Môže silvestrovský ohňostroj uškodiť bábätku v brušku?

doda2906
1. jan 2013

ahojte dievcata som v 17tt a neviem ci mi sibe alebo som prehnane starostliva, ale chcem vediet ci si myslite ze moze taky hlasny zvuk ako je napr, z ohnostrojov a petard uskodit babatku? bola som na namesti na silvestra a citila som sa tam az neprijemne a celu noc som nespala od strachu. dakujem za odpovede 😉

zuzkahsz
1. jan 2013

nie, nemoze 😉

stanislava2
1. jan 2013

nie nemože! v brušku je chránené plodovou vodou.Pre neho je to ako ked si prd..eš vo vani. 🙂 😅 😲

raza
1. jan 2013

vôbec ti nešibe 😉 ja som včera tiež bola na pozerať ohňostroj a všade naokolo hádzali primitívi petardy 😠 tiež som sa bála a stále som sa vzďalovala. pri každej petarde som si brucho chytala... 😒 je normálne, že máme strach 😉

sisaha
1. jan 2013

ja nerozumiem tomu, ze ked vam nieco robi zle - nepohodu a necitite sa dobre pod palbou petard, ze zotrvavate na tom mieste 😕. Samozrejme, ze nepohodu citilo aj dieta. Sluch mu to sice neposkodilo, ale ked si sa zlakla ty, tak sa zlaklo aj ono..

filomenka11
1. jan 2013

@doda2906 asi by som sa na namestie netrepala, lebo predsalen je to rizikova zalezitost (opiti ludia, lietajuce flase, petardy, rakety), ale ked ste to v zdravi prezili tak by ste uz mali byt ok. Ja som okolo 20tt bola na jednej svadbe kde isli robit ohnostroj, tak som sa sla poztiet, nakoniec to boli len delobuchy ktore hadzali hned pri dverach, tak som sa zlakla a babo v brusku zacalo silno skakat, asi sa zlaklo tiez, takze som radsej utekala hned prec. Nasledky ale nemame ziadne 😉

baklik
1. jan 2013

ja by som nesla. ale 17tt este nie je az tak pokrocile tehu. nepamatam si presne, odkedy ma babo vyvynuty sluch. to si zisti a toho sa drz. su stanovene decibely, ktorym sa ma tehotna vyhybat. pre tehotne, ktore pracuju v priemysle je dokonca zakazana praca v hlucnom prostredi (ako pisem, je stanovena urcita hranica dB). ide aj o to, aby si sa pravidelne takemu hluku vyhybala. ja som sice pocas tehu pracovala v kancli, ale moja praca obnasala sem-tam zliezt aj do vyroby a teda nebola som nijak nadsena a v maximalnej moznej miere som sa tomu vyhybala alebo len rychlo obisla, co bolo nevyhnutne, pripadne isla vtedy, ked boli stroje, okolo ktorych som sa mala motat, vypnute... takze opatrnost je na mieste!

dejnas
1. jan 2013

ohňostroj - ako taký, ani hlasitý zvuk určite uškodiť nemôže... ja som v tehu absolvovala zopár kobcertov, hudobno-zábavných akcií, či festival... "uškodiť" môže akurát psychická nepohoda, ktorú cítiš Ty... ak Ťa tento druh "zábavy" neláka, načo tam chodíš? a v tehotenstve obzvlášť... ale aj napriek tomu, nemaj obavy, dieťatko je určite po tomto zážitku ok 😉 🙂

ivanat
1. jan 2013

Ja som bola včera tiež na zábave, hlasná hudba, ohňostroj - tiež sa bojím či to neuškodí bábätku, hocí som len v 3 týždni. Neuškodí to nejako jeho vývinu? Keby som bola vedela že tam bude taký hluk tak by som určite nešla, ale nemala som kam odíjsť keď to nebolo v našom meste a boli sme viacerí s jedným autom a bola som dokonca šofér ☹

anjelicek26
1. jan 2013

Babatko je schopne pocut od 17.tyzdna. Aj ked si myslim, ze skvrkanie v zaludku pocuje omnoho intenzivnejsie, ako ohnostroj zvonka, na to je prilis dobre chranene. Napriek tomu sa pridavam k babam - ked si sa ty necitila dobre, ani babo nebolo asi velmi spokojne. Dieta vnima tvoje emocie intenzivnejsie ako si myslis.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre