Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

lalupa
19. feb 2009

si mladucka na mimomaternicove, skoc na gyndu a urob si ten testik pre pokoj duse 😉

gabika25
19. feb 2009

neviem ci test bude to najvhodnejsie. Mne ani jeden neukazal ked som mala mimomaternicove, tak neviem. Najlepsie je ist k doktorke kde z krvi zistia ci ano alebo nie. Drzim palce.

monika93
19. feb 2009

ok! Dakujem za radu🙂

lalupa
19. feb 2009

ani ja som nenapisala,ze test je to najvhodnejsie... 😕 ,ale v 16-ke by som postupovala asi skor takto...

monika93
20. feb 2009

a bojím sa ešte jednej veci, ktorú už asi budem musieť aj povedať mame, vždy som mala krámy 6-7 dní a tie posledné tri dni boli už slabšie lenže dnes je to už šiesty deň a neslabnú. Čo to môže spôsobovať?

lalupa
20. feb 2009

monci, pokial nie si tehu, tak sa neboj mamy 😉 a pricin poruch alebo zmien cyklu je vela, ja v tvojom veku som menzes mala vselijaky 😉 , nechodil presne, krvacala som dlhsie ako 5-6 dni, bolesti aj hej aj nie...niekedy neprisiel aj 40 dni...hovori sa,ze sa par rokov ustaluje cyklus, potom to uz bude ok 😉
mas nejake bolesti? beries nejake lieky? mas stresy?
urobila si uz nieco z toho, co sme ti radili?

monika93
20. feb 2009

no ja uz mam menzes pomaly treti rok a uz to zacinalo byt pravidelne, lenze tento rok uz treti krat mam chripku a mama hovori ze z toho to doslo tak skoro. a bolesti no tak len take slabé zvyknem mat alebo len par sekundove a silne, lieky beriem len na alergiu a ci mam stresy no tak nie väcsie ako inokedy 🙂 a nie test som si nerobila bo musim byt doma a az v pondelok idem do Bratislavy a u lekarky som este nebola nikdy, ale pojdem k nej az ked si urobim ten test.

lalupa
20. feb 2009

monci, presne o tom som pisala 😉
budes v poriadku,neboj 🙂 , vyliec sa a urob, ako sa budes citit 😉

monika93
20. feb 2009

ok dakujem za vsetko🙂

sefinka
28. feb 2009

ahojte, som tu prvy x , podla PMS som 7tt vcera som zacala krvacat a mudr. mi povedal ze beta HCG sice rastie ale nie tak ako by malo a ma podozrenie na MMT, lebo v maternici nic nevidno.. 😒 😒 ,podpisala som revers, ale zajtra mam ist do nemocnice na kontrolu, krvacam slabucko a aj to len obcas..... bojim bojim mimi chceme uz dlho.... ☹ vykecasa niekto so mnou?

ditka1
28. feb 2009

sefinka...ja som to zazila

sefinka
28. feb 2009

des... bojim sa
stalecakam bolesti, ale aj ma utesuje ze ten mudr, mi povedal, ze tehotenstvo nemusi byt take stare za ake ho povazujeme a moze to aj dobre dopadnut......

ditka1
28. feb 2009

kojila som ale uz som tu,no ano to je pravda,ze ta velkost plodu je rozna,ale sefinka v 7t by to uz malo byt vidno v maternici a v 8t uz aj srdiecko bije tak asi nechcem ta strasit,ale pravdepodobne ak si teda v 7t sa jedna o MMT 😢
ja viem ako ti je,mne to v 4t zistili,hned povedali MMT a operacia,mam rez dolu v bikinach 10cm,rastlo HCG aj som krvacala a vo vajcovode som to mala uhniezdene,vraveli,ze keby som bola tehu normalne tak podla HCG by tam daco bolo vidiet no nebolo.

sefinka
28. feb 2009

to iste mi povedal, ale ja som mavala bezovulacne cykly, dlho a po clostylbegyte som mala ovulaciu na 16.den....len sa utesujem, ze keby som mala ovu neskor nebolo by to take stare tehu....

sefinka
28. feb 2009

ved aj HCG som mala 20.2.09 111.6,U\l, vcera 296U\l malo 😒

ditka1
28. feb 2009

ano je to mozne-mozne je vsetko,ja som si este dokonca aj v nemocnici ked uz som bola navravala,ze este to snad poputuje tam kam ma,aj ked uz bolo jasne,ze ostane tam kde je a ze nema sancu,citila som sa hrozne,ale mesiac po tomto zakroku som otehotnela a mame synceka 11dnoveho,vraveli mi,ze nesmiem teraz otehotniet,ze aspon pol roka musi prejst a keby som ich pocuvala,tak dodnes mozno nie som tehu.
No moja podla HCG to vedia zistit jedine a zajtra je mudrejsie vecera ,tazko sa mi radi ked dufas lebo ta nechcem strasit,ale na druhej strane jedine nadej umiera posledna...

sefinka
28. feb 2009

najhorsie je , ze som zdrav.sestra, aj ked ineho oboru ako gynekologia....a viem, ze to nieje dobre....preto sa mi s tym tak tazko zmieruje..... Dakujem Ti si zlata, potrebovala som sa vypisat.......prajem Ti veeeela radosti so syncekom, nech rastie do zdravia sily a krasy.... 🙂

ditka1
28. feb 2009

sefinka...dakujem ti krasne,aj ja ti prajem aby sa ti to nakoniec podarilo,a bodaj by si ty mala radsej pravdu a bola by si tehotna naozaj,budem ti drzat palce nech to uz dopadne akokolvek,kludne niekedy napis IP.papa

bocjanka
19. apr 2009

Som po mimomaternicovom tehotenstve, odobrali mi pravý vajcovod. Aké vyšetrenia ste podstupovali pred ďalším otehotnením? Nechať to všetko na prírodu, alebo sa mám radšej poriadne vyšetriť?Dík za odpovede.

bosorka901
30. apr 2009

ahojte ja ani nweviem ako sa to mam opytat lebo v podstate je to tu uz vsetko opisane alen aj tak ma dost este zaujimaju tie priznaky mozno len stresujem zbytocne halucinacie ale tak isto mam neuveritelny pocit ze som tehotna avsak test mi vysiel negativne este aby som bola koknretna v ruke mam implantat take nieco ako antikoncepciu a tak ma moja doktorka dost ignoruje s tym ze to mam v ruke a ze to nie je mozne zeby som bola a este aj ked mi test vysiel ze nie som tak mi tak povysenecky ze " no vidite co som vam vravela " a tak sa mi ku nej velmi nechce ist s moznostou mimomaternicoveho tehotenstva to by zase bolo...a tak s chcem na tie priznaky nejako viem ze je to individualne ale ako asi velmi boli to podbrusko?mna bolelo dost no preslo to no spinim alebo skor slabo krvacam vzdy ked zatiahnem brucho a tak isto chcem vediet ze ked je to krvacanie do brusnej dutiny ci to aj budem citit ci sa to krvacanie prejavuje nejakou bolestou nie ze ma vystrie a nestihnem si ani sanitku zavolat

domika9
1. máj 2009

bosorka a ako dlho maš ten implantát v ruke ? možno ho tvoje telo neznaša dobre . ale ak ho maš dlhšie a doteraz ti nesposobovalo žiadne probl. tak ti možno praskla cysta o ktorej si ani nemusela vedieť

matulik284
4. máj 2009

ahojte...neviete mi niekto poradit? normalne som dostala ms, ale trvala iba 4 dni...a potom 2 dni spinenie...vedela som ze som tehu...bola som u lekara a ten povedal, ze ide o samovolny potrat pravdepodobne...ale priznaky neprestali tak som k nemu isla opat asi 5 dni po ms...nic vsak v maternici nevidel ...tak mi povedal aby som prisla na krv o dva dni nato...dnes mi volal ze je to pozitivne...zajtra mam ist znova na krv velmi sa obavam ze je to mimomaternicove tehotenstvo...Je mozne ze tam 5 dni po ms este nic nevidel?

matulik284
4. máj 2009

baby ziadna neporadi??? ☹

maca1111
4. máj 2009

ahoj matulik no moze aj nemusi mam kamosku co to nebolo vidiet.......ja ti poviem z mojej skusenosti ze ja som bolo tehotna a dlho nebolo nic vidiet no ale ja som aj po tratila 12 tyzdni pred mesiacom ....tak ale ak je to mimomaternicove tak hned von lebo .... ved skusite druhe.....drzim palce aby to bolo ok potom odpis ok papa

matulik284
4. máj 2009

ahoj maca...dakujem... a je mi luto ze si prisla o babo
zajtra idem aj na ultrazvuk tak som zvedava ci ho bude vidiet...potom dam vediet

maca1111
5. máj 2009

no jasne potom napis ..... ja zase cakam kym dostanem ms lebo uz je 5 tyzdnou a stale nic aj ja by som chcela babo strasne....urcite daj vediet..... papapa

slniecko20
19. máj 2009

ahojte som tu prvy krat a doktorovi idem az vo stvrtok a mam strasny strach opisem vam moj problem..Takze s priatelom sme neplanovali babo ale podarilo sa nam urobit chybu.tak hned na druhy den sme kupili tabletku (escapelle)proti pocatiu.Dala som si ju do 12 hodin takze sme si boli isty ze zaberie...ale po 18 dnoch som mala dostat menzes ale nedostala som..tak som si kupila dva rozdielne testy a obidva pozitivne...a obidve ciarky boli jasno cervene...tak som bola prekvapena...ale som sa rozhodla ze si ho necham...ale dnes som sa docitala v pisomnej informacii o tabletke, ze ked som tehotna aj po uziti tabletky treba ist k lekarovi lebo aby zistil ci sa plod nevyvijava mimomaternicovo...tak som v strese teraz...a podla tehote. kalendara som v 6t a kazdy tyzden mam v noci bolesti v podbrusku ale iba chvilku...Iba raz tyzdenne...dufam, ze je to prirodzene...???poradte mi prosim dakujem a cakam...na vasu odpoved...Miska

misskkaa
20. máj 2009

ahoj slniecko20,no urcite chod k svojmu gynekologovi, potom az by nevedel co a ako urcite sa pytaj na sono. napr. moja doktorka ma sono a povedala mi ze to moze byt mimomat. ale poslala ma este na sono kde si myslim ze je kvalitnejsi obraz a tam mi povedali ze je vsetko v poriadku.. dokonca mi povedala ze to moze byt cysta. to uz som panikarila,ale na sone mi povedali ze je vsetko.o.k. a teraz som v 18tt a babo krasne rastie. neviem odkial si,ale urcite sa pytaj na sono, najlepsie vaginalne,lebo ked si myslis ze si v 6tt, to cez brusko este nebude dobre vidiet.

slniecko20
21. máj 2009

vsetko je ok...babatko je zatial zdrave... 🙂

jordana
23. máj 2009

Ahojte dievčatá
Čítala som všetky vaše príspevky a chcem vám povedať vlastnú skúsenosť a odporučiť vám nehazardovať!!! Momentálne ležím v nemocnici po riešení mimomaternicového tehotenstva!Na testoch som mala hrubé 2 čiaročky stále čiže som tehotná zistili som to pred týždňom.V Noci som dostala hrozné bolesti v ľavom bodu ako pankreas a zastavené vetríky ráno to povolilo nekrvácala som a šla som na krv potvrdiť si tehotenstvo a tešila som sa! MS boli 2 dni len slabučké tak 4 dni nič a tak zas niečo hnedé slabučké.Hcg stúpalo každým dňom až na 1100 nič v maternici nevideli ale čakali sme dtále,že či niečo uvidia posielali ma hore dole až po týždni starší lekár urobil ultrazvuk a už som bola v nemocnici a v nedeľu ma spravili aj laparoskopicky aj rezali aj čisti.Už to bolo vo vajíčkovode a čakali ke to praskne a vykrvácam.Tak Zlatíčka nič neprejde samo nič sa nevyrieši len tak tam pomôže len lekár a lekársky dozor aby ste neprišli o život! O tom ako som sa cítila bála a plakala písať nebudem. Ak chcete dieťatko neberte príznaky na ľahkú váhu prosím!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre