Môže nedostatok plodovej vody ublížiť malému?

katy27
10. apr 2007

Ahojte,
chcela by som sa opýtať ci má niekto skusenosti s menším mnozstvom plodovej vody. V 31tt som bola v poradni a pýtala som sa dr. na plodovu vodu a ona mi povedala, ze mam mensie mnozstvo cize - oligohydramnion. Mohlo by to nejak ublizit malemu? Hrozi mi aj predcasny porod?

maria91
2. dec 2015

Dobrý deň .chcem sa spýtat.som 35plus 3 týždeň tehotenstva. A včera mi lekárka povedala že mám menej plodovej vody .keď som sa jej na to spýtala tak mi povedalA že to nevadí .môže to nejak ublížiť alebo vadiť dieťatku Prosím ? Máte niekto s tým nejaké skúsenosti. Teraz mi to prvý krát povedala .dakujem veľmi pekne.

szana
10. dec 2015

Dobry den, ja som mala oligohydramnion, bola som kvôli tomu hospitalizovana, moj gynekolog to zanedbal a zistil mi to az na 3D sone v 33 tt a hned do nemocnice. Ale co je to menej... Mate jej menej od minulej kontroly? Ja som ju mala dobre, avsak mi asi mimovolne odtiekla, az to dospelo k patologickému stavu. Cize menej plodovej vody nie je vazny stav, ak sa vyluci, ze jej nebude menej. Babatko ma menej priestoru na pohyb a v mojom stave uz bolplod vazne ohrozeny, hrozilo poskodenie obliciek, az smrt. Problem to moze byt aj pri prirodzenom porode, ja som musela ist samozrejme sekciou. Treba vela pit, mne potom pichli latku, kde "nastartovali" malému vylucovanie a doplni sa,u mna to nezabralo. Hlavne si dajte pozor, aby Vam nic nezanedbali, najdolezitejsie sa pytat na sone, ci ma male plny mechur, to je alfa-omega vsetkeho! Taktiez sa pytajte na obeh (cirkulaciu) plodovej vody, ci je OK, to kazdy gynekolog vie spravit, len to nerobia. Nechcem Vas v ziadnom pripade nastrasit, ale treba byt opatrna a vsetko sa pytat, nenechat sa odbit, "vyzbrojit" sa otazkami, lebo ja mam velmi negtivnu skusenost, lahostajnstou a lenivostou lekarov spravit nieco poriadne som skoro prisla o dieta ☹ Drzim palce, nech je vsetko OK 🙂

jasadaresa
31. aug 2017

Obnovujem temu a chcem sa opytat, ked vam zistili malo plodovej vody v poslednom mesiaci, vyvolavali porod? Alebo cakali, kym sa rozbehne spontanne?

silvushtok
31. aug 2017

Mne vyvolavali, nezabralo, nakoniec sekcia, bo tam uz nebola ani kvapka.... 🙁

hors
31. aug 2017

@jasadaresa mne zistili az na porodnom stole ked ju pustili ze som mala 2-3 dc vody v sebe lekar skoro odpadol.Stale mi rezali blanu az malemu hlavu dorezali a vosa nikde .Nastastie maly bol zdravy :0)

szana
2. sep 2017

Mne zistili nahodne na 3D sone v 7.mesiaci, moj gynekolog to nevidel, neviem inak ako by to dopadlo, keby som nahodne nesla. Potom mi v nemocnici pichli latku, po ktorej sa mal plod "vycikat" a proces tvorby sa mal nastartovat. Ale nic. Tak ma v nemocnici udrzovali do 37.tyzdna, ale kazdy den ked som mala ist na monitoring som sa bala, co je s malym, Je to nebezpecne, hlavne aby mal plod plny mocovy mechur a aby mu nezacali zlyhavat organy, lebo toto realne hrozi pri oligohydramnione. Sekcia nutna, v ziadnom pripade prirodzeny porod!

andreasimova
8. jún 2018

Dobrý deň, aj mne povedal doktor že mám málo plodovej vody. Idem za 3 dní na sekciu a bojím sa či ti ešte nemôže nejak bábätku ublížiť. Prosím poraďte (upokojte) ma.

andreasimova
8. jún 2018

Prečo keď sem ja niečo napíšem tak mi nikto neodpise! Kto tu má na to reagovať?

frantiseklotrinsky
27. sep 2019

@19peta86 Na Slovensku ešte stále máme lepšiu prenatalnu starostlivosť ako v západných krajinách. Je rok 2019 a ja som odišla z Nemecka na Slovensko! V tom materiálnom Nemecku, kde sa žije bez lásky mi lekár nespravil nič za Prvý trimester. Morfologia krvi ani USG! Babráci!!!
Síce u nich je všetko vyligotane,prvotriedne, ciste zariadenia, ale sú bezcitný ako ich niekdajší vodca AH

frantiseklotrinsky
27. sep 2019

Neopovazte sa im liezť do zadku, majú nás stále za podradnych chudákov z východu!!!
Stadial nekupujem už ani ponožku!!!

pietrula
21. okt 2023

@jaaty ahoj, kedy sa objavil prvý náznak problému?

jaaty
21. okt 2023

@pietrula ahoj, už presne neviem, ale pokiaľ si dobre pamätám, tak to zbadal lekar pri štandardnom UZV pred plánovaným odberom plodovej vody. Proste sa mu zdalo tej vody malo. Tak som išlo asi o deň či dva opäť a výsledok bol ten istý. Mal podozrenie na poškodenie obličiek. Bola som už ďalších dvoch lekárov, tiež potvrdili nefunkčnosť obličiek. Tehotenstvo som musela ukončiť. Cele od zistenia po zákrok ti boli cca 2 max 3 tyzdne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre