Môže moje nočné potenie súvisieť s tehotenstvom?

susana28
21. apr 2007

Ahojte všetky tehulky,

vie mi niektorá z vás povedať, či môže moje nočné potenie súvisieť s tehotenstvom, som v 12tt? Alebo mám príčinu hľadať niekde inde.

vavka33
21. apr 2007

Susi,urcie suvisi,lebo aj ja som sa potila ako diva a najviac posledne dva mesiace,takze tes sa 😀 to sa ti menia hormony a vlastne vsetko v tele sa ti prisposobuje tomu malemu cloviecikovi.Neboj,asi tak par mesiacov po porode to prejde. 😀 😀 ja sa potim este teraz 😀

andrea.m
21. apr 2007

aj ja sa stále potím,aj celé tehu som sa potila 😝

vavka33
21. apr 2007

U mna to bolo az take,ze som sa v noci tri krat prezliekala. 😎

maca793
21. apr 2007

ja som sa potila najviac pri prvom tehu. to som si aj 2x prezliekala košeľu v noci. budila som sa na to, že mi je nejak zima.
pri druhom tehu som sa tak nepotila. potenie určite súvisí so zmenou hormónov počas tehu, takže je to normálne. 🙂

susana28
autor
22. apr 2007

vavka33, andrea.m a maca793 veľmi pekne Vám ďakujem, musím povedať že ste mi dostali nervičky do normálu, lebo už som začala mať pochybnosti či to nočné potenie je ok.

tonicka
22. apr 2007

sasana, presne ako pisu kocky...aj ja sa potim este teraz 😀

susana28
autor
22. apr 2007

tonicka, takže ja to vidím takto že peňiažky ktoré ušetrím na cigaretách (keďže v momente ako som zistila, že som tehu, som prestala fajčiť) miniem na anti-perspiranty. a nemáš náhodou skúsenosti s bolesťami na ľavej a pravej strane bruška, ale skôr v oblasti pod rebrami? Neviem ale na to, že pred tým som k lekárovi zašla raz za uhorský rok, teraz sa až nenormálne sledujem.

poleva
11. nov 2007

ja tehu nie som
potím sa ak mám dostať menzes počas spánku
vraj sa z tela vylučuje železo

roasha
11. nov 2007

susana,pokial nie je problem s oblickami,tak si ok. 😵

poleva
11. nov 2007

a ja ?

ikaika
15. nov 2007

ja od kedy som tehotna sa hroznepotim v noci,
a od nejakeho siedmeho mesiaca aj cez den ☹

maculienka123
3. júl 2010

ja sa strasne potim hlavne v noci ked spim,zacalo to asi v siedmom mesiaci ale az tak ze mam vlasy zo spodu komplet mokre a cele telo,tiez menim pyzama aj dva krat za noc.to ked spim iba,cez den tak normal aj ked viac ako obycajne.

lauberge
3. feb 2013

ja som v 37tt a potim sa uz dost dlho, no teraz ku koncu teho je to aj v noci intenzivnejsie. niekedy sa musim aj prezliekat..no co uz, hadam to uz dlho trvat nebude 🙂

patkaza
8. nov 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

ide o to že organizmus prežíva väčšiu zátaž tak sa aj viac potí .. ak má mamička pred tehotenstvom veľmi dobrú kondíciu tak sa potom toľko nepotí ... a proti poteniu je veľmi dobrý kúpeľ v dubovej kôre http://akoapreco.com/ako-zabranit-nadmernemu-poteniu/

mimka1726
2. nov 2017

Musím sa aj ja pripojiť..tiež sa v noci strašne potim v noci..aj to len na hrudníku.A to som len na začiatku tehotenstva. Môže to mať súvislosť s tehotenstvom?

timik85
2. nov 2017

Ja som mala hrozné nočné potrenie v 7.mesiaci, hrudník, prsia, ako obliata vodou - prišlo zrazu a trvalo asi 3týždne, nakoniec sa ale zistilo, že som mala ťažký zápal obličky a tým bolo to potenie podmienené. Ako mi zápal preliečili tak potenie úplne vymizlo.

mattkapd
2. nov 2017

@susana28 ja som sa tiež dosť potila a trvalo to ešte aj po pôrode asi 5 mesiacov. .Potom sa mi už asi hormóny ustálili a prešlo to..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre