa o deti pokúšat prirodzene.No neviem či 26ročná som primladá 🙂

zuzik1702
9. jún 2009

Gregy hlavu hore,musíš mysliet pozitívne 🙂 A prečo ste sa nie na dlho tešili z tých 3vajíčok?Čo sa stalo?Vieš ja neviem ako to pri IVF prebieha 🙂 Musíš mi o tom popísat. A to som rada,že už dnes si na tom psychicky lepšie a prestávaš krvácat.No to je fakt na nervy,že musí íst manžel na služobku a nemože ju zrušit.

gregy
9. jún 2009

Zuzik lebo po tom ako mi vložili pekné 2 embryjká (tretie sa prestalo vyvíjať) sme mali na 7 den pozitívne testíky tak sme sa tešili potichúčky že sme tehotní ale na 12 den od vkladu som začala špiniť a od vtedy bojujeme lebo hodnoty HCg sú nízke hoci stále rastú ale na to že som 18 den po vklade sú nízke a Dr má strach že sa jedná o mimomaternicové takže už týdžden krvácam a stále ma len sledujú že čo sa z toho vyvinie najhoršie na tom je že ak to aj nebude MMT tak mi nedávajú veľkú šancu že miminko sa vyvíja správne kôli tým nízkym hodnotám HCG ...

No čo sa týka umelého nie som tým nadšená sú to predsa len hormóny ktoré môžu čokoľvek spustiť ale ked inú šancu nemáte bud to prijmete a idete do toho alebo len čakáte a čakáte že sa stane zázrak až zistíte že je neskoro ... takže ja to tragicky nevnímam ... sú pri tom riziká ale celý život je jedno riziko no nie? Ak niečo chceme musíme si to vybojovať nuž tak bojujeme a to sme si už prešli naozaj všeličím ... ale čo ťa nezabije to ťa posilní 😉

vo štvrtok sa vám ozvem ako som dopadla paaa 🙂

jordana
9. jún 2009

Ahoj
Čakám s tebou na ten štvrtok.Ale nemala by si ostávať sama keď manželík ti ide preč zavolaj si rodinu alebo kámošku.

gregy
11. jún 2009

Ahojteeeeeeeeeeeee tak všetko je v poriadku a mám v maternici krásne 6 mm miminko 😀 😀 😀 😀 😀

Doki tomu sám nechcel veriť ale je to tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! som šťastná ako blcha 😀 😀 😀 krvácanie ustúpilo už je to len také mini špinenie ale to je už do pohody 😉

Držím Vám place 🙂

jahody11
11. jún 2009

gregy, blahozelam a drzim vam palce nech ste zdravi a pekne sa vyvyjate 🙂 tesim sa s vami 🙂 😉

gregy
11. jún 2009

jahody ďakujem 😀

zuzik1702
11. jún 2009

Ahoj gregy,no to je super!!!!! 🙂 Teším sa s tebou!To musí byt fakt nádherný pocit.Užívaj si to tehotenstvo,budte zdravučký a šetri sa 😉 Držííííím palčeky.

gregy
11. jún 2009

zuzik ďakujem 😉

jordana
11. jún 2009

Ahoj
Strašne sa teším,že si v poriadku 😉 😎

gregy
11. jún 2009

jordana ďakujem 😀

zuzik1702
15. jún 2009

Ahoj gregy,ako sa máš?Ako si užívaš tehotenstvo? 🙂 Musíš byť veeeeeeľmi šťastná 😎 Veľmi ti to prajem!!!

kondelka
20. jún 2009

ahojte kocky, poradte mi...som uz vystresovana a nervo klbkov...
pred dvoma tyzdnami som zistila, ze som tehotna, v pondelok som zasla za svojou gyndou a vecer som zacala krvacat. v utorok som nabehla do nemocnice, kde mi zobrali krv a poslali ma na ultrazvuk. v maternici nasli plodovy vak, ale nic v nom nebolo. hcg som mala 1636, poslali ma domov, ze mam dojst vo stvrtok, ze sa zopakuje postup. vo stvrtok brali hcg a to narastlo na 1879, teda rastlo ale nie normalne. keby som bola tehotna "klasicky" tak by hodnota hcg bola dvojnasobna a opat ultrazvuk, kde sa nasiel opat ten plodovy obal a v nom nic, aj sa zvacsil dokonca. ale odporucali cistenie-kyretaz, nakolko to nebola normalna tehotnost. dokonca mali podozrenie na mmt, stale som krvacala, niekedy spinila, niekedy krvacala. v piatok ma teda nechali v nemocnici, urobili cistenie a v sobotu rano mi opat brali krv na hcg, ktore vyslo 630, takze klesalo. uz som ani nespinila, nekrvacala...tak som isla domov. lenze doma som zacala opat spinit a vo stvrtok som isla na kontrolne hcg, ktore je 35...som prekvapena, nemalo by byt uz nulove? niekedy hlavne v noci a nad ranom mam pichlave bolesti vpodbrusku, aj som si precitala celu diskusiu, takze preto ma to prinutilo aj napisat, ze aky je vas nazor...v pondelok mam ist opat do nemocnice, co povie lekar, no ak mozte poradte teraz. je to ok? jaj a tie bolesti, to pichanie mi pocas dna ustupi...prach bolesti mam dost vysoko, hociaka bolest ma nerozhadze, takze neviem tak objektivne posudit, ci sa jedna o nieco vazne...ach joooo....no ako vidite ....som fakt uz klbko nervov....dakujem vopred za odpovede.

vika34
20. jún 2009

ahoj kondelka HCG

vika34
20. jún 2009

sa pomaly znižuje a ja som po kyrete mala ešte aspoň 5-6 dni stále nejakú hodnotu a nechceli ma pustitť domov a ked bolo cca 50 ma konečne pustili,takže je to normálne,čo sa týka bolestí,nepamätam sa ,takže asi žiadne extra,ale je fajn,že ideš na dalšie konroly,je mi lúto čo sa ti stalo,bohužiaľ ja som to zažila už viac krát ☹ ,drž sa

kondelka
20. jún 2009

tak to je fajn, len tie bolesti v podbrusku su divne 😢 dakujem vika za radu-nazor. jaj, a spinila si nadalej? kedy ti prisla menstruacia?

vika34
20. jún 2009

špinila som aj po prepustení,neviem presne koľko a další menzes som dostala po 6 tt

gabika25
20. jún 2009

ahoj, ja som prekonala mimomaternicove tehotenstvo v roku 2003. Jeden den som bola nevyslovne stastna, ze som tehotna a na druhy den ma rezali. Ja som nekrvacala len som mala strasne bolesti. Podla poslednej MS som mala byt v tretom mesiaci, ale na UZV-ku nic v maternici nevideli. Zobrali mi jeden vajickovod. Nasledne sme 5 skusali znova a nedarilo sa. Az umelym oplodnenim sa podarilo a dnes som mama krasnych 3 mesacnych dvojiciek, ktore sice prisli velmi predcasne ale su zdrave, tuk tuk.
kondelka: hladina HCG ti klesne na nulu az po nejakom case. Myslim, ze do tyzdna by to mohlo byt.

kondelka
20. jún 2009

takze vika ako sestonedelie to ma byt?
ja som bola podla pm 7tt, takze hcg klesne po tyzdni? ty kokso, moc sa mi nece ist do nemocnice. pripadam si ako keby som robila paniku ☹ a este mam doma dvoch huncutov, asi si ich uz budem musiet zobrat so sebou.

keby som na 100pro vedela, ze to hcg uz iba klesa, tak by som tam ani nesla. po tyzdni klesa? ja som isla po 6dnoch... 😒

velmi sa tesim s tebou gabika, dvojicky....no uzas, super 🙂

vika34
20. jún 2009

kondelka je to niečo ako šestonedelie,v každom prípade som bola na UTZ po kyrete,to ty asi tiež,ked zoberieš zo sebou deti aspoň ťa skorej zoberú 😀 ,teda u mňa to tak fungovalo,lebo moja dcéra je tocha živšia ako iné deti,takže nikdy tam neobsedela a robila hluk
Okrem toho ,že mám za sebou 5 potratoch /z toho iba dva kyrety/bohužiaľ som prežila aj to čo píše gabika a tiež mi zobrali jeden vajcovod,odvtedy som neotehotnela prirodzene ,chystám sa na tretie IVF,tak to bude hádam úspešné.
Neviem prečo si myslia doktori ,že by mohlo ísť o mimomater.,ked ti našli dutinku,ale aj tak by som tam išla

kondelka
20. jún 2009

dakujem vika....a jejda, mas to pestreeeee 😖 veeeeelmi ti drzim palceky.

asi teda pojdem. si ma povzbudila....nech teda nieco nezanedbam.
tazke si presla aj mimomat? tiez si mala bolesti? alebo ako sa to u teba prejavilo?

ja mam domka chlapca 4r a dceru 1,5r.... 😉

vika34
20. jún 2009

ja som vtedy 4 razy pôotratila a zaprisahala som sa ,že nepôjdem do nemocnice ,iba ak by to bolo vyslovene nevyhnutné,lebo tam mi nič nikdy navyše nedávali,iba lieky čo mám doma a ležala som.Potrácam vždy v 7tt,tak som si počkala do *****8tt a s úsmevom ,že nekrvácam išla k dr.Potom ma ten úsmev prešiel,lebo na UTZ nič nevidel,zobral mi krv HCG cez 8000,tak mi to bolo jasné.Nekrvácala som ani som nemala žiadne bolesti ,doktor ma poslal domov,že ked začnem krvácať,alebo bolesti okamžite na príjem,na druhý deň som začala krvácať a na večer aj bolesti ,tak som tam mastila,môj problém je ,že nikdy nebije srdiečko,alebo ani ešte nestihne a tam v noci mi povedali,že plod je vitálny,ale je vo vajcovode.Nač
šťastie mi to robili laparoskopicky ,takže nemám jazvu cez celé brucho

trpezliva
20. jún 2009

kondelka,ja som mala po kyrete MA aj o tri tyzdne este stale zvysene HCG! tusim okolo 12. ale ze vraj to je ok...lebo to klesa veeelmi pomaly. a bolesti,spineniie,krvacanie su tiez ok. tak neboj a drzim palce aby dalsie tehu dopadlo dobre. 😵

kondelka
20. jún 2009

ano trpezliva? 🙂 si ma potesila....takze nemam nejak vyrazne vysilovat...
ako vravim, som uz zblbnuta z netu, tolko info, co je dobre, co je zle.... teraz na vecer, okolo 17stej ma tak zacal pichat vajecnik, samozrejme, moja fantazia-podvedomie pracuje a uz si domyslam....

ale ked vravis, ze to tak ma byt, tak asi nepojdem do tej nemocky. ci mam?

vika, nechapem, hcg cez 8000? to preco tak vela? to ked nieje vitalny plod, tak hcg tak stupne? mas preskakane za desat zien, ze? to 34 znamena, ze mas tolko rokov?

vika34
20. jún 2009

kondelka ten plod vtedy bol vitálny ,len bol inde ako mal byť a 34 znamenal môj vek ,ked som sa registrovala na azet,teraz už budem mať vo februári krásnych 39 😀

jalanecek
22. jún 2009

Ahoj som tu prvy krat a mam podobny problem aspon si myslil; mam za sebou jeden samovolny potrat ktory bol pred 4 a pol rokmi v 7 tyzdni a od tej doby nic no a teraz pred dvomi mesiacmi mi doktorka predpisala clostilbegyt na dozrievanie vajicok.Noa vajicko mi dozrialo ale neprasklo a ostalo vo vajecniku dostala som velke bolesti brucha a okolo vajecnikou tak ma podla vysledkou z kravi hospitalizovali na chirurgii s podorrenim na slepe crevo no po 3 dnoch hospitalizacie ma pustili domou a odoslali hned na gynekologicke vysetrenie.Kde mi moja doktorka zjistila cystu 27mm a vajicko ktore ostalo vo vajecniku hned mi robili tehot.test ale bol negativni no a dnes uz mam 36 den cyklu a menstruaia nikde vylucila mi mimomaternicove tehotestvo nespinim nemam ziadny vytok nic len citim slabost v pravom podbrusku a som taka malatna a chcela som sa opitat ci je mozne ze by to vajicko mohlo z toho vajecniku ist prec a nahodou sa oplodnit va maternici alebo ostane vo vajecniku moja doktorka mi hovorila ze praskne ale ja nic nevidim viete je to hrozne cakat 4 roky na dietatko a nakoniec este aby to bolo mimomaternicovetehotenstvo nebolo by mi dvakrat najlepsie...

zuzik1702
24. jún 2009

Ahoj jalanecek,aj ja som som mala minulý rok v septembri samovoľný potrat a tento rok v marci mimomaternicové tehotenstvo tak viem ako sa cítiš.To čakanie na výsledky a tak..Mna moj gynekolog pri podozrení na mimomater.tehotenstve hneď poslal do nemocnice na pozorovanie,že či sa to náhodou plod nepresunie do maternice.To čakanie bolo fakt hrozné!Ale po týždni ležania v nemocnici mi plod vo vajíčkovode praskol a museli ma hned operovať.Velmi sme sa s manželom na bábatko tešili vzhladom na to,že som v septembri potratila.Gynekolog mi povedal,že sa možeme začať snažiť o bábatko po polroku tak uvidíme.Aj sa už toho trošku bojím po tom všetkom čo som si už prežila..Teraz ideš kedy k svojej lekárke?Drž sa a ozvi sa.

zuzik1702
24. jún 2009

Jalanecek držím palčeky nech je všetko v poriadku a možeš sa tešiť z bábatka 😉

filipi
24. jún 2009

ahojte, mám otázku ako sa prejavuje mimoternicové tehotenstvo? pred mesiacom som zistila podľa dvoch testov že som tehotná hneď som zašla za lekárom, ktorý mi graviditu potvrdil aj ultrazvukom asi tak 5,5 týždňa a povedal že o mesiac mám prísť na kontrolu. Mám všetky príznaky nevoľnosti a podob. Dnes som bola na kontrole a zažila som šok. Robil mi znova ultrazvuk skonštatoval že sú tam dva plody jeden potvrdzuje tehotnosť a druhý je podozrenie na mimomaternicové tehotnestvo ktoré je asi tak 6 - 7 týždňov a v maternici je plod vraj asi tak 4-5 týždňov je to vôbec možné??????? Zobral mi krv a vraj zajtra bude výsledok. Som s toho v šoku ako je možné že také niečo pred mesiacom nevidel a čo mám potom v maternici lebo podľa pohlavného styku mi to vôbec nesedí. Nechápem čo tam potom videl pred mesiacom. Mám 9 ročného syna prirodzenou cestou a 18 mesačné dcéru po inseminácii a teraz toto no nemám ja smolu?

filipi
26. jún 2009

ahojte tak včera som si bola pre výsledky s krvi a môžem vám povedať že som zažila hororový deň. Na kontrolu som šla už pobalená do nemocnice rátala som s tým najhorším. Prišla som Dr. Stankovi a ten mi oznámil že s krvi som na 95% tehotná HCG bolo vyše 10000 tak som sa potešila že do nemocky nejdem a nebudú ma rezať ale stále mu to nedalo že on ma ešte pozrie a nakoniec ma predsa len do nemocnice poslal. Tam somnou rozprával Dr. Španka ale absolútne ma nepozrel a skonštatoval že v maternici nič nevidí a je to mimomaternicové teh. hneď ma odoslal na príjem. Takže som obsolvovala príjem a všetko okolo toho prišla som hore na oddelenie tam ma už čakali ako akútny prípad zobrali mi aspoň 10 skúmaviek krvi a potom som šla do vyšetrovne. Osobne doc. na mňa čakal že ma prezrie. Stále sa ma každý len vypytoval či ma niečo bolí a pod. ale ja sa cítim veľmi dobre akurát tie nevoľnosti ale tie som mala pri mojich oboch deťoch. Ako ma tak pozeral že cíti hlavičku a že to je gravidita hneď sme šli na ultrazvuk a somnou ďalších osem lekárov a medikov no cirkus humberto je nič. No a tam sme všetko krásne videli nádherné dieťa hlavička, telíčko, ručičky, noičky - 11 týždňov no bola som v šoku a verte lekárom. Že mám pozdravovať D. Stanka a či je vraj slepý. Takže som sa zas pekne spakovala a bola som prepustená medzitým prišiel na oddelenie aj Dr. Španka a Doc. ho pekne zjazdil tak ten sa mi potom prišiel ospravedlniť že sa riadil len podľa papiera od Stanka načo som mu ja odpovedala že to ho vôbec neospravedlnuje . Samozrejme som volala Stankovi že či je tam že si idem pre knižku a som mu oznámila že som 11 týždňov tehotná načo mi odpovedal že to neni pre neho novinka len chcel mať vylúčené mimomater. teh. on je fakt magor pretože mi vravel že plod čo mám v maternici má 4-5 týždňov. Ale našťastie je všetko ok a termín mám 17.1.2010, nebolo to nič príjemné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre