Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

karinke
22. aug 2009

Ahojte.

Dievčatá potrebujem radu. Otehotnela som minulý týždeň vo štvrtok. (Ovulka a priateľ konečne doma 😎 ). Ovuláciu som mala do utorka s takým slabším krvavým výtokom. V urorok večer som začala krvácať viac tak som sa vyľakala a ani neviem prečo urobila tehu test. Bol pozitívny!!! Utekala som do nemocnice a tak mi urobil USG - povedal, že nič nevidí a tehotná nie som (jasné, že nič nemohol vidieť, bola som tehotná 6 dní) a že si už nikdy nemám robiť testy, lebo to sú bludy. Zobral mi krv a Beta HCG som mala 130. To už spozornel a poslal ma na druhý deň k môjmu gynekológovi. Ten mi ráno vzal krv, urobil USG a povedal, že to nie je v poriadku, že je to zlé a že mám zajra zavolať kvôli výsledkom z krvy. Tak som včera volala a povedal mi, že Beta HCG mám 150 čo je strašne málo na normálne tehotenstvo a mám ísť opäť v pondelok na krv a na USG. Viem, som tehotná len 1 týždeň ale srašne som sa na bábo tešila. A počúvať každý deň od lekára, že tehotenstvo nie je v poriadku a nič s tým nerobiť je dosť kruté.

Prosím ktorá s tým máte skúsenosti? Prečo ma necháva doktor v neistote? Neviem či ide o potrat alebo mimomaternicové tehu, alebo sa môžem tesiť, proste neviem nič. Je víkend a ja sedím a myslím na bábo, potom na to, že o ňho prídem a nebudem mať ďalšie. V ktorom týždni vedia zistiť o čo ide (či o potrat alebo mimomaternicové tehu?) Kedy môžem požiadať o vyšetrenie akú mám prechodnosť vajcovodov?

saksina
22. aug 2009

karinke - podla mna to moze byt este v poriadku, ved si v uplne najranejsom stadiu tehotenstva, to si doktori nie su nicim isti, lebo je to este kratko. Kedy mas dostat ms?
Na usg je babo vidno od 5.tt, srdiecko od 6tt. A skor ti nebudu vediet zistit ani ci ide o vnutromaternicove alebo mmt. Takze si myslim, ze je este velmi skoro na zavery. Dr. v tomto obdobi nemohol nic vidiet na usg, preto si myslim, ze ti povedal, ze je to zle, lebo tam nic nevidel. Lenze mozno mal brat do uvahy, ze si tehotna len par dni...
Ja by som este nadej nestracala, aj ked verim ti, ze mas strach a obavy, to by sme mali kazda 😔 Drzim palce, aby to dobre dopadlo! Takych pripadov uz bolo vela, ze doktori uz pomaly isli robit kyret a zena nastojila na tom,a by este pockali a dobre urobila, lebo to tehotenstvo bolo nakoniec v poriadku, len doktori uz chceli tehu ukoncit a pritom to bolo len velmi skore tehotenstvo, ktore sa este nedalo rozpoznat. Nuz doktori su doktori a beru nas len ako dalsi pripad, nedavaju do toho tie emocie, ktore mame my....

karinke
23. aug 2009

saksina - ďakujem za podporu. Už veľmi neverím ani tomu, že príde ďalšia jar. Ďalšiu ms mám dostať 29.8. ale neviem či dostanem keď krvácam teraz. Krvácam síce málo ale lekár keď ma pozrel tak mávol rukov povedal "tak čo už, nie ste prvá ani posledná" zaplatila som 40 EUR a išla preč. Som zvedavá čo mi povedia zajtra po USG. Krv mi vezme zajtra, ale výsledok budem vedieť až v utorok. Mne bolo jasné, že na USG nič nemohol vidieť, veď som mu vravela že môžem byť tehotná max. 1 týždeň viac určite nie (viem kedy bol priateľ doma). Tak vyletel či to viem lepšie ja alebo on. 😲 Len ma prekvapilo, že čo sa deje v mojom tele. Vždy som bola zdravá, ms presne načas ako hodinky, ovulácia ako z učebnice a teraz krvácanie v prvom týždni.... Ak som potratila tak si to neviem vysvetliť, ale asi aj to bude lepšie ako mmt. tehu. Ty už máš bábo?

saksina
23. aug 2009

tak to je sila, ze na teba vyletel, ze ved on musi vediet lepsie ako ty, kedy si tehu! A co on bol pri tom alebo ty??? 😲 To je sila, co si niektori doktori dovoluju! 😠
Tak ak stale krvacas, tak je mozne, ze sa vajicko aj oplodnilo, ale sa neuchytilo a same odide, to je podla mna ten "najlepsi" pripad, ked nemusis ist na kyret ani na laparku pri mmt. Ale ved uvidis na krvi, mozno este nic nie je stratene... Drzim palce, aby to nakoniec dobre dopadlo!

Ja babo este nemam, snazime sa o prve a je mi luto, ze sa nam to takto nedari... Ale, ked teraz dostanem ms, tak sa chcem objednat k tej pani bylinkarke, v snazilkach je o nej tema a baby su nou nadsene, tak tam pojdem aj ja, pomaha absolutne prirodnymi a jednoduchymi metodami, len my nevieme, ze take existuje a tak sa napchavame chemiou... Tak k nej pojdem a verim, ze nam pomoze 😉 Vkladam do toho velke nadeje...

karinke
23. aug 2009

jejda, tak to ti držím palce. Ja to ešte chvíľu skúsim "normálne". Veď sa mi podarilo otehotnieť na tretí pokus. Síce asi veľmi neúspešne, ale aspoň viem, že zatiaľ nič nie je stratené (aspoň v to dúfam). Tak to ti držím palčeky aby ti mrcha ani nedošla a ak dôjde nech ti pomôže tetuška. Každopádne nech to dotiahneš do zdárneho konca. Idem pozrieť k snažilkám čo je tá babka zač. 😉

zuzik1702
1. okt 2009

Ahojte baby,máte niektorá skusenosť,že po mimomaternicovom tehotenstve sa vám podarilo normálne otehotnieť?Lebo som počula,že sa mimomaternicové tehotenstvo dosť opakováva.V marci som bola na operácii,je odvtedy už polroka preč,ale ja sa s manželom ešte bojím skúšať aj keď mi moj gynekolog povedal,že už kľudne možeme.Ďakujem..

pancake
18. dec 2009

baby po akom case sa zase mozeme snazit o mimi? jeden dr. mi povedal ze hned po dalsom menzese a druhy dr mi ovedal ze az o 2 mesiace.
a tu citam ze pol roka. teraz co si mam vybrat????

zuzik1702
19. dec 2009

Ahoj pancake,no mne povedal moj gynekolog,že sa možeme začať snažiť o mimi až po polroku,ale nesnažíme sa ešte teraz a je od vtedy čo som mala operaciu keď som mala mimomaternicové tehotenstvo 9mesiacov.Nejako sa stále bojíme,po tom potrate a mimomaternicovom.Je to asi individuálne,každý lekár povie inak..Ty si mala aký problém mimomaternicové alebo potrat?

pancake
21. dec 2009

ja som mala mimomaternicove. ale nechapem preco mi zobrali aj vajecnik. dr.co ma operoval, som videla 3 minuty a nestihla som sa na vsetko spytat. len som vycitala ze tie vajecniky /trubky/ ked zena mavala mykozy, zapaly a pod.. tak su zle pozrastane a vtedy byvava mimomaternicove tehu. lenze ja som take nikdy nic v zivote nemala. nechapem to.musim sa porozpravat so svojim gyndakom doma na sk, lebo tu je to zbytocne sa pravdy dovolavat. len by sme chceli dieta co najskor a teraz mam strach, lebo neviem presne kedy uz mozeme. ale asi si pockam na vysetrenie na slovensku a podla doktora co mi povie on, sa zariadim. lenze to bude az o 3-4 mesiace. a my sme chceli skor. 😔 😔

zuzik1702
22. dec 2009

Ja ťa chápem pancake,že by ste chceli bábatko skor.Aj ja sa už neviem dočkať keď sa budeme mocť snažiť o maličké.Ja som si prežila aj potrat a aj mimomaternicové tehotenstvo tak už dúfam,že sa nám do tretice podarí ten malý zázrak 🙂 Zobrali mi pravý vajíčkovod a teraz sa aj bojím či budem mocť vlastne otehotnieť.Po novom roku sa chceme už pokúšať o bábatko tak uvidíme.Tebe čo povedali budeš mocť v pohode otehotnieť?Čo ti po operácii povedali?Počula som,že niektoré ženy po mimomaternicovom májú s tým problémy.Vieš čo ja už som z toho na nervy keď ti niekto niečo také povie ☹

kacenqa
22. dec 2009

ahoj pancake, ja som mala GEU moje prve tehu, vo februari 2007. mne zas zobrali vajcovod a pritom dovtedy som sa nikdy neliecila na ziadne gynekologicke problemy, ani som nemala tazkosti. ale mozno som prekonala daky zapal, o ktorom som ani nevedela....ktohovie....mne este navyse pri LPSK aj prepichli maternicu, lebo, kedze som bola mimo poradia, nemali uz dostatok vysterilizovanych spravnych nastrojov tak pouzili cosi tensie ci co?! a to som sa dozvedela len tak mimochodom pri prepustani z nemocnice.... 😠

na zaklade tohto mi gyndr. odporucil pockat nie 3 ale 4 mesiace a prist na folikulometriu...no a neuverite, co sa udialo. na tej folikulometrii mi povedal, ze ovulacia prebehne, ale na tej strane, kde nemam vajcovod...tak sme sa ani nejak extra nesnazili....a skoro som odpadla, ked po tyzdnovom meskani MS ma kolegyne dokopali k tehutestu a ten bol POZITIVNY!!!!

moj gyndr. skoro spadol zo stolicky....povedal, ze sa to stava, ale je to velmi zriedkave, ze ten druhy vajcovod na seba prevezme funkciu aj toho chybajuceho a ze to sa stalo asi aj u mna....no sice som mala prvy trimester rizikovy - tyzden v nemocke a dalsie 2 doma s nohami nahor kvoli obcasnym krvacaniam napriek duphastonu a ascorutinu, ale stalo to za to, gretka je uzasnica 😀

a druhe tehu sa nam tiez zadarilo UPLNE podla planu (a tiez sme sa nijako extra nesnazili) - chceli sme 2rocny rozdiel, no a gretka je 24.2. a mladsia ma TP 26.2. 😝

babule, drzim palce, hlavne treba mysliet pozitivne!!! 😉

pancake
23. dec 2009

zuzik mne tiez zobrali lavy vajickovod a povedala mi ze po dalsej mrche mozeme hupsnut zase na to. ale to mi povedali v anglicku. neviem co by mi povedal gyndos na sk. 😕 😕

pancake
23. dec 2009

kacenka aj my sme to mali presne naplanovane. samko je 4.7. a toto tehu som mala rodit 28.7. tiez presne 2 roky rozdiel.len teraz neviem co mam robit. musim asi pockat na svojho gynekologa na sk a to znamena ze este 3 mesiace musim pockat.
ale ked on tam mava tak strasne vela ludi stale, nemam ani chut. radsej by som to riskla.ale potom sa bojim ci by som si to nevycitala keby sa zase nieco zle prihodilo. 😔 😔

mywiel
15. jan 2010

Mozem sa vas opytat kedy sa to mimomaternicové tehotenstvo prejavi do kolkého tyzdna? 😕

skadricka
16. jan 2010

Ja som začala krvácať a potom strášné bolesti,ako by mi vrážal niekto do spodku nôž,kričala som na celý dom.

xpetka1x
16. jan 2010

a to si bola v kolkom tt

skadricka
16. jan 2010

Asi v 8 tt ale krvácala som asi ľ týždne,doktorka stále tvrdila že krvácanie je bežné v tehotenstve,nič som nebrala
žiadne lieky

mimina321
17. jan 2010

mywiel ja som po mmt,mne praskol vajcovod 19dní po iui 😔 nekrvácala som,prišlo to ako náhla neznesitelná bolesť.večer o 6 sme leteli na pohotovosť spravili usg,nič nevideli a poslali ma domov s tým,že so precitlivelá-pichli mi injekcie od ktorých som zaspala. v noci som sa prebrala bolesti boli už také že som mala studený pot,padla som do bezvedomia zobudila som sa až o 12 hodín ked bolo po všetkom. 😔 😢
všetci boli šokovaný,že vajcovod praskol tak skoro.......je to velmi zriedka,mmt vraj robí problém až po 6tt
ak sa chceš ešte niečo opýtať kludne aj IP
všetkým želám,aby sa s týmto problémom netretli a dutinka na utz vykukla

xpetka1x
17. jan 2010

MIMI AJ SI MALA PRED TYM NIAKE BOLESTI ALEBO POCITY ZE JE TO MMM?? A V KOLKOM SI BOLA TT KED SA TI TO STALO??

mimina321
17. jan 2010

4tt,tak ako na začiatku tehu,sem tam tak ako pred ms-ale ked to prasklo tak to bola bodavá bolesť na pravo

mimina321
17. jan 2010

bol to pravý vajcovod ☹

xpetka1x
17. jan 2010

NO TAK TO MI JE LUTO A TO DOST SKORO ZE 4 TT TI TO PRASKLO..NIE??VED AK SA STAVA TAK AZ O DOST NESKOR,,

mimina321
17. jan 2010

no ved to bolo dosť zvláštne....čo už aj to sa stáva
lekári z toho boli tiež dosť prekvepený

lienika
17. jan 2010

ahojte....ja som mala mmt v auguste 2006, ani som nevedela, že som bola tehu...podľa lekárov to bol len 10 dňový plod, nemala som žiadne krvácanie, len z ničoho nič som dostala strašné bolesti...ani v nemocnici nevedeli čo mi je, pretože na UTZ ani na CT nebolo nič vidieť, pretože som uz mala brušnú dutinu zaliatu krvou, takže ma potom hneď brali na operačku a bolo to veru za 5 minut 12...keby som hneď neprišla, vraj by som do druheho dňa neprežila...a tiež mi museli vziať ľavý vajcovod...

zuzik1702
19. jan 2010

Ahojte baby,ja keď som mala mimomaternicové tehotenstvo tak som začala mať neznesiteľné bolesti v 7tt a tiež som už bola v bezvedomí a zachránili ma len len tak..Lienika mne zase zobrali ľavý vajíčkovod.Po akej dlhej dobe ti odporučil lekár otehotnieť?Ževraj bez jedného vajíčkovodu budem mať menšiu šancu otehotnieť?Tebe čo povedali?

xpetka1x
19. jan 2010

zuzi a pred tym si nebola u dokyho??ked az v 7tt? ja som bola len v polke 5 aj som a uz mi pekne bolo vidno v maternici aj akciu srdiecocka

lienika
19. jan 2010

zuzik mne doktor povedal, že si mampol roka oddychnuť a potom sa začať snažiť, ale vobec to nebolo jednoduche a nedarilo sa...tak som nakoniec podstupila 3 krat neuspešne IUI a napokon minuly rok v lete IVF, ale na prvy krat to aj tak nevyšlo až ked som si dala vložiť rozmrazene embrijka tak sa to konečne podarilo....

xpetka1x
19. jan 2010

A CO JE TO TO IUI A IVF

lienika
19. jan 2010

IUI je inseminacia a IVF umele oplodnenie 🙂

zuzik1702
21. jan 2010

ahoj xpetka1x ano bola som v 7tt a bolo to mimomaternicové,krvácala som do brucha takže som musela ísť na operáciu.A predtým rok som v 6tt potratila tak už som mala 2neúspešné tehotenstvá.No dúfam,že sa nám už do tretice bábatko podarí 🙂 Ty si mala tiež nejaké problémy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre