Môže prestať biť srdiečko plodu?

viem, ze by som mala mysliet pozitivne, ale aj tak mi to neda opytat sa na skusenosti zien, ktore zazili nieco take, ze babatko malo srdiecko v siedmom tyzdni, vsetko bolo o.k. a potom sli napr v 11.tom tyzdni na sono a proste srdiecko nebilo....moze prestat bit srdce ak uz raz tam ta akcia bola viditelna? som v osmom tyzdni, nemam vobec ziadne priznaky, v siedmom tyzdni sme mali srdiecko a som objednana az na 12ty tyzden, dovtedy sa asi zblaznim, kedze neviem ci je vsetko ok....mam dost stresujucu pracu, fyzicky aj psychicky narocnu, co ak sa nieco stane a nebudem to ani vediet a zistia to az v 12tom tyzdni? to sa mozem rovno odstrelit ☹ prosim poradte - mal niekto tak ze mal srdiecko a prestalo bit? resp. mal niekto bezpriznakove tehotenstvo? dakujem za kazdu odpoved

lalinko2010
11. okt 2013

@alchemilkazltozelena ahoj, nechcem strašiť, ale môže sa to stať, pokiaľ dieťatko nedržíš v rukách sa môže stať čokoľvek! ale nič nie je stratené, lebo ak by bol fakt problém, tak ťa nezavolá až na 12ty týždeň ale hneď lekár rieši!
nestresuj, bude to OK!

iwesska
11. okt 2013

Nemala som taku skusenost, ale je vela zien co prezili to co popisujes. Netreba si to vsak vztahovat na seba! Tiez som bola tak blba, ze som donedavna hystercila, ked mi zacali miznut priznaky v 10tt a na kontrolu som mala ist az v 12tt a nakoniec som zistila ze som sa uplne zbytocne vyhecovala, babo tam bolo aj je, cule, zdrave 🙂 Ak by sa aj malo nieco stat, tak to neovplyvnis ani keby si chodila na kontroly kazdy den. Do 13tt je to na prirode. Zdrave babo nema preco neprezit, chore, nech radsej odide skor ako vo vyssom stadiu, alebo po narodeni. Tak som si to hovorila ja.

diusik
11. okt 2013

@alchemilkazltozelena presne taketo som mala pocity pri vsetkych 3 tehotenstvach,najdlhsi bol vzdy ten cas od urcenia tehotenstva do 12.tt,proste vydrzat tu poradnu,lebo to je obdobie ked sa "nic" nedeje.Ani nevolnosti som nemala ani nic,ani brucho...vsetko zacalo po 12 tt,neboj uvidis aka budes prekvapena ako fazulka uz narastla...

galaxy
11. okt 2013

Musis mysliet pozitivne. Kedykolvek sa moze nieco stat. Teraz sa mozes bat ze prestane bit srdiecko, potom mozu but zle vysledky tripple testov, potom nieco pri porode, poto aj po porode ci dycha, a stale stale dookola. Je to prirodzene. Aale netreba mysliet na rake veci, tehotenstvo si treba uzivat a tesit sa na crobca. A ked pojdes na poradnu nechod tam s tym, ze ci jej nahodou neprestalo bit srdiecko ale skor sa tes na to ze ju uvidis - fazulku malu. A na to ako ti rastie 😉

ivanapetrasova
11. okt 2013

@alchemilkazltozelena nestresuj sa hlavne. Ja som zistila že som tehotná až v 8 týždni lebo cyklus som mávala dlhý tak sa mi nezdalo divné že mi mešká menštruácia. Zistila som to až testom, žiadne príznaky som nemala. A ani potom som nemala nič čo by mi pripomínalo že som tehotná, okrem testu a potvrdenia od doktora 🙂 Ale okolo 10 týždňa mi začalo byť zle a trvalo asi do konca 4 mesiaca. Ale bruško mi napr. začalo byť vidno až v 7 mesiaci a pohyby som počas celého tehotenstva cítila véééľmi jemne a nie často. Stresovala som sa samozrejme že či je všetko ok keď v podstate celé tehotenstvo prechádza nejako veľmi "bezbolestne" a "neviditeľne" ale doktorky mi vždy vravela že sa nemám báť že dieťatko je len kľudné. A je to pravda, pôrod prebehol úžasne (na to že som prvorodička tak za 4 hodky bol vonku) a je taký istý ako keď bol v brušku - kľudný, neplače skoro vôbec... Samozrejme že stať sa môže čokoľvek a komplikácie môžu nastať ale to že nemáš silné príznaky tehotnestva ešte neznamená že máš problém. Neboj sa dobre to dopadne 🙂

kiki68
11. okt 2013

ano moze sa to stat,hlavne prvych 12 tyzdnov je to trosku hra prirody,ale netreba takto mysliet,ze nebude bit srdiecko,ked uz bije,len to nemozes este citit. Takze taketo veci si ani neprivolavat a nemysliet na ne a ked sa Ti nieco nezda,tak okamzite chod na gyneko pohotovost a uprosikaj ich,ze nech psravia ultrazvuk,ze sa necitis dobre a pod. Podla man Ti ten USG spravia a Ty budes mat v mysli vacsi klud. A tehu bez priznakov moze byt kludne az do toho 12tt, mam kamosku,co aj kramy normalne dostavala a zistila,ze ej tehu an konci 4.mesiaca. Ako hovori moj gyndos,tak tehotenstvo nie je choroba a nie kayda to musi odlezat kdesi v posteli s nohami hore a s hlavou v porcelanovej mise prve mesiace. Bud rada,ze Ti nic neni. Horsie by bolo keby zacnes mat teploty ,je Ti az prilis zle,spinis prilis a taketo moresy...vtedy uz je dovod na paniku....

stastenka42
11. okt 2013

@alchemilkazltozelena ja mam uplne bezpriznakove tehu...jediny priznak su prsia a sem tam bolesti bruska a krizov...tak hlavu hore

dadka28
11. okt 2013

@alchemilkazltozelena urcite je to mozne,stalo sa to mne ...a aj vela vela tehotnym mamickam...dokonca aj mojej kamoske prestalo byt srdiecko babatku v 9mesiaci...a nieco mi hovorte ze tehu je krasne a pokojne...hmmmm nemala som ani jedno ani druhe ani tretie/nastastie mam zdrave 2deticky/...ale zelam nech je to oukej..drzim velmi palceky,hlavne vela sil... 🙂 🙂

kazunomiya
11. okt 2013

@alchemilkazltozelena No, nedivim sa, ze mas z toho nervy. Ale myslim, ze ziadny normalny lekar, ak by mal pocit, ze s babom nieco nie je v poriadku, by ta neobjednal az o 4 tyzdne, ale by zacal intenzivnejsie sledovat ako sa veci vyvijaju. Takze si myslim, ze vsetko je zrejme OK.

Vies co, baby tu pisali uz rozne veci, aj take, ze jeden lekar srdiecko nevidel a druhy ano. Treba sa vzdy radsej presvedcit ci je to naozaj tak. Mozno by si mala zvazit kontrolne vysetrenie skor nez v tom 12tt.
Priznaky si mala predtym a zmizli, alebo nemala nikdy? Lebo nahle vymiznutie priznakov tehotenstva je nieco ine nez ked sa ani neprejavia - kazde tehotenstvo je ine a kazda mozeme mat priznaky rozne, nie kazda to od zaciatku citi, ved niektore zeny zistia az v 6. mesiaci ze su tehotne.

sissy27
11. okt 2013

@alchemilkazltozelena samozrejme, stať sa to môže... ale neviem podľa čoho usudzuješ, že by to mal byť práve tvoj prípad... viac ako stres v práci tvojmu bábätku škodia tvoje negatívne myšlienky, tak hlavu hore 🙂 a moje tehotenstvo bolo bezpríznakové veeeeľmi dlho... až kým som nezačala cítiť prvé pohyby, čo bolo niekedy na prelome 4. a 5. mesiaca, ak si dobre pamätám... ale viem, že som sa dlho lekárky pýtala, či si je úplne istá, že som tehotná, lebo príznaky absolútne žiadne, a prvého pol kila som pribrala na konci 5. mesiaca, v 7. mesiaci som konečne mala aj malé bruško... a inak ak chceš počuť akciu srdiečka, tak na to stačí taký "predpotopný" prístroj, vyzerá ako trúbka a partner (kamoška, mamina) môže pekne popočúvať a budeš mať kľud, prípadne tie nové elektronické...

lulu_lu
11. okt 2013

aby si bola kludna kup si angel sounds, to je taky pristroj pomocou ktoreho mozes pocut bit srdiecko babatku

@alchemilkazltozelena

mahulenka87
11. okt 2013

nemusíš sa obávať... stáva sa to, ale nie až tak často 😉
Ja som mala bezproblémové tehotenstvo 🙂 a takmer som ani nevedela že som tehotná 😀 Žiadne ranné nevoľnosti ani slabosť, ospalosť...proste nič. Keďže som silnejšej postavy a ešte aj placentu som mala na prednej strane, tak pohyby som začala cítiť až tak od 23.tt a neboli moc silné ani neskôr. A kedže som silnejšia, tak ani moje mini bruško mi nebolo moc vidieť, hlavne vo voľnejšom oblečení.
Keď sme začali kočíkovať, strašne veľa ľudí sa čudovalo že máme bábo, šak som "ani nebola tehotná" 😀 Synček sa narodil v 36.tt, úplne zdravý a silný jak buk. Nebol ani v inkubátore a ani nevyžadoval žiadnu špeciálnu starostlivosť, bol len trošku menší. 😉 Od 6 týždňov krásne držal hlavičku a teraz má 3 mesiace a najradšej by už sedel a staval sa na nožičky 😅
Takže v prvom rade myslieť pozitívne! 😉
T

zuzkat1
11. okt 2013

@lulu_lu to nim pocut az od 12ho tyzdna.
@alchemilkazltozelena mne sa to stalo.ale nemysli na hluposti.stres nie je pre mimi dobry.

alchemilkazltozelena
autor
11. okt 2013

dakujem vam baby za podporu, ste uzasne zlate, chcem skocit o tyzden k dokymu a porozpravat mu o mojej praci, ze by som chcela ist na rizikove, pojdem tam rano na siedmu, sestricka vravela ze vtedy berie surne pripady aj bez objednania a poviem jej ze mam krce alebo co, tak ma snad k nemu pusti...a dufam ze ma aj pozrie doktor....

dodali ste mi trosku kludu a povzbudenia 😵

ajka30
11. okt 2013

@alchemilkazltozelena moja, ked budes dumat nad takymito vecami, do konca tehotenstva sa aj zblazniz mozes.... a to este uvidis, ked sa babo narodi, to budu ine strachy..... Nemysli na blbosti, zamestnaj si hlavu niecim prijemnejsim, ver mi, viem o com hovorim....

sonador
11. okt 2013

Ja som toto prežívala akurát včera a dnes som šla ku doktorovy pre istotu. A hľa bábätko nám aj pekne zatancovalo. Takže mysli pekne pozitívne a aj bábo bude v poriadku 🙂

alchemilkazltozelena
autor
11. okt 2013

dala som tuto temu najma kvoli tomu ze mam velke stresy v robote, ze ci sa nemoze nieco stat kvoli stresu, ze babo odide kvoli stresu v tele matky, neviem ako to napisat.....ale ked pisete ze vtedy sa moze nieco stat ked babo nie je zdrave od prirody, ze samo odide, ze so stresom to nema nic, tak len treba verit ze je zdrave...

bobi3
11. okt 2013

@alchemilkazltozelena asi ťa žiaľ nepoteším, to akoby si písala o mne :( V 7tt krásne bilo, v 11tt na kontrole už nie, podľa doktora prestalo biť niekedy v 10tt 😒 Ten moment bol pre mňa strašný, vôbec som to nečakala, šla som na rutinnú kontrolu, nemala som bolesti, krvácanie proste nič, čo by tomu nasvedčovalo a predsa ☹ Jedine mi prestalo byť menej zle, myslela som však, že to je už pokročilejším tehotenstvom, že to najhoršie už mám za sebou... V žiadnom prípade ťa však nechcem naľakať, ty musíš hlavne myslieť pozitívne a viac sa šetriť (píšeš, že máš stresujúcu prácu). A nič zlé si neprivolávať 😉 Bude to dobré, neboj, držím palčeky.

alchemilkazltozelena
autor
11. okt 2013

@bobi3 dakujem, ... a je mi to luto ☹ drzkaj sa

bobi3
11. okt 2013

@alchemilkazltozelena si zlatá, ďakujem. Bolo to 11.3.2011 😒 O necelý polrok som potom otehotnela znova a prvé pohyby našej dcérky som pocítila presne o rok na to 11.3.2012, zaujímavá symbolika 🙂 a narodila sa tiež 11teho... 😉 Ja verím, že v tvojom prípade bude všetko ok, drž sa a hlavne teraz mysli na to maličké v brušku, nič nie je dôležitejšie, ani práca 😉

stastenka42
11. okt 2013

@bobi3 mne sa stalo nieco podobne...pred tromi rokmi som bola tehu a TP som mala 15.04. no potom som v 14tt prisla o babatko...teraz sa mi podarilo otehotniet a termin porodu mam znovu 15.04....:-D:-D:-D:-D:-D Dufam ze tentokrat to dotiahneme do stastneho konca😀

nika292
11. okt 2013

Mne sa to stalo dva krát a vždy v rovnakom čase cca 8 t. Zistili mi však problém ☹ , že sa dieťatku nedostávalo dostatočné množstvo živín ako malo. Teraz som tehotná po tretí krát, pichám si injekcie do brucha aby sa netvorili zrazeniny a zatiaľ je všetko v poriadku. Takže hlavú hore, ak nič nezistili a si v poriadku, tak sa nič také nestane. termín mám 5.1.2014 a na zlatíčko sa veľmi tešíme. Takže netreba na to myslieť, proste užívať si krásne tehulkovanie 🙂 😀

bobi3
11. okt 2013

@stastenka42 aká krásna symbolika 🙂 určite všetko dobre dopadne, držím palčeky 😉

majaga
11. okt 2013

@alchemilkazltozelena A čo takto sa vykašľať na prácu a ísť na PN? Oddychovať, aby malo bábo dosť živín a kyslíka. Práca nie je zajac, tá ťa počká aj o 3 roky.....Dôvody na PN sa nájdu.....A mysli pozitívne! Držím palce a prajem veľa zdravíčka..... 🙂 😉

alchemilkazltozelena
autor
12. okt 2013

@majaga presne to sa chystam urobit, len mam noveho gynekologa ktoreho vobec nepoznam, bola som unho len raz ked ma vysetril v siedmom tyzdni, pocula som o nom tu na MK ze velmi nechce dAt na PN (akoby islo o jeho peniaze alebo co) ze je proste taky, ale pokusit sa mozem....ved sme sa dlho snazili, a pre mna je moje dieta dolezitejsie nez vsetko ostatne,...a on mi nemoze prikazat chodit do prace...vzdy som si vravela ze ked otehotniem idem hned na Pn, a to aj dodrzim....dakujem za povzbudenie, vidim ze mas dvojicky, aj moja sestra ma 😉

bobi3
12. okt 2013

@alchemilkazltozelena ale na PN ťa môže dať aj obvodná lekárka, mňa tak vypísala hneď v tých začiatkoch, keď mi bolo zle. Stačilo, že som jej priniesla papier od gynekológa, že som tehotná, viac ju nezaujímalo. A ukončiť som si ju mala kedy som chcela. Tiež to bolo pre mňa prvoradé a som rada, že som tak urobila. Manžel ma odviezol k rodičom na druhý koniec republiky, ďaleko od práce a starostí, mamina ma celý čas rozmaznávala, varila samé zdravé jedlá a ja som len spala, grcala a tešila sa na bábo 🙂 Keď mi bolo lepšie a to najhoršie sme ustáli, vrátila som sa do práce.

hallie
12. okt 2013

áno, môže sa to stať a úplne ťa chápem, ja som mala začiatkom tehotenstva obrovský strach, depky, plače... potom som sa dala dokopy a povedala som si, že stresovaním sa bábätku väčšie šance nedám, skôr naopak. hovorila som si stále, že to bude dobré, ak si veriaca, pomôže aj občas si na túto tému pokecať s tým hore 🙂. vravela som si, že najdôležitejšie je, že je isté, že dokážeme otehotnieť a už to je obrovský dar. po prvom trimestri sa to trochu upokojilo, ale ten strach o drobčeka je tam kdesi stále schovaný, bude tam, až kým nebude na svete... a potom príde iný druh strachu 🙂
z toho, že nemáš príznaky, by som sa nerúcala, je veľa žien, ktoré pomaly nevedeli, že sú tehotné a porodili zdravé detičky. mne osobne sa rozbehli príznaky po tom ôsmom týždni naplno, nevoľnosti, vracanie... takže o dva týždne sa už môžeš zase cítiť celkom inak 🙂
ak máš stres v práci, určite by som to povedala lekárovi a prediskutovala s ním možnosť PNky, alebo aspoň papiera do práce, aby ťa zaťažovali menej.
silno držím palce, aby ti ten prvý trimester rýchlo zbehol a všetko bolo v poriadku! potom to už bude lepšie, hlavne od chvíle, čo budeš cítiť drobčeka cvičiť v brušku, budeš mať väčší pokoj 🙂

danielkabn
12. okt 2013

ahoj,v prvom rade ako tu uz bolo pisane ziadny stres a privolavanie zleho.Ja som si sice prezila ten pocit,ked som na sone videla len jedno bijuce srdiecko,cakala som ale dvojicky a jedno mi zostalo nastastie,ale pocit je to hrozny,preto na to vobec nemysli. drzim palceky!!!

alienka000
12. okt 2013

@alchemilkazltozelena ano, stat sa to moze, nebudeme si klamat. Mne sa to nedavno stalo - 8tt srdiecko bilo a v 11tt na kontrole uz nie ☹ Stava sa, ale prave preto musis mysliet pozitivne a nezaoberaj sa tym co moze byt - to by si sa zblaznila. Ak mas narocnu pracu, daj sa vypisat na PN, rizikove alebo nieco. Hlavne bud v klude, stres dietatku neprospieva 😉
Neries dopredu nieco co nemusis, hlavne presne ako pisu baby, prve tri mesiace su najkritickejsie, najrychlesie sa vyvija plod, preto je to najrizikovejsie obdobie tehu. Drz sa 😎

esti77
12. okt 2013

Môj názor: Je to všetko "chyba" doby, "chyba" nás - nedočkavých, čo chceme hneď a najlepšie všetko naraz 😖 . V minulosti (poniektoré aj teraz 😉 ) si "TO" nechávali tie prvé tri mesiace pre seba, pre svoje naj-najbližšie okolie (povedali to svojej mamke či z jednej, či z druhej strany, resp. pôrodnej asistentke/pôr,babici). Práve preto sa "vtedy" volali takéto žienky "v očakávaní". Je to jedna z najintímnejších životných situácií, ktorú však dnešná doba zbavila súkromia, intimity. Čo je mne osobne ľúto, práve, keď prídem do kontaktu so stresujúcimi žienkami. Práve preto sa to volalo/volá, že je žena v očakávaní, pretože práve 1.trimester je buď alebo. Nech to nevyznie kruto, ale príroda vie, čo robí, ako tu už babenky popísali. A čo my sami robíme dnes? Dobreže okamžite po milovaní nebežíme ocikať papierik, z WCka neletíme hneď na USG a nechceme 1.foto dieťatka. Absolvujeme XY testov, ktoré sú predpokladom, rizikom niečoho, čo ešte nemusí byť, a tým je žena v tehotenstve nie šťastná, ale maximálne vystresovaná. V poradni nám berú krv na to, na hento, taký test vtedy, tamten o mesiac... z krásnej zdravej tehotnej robíme pacientku. Nepoznám osobne okrem jednej Dr. lekárov, ktorí by sa opýtali maminiek čakateliek, ako sa cítia - myslím duševne a brali maminku ako ucelený komplex. Oddelili sme duchovné od telesného a čudujeme, že napriek tomu, že všetko chceme mať 1000%tne pod kontrolou, čudujeme sa, že veci nefungujú. Nehovorím, že máme ísť do pralesa obhrýzať kôru stromov a jesť červíky a trávu, ale mali by sme sa konečne zamyslieť nad sebou a ponoriť sa do seba a počúvať svoje srdce.
Zaspomínala som si na svoje prvé tehotenstvo, a bolo to podobne, ako u Teba, a síce natešená som po 1.meškajúcej utekala k Dr., kde bolo vidieť iba bublinku, a primár mi samozrejme kázal prísť o mesiac na kontrolu s tým, že povedal otvorene, môže byť z toho niečo a nemusí byť. Samozrejme som sa pri pomyslení na to, že napriek mojej radosti a príznakom rozplakala nad možnou stratou drobčeka, ale brala som to akosi pokorne. Povedala som si, že to nie je v mojich rukách, ak má byť, bude, ak nemá byť, nebude. Jasné, že som sa modlila, aby bolo a aj bolo 😉 . Takže, ver že bude dobre, možno ani nevieš, a ono už je. S tou PN je to to najlepšie, čo Ťa mohlo napadnúť. Sama asi podvedome cítiš, že by si mala vypnúť, naladiť sa na iné vlny 🙂. Ak sa budeš tešiť z rastúceho bruška, budem sa tešiť s Tebou. Vždy je lepšie vybrať si pozitívne zo všetkého , veľa šťastia 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre