Môžem mať prirodzený pôrod po sekcii?

domincek
14. feb 2013

Baby kto mi vie povedat aky bude druhy porod, lebo niekto vryvi, ze 2x robili zas sekciu, ide baby pisu, ze rodili prirodzene a ja mam z toho"sumix" 🙂 . Radsej by sm rodila prirodzene, ale kto vie ako to bude.. 🙂 dakujem za kazdu reakciu 😉

domincek
autor
14. feb 2013

prepáčte za chybu *mať

strana
15. feb 2013

Tiez sa nad tym zamyslam, no ono to asi zalezi od konkretneho Dr. a aj od toho, aky dlhy cas je medzi porodmi. Mne osobne moja porodnicka povedala, ze ona by mi uz druhy porod prirodzeny po sekcii neurobila.

dadka75
15. feb 2013

Ja som mala prvú sekciu a po dvoch rokoch prirodzený. A teraz, ak sa niečo neskomplikuje, tiež prirodzený.

zonjushe
15. feb 2013

@domincek zalezi od zdr.stavu mamicky, konkretneho lekara, hrubke jazvy po prvej sekcii..je to velmi individualne, percentualne ale vitazi opat sekcia, aj ked mnohokrat nie je nutna a robi sa len preventivne..ja som tiez zvedava, ako pochodim, ked bude druhe babo..

3kolka
15. feb 2013

no mňa čaká pôrod v júny....prvý bol cisársky marec 2010...čo som sa pýtala lekárov boli asi 3ks 🙂 že nevidia problém v tom aby som šla normálne,ale že to ozaj závisí ako sa to bude ešte vyvíjať..Môj dr.vravel že vlastne sa boja toho že začne maternica krvácať a podobné "skryté"neplechy,vraj preto skoro vždy urobia cisársky.V mojom okolí všetky šli po prvom aj druhý krát cisárskym...

domincek
autor
15. feb 2013

Dakujem baby, velmi mi to pomohlo... zatial niesom tehu, ale chcela som sa opytat, tak dp buducna, co ma asi caka... 🙂

kristiii
15. feb 2013

@domincek švagriná rodila prvého syna cisárskym a druhého bez problémov prirodzene, ale asi závisí od viacerých faktorov...

xlucia
15. feb 2013

@domincek zavisi, preco si mala prvu sekciu a ako davno

domincek
autor
15. feb 2013

@xlucia no lebo bol maly naopak, a dozvedela som sa to len chvilu pred porodom, lebo doktorka na prijme bola dosledna a az ona zistila, ze je naopak... a bude to rok... 🙂

mrva
15. feb 2013

ja som po cisárskom rodila presne za 2 roky normálne. Akurát mi nemohli dať žiadne oblbováky, aby som cítila prípadné potrhanie rany po cisárskom. Nedosatala som ani urýchľovačky, aby nedošlo k náhlemu nástupu silných kontrakcií. Bola som počas celého pôrodu veľmi často kontrolovaná (palpačne, monitorovaním aj uzv) a zobral si ma na starosti primár. Takže som rodila prirodzene a 9 hodín (keď rátam bolesti najhrubšieho zrna - kontrakcie každé 2 min, 2 hod. pred samotným pôrodom každú minútu). Dalo sa to vydržať a určite by som sa opäť rozhodla rodiť prirodzene. Ale vraj záleží od nemocnice, interných predpisov a samotných lekároch.

xlucia
15. feb 2013

@domincek rok medzi porodmi je malo a velky risk ist rodit prirodzene

jankagun
15. feb 2013

ja som mala prvy porod akutnou sekciou a teraz cakame druhe a rozdiel medzi porodmi mam 1rok a 9mesiacov,a ani jeden lekar zo 4och mi neodporucal rodit prirodzene´,takze bude planovana sekcia 😒

moka
15. feb 2013

ja som mala prvy porod akutnu sekciu a druhy prirodzeny. Rozdiel medzi nimi 19,5 mesiaca. Zalezi od lekara, niektory by automaticky "naordinoval" znova sekciu, ale moj Dr. je za prirodzene porody a ja som mu vdacna, ze som mohla rodit prirodzene. Bol to ten najkrajsi zazitok 😉 Samozrejme, zalezi od zdr. stavu. Pocas tehotenstva aj pocas porodu mi kontroloval jazvu. Nemohla som mat epidural, aby som citila pripadne palenie, rezanie, to by znamenalo, ze jazva sa trha a rychlo by sa urobila sekcia.

bibbo
15. feb 2013

medzi mojimi detmi je 20 mesacny rozdiel. obe su na sekciu. velmi som chcela prirodzene rodit, ale doktor hned prirodzeny porod zamietol. velmi lutujem, ze som nesla za inym hoci len po radu. netreba sa dat odbyt . hlavne bez vysvetlenia. i ked rok je dost malo. drzim palce ;)

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciaj
15. feb 2013

Ja som mala prvý cisarsky (kvôli polohe KP) a o 3 roky prirodzený. Síce sa
Dr. V službe zacudovala, že nechcem cisarsky, ale evidentne moje rozhodnutie schvalovala. Rodila som8 hodín (od úplne prvých kontrakcii), takze nic hrozne. A teraz, ak bude všetko ako má byt, chcem jednoznačne tiez prirodzeny. Záleží ale od zdravotného stavu matky, dieťaťa a hlavne od doktora ( a aj nemocnice), či je to "automaticky" cisarak alebo zástanca prirodzeneho pôrodu🙂

cmulinko
16. feb 2013

prvy porod bola akutna sekcia KP a po roku od sekcie som otehotnela a rodila som prirodzene.potom som zas otehotnela po roku od porodu a ten musel byt zas cisarskym pre moje zdravotne problemy.

slavvicek
19. feb 2013

Ja som prvú dcérku ccela rodiť do poslednej chvíle prirodzene, ale keďže som mala vysoký tlak a zlé CTG záznamy, musel byť cisársky- radšej som ho podpísala, aby sa nič nestalo..... To by som si vyčítala. Po 20 mesiacoch 2.pôrod, op§ť som chcela rodiť normálne prirodzene.... A kľudne by ma nechali rodiť prirodzene /pýtala som sa 3 lekárov/, nebol by v tom problém.... Ale som sa pomaly otvárala, málo plodovej vody a zle záznamy opať, tak opať cisársky...... Ale neľutujem to vôbec, i keď mi to bolo divné sprvu, že "neviem" rodiť normálne, mám krásne 2 zdravé baby- moje najvačšie poklady....

1stefi121
20. feb 2013

Ja som rodila SC pre kp,opuchy, tlak, a teraz si netrufam roodiť prirodzene kedže chcme aj steriliazciu takže ja som za Sc.

anjelik2509
20. feb 2013

ja mám kamošku lekárku-gynekologičku a tá mi povedala, že ak mala žena prvý pôrod sekciou, nie je to tak, že druhý pôrod zákonite musí byť tiež sekcia...Veľa záleží od toho, v akom stave mamička je, v akom stave je maternica a je toho veľa.... Pýtala som sa jej na to kvôli tomu, že ja som mala malú akútnou sekciou, keďže som sa nejak neotvárala a keď budem zas tehotná a pôjdem rodiť, že ako to so mnou bude 🙂 Tak uvidíme 🙂

magdal1
20. feb 2013

krasny pribeh od kamaratky http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe... a poznam dalsie zeny, kt. rodili 2.babatko prirodzene, napriek tomu,ze 1. mali cisarskym rezom

muca1212
23. feb 2013

@jankagun ja som išla presne ako ty 🙂 rok a 9 mesiacov, keď som prišla s druhou kočkou do pôrodnice o týždeň skôr, lebo sa vypýtala, nebola tam ešte moja zazmluvnená Dr. a tá čo tam bola zvažovala aj prirodzený pôrod, ja som ale chcela sekciu takže prišla moja Dr. a bola sekcia ako som chcela, počas operácie zistili že by som určite utrpela ruptúru maternice a že som ju na viacerých miestach mala veľmi tenkú a určite by prirodzený pôrod nedopadol dobre. Takže som mala šťastie že som si vybrala práce sekciu a veru ani nelutujem, zažila som aj kontrakcie a bolesť po sekcií bola pre mňa oveľaaaaaaa znesiteľnejšia 🙂 ale je to veeeeľmi individuálne. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre