Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

pancuska
26. okt 2011

ahojte dievcata.....uz som tu dlho nebola a ani neviem ci si ma este pamatate.....mam 6mesiacov po mmt a stale nic....uz sa aj zacinam s tym zmierit ze asi sa ani toho prveho nedockam.....chcem sa teda opytat ako sa vam podarilo? len tak priroda alebo vam nejak pomohol gyn nejakymi liekmi?.... a drzim vam vsetkym palce nech ste zdravucke a tehu prebieha v najlepsom poriadku..... 😉

evka2311
26. okt 2011

ahojte dievcata ....ja som tu nova ..a chcela bi som sa vas opytat na to ze mala som mmt a ze ci este bude zase tehotna uz mam 3mesiacov po mmt .........ja vas velmi prosim odpiste mi som velmi zufala a stale sa snazime o babo a nic

pancuska
27. okt 2011

@evka2311 ahoj vela zien ktore mali mmt sa im podarilo mat babinko,preto verim ze aj my sa dockame.....nic si z toho nerob aj ja som uz 6mesiacov po mmt a stale nic....a aj ti nieco zobrali?preto sa pytam lebo mne museli odstranit lavy vajickovod.....treba sa zrejme dobre zregenerovat a menej na to sustredit....lebo aj ja by som mala trocha vypnut!!

pancuska
27. okt 2011

@zabka132 gratulujem som rada ze sa podarilo!!! 🙂

dadenka1
28. okt 2011

Veľmi divný názov... Som nevedela, že tomu sa dá aj predísť 😀

dadenka1
28. okt 2011

@anuska30 to ma moc mrzí, že to zase nevyšlo ☹... Aj kázali doktori nejako teraz čakať? A ako to zvládaš psychicky?

zabka132
28. okt 2011

@pancuska dakujem....aj my sa velmi tesime. Nam sa to podarilo po 2hom cykle. Prekvapenie riadne, pretoze mne dr. povedala, ze po mmt je normalne otehotniet tak do roka.

zabka132
28. okt 2011

@evka2311 neboj sa, babatko sa zadari. Pripadne si skus merat bazalnu teplotu a odsledovat plodne dni. Neviem, ci mas kupenu nejaku kyselinu listovu...ak nie, kup si, pomaha to.

pancuska
28. okt 2011

@zabka132 mala si pozehnane skor ako dr povedala 😉 ale nemas ziadne problemy teraz ze?

pancuska
28. okt 2011

@anuska30 myslim na teba a stale verim .....si silna bojovnica 😉

zabka132
28. okt 2011

@pancuska zatial bezproblemove tehotenstvo 🙂 ....ale teda nervy na dranc mam pred kazdou poradnou aj pred kazdym sonom 😒

anuska30
28. okt 2011

@dadenka1 ahoj.lekar hovoril ze 3.mesiace stacia ale po prvej menst.mi bude brat krv na vsetky mozne vysetrenia a buduci tyzden budem mat vysledky z histologie tak som velmi zvedava.Ako to zvladam psychicky?? zo zaciatku to bolo hrozne ale kazdym dnom je to lepsie.Za dva tyzdne som schudla 3kg.Kupili sme si psika a ten ma celkom zamestnava.Snazim sa nato moc nemysliet lebo mi to aj tak nepomoze a chcem si dat psychiku do poriadku. Z jednej strany je lepsie ze sa to stalo na zaciatku ako keby som mala prist o to neskor.Asi to tak malo byt,neviem a je asi zbytocne sa nad tym zamyslat lebo zas trpi len psychika.Ja som oteh.po mmt na stvrty mesiac akurat to nedopadlo dobre/potrat/.Dufam ,ze do tretice vsetko dobre a hlavne som rada ze mam takeho lekara ze mi urobi rozne vysetrenia. Ja som rada ze mam aspon jednu dcerku ale dufam ze sa aspon este jedneho babatka dockame.Kamaratka ma 33 rokov a 2x potratila urobili jej testy /zistili zrazanlivost krvi/ otehotnela a pichala si od zaciatku injekcie a teraz ma 1.mesacneho zdraveho synceka.Netreba sa vzdavat.Ja som vdacna ze mam aspon dcerku a lutujem ze sme dlho cakali s druhym babatkom.Chceli sma sa zariadit a atd a teraz ked chceme tak je problem.Dufam ze to bola len blba nahoda a dufam ze sa mi podari zas skoro oteh. a bude to ok.Drzim palceky 🙂 Ked citam co prezivaju aj druhe zeny tak aj to mi dodava vela sily lebo su to tiez bojovnice. Drzi ma aj to ze co by dala hociktora zena zato keby mala aspon jedno dieta/a to ja mam/ 🙂 DRZTE SA !!! pijem denne zenske caje a lekar mi dnes hovoril ze sliznicu uz mam ok.Chcem pockat na vysledky a potom sa zacneme snazit.

anuska30
28. okt 2011

@pancuska ahoj moja.drzim ti palceky a neprestavaj verit 🙂 Skus sa pytat na genetiku.

anuska30
28. okt 2011

Babulky musime len verit a dufat ze sa nam to podari.Netreba sa vzdavat. Ja sa tak isto snazim urobit vsetko mozne preto aby sa to podarilo a moj lekar tiez.

pancuska
28. okt 2011

@anuska30 ahojky.....mne genetiku robili a zistili mi vrodenu trombofiliu,to je to co robili aj tvojej kamaratke takze potom tiez budem pichat.....len keby som aspon vedela preco sa furt neda 😉

anuska30
29. okt 2011

@pancuska moja ver,ved hovoria ze do roka tak snad sa to podari.Vidis mne sa podarilo rychlo a co z toho.Ja verim ze do tretice vsetko dobre.Ked si spomeniem ze v decembri by som rodila a teraz druhy krat v maji tak mi je z toho nanic.drz sa papapa

pancuska
29. okt 2011

@anuska30 ale aspon sa podarilo ber to z tej dobrej stranky a zistit preco to tak dopadlo to je uz najmenej....ja uz teraz viem ze tentokrat to zasa nevyslo,ale stale neviiem preco......pichli mi aj pregnyl a nic.... a ty uz spon jedno doma mas ale ja mam doma len manzela 😉 takze mozem povedat ze furt si na tom lepsie tak hlavu hore 😉

anuska30
29. okt 2011

@pancuska podarilo moja ale co z toho.To su zas len nervy a stresy a bolest.ja viem ze som natom lepsie ale ver a podari sa to.Musis si hovorit ze sa to podar.ii.ja som si povedala ze do 35-ky a ked nie uz nechcem a uz som to posunula do 37-ky🙂
Mysli pozitivne.Ja viem, radim ti ale tiez ma chytaju niekedy depky ale snazim sa .papapa

dadenka1
29. okt 2011

@anuska30 ach som rada, že deň za dňom to zvládaš lepšie a lepšie.. možno bolo tvoje telo po MMT ešte nepripravené na tehuľkovanie.. Dáš sa dokopy, poriešite s dokim ako si na to fyzicky a bude bábuľko 😵
Aj mne bude robiť dokina aspoň hormonálny profil, tak dúfam, že to bude ok.. Po mrchani idem s mm na to, snáď sa podarí.. Ja pijem alchemilku a cvičím Mojžíšovú, taj snáď zaberie a v 2012 budeme maminky obe... 😉
Držkaj sa a nech si čo najskôr ok...

zabka132
29. okt 2011

babule, drzim vam moc moc palceky, nech sa to podari.....a nech cim skor v brusku rastie zdrave babenko 🙂

anuska30
30. okt 2011

@zabka132 dakujem a snad do tretice vsetko dobre.Drzte sa Ppapapa

anuska30
30. okt 2011

@dadenka1 ja pijem viac druhov cajov,je tam aj ostruzina malinova.drzim palce a daj vedet potom ako dopadli vysedky.Mas dvd alebo odkial mas cviky??Aj ty sa drz a dakujem za podporu. V piatok som bola na kontrole a lekar vravel ze sliznica je ok tak som rada ze nenastali nejake komplikacie

dadenka1
30. okt 2011

@anuska30 Ja chodím originál k rehabilitačnej lekárke, tak uvidím, či pomôže cvičenie... Som rada, že máš sliznicu ok.. Mne sa po kyrete pokazil cyklus, ovulka chodí neskoro, luteálna fáza krátka... Mala som prísť na krv 2. deň cyklu, ale žiaľ to vychádza zrovna teraz na sviatky, doktorka zavretá, tak ešte jeden cyklus a dúfam, že už ani nebude treba hormonálny profil ale priamo krv na HCG, lebo otehotnieme... Veď uvidíme.. Tak potom aj ty daj vedieť.. Sme spolu na štartovacej čiare.. Pripraviť sa, pozor, štart.. skáčeme na chlapov a ideme na tehuľkovanie.. 😀

pancuska
2. nov 2011

@dadenka1
@anuska30
@zabka132 baby prosim vas neviete ako to je so snazenim po chripke? dufam ze nemam prekonany zasa nejaky zapal!!teraz by som mala ist k dr na 13DC a bude mu dobre asi povedat ze som bola chora.....inak som tu tiez objavila ze nie je dobre sa kupat v horucej vode a ja dost casto chodim na termalne do 38stupnovej vody....

petka015
2. nov 2011

ahojte baby

chcem sa spytat ci niektorej gynekolog odporucil kupele po MMT.
ja idem prave od neho v juli som bola operovana na MMt a dneska mi oporucil liecenie len zvazujem kedze mam
doma maleho syna

pancuska
2. nov 2011

@petka015 ahoj....ja som tiez rozmyslala o kupeloch,len mne nikto zatial nic nenavrhol a preto by som isla len fakt je ze ked mas doma maleho synceka je to naozaj problem!....poznam vela zien co im kupele k otehotneniu pomohli.... a na ako dlhu dobu by ta tam poslali?

petka015
2. nov 2011

@pancuska na 3 tyzdne cele to hradi poistovna ale musim sa rozhodnut do pol roka od operacie potom by som si to cele platila okolo700eur to zevraj stoji

petka015
2. nov 2011

a ku komu chodis akemu gynekologovi??
pozeram ze si z piestan semej sa mi tam nechce aj ked maleho by varovala svokra so svokrom su na dochodku

petka015
2. nov 2011

@pancuska a kedy ta operovali po MMT???

pancuska
2. nov 2011

@petka015 mna operovali v aprili hned po Velkej noci v Trencine,lebo gyn ma tam poslal.....chodila som na robotnicku ale zacali sa tam moc striedat a s tym ze nemozem otehotniet nikto nic nerobil,tak mi kamoska poradila zajst k Vargovi ale ten ma bral len kvoli tomuto problemu ani ma nazeregistroval,chodila som len ak som chcela,teraz som zasa zacala chodit do TN ale tam som sa uz aj zahlasila! je to sice kus cesty ale co clovek neurobi pre tuzbu mat konecne dieta 😉 a ty ku komu chodis a kde ti robili mmt? no ak to plati poistovna tak by som isla 3 tyzdne by si vydrzala,ja som bola v kupeloch kvoli chrbtici ale mesiac a to uz bolo vela 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre