Môže streptokok ovplyvniť tehotenstvo?

mravvcek
15. mar 2008

Chcem sa opytat na tuto pliagu,ak mma niekto na mandliach streptokoka pyogenesa,tak nejak sa to vola,je mozne ze som prisla o miminko aj kvoli tomu ze mam streptokoka.Moze to ovplyvnit tehotenstvo,rsp.pocatie?Kto ma skusenostii nech napise prosim.

funilieta
15. mar 2008

no ja nemam velmi s tymto skusenosti, ale moze byt na tom nieco pravdy, lebo ja som mala streptokoka na konci tehotenstva a musela som antibiotika, lebo doktroka vravela, ze sa babo moze nakazit pri porode. Ale ja som ho mala v posve. Tak neviem. Ale nieco s tym to moze mat spolocne.

mirka8429
15. mar 2008

mravvcek je bezne ze zena v tehotenstve je nachylna na infekcie aj ja som mala streptokoka v posve a musela som brat antibiotika...aby som sa preliecila...no tiez mi budu musiet dat infuziu pred pôrodom ak nahodou sa tam este nieco nachadza..myslim ze ak ho mas v posve pred otehotnenim je lepsie to najprv preliecit..opytaj sa lekara...ak ho mas v krku tak o tom moc neviem...

mravvcek
autor
15. mar 2008

No ale to nie je ten posvovy,teraz som o nom citala ale na mandliach je svinuch jeden,ach jaj neviem co s tym.

mirka8429
15. mar 2008

mravvcek..no neviem...myslim ze toto by vplyv na dietatko asi nemalo mat..ale spytaj sa radsej lekara...on ti poradi...ale aj tak si myslim ze je lepsie nemat ho 😀 svinucha..aj ja ho tak nazyvam...a ako si to zistila...ze ho mas na mandliach..mala si nejake priznaky?

mravvcek
autor
15. mar 2008

ano mala som bola som casto chora,zdurili sa mi vzdy mandle a tak ma poslali na vyter na orl a tam mi ho zistili,brala som dvoje antibiotik a potom som otehotnela,ale prisla som o mojho anjelika v 13tt tak neviem ci to nemohlo sposobit to,som bezradna a teraz som zase chora

mirka8429
15. mar 2008

mravvcek nie myslim ze nie...ale aj tak sa pre istotu sa spytaj lekara...juuj to mi je luto:(

mravvcek
autor
15. mar 2008

mirka dakujem v pondelok idem na prehliadku tak sa ho opytam ☹

mirka8429
15. mar 2008

mravvcek hej bude lepsie a potom daj vediet...budem mat aspon skusenost s tymto ze ako to je

ivanka821
21. feb 2009

Ahoj.
Som len v 21tt a zisitli mi streptokoka.
Mate s tym skusenosti?
Dokonca mi to vyvolalo kontrakcie.
Som pod dohladom lekarov, ale chcem sa opytat, ci to nemoze ublizit dietatku.

polana
21. feb 2009

Ahoj,ja som mala v tehotenstve streptokoka na mandliach priblizne v uz si presne nepametam asi v 15 tyz.,bolo to pred 12 rokmi.Mala som ATB Penicilin a narodil sa mi zdravy chlapec.Nemala som ziadne problemy.Prave ten streptokok vypusta do tela toxicke latky tak sa ho treba co najskor zbavit...,pri dcerke som mala tiez ale v posve a tak isto som nemala problemy .Pri porode som dostala ATB infuziu aby sa mala nenakazila.

maruska.mac
21. feb 2009

ahoj. Aj ja som mala v tehotenstve streptokoka- brala som Penicilin, ale nepreliecil sa mi, tak mi dr. predpisal este jedne lieky a mame zdraveho synceka 🙂 . takze si myslim, ze nemusis mat strach. Prajem vela zdravicka

ricovanika111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaroe
14. jún 2010

@ricovanika111 rodila som 9 dni po termine. Nemyslim, ze ma streptokok vplyv na cas porodu. Teraz ho mam tiez a maleho zase nie a nie vydurit von 😀 . Inak mne nedavali nic na preliecenie. Pri porode som dostala infuzku s ATB, ale aj tak neskoro. Voda mi nastastie odtiekla tesne pred porodenim malej, to je vraj tiez potom mensie riziko, ze sa babo nakazi.

ricovanika111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaroe
14. jún 2010

@ricovanika111 ano v poriadku, a nikto ma nastastie nestrasil. Neboj sa.

rabiva
25. máj 2011

Ja mam tiez streptokoka v hrdle 😒 beriem ATB Zinat, uz som ich brala aj v 16tt a teraz v 31tt sa to znova opakuje 🙄 tiez mam strach o babo, vyskytol sa mi zrejme z atb aj zapal "dole" 😠 na to vsak uzivam Macmiror ... dufam ze sa z toho coskoro dostanem

pavuciatko
17. máj 2013

@jaroe ahoj,nasla som tu od teba komentar k streptokokom. Ja ho vraj tiez mam:( co je to a ako som k tomu mohla prist?mne Dr. povedal,ze mi len daju atb pri porode inak ziadne preliecenie dopredu. Bojim sa toho,ci bude babo ok. Nemala by som sa predsa len dopredu preliecit?

sammy
17. máj 2013

@pavuciatko Toho streptokoka ma vela ludi a ani o tom nevie, on nesposobuje nejake problemy a moze si tam prezivat cely zivot. Ale pre babatko je nebezpecny pri porode, lebo ho moze dostat a potom to treba liecit. Ale ked ti daju pri porode ATB, tak to bude ok. Ja som s tym streptokokom porodila tri deti, vzdy mi dali infuzku s ATB a vsetky su ok, neliecila som sa kvoli tomu predtym, ani potom a zije si u mna spokojne nadalej 😀

pavuciatko
17. máj 2013

@sammy juj,dakujem.presne taketo povzbudenie som potrebovala.tak dufam,ze bude vsetko ok.este raz dakujem🙂

sammy
17. máj 2013

@pavuciatko Dokonca ani keby ti tu infuzku nestihli dat, nie je to take zle, potom daju ATB jednorazovo babatku pre istotu 😉

pavuciatko
17. máj 2013

@sammy ok,takze nejdem stresovat,ale pred porodom im to budem prizvukovat,aby nezabudli na tie Atb. Dakujem pekne.

jaroe
17. máj 2013

@pavuciatko neboj sa, pred porodom ti daju atb, mne pri prvom porode ani nestihli nacas (ma sa tusim podat min. 4 hod. pred samotnym porodom/, hoci mi porod vyvolavali a mali ma tam cely cas "pod nosom" Takze som potom bola trosku na pochybach, ci je ten streptokok skutocne taky nebezpecny, ked na to nedali pozor. Niekde som dokonca citala, ze v zahranici /a to nemyslim zaostale krajiny/ toto vysetrenie na streptokoka ani nerobia.

pavuciatko
17. máj 2013

@jaroe dakujem,uz som pokojnejsia 🙂

jajka78
18. máj 2013

je nebezpecny i pocas tehotenstva? v priebehu? ci sa zistuje len na konci pred porodom.

pami2
25. sep 2013

@sammy len ta chcem upozornit, neviem ci pises o streptokokovi na mandliach alebo v posve, ale streptokok sa ti pomaly uvolnuje do krvi a roznasa sa po celom tele, moze sposobit ochorenie chlopni na srdci, zapal klbov..

sammy
25. sep 2013

@pami2 Ja som len odpovedala na otazku pavuciatko - ona sa pytala ohladom streptokoka v posve, o tom som pisala.

bubatt
1. aug 2014

ahojte , som v 11 tt a prave dnes mi lekarka oznamila ze mam streptokoka v posve :( . hovorila ze mi este nemoze dat lieky ze az po prvom trimestri ma skusi prelicit , vyslovene ze skusi . Mam strach aby som o babetko neprisla alebo aby sa mu nieco nestalo .Do kelu aj s tymi hnusnymi bacilmi , vobec som netusila ze nieco mam , nemam ziadne tazkosti , ziadne potiaze , nic , myslela som si ze som zdrava ako ryba a teraz toto . nechapem kde som to mohla dostat :(

7777stanka7777
23. máj 2018

@polana ahoj aj mne prave v teraz v 35 tt zistili streptokoka v posve ale ziadne lieky mi nedali ze az pred porodom tak zvazujem cisarsky rez lebo sa bojim o malu ty si mala nejake priznaky ked ti to zistili?

7777stanka7777
23. máj 2018

A zienky orosim neviete ako sa k tomu da prist co s tyka ked je v posve lebo naozaj nechapem cely cas som tiez bola zdrava a teraz v 35 tt zrazu zistim ze tam mam toho hnusneho bacila

lucia147852
23. máj 2018

@7777stanka7777 cisársky kvôli strepkokovi? Však 25% žien ho ma. Aj ja som ho mala. Pri pôrode dajú antb a je to ok. Mala nemá nič. Kedysi ani netestovali a deti dá rodili. Len pokoj. Kľudná mamička je dôležitejšia ako volaky strepkok. Ináč on je v pošve bezne. Akurát niekomu sa v teho premnoži. Mne to takto hovorila moja gynda keď som sa cudovala kde sa tam nabral.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre