Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

stvura
19. máj 2011

@anuska30 hlavne sa nestresuj, nie je pravidlo ze i druhy krat sa bude opakovat mimomaternicove. Ja som pol roka po mimomaternicovom otehotnela a mala zdraveho chlapceka...o dva roky nato dievcatko. Ak sa bude dat, skus sa poradit s gynekologickou a dat si vysetrit krv, ci nemas nahodou podozrenie na trombozu = ja som tieto vysetrenia absolvovala ako tehotna a bolo to dost stresujuce.
@zabka132 lekari odporucaju rok, no ja som mala pol roka...

anuska30
19. máj 2011

@stvura dakujem.ked pojdem k lekarovi urcite sa popytam na vsetko mozne mam dobreho lekara.mne este lekar v nemocnici povedal ze tri mesiace stacia. aj ti zistili preco si mala mimomaternicove?? zobrali ti aj vajcovod pri MM ??

stvura
19. máj 2011

@anuska30 no ja som krvacala mimo terminu a bolo mi to podozrive a tak som sla ku gynekologovi, on ma hned poslal do nemocnice a uz si ma tam nechali. Kedze som bola len vo velmi skorom stadiu, cely tyzden ma sledovali, denne robili hcg testy a v piatok operovali. Nastastie nic mi nevzali, kedze som bola v skorom stadiu, takze mi len "vystipli" zle uhniezdene vajicko 😔 . Tromboza sa mi nepotvrdila, hoci som heterozygot. 🙂

anuska30
19. máj 2011

@stvura ja som bola v siedmom tyzdni a lekar vravel ze keby tam vajcovod zostal a zostala by som na tej istej strane tehotna tak by to mohlo byt este horsie potom.Druhy vajcovod je vraj v poriadku tak dufam ze hej

pancuska
20. máj 2011

@anuska30 no ja by som mala menzes dostat teraz 25teho ked to ratma ako 28dnovi cyklus tak som zvedava ale tiez mi povedali ze tak 4-6 tyzdnov.....bat sa nemozes,vobec na to nemysli,ja sa az teraz dozveda kto vsetko v mojom okoli mal mmt ale az teraz sa s tym priznavaju a ono to tak povzbudi,hned sa mi lepsie pozera na svet!! k tomu cajiku,vyskusaj si tam primiesat este mysi chvost(rebricek) ako myslim aby si tam mala alchemilku,nechtik a mysi chvost.....da sa to celkom pit aj ked to pijem uz 2 tyzdne stale je to znesitelne!!!inak na cvicenie som sa zabudla mojho gyn opytat ale uz som zacala tento tyzden cvicit cviky na chrbticu,lebo som bola na operacii pred 3 rokmi a ak dlho necvicim zacne ma boliet chrbat.....vcera som sa bola bicyklovat asi 14km som presla a vecer som bola hotova.....ale tesi ma ze je vonku tak rasne!! ja som na PNke dokonca mesiaca a potom do tej blbej roboty,uz tam robim 8 rokov a uz ma to nebavi..... 😉

anuska30
20. máj 2011

@pancuska ja som predtym mavala menst. 12.den v mesiaci a teraz zatial nic,ale teraz som mala 3 dni sliz tak neviem ci som nemala ovul.ja tiez uz pracujem v jednej firme skoro 10rokov.A co robis?? Vydrz a snad sa coskoro podari mat babo a oddychnes si trochu doma a budes mat zmenu.opytam sa ta,ty si uz mala sex ja este nie od lapar. Nevadi ti pri sexe ze nemas ten jeden vajcovod?? Nema to nejaky vplyv na sex?? uz som chcela viackrat mat sdex ale nejak sa aj trochu bojim. 29 bude mesiac po lapar. Dokupim si este ten rebricek a zmiesam si to spolu.

pancuska
20. máj 2011

@stvura ahoj som tu zahliadla co si pisala tak dufam ze nebude vadit ze vam behnem do textu 😉 ale vies aj ja som heterozigot a tak ma zaujima kolko mas mutacii? mala som tiez mmt ale zobrali mi aj vajickovod a mala som tam okrem plodu este aj 8-9cm zrazeninu krv tzv.hemoragicku cystu.....nechali ma cakat 16 dni az potom mi robili laparku a krv som mala aj v dutine brusnej a v malej panve.....fraxik som pichala hned ako som zistila ze som tehu lebo moj gyn mi robil genetiku a trval aby som si hned pichala,ale v 5tt sa to pokaslalo....vraj som zrejme prekonala zapal ktory sa neliecil....

pancuska
20. máj 2011

@anuska30 tak ten menzes co si mavala predtym to nebolo bohvie co s tym ti mali nieco robit!! hovoris sliz?aj ja som mala ked som mala ovu lebo isla som prave vtedy na gyndu a povedal mi ze mam ovu,lebo mna aj pichala prva strana a tak mi to ukazoval cez sono a na lavo nebolo nic a na pravo vajecnik a folikuly.....a tak som sa tiez pytala ako to je so sexom a povedal mi len davajte si teraz riadny pozor ako aby som neotehotnela,vraj treba aby sa spevnila maternica,preto aj pijem ten caj.....je aj protizapalovy(nechtik)stahuje maternicu(alchemilka)celkove zenske problemy(rebricek tzv.mysi chvost)....co sa tyka sexu tak sme to nevydrzali,vobec nic ma nebolelo ani to nebolo nejake ine ako predtym ale prvy krat som sa trochu bala aby sa mi nieco nestalo,no teraz to je uz v pohode a tak si myslim ze klidne mozete mat sex,prvy krat asi sa budes bat ale je to v pohode! väcsinou radsej pouzivame kondom aj s hygienickych dovodov,aj ked je moj manzel velmi cistotny povedala by som ze az prehnane aj tak keby nahodou aj uslo aby to bolo poistene.......no a s tou pracou som aj ja tak rozmyslala ze uz to tam nejak vydrzim,tiez mam sedave zamestnanie ale vies ta spravodlivost ma vie riadne nahnevat a kazdy tam pozera len na seba,teraz sa este aj prepusta a tak si tam pokopavaju nohy a uz tam nemozem nikomu verit.....co som mala kamaratky v mojom veku vsetky prepustili a ja som tam skoro najmladsia......ked pridem od 1.6. do roboty uz sa tesim ako sa budu vypytovat....ale ak sa aj blizkej dobe znova podari zarobit,urcite pojdem na PN....inak som aj rozmyslala si platit teda priplacat dobrovolne nemocenske ci ako sa to vola vies aby som mala vyzsiu matersku! to mi poradila svargyna.... 😉

anuska30
21. máj 2011

@pancuska dnes ni je hrozne mam krce,boli ma v podbrusku a aj krize.Mozno som mala teraz aj ovul.lebo som pisala ze som mala ten sliz. Dnes som si kupila ten rebricek tak si to zmiesam. ja mam zatial nejak strach zo sexu.Mam pocit ze ma to stale boli alebo su to len vyhovorky.Neviem. PN mas teda dlhu. Ja som isla na 11.den do prace. Ja som nikomu nerozpravala ze mam MM ale hovorila som ze som mala cystu takze to vie mozno 10 ludi a aj to len najblizsi,nechcela som nikomu nic vyvetlovat a ani lutost.Ja si to dobrovolne platim a uz mam zaplatenych 270 dni a uz mi v januari aj konci tych 270 a platim si to stale takze budem sa musiet ist popytat ako to funguje dalej lebo som tam mala aj prestavku.Teraz ked som bola PN tak som dostala aj odtial peniazky a aj z prace. Mne to kedysi poradila kamoska. Hej je to dobra vec a aj ked si Pn . Ja som bola v januari na operacii a bola som doma 2 mesiace adostala som aj z toho peniaze a dokopy mi to urobilo viac ako ked som chodila do prace. Ak otehotniem tak urcite pojdem na Pn . Ak chces teraz niekedy otehotniet tak by si si to mala zacat uz platit aby si mala tych 270 dni.Chod sa nato popytat na socialku.

pancuska
21. máj 2011

inak aby som ti nezabudla napisat ze aj ja som mala teraz take krce a rovnake priznaky ako ty.....ale radsej by som behla ku gyn mohol by ta pozriet ci si uz vnutri OK.....to je super ze uz mas ten cajik,budeme pit spolu 😉 a neboj sa sexu ak budete na seba nezni urcite ta nebude nic boliet,to ti slubujem 🙂

anuska30
22. máj 2011

@pancuska a ty si bola u lekara?? dnes uz sa citim v pohode.skor ci to nebola aj ovul.ked som mala ten sliz a ja pocas ovul.mavam hrozne stavy.Rozhadzany cely organizmus.Boli ma chrbtica,v podbrusku proste snad vsetko...Vtady az kym nieje po ovul.Potom to prejde akoby nic ☹ ☹

pancuska
23. máj 2011

@anuska30 no ja som bola u gyn uz 4x od laparky,vzdy mi povedal prist sa ukazat ako sa mam a ked som tam bola 9.5. mi povedal ze mam prave ovu a vtedy som mala aj ten sliz,potom este 3 dni a potom utalo 😉 a tak som zvedava kedy budem mat teraz ten menzes,ale sak pijem ten caj aj tie kvapky tak si myslim ze bude dobre 🙂

anuska30
13. jún 2011

dnes som bola u lekara na kontrole po prvej menst. a mam 1,5 mesiaca od MM tehot. Lekar povedal ze som ok,tak som sa ho pytala ci sa mozeme zacat snazit o babatko.Vravel ze neni problem.Som prekvapena lebo kazdy vacsinou pise ze az po 3-och mesiacoch. Pytala som sa aj aka je uspesnost otehotniet s jednym vajcovodom a vravel ze tak 50:50. Dufam ze sa to podari co najskor. Vravel mi aj o IVF ale zatial o tom s manzelom neuvazujeme.Mame 14 rocnu dceru.

ahava
23. jún 2011

ja som po mimomaternicomvom tehu uz 7-my rok ☹ odoperovali mi vajickovod lebo praskol, mohli na to prist skorej ale lekar sa na mna vykaslal 😠 najprv sme si davali pozor na odporucania po operacii a potom to nechali na prirodu a akosi nic - ziadne babo 😔 baby ste tu daktora ktora ste to skusali po mimomaternicovom a otehotneli v pohode ?

adulikka
7. júl 2011

ahava ja mám po mimomaternicovom ešte tri krásne deti ,síce len z jedného vajcovodu ,aj mne jeden praskol ,tiež mohli na to lekári skôr prísť ,som si tam pripadala ako pokusný králik ,študenti sa prišli pozrieť ako vyzerá mimomaternicové ..no mohli byť štyri detičky ,ale jedno umrelo ako 2-mesačné v brušku ...prestalo biť srdiečko

ahava
11. júl 2011

@adulikka jej dakujem za odpoved, dodala si mi nadeje... 3 deticky super ... a uplne v pohode si otehotnela ci ste to dako viacej riesili ? u mna sa doki tvari ze 50% moznost je uplne ze dost .... 😒 a mne sa to nejako nezda ...

adulikka
12. júl 2011

ahava normálne som otehotnela ,pri troch hneď na prvý šup a iba jedno bolo dlhšie ,lebo manžel chodil domov každú druhý víkend 🙂 prvé dieťa sme hneď splodili 4 mesiace po operácii i keď dr vravel ,že máme polrok čas 😀

drobcek26
23. júl 2011

je tu niektorá z Vás ktorej nechali vaječnik po laparke?

lili2222
26. júl 2011

Caute kocky ja som mala mmt na konci aprila ma operovali normalne nie laparoskopicky tiez mi to krvacalo do brucha a vraj som prisla v hodine 12tej. Ku svojmu gynekologovi som chodila na odbery 2x za tyzden a tiez na sono tam ale nic nevidel napriek tomu to neriesil az ked mi po 3 tyzdnoch kleslo HCG poslal ma na kiret. Isla som na zakrok s tym ze na druhy den budem doma a ked som sa zobudila primar nadomnou ze mam krv v bruchu a musia ma hned operovat a ze ci uz mam deti. Tak som sa rozplakala a nevedela som sa upokojit potom hned operacia a ked som sa zobudila stale som plakala lebo som ostala v soku ze uz deticky nebudem mat. Teraz su to tri mesiace citim sa dobre a o tri mesiace chceme skusat dalej. Vajickovod mi nastastie zachranili tak aspon nieco. Cakali ste vsetky 6 mesiacov, lebgo ja v tychto dnoch rozmyslam ci by sme to neskusili skor. Inak zrasty mi vraj opravil a od tejto operacie nemam bolestivu menstruaciu takze dalsie plus. Lebo bolestive menstruacie su vraj tiez priznakom zrastov na vajecnikoch tak mi to aspon tvrdil lekar tak neviem.

petka015
26. júl 2011

ahojte
tak ja sa tiez pridavam k vam 15.7 ma operovali na mmt museli my zobrat jedne vajcovod a kusok maternice zacit bola som uz v 7tt a tiez som prisla v h12tej. Krvacanie do brucha a priznaky po operacii strata krvy anemicka, chceli mi dat aj transfuziu.

mne povedali ze po 2 menzesoch sa mozme snazit znova. Ale menim gynekologa pretoze ja som mala tyzden pred tzm strasne krce a ked som prisla ku gynekologovi ani sono mi nesparvil a to by uz videl ze v maternici nic nie je ach taka som nahnevana hlavne na to ze keby sa to zistilo o ten Tyzden skor nemusela som stratit tolko krvi a nemusela som byt taka unavena -anemicka. 😠 😠 😠 😠

dufam ze nam to nabuduce uz vide vsetkym co sme to zazili baby musime si verit ze vsetko bude ok

lili2222
27. júl 2011

Ahoj Petka a ty uz mas deticky? je to strasne ze vinou gynekologa mas teraz take problemy mne tiez hned povedali ze je to zanedbane gynekologom ale nechavam si u nho kartu lebo aj tak ked otehotniem mam hned prist za tym primarom co ma operoval. Drzim ti palce aby si sa cim skor dala do poriadku. my este asi trosku pockame lebo sa obavam predsa ja mam vajickovod zasivany tak aby sa to poriadne zahojilo. drzim palce

petka015
27. júl 2011

@lili2222 ano mam jedneho chlapca Jakubka 3 rociky ma.
no je to hrozne s tzm mojim gynekologom ale dnes som bola u druheho dufam ze tam to bode lepsie.
no mne vajickovod pravy zobrali.

janine6623
29. júl 2011

Ahojte, chcem sa spýtať, aké ste mali bolesti predtým ako vám to zistili, že je to mimomaternicové. Sú tie bolesti stupňujúce alebo rovnaké, veľké alebo ani nie? A pri mimomat. ste aj špinili alebo krvácali? Ja som podľa TT asi tehotná ale kvoli lekárovej dovolenke nemám ešte nič potvrdené. A víri mi v hlave všetko možné a bojím sa, aby to bolo ok. Lebo mňa trochu pobolieva podbruško a neviem čo to znamená.

zabka132
30. júl 2011

@janine6623
ja som pri mmt normalne dostala mrchu na 35DC. Robila som si test v ten den, pretoze som sla k zubarovi na trhanie, tak som si chcela byt ista. Tehu test bol negativny. Po mrche ma stale pobolievalo podbrusko, tak som si len tak pre istotu spravila testik a bol pozitivny. Som sa tesila jak male decko. Podbrusko ma pobolievalo, ale skor tak na jednej strane, pichalo to obcas. Napriklad, ked som sla hore schodmi a "brala" schody po dvoch, tak som vyssie zvdihla nohu a vtedy ma to pichalo.Alebo ked som sa prudko postavila, tak ma tam spichalo. Potom som este 2 dni spinila, no a ked som toto povedala k dokine, tak ma hned upozornila, ze to asi bude mimomaternicove, no a po vysetreni povedala, ze maternica je nezmenena, hned som sla na sono... a kedze to na sone na 100pro nepotvrdili, nasli tam len nejaky tien, hned ma poslala na hospitalizaciu do nemocky....a tam uz zacal kolotoc vysetreni,a hned v ten vecer mi robili laparku.

...ale ty sa neboj, nestresuj sa...ak ta boli podbrusko, je to normalny priznak tehotenstva, pretoze ti rastie maternica a rastie rychlo, takze to troska boli. Podobne bolesti, akoby si mala dostat mrchu....malo by to byt v strede....nie po bokoch.
....tak potom daj vediet, ako si dopadla.....drzim palce 😉

janine6623
1. aug 2011

Ďakujem ti za odpoveď a tvoje skúsenosti. Dnes sa mi potvrdila normálna gravidita, takže chvalabohu je mimomaternicové vylúčené. To pobolievanie je vraj normálny príznak rastu maternice ako si aj ty mi písala. Ale ešte raz ďakujem.

zabka132
3. aug 2011

no vidis 🙂 ...a v ktorom si tyzdni ?

janine6623
3. aug 2011

@zabka132 Ahoj, som v 6 t.

zabka132
3. aug 2011

@janine6623 tak sup sup sa pridat do "porod v marci 2012" 😉 ....a uz si videla mimco ?....aj srdiecko ?

zabka132
3. aug 2011

@janine6623 aj ja som v marcovkach, tak sa tam stretneme 😉

janine6623
3. aug 2011

@zabka132 Zatial iba gestačný vak a v nom embryo, ale že už bije malinkaté srdiečko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre