Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

pancuska
13. máj 2011

@anuska30 no mozem sa toho mojho suseda len opytat ,lebo on ich nepredava tie kvapky,on mi ich zohnal cez nejaku babu co s tym robi.....a tak uvidis zistime nejaku moznost ako by si sa k nim dostala aj ty!!! 😉

pancuska
13. máj 2011

@veronkaj ja som mala hcg najviac 1587 ale dr nic nevidel len nieco mimo a potom to uz kleslo na 650 potom zasa stuplo na 780 a potom zasa kleslo ale robila to asi ta cysta plna krvy co som tam mala tam boli asi hormony z toho plodu a preto mi to skakalo aj taku variantu mi povedali.....ale teraz uz viem ze ak bude normalne tehu tak musim mat zo zaciatku aspon hcg 2000 na 4-5tt....ale vies clovek si mysli ze je v dobrych rukach a uz malo ktory dr je fakt dobry!!! 😉

pancuska
13. máj 2011

@anuska30 a este som ti chcela povedat ze to si mala fakt dobre ze mas dobreho dr a este ked je aj v nemocnici nie je nad to len ked ja mam gyn v Piestanoch a poslal ma do TN s tym ze su tam dobri dr ale potom bol sklamany aj moj gyn ked so mnou hned nic nerobili,aj tam volal ale nepomohlo......a tak som cakala 16 dni kym mi urobili laparku!! a teraz sa mi taaaaaak nechce do roboty!!!....zasa nervy,neviem ci nebude radsej lepsie zostat doma do konca mesiaca 😉

pancuska
13. máj 2011

@vever1 no ale pri IVF hrozi len potrat ze? a tie zmrazene embrijka mozu byt kolko zmrazene?

vever1
13. máj 2011

@pancuska ak otehotnies pri IVF tak mas potom take iste sance ako keby si otehotnela normalne. a zial aj tu mozes mat mimometernicove 😖 ja som sa vtedy pytala ze ako je to mozne, elbo vsak ja uz vajickovody nemam ale zevraj sa moze zahniezdit aj inde 😖 ale to su velmi ojedinele pripady 😉 no a zamrazene neviem ako dlho mozu byt. asi roky?

graceful9
13. máj 2011

@pancuska dúfam 🙂 len to strašne bolí, v noci sa aj budím ☹ moja, to mi je ľúto ☹ a nejaké dieťatko máš, či toto bolo prvé??

simi251
13. máj 2011

@graceful9 Ahoj. Si OK? Uz si davno nebola v nasej Sukromnej. Je vsetko OK?

zabka132
13. máj 2011

ja uz mam stehy von....ta ranka z vyvodu mi zacala cervenat a bolelo to jak fras....tak som to sla dat radsej von. Boli to stale...ale uz to aspon tak netaha 😒

graceful9
13. máj 2011

@simi251 jasné, som v pohodke, len nejak nemám čas ani sem skočiť, mám toho dosť v škole a tak, ale teraz mám 2 týždne prax, tak si trochu oddýchnem 🙂 a ty ako moja, čo máš nového??

anuska30
13. máj 2011

rada by som vedela ci ma niekto skusenosti s uzivanim zeleneho jacmena.Bol mi odporuceny.Jedna gynekologicka mi dnes odpisala na moj problem o ktorom som jej napisala vraj podla toho co jej pisem tak asi moj problem MM tehotenstva bol v tom ze mam sedave zamestnanie a vsetko svalstvo mam ochabnute co sa tyka otehotnenia tak by som mala cvicit Mojzisovu metodu aby som vsetko spevnela. Ma niekto podobny problem,alebo ma dlhodobe sedave zamestnanie a nemal s otehotnenim ziadny problem??, Lebo snazili sme sa 10.mesiacov a nic a ked som v marci zacala behavat vonku tak som hned otehotnela

pancuska
13. máj 2011

@vever1 a este by ma zaujimalo ci sa za to plati hned od zaciatku.....a aj ked sa to nevydari? viem som zvedava ale nemam mi to kto povedat a clovek nikdy nevie.....no dufam ze mne sa podari bez IVF....verim 🙂

maggiore
13. máj 2011

@anuska30 ahoj, to vážne môže mať sedavé zamestnanie na to vplyv? .... no asi teda vážne začnem aj ja niečo robiť, lebo fakt celý deň iba presedím v práci .... hoci sa nám podarilo hneď na prvý šup, no bolo mmt a teraz tretí mesiac a ešte nič, viem, že to ešte neni tak dlho, ale pohyb by som aj tak potrebovala ... no, tak dúfam že to pomôže aj k tomuto
😉

pancuska
13. máj 2011

@graceful9 a nebola si este raz u gyn ze co by on na to povedal,ale zasa moze to byt vselico,len sa neboj,teraz musis byt kludna!!! vsetko sa to da do poriadku,keby mas mmt tak to by si uz daaaavno krvacala......no ja som sa snazila s mojim manzelom rok aj tristvrte ale ku koncu mi daval gyn na podporu ovu tabletky a injekcie a potom to vyslo ale mmt a bolo to nase prve!! no verim ze sa dockam!!! 😉

anuska30
14. máj 2011

@maggiore mne to napisala tu na nete jedna gynekologicka co som si nasla stranku a poradnu.Vraj od sedenia moze byt postlacane nejake svalstvo,ktore branilo normalne otehotniet.Ja som jej napisala ze som otehotnela hned ako som zacala behavat.Akurat MM. MM som mala 29.4. Od buduceho tyzdna zacinam behavat a cvicit aj Pilates.Ona mi odporucila Mojzisovu metodu,ale tuna mam znamu co precvicuje Pilates a ona mi vravela ze si robila kurz u Mojzisovej a tam su cviky aj od nej.Takze zacinam behavat a plus zacinam choditna Pilates aspon 2x tyzdenne.Mam doma aj DVD Pilates asi 10 ks ale doma ma to moc nebav.Skusim zacat doma a ked sa mi nebude chciet tak budem chodit k nej.Inak na nete sa da kupit aj DVD MOjzisovej stoji asi 25 eur.Napisala mi ze treba to svalstvo spevnit lebo keby aj normalne otehotniem tak mozu byt problemy ako spontanny potrat a atd.Radsej nepisem lebo ma vystrasila trochu.Mozem vediet odkial si??? Uz mas deticky?? Pytala som sa jej ci mam uzivat Aloe vera alebo GYnex kvapky a odporucila mi Zeleny jacmen. Skus asi radsej aspon 2-3 mesiace cvicit a potom skuste pracovat na babtku,lebo ak to ma fakt nato vplyv/sedave zamestnanie/ tak sa skus dat tiez trochu dokopy.Zato asi nic nedame akurat si urcite len pomozeme ak je to fakt tak. drzim palce

vever1
14. máj 2011

@pancuska no za IVF sa plati ja ked to nevyjde. ja zijem v zahranici tak u nas to je ine, my sice tiez nieco platime ale je to bagatel oproti Sk alebo CZ. ale ty este nerozmyslaj nad IVF ved mas este jedne vajcovod a tento krat to uz dobre dopadne. mysli pozitivne 😀 😉

maggiore
14. máj 2011

@anuska30 hm, no, tak si ma teda fakt motivovala, asi si aj ja kúpim voláke dvd na domáce cvičenie ... detičky ešte nemáme, no keby som nemala mmt, tak by som budúci mesiac možno rodila ... teraz to je druhý mesiac, čo sme sa začali znovu snažiť, ale kao som písala, zatiaľ nič a už mi znovu behá všeličo po rozume, čistá psychiatria .... no, takže od pondelku začínam s pohybom a asi úplne vyradím výťah, bývame na piatom, takže som zvedavá či mi to vydrží 😉

anuska30
14. máj 2011

@maggiore asi by bolo najlepsie cvicit niekde pod dozorom lebo ako sa ja poznam tak 10 minut a koniec.Ja zacnem chodit na ten Pilates aspon 2x do tyzdna a 2x do tyzdna beh. S kamoskami sme predtym behavali 3-4 x do tyzdna po 2km.Ja by som rodila v decembri. Manzelovi som vravela ze budeme mat vianocne dieta arazom rana pod pas MM.Ja mam doma tolko dvd s cvicenim asi celkovo 20ks a nic z toho.Vzdy mi to vydrzalo chvilu a dost.Mam rada kolieskove korcule,ale tento rok chcem zostat pri behani lebo si myslim ze to lepsie prekrvi organy. Chcem si este kupit ten Jacmen zeleny. Vyskusam a uvidim.Aspon 1 balenie a uzivam kazdy vecer 2tbl kyseliny listovej.Ja ked budem mat 3 mesiace tak budem zas chodit k lekarovi kazdy mesiac na folikulometriu aby som bola stale pod kontrolou.Ako som pisala mam super lekara.

pancuska
15. máj 2011

@anuska30 inak mne po operacii chrbtice dali podobne cvicky ako je Mojzisova motoda a teraz Mojzisovka leti ale myslim ze to ma nieco do seba,lebo aj ja mam sedave zamestnanie a tiez som dlho nemohla byt tehu,a necvicila som to poctivo....

anuska30
15. máj 2011

no ja buduci tyzden zacinam chodit na Pilates,tak to budu akurat tri mesiace. Ved Pilates je tiez na posilovanie a ked mi napisala ta cvicitelka ze oni tam Mojzisovu metodu cvicia.Ved ked som si pozerala tie cviky tak to je vlastne ako Pilates. Drzim palce.Ja mam 10dvd Pilatesa a viem ze by som to tu hodinu necvicila a tak isto aj keby si kupim dvd Mojzisovej a radsej si zaplatim a budem poctivo chodit a viem ze tu hodinu si zacvicim a dufam ze mi to pomoze

zabka132
16. máj 2011

babky, mne ta sa ta ranka po vyvode akosi nechce stale zahojit...v piatok mi vybrali stehy...a stale to je zapalene....uz to neboli....ale mne to pride, ze je to dnu zapalene ☹ ..tie dve jazvicky su uz v pohode...ale akurat ta najmensia robi najvacsiu sarapatu 😒

graceful9
16. máj 2011

@pancuska ale tak snád som v poriadku,,,moja, to mi je ľúto, ale neboj, všetko bude dobré aj bába sa dočkaáte 🙂

pancuska
16. máj 2011

@anuska30 tak to mas teda pravdu,pretoze aj ja mam doma tolko dvd a ani mna to doma nebavi a ked vidim ze sa traoim sama tak uz duplom 😉 a kolko to cvicenie u vas stoji?

pancuska
16. máj 2011

@zabka132 a ktore je to ta po vyvode? lebo co ja som vedela tak jedna je na kameru a ostatne na pristroje.....no neviem nebudem nic tvrdit.....ale inak mne sa dlho nechcela zahojit rana v pupku a vsetky som mala dost cervene a trosku hnisali ale ked som to zacala repikovat aj 3krat za den tak to preslo!!

zabka132
17. máj 2011

@pancuska ...je to ta uplne najspodnejsia...vyvod tam bol urcite, lebo mi ho vytahovali az druhy den po laparke.
Ale uz je to celkom dobre, repik pomaha 🙂 ...mne sa zasa na pupku zahojilo najrychlejsie, to uz mam len taku tenunku ciarocku.

pancuska
17. máj 2011

@zabka132 s repikom to zvladnes urcite 🙂 no vidis ja o ziadnej hadicke neviem lebo ked som sa prebrala tiekli mi len infuzky,meralo sa EKG a tlak nic mi z brucha netrcalo 🙂 mna zasa teraz lakaju termalne kupaliska ale neviem neviem ci mozem.....

anuska30
17. máj 2011

@pancuska Pilates stoji na hodinu 2 eura a este mi ta lekarka odporucila zeleny jacmen tak akurat mi ho jedna znama s cajovne objedna a pijem bylinkove caje:alchemilku,Repik a nechtik. Striedam. Dnes som akurat citala ze alchemilka sa moze pit dlhodobo a spevnuje aj maternicu a svalstvo a lepsia je sypana ako v sackoch. ako sa hovori: topiaci sa aj slamky chyta a tak ja patrim medzi nich.Chcem urobit maximum preto aby som mala este jedno dieta

zabka132
17. máj 2011

no, tak repik pomaha....je to lepsie...ale stale to nie je ono. Ono to neboli, ale vidim, ze ta ranka sa nehodi zvnutra, tie ostatne 2 ranky su uz v pohode, len ta jedna...potvora 😝

zabka132
17. máj 2011

co myslite, kedy mozeme zacat snazilkovat ?.....ked aj teraz ani neviem, ako budem mat normalny cyklus 😔

pancuska
18. máj 2011

@anuska30 ty si presne ako ja,aj ja sa akosi tak zacinam chovat ze skusam vsetko 🙂 a je naozaj pravda ze sypany caj je lepsi ako normalny. ja pijem len take a ak budes mat tie caje vsetky sypane tak si ich zmiesaj dokopy a ten caj si zarabaj uz z takych zmiesanych byliniek.....ja mam alchemilku,rebricek,nechtik....a to mam zmiesane a kazdy den 1lyzicku zalejem a pijem 2x za den 🙂 ale ked vidim to krasne pocasie hned by som zbalila kufre a niekam vypalila 😉

anuska30
19. máj 2011

@pancuska co mam robit.chcem zdrave babatko tak sa snazim preto aj nieco robit.zmiesam si tu alchemilku s nechtikom.ja mam sitko na sypane caje.ja si urobim do prace pol litra.este si PN?? ja sa citim uz v pohode ale sestricka mi povedala ze este nemam cvicit az ked pridem po prvej menst. Vraj by mala byt menst. tak za 4-6 tyzdnov.29.4. bola lapar. a v auguste by som rada zacala pracovat na babatku 🙂 ale aj sa bojim aby sa to neopakovalo.ved mozes zbalit kufre a ist.ja idemv juli na dovcu av auguste asi Chorvatsko,ale urcite nemam v umysle sa toto leto kupat v nejakych bazenoch aby som nedostala nejaku infekciu ale ked pojdem k lekarovi tak sa opytam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre