Môže cysta v tehotenstve ublížiť bábätku?

jasom
9. okt 2008

Ahojte, mate niekto skusenosti v cystami v tehotenstve.

Ja som momentalne v 10tt a moj gyn mi povedal ze mam cystu na lavom vajecniku, nejake zlte teliesko ci co, priznam sa velmi tomu nerozumiem, ale stale cystu citim. Moze tato cysta nejako ublizit babetku? 😕 Moj Dr. povedal ze mam prist o mesiac na kontrolu ale to sa mi zda hrozne dlha doba.
Dakujem za akekolvek odpovede

cikyta
9. okt 2008

Ahoj.Aj ja mám cistu-endometriálnu v pravom vaječníku.Aj ja ju cítim,ale doktory to nejak nesledujú.Ešte mám ten vaječník prirastený k maternici a nik sa mi k tomu nevyjadruje.Dokonca mi ju minule v nemocnici(tú cystu)ani nenašli na UTZ.Ale je tam,aj ju cítim a ten UTZ robil doktor nejak divne.Takže..........len dúfať 😵

jasom
autor
9. okt 2008

Ahoj, dakujem za odpoved, ja som pisala aj doktorovi do Heliosu a on mi odpisal ze niektore jednoduche cysty tehotenstvo nijako neublizia dietatu, tak som sa i trochu ukludnila, 😉 lebo som sa strasne bala. ale i ja tu cystu stale citim, moj dr. sa k tomu tiez nejako extra nevyjadruje. 😠 akokeby to bolo normalne, ale si myslim ze keby to bolo asi vazne asi by nieco k tomu povedal. Ja mam cystu z nejakeho zlteho telieska, ci co, fakt sa tomu nerozumiem 😝

Drzim ti palce nech je vsetko v poriadku 🙂

sonicka07
9. okt 2008

ahojte. ja mam tiez cystu aj dva myomy. cysta ma niekedy zvykne pobolievat,ale inak nesposobuje ziadne problemy,ani v tehu nenarastla. ale po porode ak sa nescvrkne tak asi pojde von,lebo aj pri milovani mi sposobuje bolesti.
zlte teliesko je vlastne neoplodnene vajicko,ktore sa uvolni z vajickovodu ale neodplavi sa pocas menzesu.
u mna to tiez nejak lekari nekontroluju,zijem v irsku a tam to maju na haku. ale babo je v poriadku,dokonca mi povedali,ze mozem mat normalny porod. tak ostava len dufat,ze je vsetko ok. drzim palceky. papa

cipka
14. okt 2008

Ahojte Baby,

ja mám vlastnú skúsenosť s cystou a s tehotenstvom. Zistili mi ju ešte pred otehotnením a celé tehotenstvo som s tým prežila, dokonca aj cysta prežila. Po pôrode a po dokojení som išla na LPS a odstránili mi ju. V skutočnosti mi nerobila počas tohto obdobia žiadne problémy. KEd budete mať problémy tak neotálajte ísť na sono a pri prvých 2 sonách vám ju môžu vidieť, potom už nie asi pokiaľ sa nebude zväčšovať.

komisakpd
16. okt 2008

ahojte..baby nie je tu niektora z vas co mala bakretie v posve pocas tehotenstva?

jana776
25. nov 2011

Ahojte, som v 7tt a mam velku cystu 5cm na lavom vajecniku. Zatial som sa docitala len pribehy kde cysta nerobila ziadne problemy, ale nie je tu prosim vas niekto komu cysta praskla pocas tehotenstva? Vobec netusim na co sa mam pripravit ak k tomu dojde, ci to moze ohrozit babo, alebo to len bude boliet a prejde. Dakujem za vsetky odpovede.

cillamilla11
27. dec 2011

aj ja mam cystu 6x5 cm a tiez lekar mi stym nic neurobil, chcela by som babatko tak neviem ci to bude ok s tou cystou.

kvietok193
20. apr 2012

Ahojte, píšem asi preto, aby som dostala od niekoho aj dobré správy. Bola som u lekára s tým, že mi potvrdí tehotenstvo, ktoré potvrdil ale s tým, že mám 6 cm cystu(muselo to vraj vzniknúť tehotenstvom, pretože 3 mesiace predtým som bola na prehliadke a bola som ok), o niekoľko dní som mala bolesti brucha, tak som sa znovu ukázala u lekárky, cysta už má 7 cm v 6 týždni tehotenstva. Dala mi duphaston a zobrala mi krv na zistenie zloženia cysty. Dnes som volala, výsledky nie sú pozitívne, mám zvýšenú hodnotu na rakovinu, vraj je to v tehotenstve bežné. Mám sa ukázať o pár dní, či sa cysta nezväčšila a pôjdem do nemocnice na konzultáciu s primárom, či bude operácia. Lekárka povedala, že pre dieťatko je to do 1.trimestra nebezpečné. Mal už niekto takú veľkú cystu s takými výsledkami. Ďakujem za hocijakú dobrú radu

nanulik
20. apr 2012

@kvietok193 ja som tiež mala cystu a dr. so mnou takéto ceremonie nerobil. povedal že je to sprievodný znak tahotenstva a že sa to stáva. ešte asi následne tri poradne tam bola ta cysta a potom sa sama vstrebala
takže si myslím nie je sa čoho báť

brumka
20. apr 2012

ahoj ja som mala 7x3,5cm lekar mi povedal ze bud praskne alebo sa zmensi a vstrebe, ze do 3m mozem potratit, do polky tehu sama zmyzla a mam uzasnu dcerku. ale nic viacmi nepovedal

kvietok193
20. apr 2012

ďakujem krásne za povzbudivé slová

monro
21. apr 2012

Aj ja mam skusenost. V prvom tehotenstve mi na sone v 12tom tyzdni nasli cystu na pravom vajecniku s tym, ze sa to bude len sledovat. Po porode na sone som tam mala len zvysky skolabovanej cysty. Teraz som zas tehotna, a opat v 12tom tyzdni nalez na pravom vajecniku. Ked som doktorovi spomenula, ze som to uz mala, povedal, ze je funkcna cysta, ktora sa v tehotenstve zvykne objavit. Je pravda, ze mna ale nikdy nebolela.

steva
21. apr 2012

@kvietok193 ja som mala na zaciatku tehu cysty na oboch vajecnikoch,jedna bola tiez 7 cm a druha 2,5 cm.moj lekar povedal ze je to normalne na zaciatku,bola som aj na usg,robil mi to primar,tiez sa nad tym nejak nepozastavil,iba napisal do papierov ze kontrola o 2 mesiace a potom som bola na usg v 12 tt,tam som to spomenula lekarke,ktora mi robila ultrazvuk a ta to tiez neriesila,ze to by sa to malo vstrebat.od vtedy uz mi vajecniky nikto nekontroloval,neviem ani ci praskli,ale o operacii nebola rec.aj kamaratka mala na zaciatku tehu a tiez sa nejak neriesilo.drzim palce 🙂

bendza
24. júl 2012

prosim vas ja by som chela radu ohladom cysty na lavom vajecniku a este do toho som tehotna v 9.tt. a dr.mi povedal ze mam si len davat pozor a ze ked budem mat bolesti tak mam okamzite ist do nemocnice a nic viac .ale ja amam strach stoho ze to nejde do kopi aby aj dieta rastlo a aj cysta a ked mi praskne ved to zabije aj mna a aj dieta alebo moze byt postihnute .takze prosim vas poratte mi co mam robyt .ostatny ma nahovaraju na prerusenie tehotenstva ale mi z muzom by sme chcely to babo .dakujem za odpoved

memme
9. aug 2012

tak aj ja mam taky problem, nikdy som nemala cysty ani nic podobne vzdy som sa o seba vzorne starala. pred 3tyz som bola na prehliadke vsetko bolo ok akurat som mala ovul. a ked som bola dnes potvrdil mi tehotenstvo ale presne na tom vajecniku kde dozrievalo minule vajicko je teraz cysta 3.8x4.3cm..... ide ma porazit. dost rychlo to narastlo. doktor bol v klude vravel,ze sa to stava obcas a ze sa to snad samo vstrebe alebo mozno to tam bude cely cas ze u kazdej zeny je to ine... bojim sa ale verim,ze to bude vsetko vporiadku.

anculala
20. aug 2012

ja som mala kvoli cyste vyosenu maternicu... podla dr., ktory ma prvykrat osetroval. vraj je to normalne, zvykne sa to stratit. moj lekar sa k tomu neskor nevyjadroval... ale naposledy na sone uz pozeral babo v strede podbruska... takze asi uz ok 🙂 budem sa ho musiet lepsie povypytovat - ak bude nabuduce zhovorcivy

rqduskq
14. dec 2013

Baby ja som mala cystu od 5 - do 11 tt na ľavom vaječníku 5 cm, v tom 11 tt už tam nebola, ale ten vaječník má stále sem tam pichne, tak sa bojím, či sa nemôžee zas vytvoriť keď raz zanikla? Čo si o tom myslíte vy? Bola to cysta žltého telieska. A teraz mi doktor hovorí, dom v 14 tt, že ten vaječník už nevidno .... tak ja neviem

majca1581
9. sep 2015

@jana776 Ahoj mam teraz presne taku veľkú cystu ako ty si mala pred troma rokmi. Ako ste dopadli? . ďakujem za odpoveď

lenadka
9. sep 2015

@jasom ked dáš do googla žlté teliesko tak ti vypľuje základnú info, že je to nevyhnutné aby tvoje tehotenstvo bolo úspešné, žlté teliesko má každá žena počas tehotenstva, produkuje hormóny ktoré tehotenstvo udržujú. Okrem neho môžeš mať aj inú cystu, ja mám tiež 4,5 cm cystu vyzerá že je naplnená tekutinou, tie sú neškodné, mali by sami prasknúť, Dr. mi povedal, že ju bude len počas tehotenstva sledovať. Keby to bolo niečo vážne tak to to Dr. povie, prajem úspešné tehuľkovanie 🙂

jennyfer12
13. okt 2016

Ahoj baby. Mne na začiatku tehotenstva našli 10 cm cystu na vaječníku. Nevedeli čo s tým a na začiatku sa s tým ani nič robiť nedá, takže sme čakali ako sa to bude vyvíjať. Sledovali ma dvaja doktori často som chodievala na kontroly, častejšie ako bežné poradne. Cysta sa stále zväčšovala a s rastúcim dieťatkom a bruškom to bolo čoraz nepríjemnejšie a bolestivejšie. Začalo mi často tvrdnúť brucho (maternica) a mala som problém prejsť už aj nejakú dlhšiu prechádzku. Tak sme čakali do ukončeného 14tt a potom ma objednali na zákrok. Cystu mi vybrali v celkovej anestéze vtedy už mala rozmery 14x 12x 11 cm . Bála som sa ako to bude po operácii lebo kvôli tehotenstvu ani lieky od bolesti som nemohla ale dalo sa to vydržať. po 5 dňoch ma pustili z nemocnice domov, lenže o dva dni na to sa mi otvorila rana, Museli mi čistiť celé podbrušie kvôli krvným zrazeninám, celé to bolo zapálené a kedže som už nemohla ísť do ďalšej narkózy tak to robili za živa... bolesť príšerná ... na druhý deň čistenie opakovali nasadili mi antibiotiká a nechali ranu otvorenú nech sa čistí a sama zrastie. No potom to už bolo lepšie, žiadna námaha nič ale v tehotenstve teraz úspešne pokračujeme, už som v 23.tt 🙂 . Chcela som to len napísať pre tie žienky, ktoré majú podobný problém a neviedia čo s tým, že ak je aj operácia nevyhnutná tak sa to dá zvládnuť 😉 ...

zunajda
7. apr 2017

@jennyfer12 Ahoj! Som na tom rovnako ako Ty. Tiež mi našli cystu veľkú 12 cm. V pondelok mám ísť na ďalšie vyšetrenie a doktor má rozhodnúť ako ďalej. Prikláňa sa k vypusteniu cysty v narkoze. Mám však obavy,či to nemôže ublížiť drobcovi.

majca1581
7. apr 2017

@jennyfer12 bože môj. Máš môj obdiv veľký. Držím palce silnO všetkým ženám na svete 💖💖💖💖

jennyfer12
7. apr 2017

@zunajda tak ja sa už doma vytesujem z dvojmesacnej krasnej a hlavne zdravej dcérky. Som šťastná že sme to zvládli to utrpenie stálo za to a maličká je úplne v poriadku. 😍

zunajda
7. apr 2017

@jennyfer12 Jeeeej, gratulujem ku krásnej princezničke. V pondelok budem mudrejsia, čaká ma ďalšie vyšetrenie. Mám strach čo bude ďalej. 😦

martinka13
7. apr 2017

Tiež som mala cystu v tehotenstve a sama zmizla. Nič sa nestalo, všetko prebehlo bez problémov chvála Bohu 🙂

kocka321
7. apr 2017

Ahojte maminy. Ja keď som bola tehu tak mi praskla tehu cysta. Ale v mojom prípade to bolo iné celý deň som preplakala lebo som sa vadila s mužom a potom keď som sa ukľudnila a uložila spať ,som dostala hroznu bolesť.Bola to veļmi ostrá a neprijemná bolesť.Myslela som si že som už s tych stresov prišla o malinke. Ani sadnuť ani lahnúť...muž ma rýchlo obliekol a utekali sme do nemocnice ...tam mi robili UZ a len povedali že mi praskla cysta a že babo je ok. Takže dajte na mojú radu nerozčulujte sa v žiadnom prípade.Ja som tú chybu spravila a potom som si ju vyčitala že som mala taký pocit že možno aj preto išla malinka cisarom a nie spontánne .Ale to je len moja s mužom úvaha.A muž to doteraz ľutuje ale už je odpustené .Máme zdravú dcerku .Takže len v kľudeeeeee 🙂Pekný večer

jennyfer12
8. apr 2017

@zunajda držím palce nech všetko dobre dopadne...

zunajda
10. apr 2017

@zunajda Som po vyšetrení ...cysta narástla na veľkosť 14x13cm. Keďže som len 9tt...musím počkať aspoň do 12tt a laparoskopicky ma zoperujú.

jennyfer12
11. apr 2017

@zunajda ja pokiaľ viem tak laparoskopiu v tehotenstve nemôžu robiť, aj mne najskôr moja vravela o laparoskopii a nakoniec robili laparotomiu mam klasicky rez ako pri cisaraku ...

tatinka
28. dec 2017

Ahojte,kocky cystu je vidno aj sonom z vrchu brucha?ci len sonom zo spodu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre