Mimomaternicové tehotenstvo. Ako tomu predísť?

pikha
15. sep 2006

uvazujem, ci tato tema patri pod sekciu "tehotenstvo" ale svojim sposobom asi hej 😒 Este v utorok rano som si myslela, ze som tehulka v 6tt, o hodinu uz bolo vsetko inak a o dalsiu hodinu som uz lezala na operacke. Praskol mi vajickovod a krv sa liala kade mohla. Dnes rano ma pustili. Tolko optimisticky uvod 😖 Ste tu kocky, co sa vam stalo nieco podobne? Da sa takymto veciam do buducnosti nejako predist? Liecili ste sa potom, ak ano, kde? Kazde info vitane 🙂

pufa
18. aug 2011

@kadve ahoj. mne sa stalo nieco podobne. po IVF sa mi embryo usadilo v mieste, kde prechadza obvykle vajicko z vajcovodu do maternice, teda v stene maternice. Ja som po operácii, kde mi odstránili oba vajcovody este pred IVF, takze tiez rarita. Chcem sa opýtat - dobre to chápem, ze ti dve embryá vlozili cez posvu do maternice a oni doputovali do toho nestastneho výbezku vajcovodu tak ako u mna do rohu maternice? mne tiez vkladali dve embryá, druhé sa uchytilo na dobrom mieste, ale prestalo sa vyvíjat. Vyvíjalo sa iba to v rohu maternice.

surrender
24. aug 2011

Pridávam sa do tejto témy. Tiež som prežila mimomaternicové tehotenstvo, predvčerom mi vyoperovali jeden vajíčkovod a na druhom odstránili zrasty.

surrender
24. aug 2011

@janine6623 Ja som mala bolesť na ľavej strane, ale nebola veľmi silná. Po troch hodinách sa pridalo špinenie. Na druhý deň som už ležala v nemocnici a neskôr nasledovala operácia.

salomena
24. aug 2011

Ahojte baby. Ja by som len chcela spytat ci mozem mat mimomaternico. tehu? Som po prvom IVF bola som uz aj na hcg test a nie som tehotna. Povedali mi aby som uz nebrala lieky, a ze mam dostat menstruaciu. Uz treti den neberem lieky ale menst. este som nedostala, a aj mam bolesti podbrusku.

pifina
24. aug 2011

@salomena pri mimomaternicovom tehu by si mala tiez zvysene hcg ... nepises, na akom teste si bola, ci to bol krvny test alebo z ranneho mocu ... a tiez nepises, kolko dni si po IVF ...

salomena
24. aug 2011

ja som uz 4 tyzden po KET, no bolo to krvny test a mala som hcg 2,72.

pifina
24. aug 2011

@salomena myslim, ze pri mimomaternicovom tehu rastie hcg pomalsie ako pri normalnom, ale tvoja hodnota je uplne nizka, to by som sa tehu nebala ... skor ms neprisla kvoli liekom, co si brala na podporu tehu, daj tomu este cas podla mna ...

salomena
24. aug 2011

Joj tak dakujem trosku si ma ukludnila, brala som estrofen a utrogestan. Ale mala som bolesti aj v tedy ked som brala lieky.

pifina
24. aug 2011

@salomena bolesti mozu suvisiet aj s uhniezdovanim, resp. pokusom o uhniezdenie, rovnako mozu byt predzvestou ms ... tazko posudit ... ale pokial sa nestupnuju, tak by som to neriesila, ak by boli vacsie, tak radsej chod k dr., pricinou moze byt hocico, nielen mimomaternicove tehu ...

salomena
24. aug 2011

Dakujem ti pekne za odpoved, hej asi zajtra idem k doktorovi nech ma radsej vysetri. Ahoj

anuska30
26. aug 2011

@adulikka -mozem vediet po akej dobe od MM si po prvy krat otehotnela a ci si uzivala aj nejake hormony.dakujem

adulikka
26. aug 2011

anuska30 mna operovali 3.mája a už 16 septembra som bola tehotná 😀 robila som si krížiky do kalendára ,tak preto viem 😀
a nebrala som žiadné hormóny

anuska30
28. aug 2011

@adulikka ja mam 14 rocnu dceru a MM som mala tento rok v marci.Zobrali mi jeden vajcovod-pravy. Vlavo mam vraj vporiadku.29.4. mi robili laparoskopiu.V juni sme sa zacali uz snazit a zatial nic. Teraz som mala folikul vlavo.Tam mam vajcovod v poriadku.30.8. mam mat menst. Robila som si vcera test ale bola len jedna ciarka.Som z toho nestastna.Cvicila si nejake cviky na spevneniee maternice alebo pila si nejake caje?? dakujem za odpoved

anuska30
28. aug 2011

@lili2222 my sme sa zacali snazit po troch mesiacoch.Lekar vravel ze mozeme.Ja som bola na laparke 29.4. a zacali sme sa snazit po tych troch mesiacoch ale zatial nic.

buffinko
28. aug 2011

@anuska30, vydrž, určite sa zadarí 🙂 ja z vlastných skúseností - pomáha - alechemilkový čaj, vitamín E a kyselina listová. a preliečiť výtoky, pokiaľ sa nejaké objavia...

surrender
28. aug 2011

Ako dlho ste boli na PN po laparoskopii kvôli mmt??? Stačia 2 týždne?

anuska30
29. aug 2011

@buffinko dakujem za podporu.Zo zaciatku som pila alchemilkovy caj a kyselinu listovu som uzivala pol roka.Prestala som . Vytoky chvalabohu nemam ziadne.

anuska30
29. aug 2011

@surrender mna operovali v piatok,v pondelok som isla domov z nemocnice a dalsi pondelok som uz bola v praci.Takze Pn tyzden a v pohode,ale zalezi co aj v praci robis,ja mam sedave zamestnanie takze sa nenarobim a ani nic tazke nezdviham

surrender
30. aug 2011

@anuska30 Tak si nebola dlho doma. Mňa operovali minulý pondelok a do práce sa chystám už o týždeň. Fyzicky sa v nej veľmi nenarobím, ale veľmi stresujem - som učiteľka.

zabka132
31. aug 2011

babky, ktore ste po mmt....chcem vas troska povzbudit...ja som mala laparku kvoli mmt 6.5. Najblizsia normalna mrcha prisla 18.6...no a hned po nej sa zadarilo 🙂 . Som len kukala jak kuko, ked som na teste zbadala dve palicky 🙂 . Inak aj moja dokina len zdvihla obocie a ze to ako sa vam podarilo ? 😅 ...ono je zevraj normalne po mmt otehotniet tak do roka.
...drzim palceky, nech vam to vyjde co najskor 😉

sniperka
1. sep 2011

@surrender Ja som bola na PN mesiac.

anuska30
1. sep 2011

@zabka132 gratulujem a dufam,ze nas bude po mmt tehotnych viac a coskoro 🙂

zabka132
1. sep 2011

@anuska30 dakujem...a urcite sa coskoro dockate 🙂

surrender
1. sep 2011

@sniperka To Ti lekár odporučil byť mesiac doma?

sniperka
1. sep 2011

@surrender No on mi napísal prvú kontrolu o dva týždne a potom ešte ďaľšiu o dva týždne, takže áno.Vtedy som ale robila v reštaurácii - na nohách od rána od 9 hod do polnoci, aj dlhšie a tak aj tri dni vkuse tak možno preto.

surrender
1. sep 2011

Ja pôjdem na kontrolu, keď mi prídu výsledky z histológie a to bude dva týždne po operácii. Tak uvidím, čo mi povie. V pondelok idem do školy - som učiteľka - a uvidím, ako tam vydržím. A až v utorok idem na kontrolu. Ak by mi odporučil ešte zostať doma, tak zostanem.

anuska30
2. sep 2011

ako som uz pisala,mala som mmt 29.4. pn som bola tyzden.Snazit sme sa zacali v juni.Teraz som mla foliku na spravnej strane kde mam vajcovod.Inak mesiac som pila alchemilkovy caj v kuse.Teraz mi meska menst.,urobila som si dnes test a druha ciarka bola slaba,ak do pondelka rana nedostanem menst. tak idem na gyndu lebo lekar mi povedal ak mi bude menst.meskat tri dni aby som prisla kvoli mmt aby sa urobilo hcg.V nedelu rano si urobim este raz test.Ak aj som tehotna tak mam strach aby sa zas neukazalo nieco zle ale ked som mala mmt tak som predtym mala tmavy vytok a krce na spodku a teraz sa citim fajn akurat trosku mi je na davenie.oddnes zacinam znova uzivat kyselinu listovu.Inak doteraz som behavala kazdy druhy den tak myslim ze aj to mi pomohlo spevnit maternicu a aj psychiku.

zabka132
2. sep 2011

@anuska30 jeeeej, tak drzim palce....no inak, ono to teraz tak skoro na sone nebude ani moc vidiet. Ale asi ti budu brat krv kvoli hcg. Pri mmt je nizsie ako pri normalnom tehu. Ja som sa tiez bala ci to nebude zasa mmt, ale uz pri prvom vysetreni bola maternice zvacsena, cize ma aspon toto trosku upokojilo. Ale strach mam stale....mna poslali na sono moc skoro, bola tam len dutinka bez plodiku, tak som stresovala, ze asi to nie je ok....o tyzden neskor tukalo uz aj srdiecko 🙂 . A teraz sa zasa bojim, co v stredu uvidim na sone....dufam len, ze to bude vsetko oki.

anuska30
2. sep 2011

@zabka132 dakujem ,ale neviem ci sa mam tesit alebo co.Mam zmiesane pocity aj ked babatko velmi chceme.Drzim Velmi velmi palce aby to bolo v poriadku.Uvidim zatial ta druha ciarka bola slabucka,ked idem na WC tak hroza,len pozeram ci nekrvacam.Ked uz to bude v stredu ok tak uz urcite bude dobre a ked uz si to minule mala dobre tak urcite.. 🙂 Mohla by som vediet kolko mas ty rokov?? Ja budem mat 35.Ja budem mat vlastne v pondelok 3 den co som mala mat menst.Tolko sme sa zas od vtedy snazili a ked /mozno/ som tak sa velmi bojim.Dakujem za povzbudenie a drzim palce. Potom daj vediet ako si dopadla.

zabka132
2. sep 2011

@anuska30 ...ja som tiez testovala na 3-ti den po meskani...aj ked u mna je tazko povedat, ze kedy mrcha meska 😅 ....ale tak priblizne to bolo na treti den. Tu druhu palicku som ani poriadne nevidela, ked som kukla za chvilu, tak som myslela,ze som si ju tam primyslela...taka bola slabucka. Ked som testovala za 2 dni, tak sa to zosilnilo.
...ale podla mna pri mmt by si na testiku este nemala nic, prave preto, ze hcg by bolo dost nizke.
..ja mam 31 🙂 .
...no, ze minule sono bolo vporiadku, to este nic nezarucuje....prvy trimester je najkritickejsi...ako sa vravi, ze prve tri mesiace je babatko len na navsteve...az potom sa rozhodne, ze ci zostava byvat.
...bojim sa na tu stredu...ale zasa uz to chcem mat za sebou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre