Môže plodová voda pomaly odtekať?

zuzu333
24. júl 2008

ahojte,mozno je to blba otazka,len sa chcem spytat ci je to mozne,aby mohla plodova voda pomaly odtekat? 😅

sirinka
2. aug 2008

mne zacala odtekat koncom 36 tt...ale ja som mala od 28 tt kontrakcie a od 30tt som sa zacala otvarat, takze ja uz som v tom 36 bola otvorena na 4 cm...
tiez som si myslela, ze snad nedokazem udrzat moc...ale nastatsie este hej xixi.
a ako casto sa to stava nemam potuchy...to by asi trebalo fakt prebrat s tvojim gyn...
nakoniec som porodila spontanne v 37tt zdrave a velke dievcatko 😉

levik82
2. aug 2008

V pondelok idem na poradnu, tak dufam ze tentokrat tam moj gyn. uz bude a preberiem si to s nim. On ma aj tak stale vysetruje aj z dola, tak by hadam nieco aj zistil...
Uf, tie horucavy su desneeeeeeeee!

pajmis
5. aug 2008

Ahoj septim... můžu se zeptat... ty vložky co sis objednala přes lékarnu???Kolik stojí?? a to si došla normálně do lékarny a nechala si je objednat?? Kolik je jich v tom balení, nevíš??? Budu moc ráda, když mi poradíš... mám taky ten problém... sem ve 23tt a asi 2 dny se cítím nějaká mokrá... dostala sem nějakou slabší infekci a dostala vaginální čípky a lékařka mi řekla, že hrozí předčasný únik plodové vody... a 2 dny sem porád nějk moc mokrá.. nevím, říkám si, jestli to není tím čípkem, že by ze mě vytékal, ale čípek je bílý a přes noc mám kalhotky bílé a přes den je to mokré jako od vody... neim... tak mi prosim napiš nějaké info o těch vložkách... děkuji moc.. 🙂

moni1412
5. aug 2008

ja ked som lezala v nemocke, tak tam bola baba, ktorej odtekala voda velmi skoro. no zastavili to a o par dni sla domov. mne zacala az zaciatkom 36.tt, ale podobne ako sirinka, od 28.tt kontrakcie a otvorena.....

vlasta23
6. aug 2008

trochu jste me uklidnili. Ja melaa take trochu vodicky, ale snad to byl jen vytok. pak to prestalo. Dneska jdu na UTZ. Nejsem ale na konci tehu, tak to bude snad dobre! Moc to male chci. Uz jsem tomu hodne obetovala.Tak se drzte

pensadorcallisto
25. aug 2008

Ahojky...
V sobotu som bola u lekarky a ta vravela, ze to vyzera, ze mam menej plodovej vody ako by som mala mat, takze musim vela odpocivat. O 3 tyzdne mam ist znova na kontrolu. Je mozne, ze sa to potom zlepsi? Alebo ak je raz plodovej vody menej, tak uz jej len moze byt stale menej a menej? Alebo sa to da nejak upravit, korigovat?
Vdaka za odpovede... 🙂

pajmis
25. aug 2008

Ahoj pensadorcallisto: já byla na pohotovosti kvůli tomu, že sem se bála, že mi uniká... ale naštěstí to je v pořádku... Dr. mi řekl, že jako zalepit nebo tak něco, tak to nejde, ale jde to zpomalit... a prej pokud ta plodovka uniká jen v malé míře, tak nevadí... že je jí tam dost a že prej se nestane, že by vytekla celá... a taky říkal, že se jako by ta plodovka neustále obnovuje z placenty, či co... takže pokud trocha odteče, tak se trocha dopustí nebo tak nějak mi to vysvětloval... nevím, sama tomu moc nerozumím... je lepší se na to zeptat svého lékaře, a aby ti k tomu řekl vše potřebné... ale pokud ti plodovka uniká může hrozit riziko infekece tebe i miminka... to ti neřekl?? když dojde k infekci, tak se malé může dusit... takhle sem to slyšela, ale nerada bych tě polekala... raději se zeptej lékaře... měl by ti k tomu říct vše, co potřebuješ 😉 hodně štěstí...

sirinka
25. aug 2008

plodova voda sa moze v priebehu tehu mierne menit, co sa tyka obsahu, ale myslim, ze nejake vonkajsie zasahy asi nepomahaju. dolezite je aby jej uz moc neubudlo, budem ti drzat palce!!!

nika333
11. nov 2008

Neviete ko sa vola ten test na odtekanie plodovej vody??

skybaby
11. nov 2008

je to temešvaryho test, respektive roztok

deradunke
14. aug 2009

zdravim vsetkych....chcem len pridat k tejto teme svoju skusenost. som druhykrat tehotna, 28.t.t.,
a vcera som mala pocit, ze tam dole som bola nejaka velmi mokra.(mala som pocit, akoby
zo mna nieco vytieklo, nie vela, ale zrazu taky mokry pocit z nicoho nic) stalo sa to po tom, ako som bola
na malej potrebe, takze som myslela, ze moc to asi nebude. takze mi napadlo, ci mi neunika plodova voda (moje prve teho sa
skoncilo predcasnym porodom v 34.t.t. a to tak, ze rano som sa zobudila v mokrej posteli, odtiekla
mi plodova voda, nastastie dcerka sa narodila zdrava, len si pobudla tyzden a pol v inkubatore). samozrejme
som sa zlakla a zacala som sa sledovat, chodila som na zachod a kontrolovala, ci "neteciem". nic sa ale nedialo.
lenze chrobak v hlave uz bol nasadeny. najprv som sadla k internetu, po precitani par info som sa rozhodla,
ze predsa len zavolam lekarke. moja mala dovolenku a zastupujuca ma odbila, ze mam ist do nemocnice. prislo
mi to divne, kedze je to sukromne zariadenie, ze preco ma nemohla vysetrit ona. no nic, plna strachu som
volala manzelovi do prace o co ide a ze ide sa do nemocnice na centr.prijem. boli sme v ruzinovskej nemocnici,
teda slo to tam ako v lete na saniach. asi po polhodine som sa dostala k sestricke, ze co vlastne chcem,
kedze vlozku s tou odtecenou tekutinou som nemala so sebou (proste som sa v strese dala do cisteho a tu som zahodila, lebo az potom som si precitala, ze sa robi spominany test na tej vlozke), vzali mi krv, na vysledky som cakala vyse hodiny a pol, potom ma konecne poslali na oddelenie, na gynekologiu, tam som znova musela cakat. potom ma vysetril lekar odspodu, aj na UZV som bola, vraj je vsetko v poriadku a odtok plodovej vody nepozoruje a tiez povedal, ze mohol to byt kludne moc, kedze je teraz vyvijany tlak na mechur a nemusi sa teraz vediet dobre vyprazdnovat, mohlo tam nieco ostat a potom to zo mna vytieklo same. ale keby ste videli to pracovne tempo personalu (aj na CPO, aj na gynde), ja netvrdim, ze nie su profesionali a viem,ze ich praca je zasluzna a tazka, ale co som tam vsade cakala, videla som len total flegmaticky pristup ku kazdemu, ci tam bola pani po porazke alebo chlapik s podozrenim na infarkt. kamenne tvare, vacsina z nich akoby uz bola total obrnena voci tomu, ze sme ludske bytosti. lekar na gynde bol ako robot, pomaly sa mi ani do oci nepozrel, ked so mnou hovoril, ani pol tepleho ludskeho slova, ze nebojte sa, alebo nieco ukludnujuce. len hole fakty. bola som rada, ked som odtial uz odisla, ale mala som z toho celeho taky neprijemny pocit,a to som tam pred tromi rokmi rodila, teraz som nechapala, ako som to tam vydrzala. asi aj hormony robia svoje, tak neviem. drzim palce vsetkym, ktori musia vyuzit nase zdravotnictvo. a vsetkym mamickam zelam vela zdravia a zdrave deticky. majte sa.

zizonka
2. jún 2013

Ahojte! Je to už stará téma, tak snád niekto má skúsenosť. Kedy ísť do nemocnice ak plodová voda odteka postupne?? Dakujem za rady.

emkab
2. jún 2013

@zizonka ihned a pocitaj, ze si ta tam nechaju, ved uz mas pomaly aj termin, tak sa drz 🙂

zizonka
2. jún 2013

@emkab oki idem tam, dakujem

sharlotta
2. jún 2013

@zuzu333 Ja som si kupila Temesvaryho roztok v lekarni, lebo som mala vkuse taky pocit. aspon som bola kludna.

zuzanna1512
4. júl 2013

@sharlotta Ahoj možem sa spýtať? Ten roztok normálne predávajú, lebo som čítala, že sa k nemu nedá len tak lahko dostať

aanysek
4. júl 2013

Ahoj tak mě plodová voda začala odtíkat v 6.30 hod ráno a malej se narodil až ve 23.00 hod.Jinak určitě ti daji nitrožilně atb aby jsi ty a mimčo nedostaly infekci a nebo žloutenku.Je lepší jit hned jak citíte že to jde ven!Jinak držím palečky aby bylo vše ok.

sharlotta
4. júl 2013

@zuzanna1512 neda, ale ja som ho kupila v lekarni. Myslim, ze jedinej v sirokom okoli, kde sa da kupit.

timonara
4. mar 2014

zienky, chcem sa opytat ci mate skusennosti s vodnatym vytokom vo 8. tyzdni tehotenstva? ☹ v noci som sa zobudila ze mi tecie taky vytok, aj cez den ale uz teraz k veceru uz len mierne, volala som na gyndu, no dnes neordinoval doktor, tieto vytoky som mala uz po prvom tehotenstve kazdy mesiac po menstruacii, je mozne ze to je aj teraz tak?pri prvom som mala vzdy len klasicky tuhy vytok,,, alebo moze to byt plodova voda? dakujem za rady

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre