Môže nedostatok plodovej vody ublížiť malému?

katy27
10. apr 2007

Ahojte,
chcela by som sa opýtať ci má niekto skusenosti s menším mnozstvom plodovej vody. V 31tt som bola v poradni a pýtala som sa dr. na plodovu vodu a ona mi povedala, ze mam mensie mnozstvo cize - oligohydramnion. Mohlo by to nejak ublizit malemu? Hrozi mi aj predcasny porod?

zab37
9. okt 2009

bude to prvý stupeň, menej plodovej vody, ďalší by mal byť anhydramion..... povedali ti prečo máš oligohygramion? a doteraz bolo všetko o.k? prepáč, zaujíma ma to... tiež som mala diagnostikovaný oligo v 17tt a o dva týždne som o bábätko prišla ☹ príčinu neviem, vraj, možno to nejako súvisí s obličkami...

andrea12737
9. okt 2009

Ahoj zab,
no mam hranicne prietoky, tak to urcite suvisi s tym. Babatku hned kontroloval oblicky a ci je mocovy mechur plny, a babatko ho malo plny, tak povedal ze je to dobre znamenie a ze vyzeraju byt tym padom oblicky v poriadku, ale ze dalsie vysetrenia jej urobia ked sa narodi. S tou stratou mi je to luto ☹ 😔

zab37
9. okt 2009

ahoj, zvlášne je, že na poslednom ultrazvuku, doktor videl v pupočníku cievky, plný mechúr... no, ale voľačo to spôsobiť muselo ☹ potratila som spontánne, prišli bolesti, kontrakcie... ☹ ☹
ty sa neboj 😉 určite to dopadne dobre, Kristínka sa narodí už čochvíľa a možno to je len planý poplach s tou vodou. moc vám držím palce 😉

teraz ma napadlo, môj druhý syn sa narodil pred 13 rokmi a vtedy nejako ultrazvuky neleteli, bola som tuším len 2x. domko sa narodil s tým, že mu nefunguje správne jedna oblička a pravdepodobne mu to zostane. chodili sme na ultr. raz za mesiac, každý týždeň sme nosili moč, lieky nebral žiadne.... a potom do pol roka bol zdravý ako rybička 🙂 žiadne problémy s obličkami, nič. a tak ma v pôrodnici naplašili....
možno som mala aj vtedy málo plodovej vody, alebo niečo... ale kto mi to mal zistiť keď som na toľkých vyšetreniach ako sa teraz robia, nebola a nikto nič v podstate neskúmal....

vendula28
20. máj 2010

ahojte.
Z manželom sme išli na kontrolný usg v 20tt. Tešili sme sa že nám povedia aj čo to bude a odchádzali sme nesmierne nešťastný s diagnózou ťažký olig alebo anhydranmiom. zažila som podobný prístup ako allage. dokonca primár oddelenia povedal že nemá zmysel nič skúšať ani riešiť že mám prísť o dva týždne a vyvolajú potrat. Ale môj drobec nesmierne v tom brušku tancuje, kope až sa robia bublinky- a ja ho mám nechať umrieť len tak bez toho aby sme niečo neskúsili?
Ležala som na pôrodníckom oddelení a myslela som že mi z toho šibne keď som videla malé deti a šťastné matky.
Prvý trimester som prevracala a strávila na infúzkach v nemocnici, potom zistili prekonanú toxoplazmózu ktorá začala v teho. stúpať a teraz toto.
Poradila som sa s iným lekárom a ten navrhol ešte počkať 2 týždne. Každý týždeň kontrola na usg a ak sa to nezlepší tak po 2. týždňoch ma pošle na špecializované pracovisko do BA. Takže veľa záleží aj od lekárov. Som si vedomá že ak nieje pomoci tak bude aj pre dieťa lepšie keď odíde teraz. Ale nič neskúsiť, to by bol......
Včera mi na infekčnom povedali že mám veľmi zlé kontrolné výsledky na toxoplazmózu. choroba pritom nieje aktívna ale napriek tomu parametre stúpajú. Poslali ma na hematológiu. Ak by išlo o poruchu zrážanlivosti krvi, ktorá môže spôsobyť vývojové vady plodu tak sa nasadí fraxiparin ktorí si budem pichať do konca teho. a ak už nieje pre plod neskoro možno ho aj zachránime.

dulkagabulka
20. máj 2010

vendula..plodova voda je vlastne to čo tvoje babatko vycika...moze jej tam byt velmi vela, vtedy to svedči napriklad o tom,ze plod ma cukrovku...alebo tam nemusi byt vobec..vtedy to svedči o nejakej poruche obličiek či mechura....može tam byt nejaka prekažka..no moze tam byt aj važnejšia porucha , s ktorou babatko nebude moct vobec žit mimo tvojej maternice...
na tvojom mieste by som asi vyhladala a poprosila nazor viacerych lekarov...a potom sa rozhodla..
je to krute, no pred niektorymi udalostami sme velakrat bezmocni
drzim ti palce
sama som prisla o jeden plod, viem ake to je...bolo mi to velmi luto..no neskor sa mi narodili zdrave deti ..takze koniec dobry, všetko dobre 🙂 ..aj tebe taky želam
čaka ta nelahke obdobie tvojho života a ja ti želam vela sily , mila vendulka 🙂 tebe i tvojmu partnerovi 🙂 držte sa

pia22
21. máj 2010

Ahojte kocky. Nam zistili tazky oligohydramion az pri sekcii☹

dulkagabulka
21. máj 2010

pia..a maly bol v poriadku?? 🙂

pia22
21. máj 2010

No v skratke-v 38.tt nahodne zistene rapidne zhorsovanie prietokov, tazky oligohydramion a akutna sekcia-to vsetko v jeden den, malinky narodeny tazko hypotroficky, pre silnu podvyzivu 3 tyzdne sondovany, ja komplikacie po sekcii, pomaly sa z toho dostavame az teraz a to vsetko vdaka nevsimavosti a lahostajnosti jednej pani gynekologicky☹

dulkagabulka
21. máj 2010

ešteže tak....taže ste mali obaja štastie v neštasti ...a maly ma dobreho anjela stražneho 🙂 🙂 🙂 držim ti palce aj maličkemu 🙂

pia22
21. máj 2010

Dakujeme velmi pekne🙂

biba3
22. máj 2010

Ahojte baby,ja mam zas opacny problem,som v 37t.t a minuly tyzden mi zistila doktorka lahky polyhydramnion,co je torska viacej plodevej vody,nie je tu nejaka baba s touto diagnozou,alebo ak niektora z vas o tom pocula?dik

dulkagabulka
23. máj 2010

biba- pozri moj prispevok o kusok vyssie...
tvoje babatko skratka viac cika,ako by malo..neboj,keby to bolo vazne, lekarka by hned riesila 🙂

biba3
23. máj 2010

Dulkagabulka-dik za komentar,bodaj by si mala pracdu s tym cikanim.Citala som aj vyssie komentar a tam su dost negat veci o tch vaznejsich poruchach,ale teraz som nepochopila ,ze ci ked je tam viac,ci menej vody.Inac zistili mi tehu cukrovku,moze to suvisiet aj s tym?Este jedna otazocka,nemas nejake info,ci sa da zlucit eda+fraxiparine.Diky za odpoved a pekny den

jaaty
23. máj 2010

vendula, ja som takto prišla o bábätko v 23 týždni ☹ ☹ ☹
Tiež mi tesne pred odberom plodovej vody (indikácia- vek matky) zistili málo plodovej vody. O dva dni jej bolo zase menej,..... záver nevyvinuté obličky- čiže vrodená vývojová vada nezlučiteľná so životom a indikácia k prerušenie tehotenstva.
Držím palce, aby bolo u Vás všetko OK 😉

dulkagabulka
23. máj 2010

biba..pisala som o tom..presne o tej cukrovke..
co sa tyka epiduralu...nerozmyslala si rodit bez toho?..ma dost negativne učinky na dietatko, na jeho adaptaciu, na saci reflex...vseobecne dietaka po epi maju problemy s kojenim a tak... 🙂

biba3
24. máj 2010

dulka-pred 4 rokmi som rodila s edou-bolo to fakt super a teraz by som tiez rada,no ze frax+eda su dost nebezpecna kombinacia, moze dojst ku krvacaniu v chrbtici.Rodila som aj bez edy 1x a 9 rokov som sa akosi nemohla odolat na dalsie babo-strach!No a teraz je to tu zas ☹ tak stale spekulujem akoby som mohla este porodit.Pred mesiacom sa mi babo otocilo nozickami dole-tak som sa aj potesila,ze bude cisar.rez.Strach z bolest i je u mna hrozny,no ked sa na topozriem realne viacej sa bojim o babatko-nech je zdrave a vravim si,ze tu bolest hadam prekonam.tek pekny den

dulkagabulka
24. máj 2010

biba...tak ti drzim palce..nech uz sa rozhodnes ako chces...skus si ale najskor zohnat nejaku literaturu kde sa dozvies, co to naozaj urobi s tvojim dietatom... 🙂 .

biba3
25. máj 2010

diky dulka...ak vobec stihnem nieco zohnat, stale mam pocit,ze uz-uz to na na nas prislo,len musime vydrzat aspon do zajtra-mam este 1stres-statnicu☹ tak sa maj

dulkagabulka
26. máj 2010

Tak ak nezozenies ty..pridavam ti ja tu jeden članoček..s ktorym naozaj suhlasim
🙂
Epidurál ako výhra?
Strach, strach, strach - to je to, čo nás pred pôrodom núti zamýšľať sa nad
tým, ako to celé prežiť, ako to prežiť čo najľahšie.
Keď sa s tým zdôveríte svojmu lekárovi, pravdepodobne vám povie, že predsa
existuje taká úžasná vec, ako je epidurál. Áno, máme možnosť použiť
najnovšie výdobytky medicíny, ale...
Riziká spojené s jeho aplikáciou
Keď som rozmýšľala nad svojím prvým vlastným pôrodom, prišla mi predstava,
že mi má ktosi čosi pichnúť medzi stavce priam desivá. Fuj, neznášam aj
obyčajné injekcie, toto teda určite nie. Viem si však predstaviť, čo sa deje v
mysliach budúcich mamičiek, často takých, ktoré mali prvý pôrod naozaj zlý
fotozdroj:www.sxc.hu
alebo ktoré sú vystrašené rozprávaniami „dobrých duší“. Sebavedomie ženám
nepridá ani to, že im naznačíme, že pôrod nezvládnu.
Zvládnu... je nás na svete 6 miliárd a všetci sme sa niekomu narodili.
Doporučujú či nedoporučujú?
Jedna mamička mi rozprávala, ako pred pôrodom svojho prvého dieťatka debatila s lekárom, ktorý jej EDA
neodporučil. Prijala to, porodila bez neho, 6 dní po termíne jej pôrod vyvolali. Porodila, ale s bolesťou, ktorú
už nikdy nechcela. O rok a pol neskôr sa toho istého lekára, počas svojho druhého tehotenstva opýtala to
isté. Odhodlaná "epidurálku" si vydupať. Aké bolo jej prekvapenie, keď jej ju ten istý pôrodník vrelo
odporučil! Prečo? Čo sa zmenilo? Je v tom nevedomosť, presvedčenie či peniaze?
Riziká epidurálu
Chcela by som dnes napísať aj o nevýhodách takejto analgézie, pretože mám pocit, akoby mamičky boli
zavádzané a nik im o rizikách nehovoril. Nechcem nikoho od EDA odhovárať, chcem len, aby ste sa
rozhodovali s objektívnymi informáciami.
Informácie, ktoré tu napíšem sú z knihy Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu od Henci
Goer. Je to kniha, ktorá zahŕňa množstvo štúdií, výskumov a faktov, nielen o analgézii. Vrelo vám ju
odporúčam...
Spomeňme výhody epidurálnej analgézie
V prípade, že sa pôrod „zasekne“, je možné, že dokáže akoby odblokovať a povzbudiť telo do ďalšej
činnosti. Mnohokrát je žena ustráchaná a stuhnutá a bolesť jej nedovolí ísť ďalej. Čo však má za následok
veľkú snahu maternice, ktorá akoby nasilu tlačí. A to samozrejme – ako snehová guľa – nabaľuje na seba
ďalší stres a ďalšiu bolesť...
Taktiež môže epidurál pomôcť ženám, ktorá majú z pôrodu panický strach. Je to podobné ako v prvom
tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id…
1/3
9. 11. 2009
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.p…
prípade. Strach zastaví proces rodenia...
Pri dlhom a ťažkom pôrode sa po EDA môže žene uľaviť, nepociťuje bolesť intenzívne, dokonca si
môže pospať.
Nevýhody EDA počas pôrodu
• Spomaľuje priebeh pôrodu, čo má za následok častejšie používanie prostriedkov na povzbudenie činnosti
maternice – najmä oxytocínu, ktorý ako je známe spôsobuje silné sťahy maternice a cit: „...môže spôsobiť
tieseň plodu“
• Preventívne dostane takmer každá mamka infúziu, čo druhotne môže spôsobiť, najmä ak je naraz podané
väčšie množstvo roztoku za krátky čas – preťaženie organizmu tekutinou. A citujem: „Tento stav vedie k
prieniku tekutín do pľúc matky i dieťaťa, k vzniku materskej anémie a k narušeniu chemických
procesov v krvi – opäť ako u matky, tak i u dieťaťa.“ (str. 190)
• Žena musí byť napojená po celý čas na monitor, čo bráni v akomkoľvek pohybe a (podľa výskumov)
zvyšuje pravdepodobnosť sekcie
• Obvykle je budúca mamička aj cievkovaná – to znamená, že namiesto normálneho „cikania“ sa do
močovej trubice zavedie cievka a moč sa „vyberie“.
• Spôsobuje väčšie percento epiziotómií, vákuových a kliešťových pôrodov, a dokonca i cisárskych rezov.
Mamičky zväčša hovoria o slabom či žiadnom pocite na tlačenie. Nevedia v tej chvíli intuitívne pomôcť
dieťatku vlastný telom. Celú prácu nechajú na neho...
• Pokles krvného tlaku, ktorý ohrozuje i dieťatko
• Alergický šok – osobne poznám mamičku, ktorej sa práve toto stalo. Opisovala to ako neustále
zvracanie, vysokú horúčku spojenú so zimnicou a so stavmi, kedy strácala vedomie. No neviem ako vy, ale ja
by som v takom stave rodiť nechcela. Ona však už musela – keďže mala samozrejme pichnutý oxytocín a
tak, ako povedala: „pôrod pokračoval bezo mňa“.
K samotnému zákroku
Zavádzanie ihly a roztoku do určeného priestoru môže vyvolať, budem citovať: „Epinefrínový test môže
vyvolať tieseň plodu. Používanie vzduchu k lokalizácii epidurálneho priestoru môže spôsobiť
neurologické a iné komplikácie. Katéter môže poraniť krvné cievy a dráždiť nervové zakončenia.“
(str. 191)
A ešte zaujímavé: „Ak ihla alebo katéter naruší krvnú cievu, čo je v tehotenstve obzvlášť jednoduché,
pretože cievy majú väčší objem, alebo ak ihla prenikne hlbšie než iba do epidurálneho priestoru, alebo
ak sa posunie hlbšie katéter, môže dôjsť k vzniku kŕčov, ochrnutiu dýchania či k srdečnej zástave."
Výskumy uvádzajú, že posledné dve komplikácie sa vyskytujú relatívne často – v 1 prípade z 3000.
Pre porovnanie: "Keby takúto frekvenciu vážnych a nežiaducich účinkov vykazoval nejaký liek, bol by
stiahnutý z obehu alebo by bolo jeho použitie aspoň obmedzené zákonom.“ (str. 192)
Po pôrode
Ženy najčastejšie spomínajú na popôrodné problémy. Pôrod ako taký môžu pociťovať ako fajn, pretože sa
zbavili bolesti a zamerajú sa pri spomínaní, len na komplikácie po tom.
• Úplne najčastejšie sa stretávame so zvýšenou teplotou, ktorá môže pretrvávať i niekoľko dní (jedna
mamička mala dokonca teplotu takmer dva mesiace – bez iných príznakov)
• Bolesti hlavy – častokrát veľmi silné
tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id…
2/3
9. 11. 2009
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.p…
• Pocit stŕpnutých nôh, prípadne nepohyblivosť dolnej časti tela
• Neschopnosť udržať moč (urinárna inkontinencia), ktorá je pravdepodobne spôsobená poranením alebo
poškodením nervov, ktoré majú za následok dočasné svalové oslabenie
• Poruchy vnímania
• Vznik hematómov
Vplyv na dieťatko
Je len samozrejmé, že anestetikum sa dostane i k dieťatku. Kto tvrdí opak, ten podľa môjho názoru, klame.
Idem na to celkom po lopate, laicky. Anestetikum sa z mozgovomiechového moku dostáva do krvného
obehu mamky. A teda, celkom logicky, i do krvného obehu dieťatka. Ako sa to môže prejaviť? Spomalením
srdečného tepu dieťatka.
A keď sa mrknete vyššie, osobne by som nechcela aby sa moje bábätko rodilo s pomocou klieští či
vákuového extraktora...
Pôsobenie na psychiku
Požičiam si citát zo stránky českého pôrodného domu, www.pdcap.cz: „S pôrodom je to podobné ako s
výstupom na vysokú horu. Ak ste zdravé, môžete na vrchol vystúpiť samy. Na vrchole sa budete cítiť
dosť unavené. Po chvíli si ale vydýchnete, rozhliadnete sa a zistíte, aký krásny je okolo výhľad. A blaží
vás pocit, že ste sa k tomu vrcholu dostali vlastným úsilím! Prekonali ste samy seba a vydržali ste. I v
živote niečo vydržíte! Pôrod Vás posilní i pre výchovu detí.
Na rovnakú horu môžete vyjsť lanovkou alebo vás tam môže dokonca dopraviť vrtuľník (epidurálna
analgézia, cisársky rez na prianie). Výhľad na vrchole bude rovnaký. K výstupu ste si však zvolili
ľahký spôsob. Uľahčili ste si prácu. Niekto iný ju za vás vykonal. Nemuseli ste nič prekonávať,
predovšetkým nie samy seba. Z hory bol krásny rozhľad: pôrod pre Vás bol úžasným zážitkom, veď
vôbec nebolel..., ale bola vaša cesta i posilou pre ďalší život? Bola tréningom? A všetky ťažké situácie
v živote budete takto obchádzať? I výchovu detí?“
Zavedením kanyly s následnými záležitosťami je váš pôrod... vlastne, myslím, že to už nie je váš pôrod. Už je
to čiste technická záležitosť. Za nitky ťahajú tí, ktorí sú pri vás. Oni rozhodnú kedy máte tlačiť, kedy pridať
či ubrať oxytocín atď.
Neodhováram vás od toho, ale ja osobne by som si ho nenechala ukradnúť.

vendula28
28. máj 2010

Ďakujem Vám všetkým.
Zatiaľ je stav nezmenený. Deco žije, je nesmierne temperamentné a už aj podrástlo. Som 23tt. V pondelok sa majú stretnúť lekári z BA, MT a TN- budú riešiť môj stav a v priebehu týždňa mi zavolajú či sa to ukončí alebo ešte počká a budú robiť testy.

dulkagabulka
29. máj 2010

Vendula...nuz držim palce 😉

lula5
30. máj 2010

Dula tebe sa vazne zda vhodne v tejto teme kde maju baby trochu ine problemy riesit negativa epiduralu???? Dotycna sa ta pytala ci sa da zlucit frax a eda. Ak nevies, napis neviem.

dulkagabulka
30. máj 2010

lulu...aky je dovod na tu pichlavost?....reagovala som na bibin prispevok z 25.maja o 9,15 🙂 pekny den

lenkaa222
27. júl 2011

aj mne zistili tazky oligohydramnion... som v 32 tt.. začínaju mi pichať injekcie tak neviem ako dopadneme.. ake mate vy skusenosti??

mimkaz
27. júl 2011

@lenkaa222 ja som rodila pred tromi rokmi, v 37.týždni mi doktor v poradni pri ultrazvuku zistil, že mám málo plodovej vody a tiež hraničné prietoky a tak ma poslal do nemocnice, to bolo v pondelok, v utorok som išla do nemocnice a tam mi pri ultrazvuku doktorka povedala, že nemám žiadnu plodovú vodu.Na moju otázku, čo dalej mi povedala, že to bude treba rýchlo porodiť.Do štvrtka so mno nič nerobili a od štvrtka rána mi dvakrát denne pichali vyvolávačku až do nedele.No vôbec mi to nezabralo.A už v sobotu večer mal malý pri CTG velmi zvýšený tep,strašne som sa oňho bála hrozil mi cisársky, ale dali mi magnéziovú infúzku, tak sa to ukludnilo. Potom sa konečne rozhodli a v pondelok mi naplánovali pôrod s vy volávačkou, no nezabrala ani tá, nemala som žiadne kontrakcie a malému už nebolo dobre(ani sa nečudujem, týždeň bol bez plodovej vody), tak mi urobili sekciu.Malí sa našťastie narodil úplne zdravučky akurát v brušku za ten týždeň schudol na 2900g.Takže mi sme mali šťastie, že to nakoniec dobre dopadlo.Držím prsty a verím, že to tiež skončí dobre.

lenkaa222
27. júl 2011

@mimkaz noo dakujem.. ja som ešte len v 32 tt... ale tak davaju mi nejaké injekcie do ruky, že by to malo pomôcť tak uvidime... lebo naš je ešte aj menšíí..že pomaly rastiee..

gesipa
7. feb 2012

Dnes som bola na poradni, som v 40tt, termín mám o 6 dní, doktorka mi povedala že mám veľmi málo plodovej vody, dieťatko je otočené hlavičkou dolu a že každú chvílu to môže byť, som už otvorená na 4prsty. Prečítala som si dosť vela toho na nete o nedostatku plodovej vody a mám strach, či nemôže dojsť k uduseniu, či by nebolo lepšie vyvolať pôrod, som prvorodička a mám pochopitelne veľké obavy. Vraj ak do týždna neporodím prirodzene tak ma o týžden pošle do nemocnice ležať, nebude to neskoro?

anabelleee
11. feb 2012

tiez mam malo plodovej vody, v pondelok idem na kontrolu prietokov.....zda sa mi, ze aj maly sa menej hybe, moze to s tym suvisiet?

valery788
27. feb 2012

Som v 33 tyzdni tehotenstva a zistili mi stredne tazky stlpec Oligohydramnion a zevraj mam hranicne prietoky placenty... Na kontrole som bola v 33 plus 0 a babatko namerali na 32 plus 2. Doteraz som mala plodovu vodu v norme... Min. tyzden som bola na kontrole na prietokoch (hranicne ich mam uz 3 tyzdne) a plodova voda bola v norme. Takz teraz nechapem, ze co sa s nou moze diat. Napadlo ma, ze ci mi nejako nemoze odtekat? Mate s tym niekto nejake skusenosti?

19peta86
13. mar 2014

Ahojte ja som bola tehotna a v 3 mes som mala malo plodovej vody nebola asi dost sledovana a neviem ci to malo vpliv na umrti mojho dietatka ktore zomrelo v 36tt a vazilo 1060g patologicka napisala ze vdychlo plodovu vodu ale nevie sa preco a ako sa to stalo.V druhom tehotenstve som uz brala tabletky na plodovu vodu a aj na stitnu zlazu ale mala som vyvolany porod v 39tt a vazil 3330g.Teraz som opet tehotna v 13tt a nemam ziadne tehotenske vysetrenie bude az 25.3 zijem teraz v anglicku a som zhrozena ze ma nechcu skor pozriet ze si musim cakat.Vzali mi len krv kde ju vysetrili na stitnu zlazu niekedy koncom januara a lieky mi poslali az v marci co na stitnu zlazu som mala by hnet vysetrena.Podotikam ze som rizikova a neviem ako som na tom s tehotenstvom tak prezivam dni zo strachom ze sa to zopakuje a sa hnevam ze ma nechcu skor vysetrit.Vraj tu sa to robi od 12tt co uz som a stale si pockam este tt a par dni.Je to strasne vela si citam o to ako a kedy ma prebiehat vysetrenie a co vsetko a citam to snubencovy ale na mna krici ze nemam citat take blbosti ze nie som na slovensku a ze tu vedia co maju robit mam sa s tym zmierit a nic nekomentovat odpovedat na otazky a nie ich este komentovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre