Môže mi nosný sprej uškodiť v tehotenstve?

miss_sixty11
13. jún 2019

Dobrý deň🙂 našla som veľmi veľa diskusií na tému nosny sprej, no zaujímalo by ma či sa nájdu aj mamičky, ktorým nosny sprej naozaj v tehotenstve uškodiť resp. uškodil bábätku. Už skôr som sa pýtala na názor ohľadom používania sprejov. Trocha sa bojím, keďže je to prvé vytúžené dieťatko a bez spreja neviem od 5 mesiaca fungovať. Skúšala som ho aj nepoužívat a čo sa nestalo? Dýchala som ústami a na druhý deň som mala zapálené hrdlo

shilla23
13. jún 2019

@sono2 po porode ? Jasne aj mne sa to zlepsilo ale s
tale to mam opuchnute 🤷🏻‍♀️

mmoni89
13. jún 2019

Babatku nijako neublizi ,akurat ty si mozes vypestovat zavislost .No tiez som na konci tehu pouzivala zial vkuse 3mesiacrle inak to neslo

nini1010
13. jún 2019

@miss_sixty11 Este raz sa spytam-ked si strieknete mate co vysmrkat do vreckovky?

lia23
13. jún 2019

Nemyslim ze mamicke tu ide o ZAVISLOST ale o to ze ma nadchu a nic jej nezabera...

@miss_sixty11 skusala sia Pinosol?je to prirodne a mentolove..mozu ho aj tehotne...
A na bolave hrdlo by som ti odporucila pastilky herbal med ..mne v tehotenstve velmi pomohli...skus 🙂

miss_sixty11
autor
13. jún 2019

@lia23 skúšala ☹ nezabralo

katka2602
13. jún 2019

Bože ženy, niektoré tu píšete, akoby si chcela dať marišku. Kvapky bábätku neublížia. Všetko čo nie je testované na tehotných je automatický "zakázane". Ja som celé tehotenstvo bola na detských kvapkách. Keď sú vhodné pre novorodenca, tak určite neublížia bábätku v brušku. Apropo keď som bola tehotná, šla som si kúpiť zázvorový čaj (bola som dosť nachladena) začala ma poúčať,ako zázvor v tehotenstve nemôžem a bla bla bla. A hneď vedľa mali zázvorove lízatka pre tehotné ženy na nevoľnosť. Je logické, že som sa čajom nenalievala celý deň, ale určite je to oveľa lepšia alternatíva ako tabletky.

sono2
13. jún 2019

@shilla23 áno po pôrode. Ale dám si na noc len, lebo ja musím mať čistý nos..

mimusa154
13. jún 2019

Skusala si Euphorbium?

shilla23
13. jún 2019

@sono2 ja cisty mam len opuchnutu celu dierku ze tam mam len malinku ciarku na dychanie

mravvcek
13. jún 2019

@miss_sixty11 hmmmm niekto tu je mudry velmi. Nevsimaj si komenty,mam pocit,ze riesi tu niekto akoby si si koks do nosa davala. Ja som v kazdom tehotenstve fungovaka na detskom olynthe ten pre babatka,akebo nasivin do 1 roka. Ono aj tehotna musi dychat drahe odbornicky,hlavbe sby malo telo fost kyslika. A kvapky su lokalne,ked nieco ide vobec do tela,su to stopove prvky. Po porode cca dva dni to zmizne,a uvidis,ziadna zavislost 🙂

miss_sixty11
autor
13. jún 2019

@mravvcek ďakujem krásne za povzbudivé slová. Čo som čítala na MK veľa mamičiek.pisalo, že im to zmizlo hneď po pôrode 🙂 to jediné ma upokojuje aj keď je jasné, že najradsej by som bola, keby som sprej vobec nepotrebovala

mravvcek
13. jún 2019

@miss_sixty11 jasne,je to tehu nadcha sposobena hormonom. Po porode to xmizne a neboj nebudes sa klepat za sprejom nebudes ho potrebovat 🙂

pralinka86
13. jún 2019

Skus riedit sprej, Vincenta a do nej pár kvapiek/vstrekov normálneho spreja... Ja takto fungujem už neviem ako dlho.. fakt pomoze aj takto zriedene a to aj mimo tehotenstva..

shee11
14. jún 2019

@miss_sixty11 mne po prvom pôrode zmizla trhu nádcha hneď,ale to som používala cca 3 mes.,po druhom nezmizla,nos už bol zvyknutý a sliznica mi opuchal už len z toho spreja.zbavila som sa ho postupným znižovaním dávok,ale večer som si musela vždy streknúť aby som mohla späť.trvalo to asi rok. Ale už je to ok 🙂

ktochytavzite
14. jún 2019

@ukulela haha,ved nadcha netrva dlhsie ako 7 dni,haha

shilla23
14. jún 2019

@miss_sixty11 https://zena.pluska.sk/tehotenska-nadcha-ostava... odporucam precitat .. a aj vsetkym ktore tu z toho robite kovbojku🤣🤣

fiafia
14. jún 2019

@miss_sixty11 no moja skúsenosť. Či uškodí dieťatku neviem, netrúfam si hodnotiť ale mne osobne uškodil. Bola som chorá ATB, do nosa sprej inak sa nedalo fungovať. Až som sa dopracovala k total zhrubnutej sliznici, vôbec sa mi nedalo dýchať a pritom nos prázdny. Doktor mi povedal že ešte týždeň a nevie ako by to dopadlo.... Držím palce

mooonika1975
14. jún 2019

Treba soľ morskú, quiks, alebo physiomer, a do hrdla skús napríklad tie Vincenta tbl, aj Vincenta je super do nosa, ja som mala tiež v kuse nádchu, píla som cibuľový čaj, pomáhal.

jajka257
14. jún 2019

@miss_sixty11 nevsimaj si mudre reci. Kto sa nedusil, nepochopi. Ja som sa dusila. Som alergik. Nemohla som lieky na alergiu, spray na alergiu. Kychala som. Dychat som nevedela. Plakala som od zifalstva. A potom pomohol nasivin. Este aj porodnici som si ho davala. Ak som chcela prezit, inac to neslo. Dcerka ma 10 a je v poriadku.

uzanka16
14. jún 2019

Dobrý je ešte Aspecton nosný sprej je to morská voda s rôznymi bylinkami,ja som počas tehu ficala iba na Tom,môže sa striekať viackrát denne.Sice v letáčiku píšu že by tehu a dojčiace mamičky nemali ale krcny to dovolil aj gynekológ,že to neškodí bábätku,,

uzanka16
14. jún 2019

@jajka257 mne sa niečo podobné stalo,tiež som alergicka a u mňa jar a leto trápenie,hlavne keď som mala 15 bolo také obdobie že ani dýchať som.nemohla,spreje do nosa na alergiu mi nezaberali,keď som strekla.dychalo sa mi ešte horšie,žiadne uvoľnenie,morská voda tiež žiadny efekt,tbl tiež žiadny efekt,injekcie alebo kvapky čo sa dávajú alergikom ja som nesmela pre inú chorobu.ak som chcela dýchať a aj v noci spať bohužiaľ u mňa bola záchrana jedine muconasal plus,brala som ho skoro celú jar a leto.sice bol potom problém so sliznicou ale krcny lekár mi ju dal do poriadku,laserovu operáciu sliznice som absolvovala za 60€ bez pobytu nemocnice a plus mám sprej čo sa raz denne strieka a uz je dobre.fakt kto nezažije že nemôže riadne dýchať a jediné obyčajne spreje uvoľnia nos nepochopi.

candii
14. jún 2019

@marlenka222 na všetkých liekoch sa píše, že nevhodné počas tehotenstva alebo dojčenia, kvôli tomu, že lieky netestujú na tehotných ženách 😉

uzanka16
14. jún 2019

@miss_sixty11 ani mne nepomáhali žiadne morske vody,výplachy,homeopatika a podobne,jednoducho som alergicka a u mňa bola záchrana klasický nosný sprej a cez tehu olynth HA a plus Aspecton (ten neškodí ako som už písala)-bohuzial.

miss_sixty11
autor
15. jún 2019

ďakujem pekne všetkým za odpovede 🙂 som rada, že v tom ani zďaleka nie som jediná...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre