Môžem odmietnuť hospitalizáciu v 39. týždni?

23. nov 2022

Ahojte, prosím máte niekto skúsenost s odmietnutím hospitalizácie? Ak do štvrtka rána nezačnem rodiť mam ísť na príjem a nechajú si ma v nemocnici do tp. Problém je zevraj vysoký tlak a jemne zvýšená bielkovina v moci...chceli nech prídem hneď dnes na sledovanie, ale nemala som kde dat syna. Odrazu nevadilo, že nech prídem až vo štvrtok ráno a mam si 3x denne merať tlak a keby niečo prísť na pohotovost ak by sa mi niečo nezdalo. Tlak mam vynikajúci, ani po vyšlapani na 7 poschodie nebol vysoký ako u nich. Týždeň predtým mi zas nevedeli namerat tlak, na 6x sa podarilo,bol nízky...doma mam uplne normálny, povedala som, že neznášam nemocnice a mam z nich úzkosť (liečim sa na uzkostnu poruchu). Neviem si predstaviť ako by mi to malo pomôcť pre rozbehnutie pôrodu keď tam budem nonstop v strese. Cítim, že pôrod sa pomaly rozbieha,babo klesá, cistim sa, doma sa cítim vyborne...neviete mi poradiť co v takomto prípade robiť? Rodiť idem s dulou, ktorá mala prísť ku mne a do nemocnice ísť až keď sa rozbehne pôrod.
Vďaka za každú radu

stevvvka
24. nov 2022

Gratulujem k babatku. S kym je starsie dieta teraz?

aurora33
24. nov 2022

V tej tvojej rozprávke si nejako zabudla na prvého syna, či mama zrazu stihla dobehnúť tie stovky kilometrov? Alebo ta úžasná dula sa ti postará o prvé dieťa? Alebo nebodaj sa zrazu zjavila nejaká kamoska či suseda, ktorú si doteraz nemala?

autor
24. nov 2022

@stevvvka
@aurora33 ďakujem a staršie dieťa bolo s pani na stráženie ako som písala vyššie na par hodín som to mala zajednane kým sa stihne vrátiť muž 🙂

pink_lady
24. nov 2022

Tak gratulujem ak je to ozaj pravda...ale ani porodom nemáš vyhrané, poporodna preeklampsia tiez nie je sranda, zhrosuje/zacina sa az cca 4.den po porode. Ale verim že lekari ta odsleduju...ono taká embolka kvoli neliecenej pee nie je tiez sranda 🙈

nevenka
24. nov 2022

Ale nestraste uz, ja som tiez porodila do 45 minut tretie dieta, s vysokym tlakom, 9 dni pred terminom, bez bielkovin v moci, bez opuchov.
Pri prvom dietati mi tlak vyskocil po porode, ale bolo to len tym, ako ma vystresovali, dieta sa mi neprisavalo, malo bradykardie a muselo ist na JIS na antibiotika, lebo oni akosi "zabudli", ze som mala tak rychly porod, ze sa nestihli dat antibiotika mne. Takze 11 dni stresu v nemocnici. Po mesiaci som bola na holteri u kardiologa a vsetko ok. Co sa mi stalo po druhom porode a potom ten treti, uz som to tu pisala, tam to bolo hypertyreozou, nie preeklampsiou.
Ak vyskoci tlak po porode, vsak v nemocke ho meraju, nasadi sa liecba.

dada13288
24. nov 2022

@nikdenikto primar po sekciach nechce skoro pustat + tlak ... Ako babanko mohlo ist domov po 72 hod, cele novorodenecke bolo nahnevane na gynekologickeho primara, lebo porody pribudali, tym padom aj babanka, ktore nebolo kde davat. Starostlivost uzasna ale primar len umelo natahoval hospitalizacie, naprv vsak cisarsky, potom aj ked tlak uplne super (nizky), tak co ked nahodou mi pride zle. S druhym som sla az na 4 den domov lebo tiez, ze sekcia a popritom som sa super citila.

nikdenikto
24. nov 2022

@dada13288 aha, no po sekcii áno, ja som mala prirodzený pôrod

megan777
24. nov 2022

Gratulujem srdečne k babatenku nech ste obaja zdravuckiiiiii❤️🌹

natalia912
24. nov 2022

Mala som bielkovinu v moči a teda žiadna sranda to nebola...bála som sa ako čert kríža o to či budeme obe v poriadku....nwm...ja by som kvôli dieťaťu pretrpela snáď skoro všetko...aj nemocnicu, a to si pobyt v nej naozaj neuzivam...ale zas ty máš svoju diagnózu, takže ťažko radiť...určite tu nejde o rozbehnutie pôrodu, ale o to aby ste boli obaja v poriadku ... Sama vieš či ti to za to stojí 🤷

aurora33
24. nov 2022

Aha to som prehliadla, ospravedlňujem sa.

zoeeoz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
25. nov 2022

Ďakujem a tlak sledujú, ale odkedy som povedala, že si ho odmeram sama a odfotim im je krásny aj v nemocnici:D aj bielkovina u mňa vporiadku 🙂 malý jemná žltačka, ale nemusí ísť ani pod lampu tak snáď sme po tých 72h doma 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre