Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

pikha
autor
3. aug 2007

testujem poctivo kazde alebo kazde druhe rano odkedy mi to meska.. aby som videla ci HCG stupa a ako..lebo pri tom mimomaternicovom mi zacali slabucke // ukazovat az cca po 4-5 dnoch meskania. Teraz je to uplne inak, ale nechcem sa dopredu tesit a ani sa mi to vnutorne neda, neutralne cakam na lekarsky verdikt 🙄 .Ale zato mam krasnu psychopaticku zbierku rannych HCG pasikov, oznacenych casom a datumom 😀 😀 a ak sa zadari chrustik, dam si ju do albumu 😀 😀

petruci6
3. aug 2007

to je super,gratulujem,drzkam palce,aby to bolo co najskor potvrdene,zasluzis si uz silnu zdravu fazulku 🙂

pikha
autor
3. aug 2007

dakujem petruci 🙂 vsetky odtialto si ju zasluzime, a myslim ze skor ci neskor dorazi vsade kam treba 😉

dann
15. sep 2007

ahojte, minuly rok v januari som otehotnela, menzes som mavala na hodinu presne, takze po 5 dnoch meskania ma neprekvapili 2 ciarky. strasne sme sa s priatelom tesili a hned sme tu radostnu novinu vsetkym oznamili. isla som na krv a potvrdilo sa to. zacala som mat pichanie v podbrusku a o 10 dni som zacala krvacat, tak som isla do nemocnice. mimomaternicove tehotenstvo, museli mi laparosopicky zobrat cast vajickovodu a polroka som brala antikoncenciu. viete si predstavit ako mi bolo. vtedy som nasla tuto stranku a citala som si, ako nie som sama a ze vsetko sa raz moze zmenit na dobre. vtedy som tomu neverila. asi rok sme sa snazili a teraz koncim 9tt🙂 verim, ze teraz vsetko dobre dopadne aj ked sa samozrejme trochu bojim. chcem len, aby ste vedeli, ze aj ked niektore ste teraz mozno smutne, onedlho vy budete pisat takuto dobru spravu ako ja🙂 drzim vam palce!

petruci6
15. sep 2007

dann to je super sprava a gratulujem,prajem krasne tehulkovanie a zdrave babetko 😵 😵

dann
15. sep 2007

petruci6 dakujem a tfuj tfuj tfuj

mari.m
21. mar 2008

ahojte, uz ste tu davno nepisali..snad odpisete..
tak ja by som nemala byt tehu, bo pouzivame ochranu, ale...
tyzden mi meskal menzes, strasne ma bolelo v podbrusku a teraz to preslo do praveho vajecnika..
pred tyzdnom sa to uz nedalo vydrzat, tak som isla na pohotovost..
lekarka ma poslala na gynekologiu, lekar mi spravil sono - ziadna cysta, ani tehotenstvo..
spravil mi aj teh.test z mocu.. negativny..
aj ma vysetril rukou..nic..vsetko ok..
na druhy den som isla k obvodnemu a ten ma poslal k chirurgovi..
mali podozrenie na slepe crevo,ale aj to nakoniec vylucili..

tie bolesti zhodili na to,ze som zacala drzat dietu a ze moje creva sa spamatavaju..
no neviem..

mna brusko boli dalej..cele podbrusko a cely pravy bok 😒
vcera ma zacali boliet aj krize v casti kde su ladviny..

docitala som sa,ze mimomater. tehptenstvo sa velmi tazko diagnostikuje..
tak sa troska bojim..

stale mam aj nafucane brucho..jak balon 😒

menzes som mala 6dni, taky normalny, aj ked tyzden meskal..ale nebolo to 1x.

tak co si o tom myslite vy???
a ako sa da 100% urcit, ze je to mimomater. tehotenstvo???
ach jaj
preco len existuju aj taketo veci 😖

helena
21. mar 2008

ahoj moja.....ja som mala v decembri 2006 mimomaternicove tehotenstvo....u mna to zistili tak ze 16 dni mi meskal menzes a vobec som nedufala ze mozem byt aj tehotna....
kedze sme sa o babo marne snazili skoro 3 roky.....
bola som zamestnana a tak som nad tym ani nerozmyslala ze som tehu,aj ked mi kolegine vraveli ze asi som lebo mam vacsie prsia,byvalo mi tak vselijako-aj na odpadnutie.....
po tych 16 dnoch meskania mi to uz nejak nedalo,tak som uz bola v nadeji ze som tehu......prave ked som dostala krute bolesti,tak som bola v maxe-prave v ten den ho prvy krat otvorili.....musela som ist odtial rychlo na pohotovost a tam ma presvedcili ze som tehotna a urobili mi aj tehu.test....
Samozrejme som bola stastna ale preco teda tie bolesti????????
Opar dni na to som isla na sono a s krvycanim-ta krv bola cierna a podbrusko ma tak kruto bolelo ze som plakala od bolesti a chodila som skrcena od bolesti.........zo sona ma okamzite poslali do nemocnice na operaciu-moja diagnoza bola MIMOMATERNICOVE TEHOTENSTVO V 2 MESIACI.......TO BOLA STRASNA RANA NA MNA A NA MOJU PSYCHIKU....
OPERACIU NEBUDEM OPISOVAT-radsej........len tolko-hroza.....odstranili mi vajickovod v ktorom bol plod a mne hrozila otrava krvy :o(............no a na to som po 8 mesiacoch zostala tehotna a v maji mam termin-cakame Sabinku :o) vdaka panovi Jonasovi,ktory nam to vyratal :o) 😀

mari.m
21. mar 2008

dakujem helenka, ze si odpisala..
tak moja krv bola 5dni krasna cervena..ale posledny den,6sty taka hneda-tmavo cervena..
myslis,ze mozem byt teda tehul?mimomater.?
jeminecko..toto uz nie je vtipne..
uz ma to nebavi..
a ako mi to mozu 100% zistit???slahne ma z toho ☹

mari.m
21. mar 2008

ked ma zena MMT, ma poztivny tehot.test?abo nemusi???
a na sone sa nezisti,ze ma MMT??? 😒 ☹ ☹

helena
21. mar 2008

ahoj tak mne robili tehotensky test a ten vysiel POZITIVNY......aj vtedy ti ukaze test ze si tehu....aj ked je to MMT......nechcem ta vsak strasit ale urob si pre istotu test a co ak ti ten ukaze ze NIE SI TEHOTNA.....Aspon tyk budes vediet na com si........ak by si mala byt tehotna a mas taketo problemy tak potom radsej chod k lekarovi cim skor.Mozno mas len nejake problemy s menzesom alebo oslabene vajecniky........skus v prvom rade ten TEST drzim ti palce

mari.m
22. mar 2008

ahoj helenka,
aspon ze ty odpisujes..nikoho tu uz neni..asi sviatkuju 😉
no mne robili pred tyzdnom tehot.test z mocu a bol negativny..
len to chcem vediet, ze keby mam MMT, tak je ten test pozitivny???
hned v utorok pojdem k lekarovi..
uz ma to az tak neboli..ale v noci ma sklbalo okolo praveho vajecnika 😒

helena
22. mar 2008

ahoj Mari......
no asi sviatkuju kedze sem piseme len my dve......
no chod k lekarovi budem na teba mysliet a potom mi daj hned vediet ako si dopadla-co si zistila.....to je dobre ze ta to uz tak velmi neboli,mozno si len riadne prechladnuta.....neboj sa bude to v poriadku!

mari.m
23. mar 2008

na zdravie.sk tvrdia, ze ak je test negat.,nemozem byt tehotna,ani MMT.
bolesti uz pominuli..aj tak mam ist k lekarovi???
co myslis helenka..
ja neviem..asi by som mala ist..nech mi urobia test z krvi a vylucia MMT..

helena
23. mar 2008

joj moja ved ja som ti pisala ze ked je MMT tak aj vtedy je test pozitivny!!!
no teraz ti neviem poradit ci mas ist k lekarovi ale podla mna by si mohla ist gynekologovi na kontrolu a ani nie tak kvoli tomu aby ti odobrali krv na vylucenie tehotenstva ale kvoli tomu aby ta pozrel gynek.od spodu ci nahodou nemozes mat aj nejaky zapal alebo co........

dann
23. mar 2008

mari.m: test pri MMT je pozitivny, to znamena, ze si tehotna, len nie je vsetko na spravnom mieste. mna na pohotovosti vysetrili a na druhy den uvideli na ultrazvuku, ze to je MMT, a to som bola podla lekarky tehotna 2-3 tyzdne. najskor som len spinila a potom krv ako pri kramoch. myslim si, ze MMT by ti hned potvrdili, ale nie som lekar...
helena, gratulujem a drzim palceky, moj maly ma uz 3100g a termin mam mesiac pred tebou🙂

mari.m
24. mar 2008

dakujem helenka, aj danni 😉
velmi som bola vystrasena..uz nemozem citat veci na nete,lebo potom len stresujem 😀
bolesti su uz prec..a ja sa stastne usmievam..aj vdaka vam a vasim radam.
drzim paste, o mesiac vas to caka..juj,musi to byt super,ked uz o mesiac budete drzat v naruci svoje zlaticka..cmuk

cokoladka44
30. apr 2008

Ahojte
dlho sa tu uz nepisalo,nasla som vsak tuto temu,dufam ze sa niekto ozve 😒
som druhy tyzden po operacii MMT,laparoskopicky mi museli zobrat vajecnik,bola som uz v 10tt a zrazu velke bolesti,nemohla som sa ani pohnut,ledva ma manzel doviezol do nemocnice v noci a na druhy den ma hned operovali,praskol totiz vajecnik,stratila som liter krvi,dobre ze som prisla vcas.Este k tomu som v Irsku a v nemocnici som rozumela kazde tretie slovo,viete si predstavit aka som zufala...Teraz oddychujem,aj ked pri malom sa to moc neda,navyse manzel chodi do prace na cely den.Uz sa tesim domov o tri tyzdne....
chcem sa opytat kedy mozeme planovat druhe babo,tak sme chceli malemu urobit sestricku ☹ ,kym je malinky aby si rozumeli...och
ozaj pomozu nejake kupele,abo radsej nejaka dovolenka?

perla200
30. apr 2008

ahojte baby,
pri mimoternicovom tehotenstve musí byť tehotenský test pozitívny že?
ja som mala prvý slabunko pozitívny a ostatné tri negatívne:((((
pomoooc

stvura
1. máj 2008

Ahoj kocky, no ja som mala pozityvny tehotensky test, ultrazvuk mi nezistil absolutne nic {bol to len prvy, maximalne druhy tyzden}, na moju ziadost, lebo mi uz liezlo tyzdenne pozorovanie v nemocnici a neustale odoberanie krvi na nervy mi nakoniec robili laparoskopiu a hned sucasne s tym i operaciu mimomaternicoveho...
Odporucene obdobie medzi operaciou a snazenim sa mi bolo lekarom povedane ze je tri cykly, najlepsie pol roka-rok.
Ja som otehotnela 4-5 mesiacov po opeacii...

evka.e
1. máj 2008

Ahojte babulky. Tiež som mala mimomaternicove. No moj "kvalitny lekar" to bohužial nezistil, napriek tomu, že som tam chodila denno denne kvôli obrovským kŕčom. Neurobil mi HCG vyšetrenie, ani ma neposlal na vyšetrenie kvalitnejším ultrazvukom (ten čo má, stojí za figu). Kočky, predpísal mi Ibalgin ☹. Až keď som začala masívne krvácať na konci 3 mesiaca, dostala som sa do nemocnice, kde mi laparoskopicky odstránili vajíčkovod. Po tejto skúsenosti som okamžite zmenila lekára. Stalo sa to začiatkom marca. Teraz už som vysmiata a mám sa fajn. Radím všetkým: Ak máte podozrenie, že lekár nie je OK, riaďte sa intuíciou a choďte hneď preč. Nemuselo to totiž dobre dopadnúť.

cokoladka44
1. máj 2008

ahoj stvura...mozem sa spytat kedy si dostala menzes po MMT...ja sa obavam toho ze to na druhy raz znovu bude mimomaternicove...
ja som mala prvy test v 3tt negativny a druhy v 5tt celkom viditelny dve ciarky,pritom v siedmom tt mi mimi nebolo na utz vobec vidiet,takze sa mohli dovtipit...ale poslali ma len domov,a medzitym som 2x krvacala

evka.e
1. máj 2008

Ahoj. Ja som neustale spinila uz od 2tt, ale vo 4tt som mala spontanny potrat - aspoň si to lekári mysleli. Vyčistili ma, no bolo mi dobre len tyžden. Odvtedy som stále špinila, občas krvácala a potom sa pridali aj tie kŕče. Čiže môj bývalý tzv."lekár" už vôbec neprihiadal na to, že ešte môžem stále byť tehotná, i keď histológia po kyretáži vôbec nepotvrdila zvyšky plodového vajca. Radšej mi predpísal lieky na zastavenie krvácania a Ibalgin. Až 3 týždne po laparoskopii prišiel klasický menzes.

martinka13
12. máj 2008

Baby neviete mi povedat kedy vidno mimi na ultrazvuku? celkom som sa tu teraz vystasila Robila som si test a vysiel pozitivny Kramy mi meskali len 1 den ale aj tak som sal k lekarovi Ten nic nevidel a ze mam prist o 2 tyzdne Je to normalne? Vdaka za odpoved Podla vsetkeho som bola tak v 3-4 tyzdni, ked som bola u lekara

maso
12. máj 2008

Moze byt, mne doktor kazal prist prvykrat ked bude MS meskat dva - tri tyzdne. Zatial mozes zostat kludna 🙂
O dva tyzdne uvidi urcite, ze uz si tehu (ja som bola prvykrat minuly tyzden a videli sme hned aj srdiecko 😵 )

martinka13
12. máj 2008

Dakujem za odpoved Hadam to bude ok To su asi take uvodne stresy (ktore ma budu sprevadzat cele tehu asi 😒 )

maso
12. máj 2008

Martinka, hlavu hore, stresmi si nepomozes ... my sme o babatko prisli v siestom mesiaci a teraz som zase tehu. Ak sa ma stat nieco zle, nepomozes si, tak kym je vsetko ok, nech si aj ty ok 🙂 drzim palce 🙂

mari.m
29. máj 2008

ahojte,
uz druhy mesiac mam bolesti na tom istom mieste.. uz druhy mesiac mi kramy meskali 10dni..ale nakoniec dosli..
boli ma vpravo,kde je vajecnik/slepe crevo..
chirurg slepak vylucil..
a kedze MMT sa len velmi tazko urci, tak mam strach..nadalej..
mam si spravit test??? abo co? 😢

mohla by som byt v 2.mes. MMT??? alebo plod odumiera skor??? 😒

zuzec
29. máj 2008

mari.m sice nie som odbornik na MMT ale ak mas strach tak si urob test lebo aj pri MMT ti ukaze pozitivne...a mimochodom, citala som ze si minuly mesiac pisala tiez o tychto problemoch, ale ak by si aj otehotnela v minulom cykle, tak dnes by si nebola v druhom mesiaci, ale uz v tretom a myslim ze to uz by si zistila ci uz krutymi bolestami ako opisuju ostatne baby, alebo silnym krvacanim...
a nakoniec nie je najlepsie povedat doktorovi svoje podozrenie? on by ti urobil ultrazvuk a predsa v takomto uz pokrocilejsom stadiu by uz nieco videl aj keby to bolo MMT!! mozno sa urcuje tazko, ale v prvych tyzdnoch a nie v druhom-tretom mesiaci...ja viem ze si vystrasena z tej bolesti ale prosim ta chod este raz k lekarovi, uz by to mal vidiet ci mas nieco vo vajickovode alebo nie....ja som sice nemala MMT, mala som spontanny potrat, dostala som krce ako pri menstruacii a bolo to neprijemne ale pri MMT su hadam tie krce este horsie...podla toho co tu pisu holky...
sprav si ten test nech si klusnejsia 😉

mari.m
30. máj 2008

zuzec, veru to tak aj spravim..kupim si hned teraz test a budem kludnejsia..
juj, je to na ...... chudence my zeny.. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre