• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Môže nedostatok plodovej vody ublížiť malému?

10. decembra 2015 
Dobrý deň .chcem sa spýtat.som 35plus 3 týždeň tehotenstva. A včera mi lekárka povedala že mám menej plodovej vody .keď som sa jej na to spýtala tak mi povedalA že to nevadí .môže to nejak ublížiť alebo vadiť dieťatku Prosím ? Máte niekto s tým nejaké skúsenosti. Teraz mi to prvý krát povedala .dakujem veľmi pekne.
2. dec 2015 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry den, ja som mala oligohydramnion, bola som kvôli tomu hospitalizovana, moj gynekolog to zanedbal a zistil mi to az na 3D sone v 33 tt a hned do nemocnice. Ale co je to menej... Mate jej menej od minulej kontroly? Ja som ju mala dobre, avsak mi asi mimovolne odtiekla, az to dospelo k patologickému stavu. Cize menej plodovej vody nie je vazny stav, ak sa vyluci, ze jej nebude menej. Babatko ma menej priestoru na pohyb a v mojom stave uz bolplod vazne ohrozeny, hrozilo poskodenie obliciek, az smrt. Problem to moze byt aj pri prirodzenom porode, ja som musela ist samozrejme sekciou. Treba vela pit, mne potom pichli latku, kde "nastartovali" malému vylucovanie a doplni sa,u mna to nezabralo. Hlavne si dajte pozor, aby Vam nic nezanedbali, najdolezitejsie sa pytat na sone, ci ma male plny mechur, to je alfa-omega vsetkeho! Taktiez sa pytajte na obeh (cirkulaciu) plodovej vody, ci je OK, to kazdy gynekolog vie spravit, len to nerobia. Nechcem Vas v ziadnom pripade nastrasit, ale treba byt opatrna a vsetko sa pytat, nenechat sa odbit, "vyzbrojit" sa otazkami, lebo ja mam velmi negtivnu skusenost, lahostajnstou a lenivostou lekarov spravit nieco poriadne som skoro prisla o dieta :frowning2: Drzim palce, nech je vsetko OK :slight_smile:
10. dec 2015 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tvoj príspevok